Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  43 członków

Jolida Klub
IGNORED

Klub miłośników Jolidy


oczkomirinda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Amen :)))

 

Powiem Wam jeszcze, żem ostatnio zakupił takie gumowe pierścienie na lampy, dampery się toto nazywa. Kilka złociszy kosztuje, toteż nadziałem na wszystkie lampki we wzmacniaczu, małe i duże. Nie wiem, czy "zmniejsza efekt mikrofonowania", jak to obiecują, ale gra przecudnie ;)

 

Pozdrawiam pozytywnie zakręconych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

jestem elektronicznym laikiem więc podam kolegom zakres zmian w mojej Jolce 1501

może Wam to coś powie blizej

 

ja mogę powiedzieć że brzmienie jest niesamowicie wciągające i rozdzielcze - o wiele bardziej lampowe niż przed zmianą

 

Dźwięk:

 

 

- Wymiana kondensatorów głównych końcówki mocy

- Wymiana potencjometru głośności

- Wymiana kondensatorów w torze audio

- Bocznikowanie elektrolitów w zasilaniu końcówki mocy i przedwzmacniacza lampowego kondensatorami foliowymi.

 

Upgrade:

 

- Wymiana gniazd głośnikowych

- Wymiana mostka prostowniczego końcówki mocy

- Regulacja DCoffset końcówki mocy

- Regulacja bias-u końcówki mocy

- Wymiana transformatora stan-by

- Modernizacja odczepów transformatora głównego na sieć 230V

- Przelutowanie PCB zasilacza

- Wymiana kondensatorów w zasilaczu żarzenia lamp

 

 

części:

 

10000uF/63V NICHICON AUDIO seria KG x4

Potencjometr ALPS Niebieski z silniczkiem

Gniazdo CMC Speaker 4 szt. - [CMC-858-S-G]

Mundorf Supreme 1uF 2szt

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Antonio, za szczegóły. Dzisiaj będę umawiał moją 302CRC, na wizytę u chirurga plastycznego ;)

 

Myślę, że chciałbym zrobić częściowo podobny zakres prac, jak w Twojej hybrydzie, czyli na pewno kluczowe kondensatory, potencjometr, może też gniazda i wybrane okablowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obgadaj tylko sprawe kondow, wg mnie szkoda wywalac kasy na grzebactwo i wkladac takie sobie kondensatory jak Antonio dostal. Ktos zrobil poprawki w dobrze skonstruowanym wzmacniaczu a pozalowal na kondensatory ktore to maja najwiekszy wplyw na dzwiek.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz mundorf to tylko sgo , ale nie przejmowal bym sie, wymiana kondow to prosta sprawa, tylko wygrzewanie upierdliwe, bo potrzeba czasu. Nie mniej jednak jest sporo duuuuzo lepszych kondow w podobnych talarach.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowalem kiedys mundorfy w yanku i dopiero sgo ladnie zagraly, ale uwazam, ze nawet zwykly audyn zagra ladniej od mundorfa, nie mniej jednak jak chce sie wzmak na lata to duelund albo jupiter. Wtedy mozna spac spokojnie i cieszyc sie muzyka.

Oczywiscie sporo zalezy od reszty toru i wlasnych preferencji ale przewaznie tak to wyglada.

Dobry kondensator pozwala cieszyc sie z dobrej lampy

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jupiter copper foil paper & wax jak sie wpasuje to moze naprawde oczarowac, nie wiele gorzej a jednak sporo taniej audyn true copper, z nim jest tylko jeden maly problem, jakies trzy tygodnie wygrzewania i to jest droga przez meke, mozna sie poddac bo czasem gra okropnie ale po tym czasie wywola nie raz usmiech zadowolenia na twarzy. Dla mnie nr 1 jesli chodzi o cena/jakosc

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, przy wymianie kondensatorów sprzęgających - najpierw sprawdź, czy nie można zastosować mniejszych wartości. Jeśli tak, wówczas można sobie zafundować coś lepszego... im niższa wartość kondensatorów, tym niższa cena - więc stać Cię na coś wyższej klasy.

Pomyśl jeszcze o Miflexach KPCU.

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie doszlo to twojej uwadze, ze mimo iz sa w ofercie hifi collective to nigdzie o nich nikt nie pieje poematow poza jednym polskim forum??

P.S. Mniejsza pojemnosc da mniejsza mase dzwieku

Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj mozna mozna, zarowno zabawa lampami jak i kondensatorami moze byc kosztowna ale jak sie dobierze wlasciwie to mozna sie zdziwic jaki potencjal drzemal w naszych zabawkach

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, ja wychodzę z założenia, że korekty w brzmieniu, barwie, "temperaturze" grania - lepiej i łatwiej osiągnąć można poprzez wymianę lamp. Dlatego modyfikacje w mojej Jolce, przeprowadzone przez jednego z forumowych Kolegów, miały na celu przede wszystkim poprawę dynamiki i rozdzielczości. I to się udało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko jesli masz kiepskie kondy to mozesz sobie zaglowac do woli lampami a i tak nie uslyszysz tego co powinienes. Pamietaj ze w audio obowiazuje zasada waskiego gardla

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bawiłem się schowanymi w szufladzie i długo tam trzymanymi lampami sterującymi kwadrę EL34 RFT. Co się wydarzyło? Zmiany są słyszalne i to wcale nie na granicy percepcji. Po tym jak standardowe 12AT7 EH zastąpione zostały Amperexami z pomarańczowym nadrukiem, dźwięk się otworzył, średnica zyskała większą namacalność. Lepiej, bez dwóch zdań. Nie bagatelizowałbym ich zatem, bo zwykle mówimy o pre i mocy, jako tych, które wyraźnie kształtują zmiany.

 

Wiecie może, co to są na czorty 220nF 630V, te czarne, podłużne ze zdjęcia?

 

http://img.usaudiomart.com/uploads/large/1557849-rare-jolida-302-crc-integrated-tube-amplifier.jpg

 

Ze schematu wynika, że są wpięte w tor audio miedzy driverem, a lampą mocy. To właśnie zamiast nich myślę o Jupieterach, Audynach, ewentualnie Mundorfach Supreme SGO.

 

Edytowane przez WuMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od audynow bo sa tanie i dobre, zobaczysz co sie zmienilo, wydaje mi sie ze mozesz przy nich zostac na stale.

Przedewszystkim nie daj sie naciagnac na jakies wieksze modyfikacje bo jolka to przyzwoity wzmacniacz, to nie yanek gdzie trzeba bylo po kolei wszystko poprawiac i wymieniac.

Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim!

 

Powiedzcie, czy ktoś z Was używał zewnętrznego przedwzmacniacza w połączeniu z naszymi Jolantami? Czy w ogóle można wejść na końcówkę mocy i którym wejściem? U mnie w 502 są jedynie 2 liniowe wyjścia, stałe i regulowane... Czy dobrze myślę, byłby to jakiś progres brzmieniowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.