Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  43 członków

Jolida Klub
IGNORED

Klub miłośników Jolidy


oczkomirinda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

U mnie tak objawiło się zużycie lamp...coraz większy szum aż do różnicy w poziomach kanałów...wyciągnięcie i potrząśnięcie lampami na chwilę pomogło...

Problem po jakimś czasie wrócił i zakup nowych lamp problem rozwiązał :-)

Pozdrawiam serdecznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem :-) taka odpowiedź rodzi kolejne pytanie, a mianowicie, na jakie lampy wymienić ? Jolki nie rozkręcałem, więc poza tym, że w preampie są 12ax7 nic więcej nie wiem. Zakładam, że lampy są fabrycznie montowane (wzmaka kupowałem jako poekspozycyjny, więc raczej lampy nie były jeszcze wymieniane). Z tego co widzę, nikt z klubowiczów nie dysponuje JD1701, ale już JD 1501 BRC występuje, czy ktoś wymieniał w nim lampy ? Przejrzałem ofertę na lampyelektronowe.pl, ale szczerze mówiąc z samych opisów ciężko coś wywnioskować odnośnie brzmienia...Na koniec dodam, że do tej pory w wymianę lamp się nie bawiłem (wcześniej słuchałem na tranzystorach), więc w tym temacie prawdziwy ze mnie laik ;-)

Edytowane przez Peter_52905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia po przejściu z oryginałów (zakładając, że Sam Wymieniałeś) ? Parka za 4 stówki to już niezły wydatek jak na bieżącą produkcję ;-) a może coś z NOS-ów (np. 12AX7A Raytheon Baldwin, VALVO ECC83, bądź jeszcze inne) ?

Edytowane przez Peter_52905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, nowy Klubowiczu! Nie martw się nic, wymienisz lampy i Jolanta będzie śpiewała jeszcze piękniej niż zwykle :)

 

Ja gram na lampach ecc83 Valvo w stopniu wejściowym, opisałem brzmienie w poście #96. Mam 2 sety lamp NOS i 2 sety lamp z bieżącej produkcji, oczywiście brzmieniowo to nie bardzo jest co porównywać. Jeśli myślisz o zakupie współczesnych lamp, to Staś_44798 dobrze doradza, dobre lampy i pewne brzmienie. Jeżeli zaś myślisz o lampach używanych lub typu NOS, to tutaj można poszaleć i wydać nawet sporo więcej :)

 

Ostatnio zastanawiam się nad sprzedażą parki lamp ecc83 Brimar, gdybyś reflektował - pisz na PW.

 

Pozdrawiam & dobrego dnia,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę właśnie o zestawie bieżące + parka NOS :-) o psvane właśnie czytam, faktycznie wydają się być dobrą opcją. Odnośnie NOS wysłałem na priva :-) jeszcze pytanko odnośnie samej wymiany, Jolki jeszcze nie otwierałem, z dostępem do lamp i ich wymianą nie ma problemu ? (Do tej pory w wymianę bawiłem się wyłącznie przy ayonie, który w zeszlym roku ciut u mnie zabawił (przegrywając z Jolką :-) ) a tam lampy na wierzchu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Obudowę ściągniesz i lampy masz jak na dłoni...

W kwestii doboru lamp to zależy ściśle od brzmienia całości zestawu...czy potrzebujesz takich co wyciągają szczegóły i niuanse, czy takie co dadzą więcej analogowego czaru i ciepła, itd.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lamp dotarłem bez problemu :-) postanowiłem je zamienić miejscami, żeby przekonać się, czy ów szum w prawym kanale to na pewno wina lamp i teraz.... sam nie wiem. Podmiana poskutkowała tym, że szum w prawym kanale praktycznie zmalał do poziomu z lewego, lewy szumi ciut głośniej, ale i zdecydowanie ciszej, aniżeli prawy przed wymianą, żeby tego była mało po zamianie w prawym kanale (a więc tym, gdzie poszła niby dobra lampa z lewego) prócz tego niewielkiego szumu pojawiło się brumienie (przed zamianą ciężko stwierdzić, czy brumienie w prawym było takie samo, coś tam niby słychać, ale szum mocno to zagłusza)...no i co Klubowicze, lampy to, czy może coś innego ??? ;-) co się zaś tyczy już samego brzmienia lamp, to fajnie by było uzyskać jeszcze większą namacalność średnicy, ale przy zachowaniu obecnej rozdzielczości i przestrzenności (tę ostatnią można nawet ciut zwiększyć). Na źródle mam odpowiednio primare cd32, który jest mocno neutralny i rozdzielczy oraz music halla 9.1 mmf na wkładce ortofona mojo, który też jeśli chodzi o szczegółowość dźwięku nie ma sobie nic do zarzucenia. Gdyby dołożyć Jolce więcej magii w średnich (zwłaszcza w aspekcie gitar i wokali) byłoby beauty :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie są Bowersy 685 s2, grające dość neutralnie, z niezłym zejściem na dole i selektywnością góry, średnie w nich ciut po cieplejszej stronie, ale to chyba głównie przez Jolkę :-) w planach Harbethy, spendory a2 lub a4, może najnowsze dynaudio special forty, ale to się jeszcze może zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Problem z szumem rozwiązany, winne były stare lampy :-) Mam pytanko do Klubowiczów, w tym do Stasia, jak to jest z trwałością Psvane Gold, faktycznie padają jak muchy po około roku ??? Mam je obecnie na odsłuchu i grają dobrze, ale opinie o ich krótkiej żywotności zaczynają mnie niepokoić... Na odsłuchu u mnie także Full Music, ciut droższe, jeśli chodzi o barwę cieplejsze w średnich i chyba ciut niżej schodzące na basie, za to nie tak rozdzielcze i nie grające tak przestrzennie jak psvane, ale i w tym przypadku naczytałem się o dość dużej wadliwości FM... Nie uśmiecha mi się wydać prawie cztery (psvanne), czy też pięć (FM) stówek i po roku, a może i nawet wcześniej kupować nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy gdzie kupisz, problem polega na tym ze pojawilo sie troche odrzutow z produkcji ktore sa sprzedawane jako pelnowartosciowe lampy w troche lepszych cenach. Kup od autoryzowanego dealera i nie powinienes miec zadnych problemow z zywotnoscia

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy gdzie kupisz, problem polega na tym ze pojawilo sie troche odrzutow z produkcji ktore sa sprzedawane jako pelnowartosciowe lampy w troche lepszych cenach. Kup od autoryzowanego dealera i nie powinienes miec zadnych problemow z zywotnoscia

 

Powszechnie znany u nas sklep internetowy z lampami :-) zakładam więc, że to nie odrzuty ;-) Piszesz odnośnie psvane, czy też FM ? Na którychś z nich Słuchasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jesli chodzi o male lampki to tylko NOS ale zglebialem temat awaryjnosci Psvane bo mam parke 300b black bottle, gram na nich juz 8 miesiecy po min 7 godz dzienne a w weekendy kolo 18 godz ma dzien, takze maja jiz lekki przebieg.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Problem z szumem rozwiązany, winne były stare lampy :-) Mam pytanko do Klubowiczów, w tym do Stasia, jak to jest z trwałością Psvane Gold, faktycznie padają jak muchy po około roku ??? Mam je obecnie na odsłuchu i grają dobrze, ale opinie o ich krótkiej żywotności zaczynają mnie niepokoić... Na odsłuchu u mnie także Full Music, ciut droższe, jeśli chodzi o barwę cieplejsze w średnich i chyba ciut niżej schodzące na basie, za to nie tak rozdzielcze i nie grające tak przestrzennie jak psvane, ale i w tym przypadku naczytałem się o dość dużej wadliwości FM... Nie uśmiecha mi się wydać prawie cztery (psvanne), czy też pięć (FM) stówek i po roku, a może i nawet wcześniej kupować nowe

 

Ja kupiłem 2 lata temu w

 

http://www.4hifi.pl/ps-tii-12ax7-t_5151.html

 

i gram tak samo dużo jak Szanowny przedmówca...Pozdrawiam serdecznie :-)

Przez ten czas przepracowały około 8-9 tys. godzin i właśnie czas na wymianę ... Objawiła się różnica w głośności kanałów...

Swoje przepracowały w moich trudnych warunkach elektrycznych...blokowiska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość

(Konto usunięte)

Na razie są Bowersy 685 s2, grające dość neutralnie, z niezłym zejściem na dole i selektywnością góry, średnie w nich ciut po cieplejszej stronie, ale to chyba głównie przez Jolkę :-) w planach Harbethy, spendory a2 lub a4, może najnowsze dynaudio special forty, ale to się jeszcze może zmienić.

 

Peter...co tam u Ciebie na tapecie?

 

Witam

Zapisuję sie do klubu zadowolonych z Jolidy

Kupiłem wzmacniacz 1501rc z giełdy hifi

Oj jak to gra Jak to gra

Słuchałem u sprzedającego podobalo mi sie

Na szczęście u mnie tez gra pięknie

 

Gratulacje...jakiej muzyki słuchasz na piękności Joli? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham staroci jak wielu z nas:

Led Zeppelin, Genesis z PG, Yes, King Crimson, Pink Floyd, Joy Division

potem:

Peter Gabriel, Kate Bush, Tori Amos

a obecnie składanki Siesta Marcina Kydryńskiego (13 wydań się uzbierało)

 

bałem się tylko, żeby po przyjeździe do domu nie rozczarować się, na szczęście u mnie Jolka gra tylko trochę gorzej niż u sprzedającego (on ma dobrego daca i lepszą akustykę)

Lampy w środku to Tung-Sol 12ax7 wersja gold

 

Ten wzmacniacz to jest to czego szukałem, a czego nie znalazłem w tranzystorach

Spokój i przyjemność z odsłuchu, prawie wręcz fizycznie odczuwalna.

to jest najważniejsze

 

Ta cisza, ten podkład pod wybrzmienia instrumentów i to powietrze, które słychać

Aksamit, a przy tym rozdzielczość i scena.

To nie o to chodzi co czytamy w recenzjach - gra jak sprzęt za 10 tys.

Ja wiem że można lepiej.

Ale na miłość boską nie sądziłem za 1750 zł znajdę spokój i to czego szukałem w dźwięku.

I w końcu dynaudio grają na poziomie, bo wcześniej to bywało różnie.

 

Lampa to za wysokie progi bo do dynaudio x32 to pewnie powinna być jakaś na poziomie 8-10 tysięcy.

Napisze coś jak przesłucham więcej niż te 3 godziny wczoraj.

Myślę że nadaje się do dużych pomieszczeń , ograniczeniem są tylko kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Milego słuchania i radości z Jolą u boku... ;-)

 

Ja jestem niewolnikiem tej "cholernej diablicy" od 5 lat... ;-)))

 

 

 

 

Ps. Nie pytaj tylko proszę jaka jest reszta toru...

 

Gdyby dołożyć Jolce więcej magii w średnich (zwłaszcza w aspekcie gitar i wokali) byłoby beauty :-

 

Tak teraz doczytałem...Jola ma tej magi aż nadto...toż to same emocje...raczej 685 mają braki...

Bez urazy oczywiście ;-) wszystko zależy jednak od całości toru...a przede wszystkim od preferencji każdego z nas...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj akurat nie jest najgorzej, a można poprawić znacząco - mówię o tej "magii" w średnich tonach. Wystarczy pokombinować z lampami w przedwzmacniaczu, to najprościej, a kto ma zacięcie - kondensatory w torze sygnałowym.

 

Antonio, bardzo fajnie opisałeś brzmienie, bardzo obrazowo :) Dzięki i witaj w naszym małym klubie :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje z zakupu, przyjemności ze słuchania i witamy w klubie.

 

Ja w swojej 302CRC mam aktualnie Telefunkeny 12AX7 Smooth plates oraz RFT EL34 Short Base. Ktoś może ma podobny układ i zechciałby podzielić się wrażeniami? Moja lampa gra niemal jak tranzystor, bardzo szczegółowym oraz szybkim dźwiękiem, ale ma jednak tą magię na średnicy, brak suchoty i dobrą scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowicjusz podzielę się wrażeniami po kilku dniach.

 

Atmosferę tworzy na pewno pięknie doświetlona średnica. A gitara akustyczna gra jakbym siedział w pierwszym rzędzie.

 

Dochodzi atak i pazur - najnowsza płyta Natalii Przybysz - ostatni utwór to już była nirvana.

 

Słucham codziennie jednej płyty The Doors - oczywiście dawno nie słuchałem, bo znam każdy takt.

 

Ale energia z Jolki robi z odsłuchu małe przedstawienie. To trochę jakbym był na koncercie.

 

Tutaj nie sposób - żeby być obiektywnym nie wspomnieć o dwóch minusach (choć nie należy ich traktować ich poważnie biorąc pod uwagę o wiele większą wagę plusów). Piszę je żeby ktoś kto nie zna Jolidy nie pomyślał że to już koniec świata w audio

 

Wracając do Doorsów - początek każdego nagrania - super, gdy mamy jakiś mocny, załadowany instrumentami utwór (wczoraj słuchałem The Soft Parade) to niektóre dźwięki przykrywają inne i nie mamy pełnego obrazu nagrania

Druga sprawa - bas przy gorszych jakościowo nagraniach bywa nieprecyzyjny.

 

Ogólnie mówiąc dziś kolejny koncert żywiołu z The Doors i może pierwsza płyta Natali Przybysz Prąd.

 

Słucham najczęściej w okolicach godziny 9 , przy lepszych realizacjach 10. Im głośniej tym lepszy spektakl ale w 19m2 jest potem za głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Antoś...to "przykrywanie" to tak nie do końca...to raczej wyciąganie każdego dźwięku...to jest wlaśnie to coś czego nie słyszałem nigdzie indziej...jak to mój kolega mówi...jak u Ciebe słucham to słychać każdy instrument, każdego można posłuchać razem albo osobno...

Niestety takie granie albo się kocha, albo nienawidzi...ja... ;-)

A słucham naprawdę mocnej, diabelskiej strony mocy przy której Metallica to brzdekolenie...słyszę każdy dźwięk jak w jezzie :-)

Pozdrawiam serdecznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny kotek. Jeżeli ten jest mały... to ten drugi musi być olbrzymi :)

 

Jeżeli zaś chodzi o brzmienie, to prawdziwa jazda zaczyna się na pełnych lampowych urządzeniach tej marki. Mam "502", więc wiem, co mówię. Ze starymi lampami z lat 60 w stopniu sterującym, po lekkiej modyfikacji, z wysokoskutecznymi głośnikami 10" w obudowie zamkniętej, jest czad!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.