Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  43 członków

Jolida Klub
IGNORED

Klub miłośników Jolidy


oczkomirinda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Daj znać, jak już coś ustalicie. Ja na bank muszę w pierwszej kolejności ogarnąć potencjometr. Nie da się już go przywrócić do życia raczej. Oprócz tego, nie wiem, w jakim stanie są kondensatory w torze audio, ale chyba wciąż nienajgorszym. Na pewno jest kilka obszarów na ciekawy upgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, Jolanta zasługuje na porządną modyfikację. Ja przeprowadziłem drobne czynności (dzięki uprzejmości jednego forumowego Kolegi :) i jest duża poprawa... pisałem o tym wcześniej. Moja JD jest w całości lampowa, lecz dobrym tropem podążacie: najwięcej daje poprawa zasilania i stopnia wejściowego. I oczywiście zabawa lampami w przedwzmacniaczu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Popieram, Jolanta zasługuje na porządną modyfikację. Ja przeprowadziłem drobne czynności (dzięki uprzejmości jednego forumowego Kolegi :) i jest duża poprawa... pisałem o tym wcześniej. Moja JD jest w całości lampowa, lecz dobrym tropem podążacie: najwięcej daje poprawa zasilania i stopnia wejściowego. I oczywiście zabawa lampami w przedwzmacniaczu!

 

Łukasz...to zależy w jakim kierunku te zmiany mają nastąpić...najczęściej czytam, że są to zmiany w kierunku przejrzystości i rozdzielczości...co w nie każdym systemie jest na plus...w moim na pewno nie bo już jest tak przejrzysty, że jak będzie jeszcze więcej "dobroci" to wokalistki gołe będą śpiewać ;-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszę u siebie podobnej skazy, o jakiej piszesz, że instrumenty mają podobne barwy. Nie wiem, może to kwestia lamp, albo dopasowania do reszty podzespołów w torze.

 

Aha, kabel zasilający! Bardzo ważna rzecz, w przypadku mojej 302. Drobna zmiana, z Nordosta Brahmy na Freya (wydaje się podobne konstrukcje) ze srebrnymi wtykami Wattgate otworzyła średnicę, ubarwniła ją, zwiększyła masę. Sam nie wierzyłem w to, co usłyszałem, ale nie byłem sam z tym wrażeniem :)

 

Wiem natomiast z całą pewnością, że wiele muszę zrobić po stronie źródła, aby wejść na wyższy poziom. Dzisiaj miałem Streamer DAC Oppo Sonica i z Tidala, w porównaniu do Bluesound Node 2 zagrało bardzo ładnie i równo, pozostawiając Node daleko z tylu. Niestety, Sonica tnie utwory, bo nie posiada gapless, co mnie irytuje. Za tydzień biorę na testy Lumina D2 oraz Ariesa G1. Będzie zabawa! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego koniecznie musisz przerobić zasilanie na 230V, teraz to chyba gra na 50% możliwości... z pewnością p. Mariusz się tym zajmie.

 

Z całym szacunkiem dla naszych wzmacniaczy, Manley to już inna liga jest. Jednak zróżnicowanie barwowe w niskich tonach powinieneś słyszeć również na Jolce.

Edytowane przez Łukasz_62438
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedź. Napisz, proszę, co to za sorbotany, dlaczego akurat na nich, i czy tak jest dobrze? Jesteś zadowolony?

Ja też próbowałem miękkich podkładek, jednak efekt jest dwuznaczny... coś zyskuję, lecz i coś tracę. Może moje podkładki były zbyt miękkie, sam już nie wiem - dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje podkładki wcale nie są miękkie. Wiadomo, ze to nie jest metal, jej twardość jest akuratna. Według mnie dobrze pochłania drgania, tło jest jakby ciemniejsze, ale nie oszukujmy się.... jej głównym celem dla mnie jest przede wszystkim zwiększenie przestrzeni pod wzmacniaczem, aby zapewnić lepsze chłodzenie, a że w dodatku wyglada całość nienajgorzej to dodatkowo miły efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

Dziś tylko zgłaszam się z zajawką

Wysłałem Jolidkę do spa w Krakowie

Sinusaudio Mariusz Jaglarz

Super kontakt

Okazało się że ten pobyt to raczek sanatorium połączone z kliniką jednego dnia

Dziś wzmak wrócił

Podłaczyłem grzeje

W najbliższych dniach podzielę się wrażeniami

Najważniejsze

Zasilanie przerobione na 230 V

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm....

 

przysłano mi inny wzmacniacz - tak można rzec

 

Generalnie - krok do przodu, poziom wyżej, muzyka układa sie przepięknie, więcej słychać (choc mniej powietrza i średnicy)

 

ale Jolka gra inaczej, trzeba będzie inaczej podejśc do kwestii kabli i lamp - teraz zabawa zaczyna sie od nowa

 

przede wszystkim gra ciemniej - nie każdemu to się może spodobać

 

w mój gust trafiło to w 100%

 

głośniki grały jak dla mnie zbyt krzykliwie - podpiąłem wcześnej specjalnie kable tellurium q blue bo one przygaszają dźwiek

 

Gra bardzie neutralne - jak dobrze słychać która płyta jest dobrze nagrana

 

poprawiła sie rozdzielczość - to było warto pięknie dźwieki się układają , przypomina to granie manleya stingraya którego miałem (przy zachowaniu proporcji)

 

Gra bardziej lampowo, jak pisałem wyżej szczególnie wysokie to bardziej złoto niż ostre srebro , można spokojnie dawać sporo głosniej, nic nie kłuje w uszy

 

Różnicowanie instrumentów - duża poprawa,

 

bas - ile się naczekałem na taki bas, rozdzielczy - bardziej na pierwszym planie niż wcześniej, troszkę kosztem średnicy (to chyba jedyny minus to wycofanie średnicy, przypomina mi się granie cd roksan caspian))

 

To są uwagi na gorąco - musze przesłuchac więcej płyt

 

Na razie ostatni koncert Kate Bush brzmiał zupełnie inaczej.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bas przykrywa średnicę - u mnie niekiedy tak bywa, Jolka ma bas jak dzwon, a i moje głośniki są tutaj potężne - to najpierw spróbuj poprawić akustykę. Ciepło i gęsto nagrane płyty, np. Cohen lub Madeleine Peyroux, pomaga ustawienie za głośnikami czegoś mocno tłumiącego. Znika wtedy odrobina pazura i drapieżności, lecz do takiej muzyki nie jest to potrzebne. Warto spróbować, to nic nie kosztuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zawsze warto zrobić, choćby dla efektu wizualnego... efekt soniczny bowiem nie zawsze następuje, może być niewielki, lub niekorzystny.

Jeśli chcesz wiedzieć, to ja używam bardzo audiofilskich i high-endowych... poduszek z kanapy, takich wielkich i grubych. Można się śmiać, lecz działają niezawodnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

To zawsze warto zrobić, choćby dla efektu wizualnego... efekt soniczny bowiem nie zawsze następuje, może być niewielki, lub niekorzystny.

Jeśli chcesz wiedzieć, to ja używam bardzo audiofilskich i high-endowych... poduszek z kanapy, takich wielkich i grubych. Można się śmiać, lecz działają niezawodnie ;)

A ja suszarki z gaciami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.