Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  43 członków

Jolida Klub
IGNORED

Klub miłośników Jolidy


oczkomirinda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzej, który to już komplet lamp zajechałeś? :))) (jeśli chcesz, to mam tu dyżurny komplet lampek 12ax7 od Shuguanga, leżą i się kurzą w szufladzie - daj znaka na priv)

 

Czy ktoś zna odpowiedź na moje pytanie? Czy mogę podłączyć zewnętrzny przedwzmacniacz do JD502BRC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

502BRC nie daje możliwości wpięcia przedwzmacniacza zewnetrznego w sensowny sposób i prosto na końcówkę mocy.

 

Moja 302CRC ma jednak taką możliwość, bo są wejścia bypass pre. To też jest fajne, w aplikacji kina domowego. Niemniej, bardzo cenię sobie wbudowany przedwzmacniacz w Jolkę, tym bardziej po zmianie lamp na dobre NOSy i nie uważam, żebym miał z zewnętrznym pre lepiej, nie mierząc przynajmniej w Conrada Johnsona.

Edytowane przez WuMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogl bys sie zdziwic, zazwyczaj w budzetowych wzmacniczach to pre jest elementem ktory mocno ogranicza konstrukcje,

No ale contad johnson to jiz przerost formy nad trescia, nie mniej jednak jesli masz mozliwosc to przytachaj jakoes przyzwoite pre i bedziesz wiedzia mial poglad

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ty masz ten wzmacniacz ze 3 kpl zajechales???

 

6 lat...dokładnie to dwa a ten jest trzeci, tylko poległ przed czasem...

 

Pisałem w innym wątku...pierwszy fabryczny grał ze trzy lata, drugi PSVANE 2 lata, ten wstawiłem i grałem, żadnych problemów...trzeci niby taki sam a normalność uzyskałem po 2 miesiącach...grało dobrze do wczoraj...ten ostatni sam wygrzewałem, pierwszy PSVANE chyba był przygotowany z bomby do pracy...

Zamieniłem lampy miejscami i zobaczę co dalej, już wcześniej taki zabieg spowodował powrót do normalności...trzeba jednak kupować lampy fabrycznie przygotowane do pracy...

Wcześniej na stronie PSVANE była taka opcja, teraz nie ma???

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz pare razy o tym pisalem, lampy psvane nie mozna kupowac na jebaju, tylko od dealerow, w drugim obiego jest pelno odpadow z tasmy po atrakcyjnych cenach.

A wracajac do tematu to male lampki powinny grac miedzy 5 a 10 tysiecy godzin,

W ciagu roku grasz wiecej niz 2 tysiace?

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogl bys sie zdziwic, zazwyczaj w budzetowych wzmacniczach to pre jest elementem ktory mocno ogranicza konstrukcje,

No ale contad johnson to jiz przerost formy nad trescia, nie mniej jednak jesli masz mozliwosc to przytachaj jakoes przyzwoite pre i bedziesz wiedzia mial poglad

 

Hubert, a konkretnie co proponujesz? Nie widzę przyzwoitych pre poniżej 10 tysięcy zł, za nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, nie mam na mysli nic konkretnego aczkolwiek jak by Ci sie trafilo jakies pre to warto potestowac bo mozna sie zdziwic, tak jak napisalem wczesniej, w budzetowych wzmakach to sekcja pre jest najbiedniejsza.

Dobrac pre do wzmacniacza mocy nie jest tak prosto, pare razy mi sie trafilo ze swietne pre, swietna konc mocy a grac toto razem nie chcialo

Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Myślałem, że masz coś konkretnie na myśli, bo sam nie wiedziałbym nawet, czy iść w stronę pre lampowych, czy dobrego tranzystora. Czasu na targanie wielu klocków niestety brak.

 

Wiem, ze Unison ma fajny pre za bodaj 12 tysięcy zł. Problem jest z jego wypożyczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, dobre lat 10 temu nawet, na Audio Show słuchałem zestawienia Jolida 502B + przedwzmacniacz na tranzystorach. Zapewne to przez ten upływ czasu i być może dzisiaj inaczej bym odebrał to brzmienie, lecz pamiętam, że wtedy bardzo ale to bardzo mi się podobało.

Tak więc będę mimo wszystko zmierzał w tę stronę, tj. podłączyć jakiś niezły przedwzmacniacz do końcówki mocy w mojej JD. Chyba nie byłoby dużego problemu, aby ją lekko zmodyfikować pod tym kątem, i zrobić wejście typu "main in" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jako ze traktuje jolke, mingde i cayina na rowni to mocno plecam zastanowic sie nad wymiana rezystorow.

Ja pare dni temu skonczylem wymieniac sygnalowe i wlasnie biore sie za zasilanie.

Kazdy wymienia kondy i na tym sie konczy, myslac ze to szczyt tego na co stac wzmacniacz.

Okazuje sie ze mozna sporo lepiej, wszedzie powkladalem Audio Note tantalum non magnetic, troche kosztuja ale sa warte kazdego wydanego miedziaka.

Warto sie nad tym zastanowic, oczywiscie zaraz jakis malkontent wyskoczy z teoria ze rezystorow nie slychac, no ale w takiej sytuacji dla mnie jest jedna rada, udac sie po porade do laryngologa.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz oczywiscie, ale nie uwazasz ze to fajna zabawa? na dodatek ksztaltujesz brzmienie pod siebie, wymieniajac klocek na inny dostajesz brzmienie jakie sobie wyobrazil konstruktor. obecnie moj wzmacniacz jest totalnie moj, skrojony jak garnitur.

moj wzmacniacz seryjnie byl zlozony na dobrych podzespolach, kondensatory jensena, rezystory bradleya, ale po tych zmianch ktore zrobilem to calkowicie inne brzmienie, dopasowalem go do moich kolumn. Ja mam takie odczucie ze jest to totalnie moje brzmienie.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert, mam właśnie Jolę w serwisie, a konkretnie Lampowiec.pl.

 

Gadałem z nimi o sprawdzeniu elektrolitów w zasilaniu, no i kondków w torze sygnałowym, 220nF /630V. To te na pozycji C3 i C4.

 

Poniżej załączam schemat:

https://www.google.pl/search?q=jolida+302&client=safari&hl=pl-pl&prmd=isvn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjgj63Mzt_dAhUBiaYKHZiJDCAQ_AUIESgB&biw=1024&bih=666#imgrc=703JNZ7N6gpTvM

 

Teraz pytanie, czy wymiana oporków 1Kohm na pozycjach R13 i R16 dużo zmieni? Widzę, że koszt jednej sztuki to 32 funty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wymieniac rezy to wszystkie w sygnale,

Skad wytrzasnales cene £32 ??

Jak nie sa podane wartosci na schemacie to trzeba przyjac ze to 0.5W

A 1k 0.5w to cena £3.84 + vat, troche wyjdzie za wszystkie ale naprawde warto, ja mialem 28sztk w sygnale i 12 w zasilaniu.

Jakie kondensatory bedziesz tam wkladal??

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.