Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No,

i fajnie się czytało. A swoją drogą Magnepanie. czy mógłbyś rozwinąć dosyć ciekawe stwierdzenie ( także pod względem przyrodniczym) :

 

tak jakby wieloryb nabierał powietrza w wodzie

 

?

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

 

 

 

Konkluzja

Zastanawiam się czy chciałbym mieć Lebena CS 300 w swoim głównym systemie z uwagi na jego ograniczoną moc ? To zależy

od wielkości pokoju odsłuchowego więc w 20m Leben zagra dobrze i bez przeszkód.Już w większym pomieszczeniu 25m+

może być problem z jego małą mocą.Jako entry level do pokoi 20 m ta lampa wydaje się wręcz idealna albo do drugiego systemu

w mniejszym pomieszczeniu z ciekawymi kolumnami typu elektrostaty lub jakieś wybitne monitory o dobrej skuteczności w db.

Jestem bardzo ciekaw jak CS 300 zagrałyby z Cremona Auditor lub Minima Vintage bo ja jestem fanem monitorów F.Serblina

i ciężko byłoby mi się z nimi rozstać gdyby zaistniała konieczność użytkowania małego Lebena.Kiedy wszystko się wygrzeje

w CS 300 Piotra, może namówię go na próbę z moimi monitorami.Ogólnie muszę przyznać że Leben może się podobać ze

swoją barwą brzmienia ale koniecznie należy go naprawić - mówiąc najogólniej wprowadzając poprawki o których wręcz

' bebnił ' na forum Piotr112 - bez tych napraw CS 300 nie będzie takim interesujacym wzmacniaczem jakim jest w oryginale.

Najlepiej by było siegnąć po mocniejszą koncówkę CS 660 P ( 2 x 40W) albo nawet CS 1000P ( 2x 100W) które prawdopodobnie

grają w zblizony sposób do CS 300 ale posiadają ważny atut - większą moc !

 

To tyle na temat Lebena CS 300 tak po krótce.Jeszcze raz chciałbym podziekować Piotrowi za zaproszenie i sympatyczny odsłuch jego systemu w którym CS 300 gra pierwsze skrzypce razem z ciekawymi monitorami Made by TAD.Mam nadzieję że za jakiś

miesiąc ponownie spotkamy się u Piotra aby jeszcze raz posłuchać tych samych płyt na wygrzanym Lebenie CS 300.Pozdrawiam.

 

Tego się spodziewałem i niestety,mówię to ze smutkiem,nie zawiodłem się. Po pierwsze pisanie,ż CS300 przed odsłuchem wymaga NAPRAWY jest tak kurjozalne,że komentowanie tego uwłacza wszystkim posiadaczom tego wzmacniacza. Po drugie nie masz zielonego pojęcia,jak gra fabrycznie wyciągnięty z pudełka CS300 versus Leben modowany,bo niby skąd Ty masz to wiedzieć. Po trzecie odsłuchiwanie tragicznie nagranej polskiej wersji Symphonici i wyciąganie na tej podstawie jakichkolwiek wniosków,niestety świadczy o mocno posuniętej głuchocie,Piotr delikatnie Ci to zasugerował.Po czwarte i ostatnie,bo po prostu więcej nie chce mi się pisać,twierdzenie,oczywiście od czapy bo nie słuchałeś a już porównawczo,to nigdy w życiu,że 660P gra tak samo jak CS300, tylko ma większą moc,świadczy o tym,że ściemniasz i nigdy nie słyszałeś 660P. Waldziu napisałem to Twoim językiem i Twoją narracją,taką samoą,jaką Ty zacząłeś swoje występy w tym klubie,powonno Ci być łatwiej przyswoić mój wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pamietaj że najlepsze dźwiekowo kolumny i monitory mają czułość miedzy 84 - 87 db i to zostało już udowodnione.

 

 

Załóż wątek o tytule jak powyżej, może załapiesz się na zwycięzcę miesiąca ;))

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż wątek o tytule jak powyżej, może załapiesz się na zwycięzcę miesiąca ;))

 

Kazik II i Paweł Skurzewki, muszę powiedzieć że macie O doświadczeń i wiedzy na temat urządzeń audio.

 

Zalecam wykonanie domowego zadania w którym wypiszcie najlepiej grające monitory i kolumny( waszym zdaniem ) i sprawdźcie

ich skuteczności a będziecie mocno zaskoczeni......

Polskie wydanie Symphonici nie jest takie złe, więc poświęćcie te 22 zł i sprawdźcie we własnych systemach jak to gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

 

Kazik II i Paweł Skurzewki, muszę powiedzieć że macie O doświadczeń i wiedzy na temat urządzeń audio.

 

Zalecam wykonanie domowego zadania w którym wypiszcie najlepiej grające monitory i kolumny( waszym zdaniem ) i sprawdźcie

ich skuteczności a będziecie mocno zaskoczeni......

Polskie wydanie Symphonici nie jest takie złe, więc poświęćcie te 22 zł i sprawdźcie we własnych systemach jak to gra.

 

Odnieś się do moich uwag a nie odwracaj kota ogonem.Prawda jest smutna-nie słyszysz i Symphonica dobitnie to obnażyła a Piotr wykazał się sporą kurtuazją,bo wielu innych przypadkach zostałbyś bezlitośnie wykpiony. Teraz opisz proszę tu w klubie Lebena,gdzie ,kiedy i w jakim torze słuchałeś 660P i CS300 porównawczo,bo bajki to są dobre dla dzieci przy kominku,tu już naopowiadałeś się ich dosyć. Konkrety!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie potrafisz czytać z uwagą, więc cytuję raz jeszcze:

Najlepiej by było siegnąć po mocniejszą koncówkę CS 660 P ( 2 x 40W) albo nawet CS 1000P ( 2x 100W) które prawdopodobnie grają w zblizony sposób do CS 300 ale posiadają ważny atut - większą moc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czy to jest sens spierać się....miałem u siebie cs300 jaki 660p to są dwa bardzo dobre wzmacniacze

powiem więcej, cs300 to jeden z najlepszych wzmacniaczy do 10tys (cena za nowy)....

 

Mirek, gdyby CS 300 miał większą moc np.2 x 60W to zostałbyś z Lebenem czy jednak zdecydowałbyś się na Jadis 88i mk.2 ?

Miałeś okazję posłuchać CS 1000P ? Jak to się ma barwowo do Jadis 88i mk.2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Panowie nie wiem czy to jest sens spierać się....miałem u siebie cs300 jaki 660p to są dwa bardzo dobre wzmacniacze

powiem więcej, cs300 to jeden z najlepszych wzmacniaczy do 10tys (cena za nowy)....

 

Też miałem i masz rację oba świetne i oba inne i nie może być inaczej,bo mają inne lampy i inną konstrukcję. Magnepan słuchał Lebena pirwszy raz w życiu,nie u siebie,ale WIE,że najpierw trzeba go naprawić(lol) no ale jak ktoś na odsłuchy zabiera Symphonikę,to właściwie nie ma się czemu dziwić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek, gdyby CS 300 miał większą moc np.2 x 60W to zostałbyś z Lebenem czy jednak zdecydowałbyś się na Jadis 88i mk.2 ?

Miałeś okazję posłuchać CS 1000P ? Jak to się ma barwowo do Jadis 88i mk.2 ?

 

nie wiem czy to jest dobrze postawione pytanie....mały leben kosztuje + - 10tys a Jadis i88 13tys euro

natomiast cs660p spowodował że zainteresowałem sie Jadisem....to jest znakomity wzmacniacz moim zdaniem lepiej grał z pre...

cs1000p tylko słyszałem na Audio Show.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to jest dobrze postawione pytanie....mały leben kosztuje + - 10tys a Jadis i88 13tys euro

natomiast cs660p spowodował że zainteresowałem sie Jadisem....to jest znakomity wzmacniacz moim zdaniem lepiej grał z pre...

cs1000p tylko słyszałem na Audio Show.....

 

W takim razie napisz w czym nie spełnił Leben CS 660 twoich oczekiwań , w dźwięku czy bardziej w kosztach z uwagi na pre?

 

Jesli obawiasz się krytyki ze strony posiadaczy Lebena pisz na priva , bo niektórzy zachowują się jak ortodoksi w jarmułkach

sądząc że Izrael to najlepsze miejsce do zamieszkania na naszej planecie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie napisz w czym nie spełnił Leben CS 660 twoich oczekiwań , w dźwięku czy bardziej w kosztach z uwagi na pre?

 

Jesli obawiasz się krytyki ze strony posiadaczy Lebena pisz na priva , bo niektórzy zachowują się jak ortodoksi w jarmułkach

sądząc że Izrael to najlepsze miejsce do zamieszkania na naszej planecie......

 

;-) ;-) wyobraz sobie że jakoś nie obawiam się krytyki miłośników Lebena...jakieś dziwactwo z mojej strony ;-)

nie podchodz do tej sprawy w ten sposób....taka konfrontacja do niczego dobrego nie prowadzi

mogę pisać o zaletach DA88 którego miałem 2 lata i o tym że obecny Jadis i88 jest jeszcze lepszy od poprzedniego...

ale jesteśmy w klubie Lebena i trza się jakoś zachowywać ;-)

może podaj jakieś wzmacniacze lampowe 3-5 sztuk do 10 tys które są lepsze od cs300?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

 

;-) ;-) wyobraz sobie że jakoś nie obawiam się krytyki miłośników Lebena...jakieś dziwactwo z mojej strony ;-)

nie podchodz do tej sprawy w ten sposób....taka konfrontacja do niczego dobrego nie prowadzi

mogę pisać o zaletach DA88 którego miałem 2 lata i o tym że obecny Jadis i88 jest jeszcze lepszy od poprzedniego...

ale jesteśmy w klubie Lebena i trza się jakoś zachowywać ;-)

może podaj jakieś wzmacniacze lampowe 3-5 sztuk do 10 tys które są lepsze od cs300?

 

Dzięki Miro,świetny post,niektórzy powinni sobie go powiesić nad łóżkiem. Lubię ten klub i interesuje mnie JTA. Mz jeśli skonfrontować CS300 z rynkiem nowych urządzeń,to trudno poszukać mu konkurencji do 20 kzł,na rynku wtórnym już tak różowo nie jest. Wiele nowych urządzeń,to marketingowe wydmuszki,np.tanie integry Accu,czy Maka i im maluch daje baty. Na rynku wtórnym jest już ogromny wybór i tam konkurenta można poszukać bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli obawiasz się krytyki ze strony posiadaczy Lebena pisz na priva , bo niektórzy zachowują się jak ortodoksi w jarmułkach

sądząc że Izrael to najlepsze miejsce do zamieszkania na naszej planecie......

 

Ty nie zachowujesz się w tym momencie lepiej. Odpowiedz lepiej na konkretne pytania, które postawił Ci Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

 

 

Dzięki Miro,świetny post,niektórzy powinni sobie go powiesić nad łóżkiem. Lubię ten klub i interesuje mnie JTA. Mz jeśli skonfrontować CS300 z rynkiem nowych urządzeń,to trudno poszukać mu konkurencji do 20 kzł,na rynku wtórnym już tak różowo nie jest. Wiele nowych urządzeń,to marketingowe wydmuszki,np.tanie integry Accu,czy Maka i im maluch daje baty. Na rynku wtórnym jest już ogromny wybór i tam konkurenta można poszukać bez problemu.

 

Nie jest tak do końca. Ja szybko się pozbyłem 300F bo absolutnie nie grał na miarę oczekiwań ani z Harbethami SHL5+ ani z P3ESR. Mała moc i co za tym idzie kompresja dynamiki to coś czego się nie przeskoczy, chyba że ktoś słucha tylko plumkania, małych składów, wokali lub skompresowanej muzy pop/rock. Natomiast klasyka nagrana z zachowaniem pełnej dynamiki wszystko obnaży i tu niestety 300F się wykłada na kolumnach typu Harbeth.

 

Pierwszy (i chyba jedyny) raz w życiu uwierzyłem w cuda i trochę mnie to kosztowało ale zawsze to nowe praktyczne doświadczenie.

 

Spokojnie Baltlab Epoca 2 za 1/3 ceny grał mi lepiej niż 300F z P3ESR. Tak samo Pioneer A30 za... 1000 zł czyli za 1/10 ceny 300F. Ale ja nie jestem audiofilem i nie mam uprzedzeń...

 

Z kolei z SHL5+ każda końcówka QUAD-a za porównywalną cenę, czy też Anthem MCA 20 lub Atoll AM200 za pół ceny zagra lepiej niż 300F. Creek Destiny na dłuższą metę również lepiej się sprawdzał, choć przy krótkim odsłuchu 300F może zauroczyć tym swoim cukrowaniem i podbitym basem. No i oczywiście słodkim wyglądem:)

Edytowane przez BlueMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może z innej, bardziej techniczno-dzwikowej beczki..

"mówi się" że cs-1000p jest w każdym aspekcie lepszy od cs-660p ALE nie ma już tej magii, która ma właśnie cs-660p - ta opinia jednak bazuje na odsłuchu cs-1000p na lampach KT120

czy miał ktoś możliwość porządnie porównać cs-660p do cs-1000p ? chodzi mi porównanie obu wzmacniaczy na TYCH SAMYCH lampach mocy np: (KT88, KT66, 6550A/C, 350B, EL34 i KT77) ?

zastanawiam się na ile te wzmacniacze poza faktem, że cs-1000p jest przystosowany dodatkowo do pracy na KT120 różnią się od siebie ?

 

p.s.

tylko nie piszcie proszę, że 660p i 1000p to badziew bo mają takie same gniazda głośnikowe jak 300ka...

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Baltlab Epoca 2 za 1/3 ceny grał mi lepiej niż 300F z P3ESR. Tak samo Pioneer A30 za... 1000 zł czyli za 1/10 ceny 300F.

 

No nie żartuj. Ja wymieniłem Krella KAV 300i na Lebena XS i wcale nie żałuję. Tak samo przeszedłem z dużych AP Virgo II na małe JMLab Electra 905 i co ciekawe nie brakuje mi ani basu ani dynamiki. Skompresowane płyty mnie denerwują dlatego szukam starych wydań z dobrą dynamiką.

 

Co twierdzę? Że nie jestem audiofilem?

 

Że bycie audiofilem jest jednoznaczne z uprzedzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Pozostałe twierdzenia wynikają z własnych doświadczeń. Wszystkie te kolumny mam a wzmacniacze miałem lub nadal mam u siebie.

 

A co do audiofilskich uprzedzeń... Czy ktoś z Szanownych wpadłby na pomysł zestawienia 300F z Pioneerem za 1000zl. Obawiam się, że nie bo to się przecież nie godzi a nawet jest to mezalians i profanacja.

 

 

Skompresowane płyty mnie denerwują dlatego szukam starych wydań z dobrą dynamiką.

 

Jest wiele nowych świetnych wydań i starych skompresowanych dynamicznie bo to technika używana już od dziesiątek lat.

 

Dobrze nagrany fortepian czy symfonika nagrana z pełną dynamiką wszystko pokaże. Mały Leben potrzebowałby kolumn o skuteczności 92-95dB aby nie kompresować takich nagrań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Pozostałe twierdzenia wynikają z własnych doświadczeń. Wszystkie te kolumny mam a wzmacniacze miałem lub nadal mam u siebie.

 

A co do audiofilskich uprzedzeń... Czy ktoś z Szanownych wpadłby na pomysł zestawienia 300F z Pioneerem za 1000zl. Obawiam się, że nie bo to się przecież nie godzi a nawet jest to mezalians i profanacja.

 

 

 

Jest wiele nowych świetnych wydań i starych skompresowanych dynamicznie bo to technika używana już od dziesiątek lat. Mam też świetnie osłuchane połączenie 300F z SHL plus i jebnięcie na basie wgniata w fotel.

 

Dobrze nagrany fortepian czy symfonika nagrana z pełną dynamiką wszystko pokaże. Mały Leben potrzebowałby kolumn o skuteczności 92-95dB aby nie kompresować takich nagrań.

 

A ja słuchałem połączenia 300F z p3 esr i mz jest to bardzo dobre połączenie a kompresję z CS300 owszem słyszałem,w połączeniu XS z Harbeth. Różnie jest jak widzisz,Baltlaba epoca pierwszą wersję miałem dawno temu na odsłuchach w domu i z ogromną ulgą oddałem,wybierając wówczas Pucciniego.

Edytowane przez Paweł Skurzewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Wszystko zależy od muzyki jakiej słuchacie na codzień, skuteczności kolumn, głośności, wielkości pomieszczenia. Jak widać zmiennych jest sporo ale 15W to zawsze będzie tylko 15W. Wystarczy posłuchać głośno dobrze nagranego fortepianu na zestawie 300 + Harbeth i wszystko będzie jasne. Chyba że ktoś lubi taką "nieofensywną" prezentację fortepianu i nie chodzi na koncerty gdzie mógłby to porównać do rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzisiaj robilismy ponownie pomiary pokoju,bo nie dawala mi spokoju opinia znajomego Waldka akustyka,ktory stwierdzil ,ze moze byc u mnie 2s poglosu:)

 

Wynik na szybko ,jakis dolek na 50hz, najwyzszy czas poglosu 0,6s przy 400Hz dalej juz w miare liniowo 0,5s do 0,4s,przy 8Khz spadek na 0,32s.

to tyle na temat mojego poglosu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Wlasnie dzisiaj robilismy ponownie pomiary pokoju,bo nie dawala mi spokoju opinia znajomego Waldka akustyka,ktory stwierdzil ,ze moze byc u mnie 2s poglosu:)

 

Wynik na szybko ,jakis dolek na 50hz, najwyzszy czas poglosu 0,6s przy 400Hz dalej juz w miare liniowo 0,5s do 0,4s,przy 8Khz spadek na 0,32s.

to tyle na temat mojego poglosu:)

 

Czyli świetnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

 

Mam też świetnie osłuchane połączenie 300F z SHL plus i jebnięcie na basie wgniata w fotel.

 

 

PS To nie ja napisałem, tylko Kolega miał problem z cytowaniem ale... jest to 100% prawda bo dokładnie tak samo było u mnie w tym zestawieniu. Z żadnym innym wzmacniaczem który testowałem nie było takiego efektu, w tym z 300XS. Po prostu jak już pisałem 300F ma ten bas bardzo podbity co jak widać audiofile lubią choć regulacją barwy czy filtrem loudness we wzmacniaczach się brzydzą. A efekt ten sam, z tą różnicą, że w Lebenie nie ma nad tym kontroli ani możliwości wyłączenia bo nawet w pozycji 0 na potencjometrze bass boost bas jest wyraźnie podbity. Można go tylko podbić jeszcze bardziej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak do końca. Ja szybko się pozbyłem 300F bo absolutnie nie grał na miarę oczekiwań ani z Harbethami SHL5+ ani z P3ESR. Mała moc i co za tym idzie kompresja dynamiki to coś czego się nie przeskoczy, chyba że ktoś słucha tylko plumkania, małych składów, wokali lub skompresowanej muzy pop/rock. Natomiast klasyka nagrana z zachowaniem pełnej dynamiki wszystko obnaży i tu niestety 300F się wykłada na kolumnach typu Harbeth.

 

Zapraszam do siebie posluchasz tej wykladki:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

 

PS To nie ja napisałem, tylko Kolega miał problem z cytowaniem ale... jest to 100% prawda bo dokładnie tak samo było u mnie w tym zestawieniu. Z żadnym innym wzmacniaczem który testowałem nie było takiego efektu, w tym z 300XS. Po prostu jak już pisałem 300F ma ten bas bardzo podbity co jak widać audiofile lubią choć regulacją barwy czy filtrem loudness we wzmacniaczach się brzydzą. A efekt ten sam, z tą różnicą, że w Lebenie nie ma nad tym kontroli ani możliwości wyłączenia bo nawet w pozycji 0 na potencjometrze bass boost bas jest wyraźnie podbity. Można go tylko podbić jeszcze bardziej:)

 

Nie odbierałem basu 300f jako podbity,tylko zdecydowanie bardziej rozciągnięty niż ten w 300XS,ale dajmy temu spokój,300 jest naprawdę świetnym zawodnikiem i nie dziwota,że tylu melomanów poddaje się jej czarowi. Tobie nie zagrał,tak bywa i dlatego jest tyle gratów na Ziemi,dla każdego do wyboru:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.