Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OK, no problem też zacząłem zastanawiać się czy to przypadkiem nie jakaś reguła. Może za kilka zostanie rozpisany konkurs na egzemplarz z jakimś konkretnym błędem :)

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

OK, no problem też zacząłem zastanawiać się czy to przypadkiem nie jakaś reguła. Może za kilka zostanie rozpisany konkurs na egzemplarz z jakimś konkretnym błędem :)

 

Trudno przewidzieć co będzie dalej. Właściciel Lebena jest mocno schorowany,w ogóle nie wiadomo,czy to nie była ostatnia jego CS 300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno przewidzieć co będzie dalej. Właściciel Lebena jest mocno schorowany,w ogóle nie wiadomo,czy to nie była ostatnia jego CS 300.

 

No tak, przykro czytać.

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i rezysatory zamowione:)

Na poklad pojda shinkoh tantale pod lampy mocy a pod sterujace Audio Note tantale non magnetic,chcialem silwery dac ale nie ma takich wartosci,choc cena zaporowa 30 funciakow,to bym sie skusil:)no ale trudno bedzie biedniej:)

Juz dupe urywa po wymianie rezystorow pod lampami mocy ale to przejsciowka:)taki punkt odniesienia.

Zobaczymy jak legendy wjada na poklad Lebena,strach sie bać:))

 

Jak ktos zainteresowany shinkohami to zostalo 6szt .150R 2W na hiFi collective.

 

Naprawde warto to wymienic,przynajmniej pod lampami mocy,shinkohow juz wiecej nie bedzie:))

 

Wymieniac!!!!

Edytowane przez piotr112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…a jakie to ma znaczenie? …wszystkie Lebeny CS300 brumią, miałem w domu 4 sztuki, wszystkie brumiły, w prawym kanale bardziej bo jest bliżej zasilacza. Jest to nie słyszalne na kolumnach 88db, ale już na 91db słychać… na 95db słychać bardzo, 97db i wyżej nie da się słuchać.

 

W 660P z kolei brumił zasilacz i to było słyszalne w pokoju, że wzmak włączony, w kolumnach był za to dość cichy… choć na 95db też było słychać delikatny szum. Rs100 również daje delikatny szum.

 

Ciekaw jestem czy w 1000P to wyeliminowali, zasilacz już bez lampy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w tymm klubie,że jednak nie wszystkim brumi. Ciekawa sprawa.

 

;) …nie wszyscy chcą to usłyszeć. Jak masz ochotę to podłącz Lebena pod kolumny o skuteczności 95db lub więcej… a nuż może masz cichego Lebena.

 

W CS-1000p na chwile obecna nie zauważyłem.

 

hmm… może to wina braku tej lampki, może innego zasilacza, traf, w końcu 1000P "przytył" kilka kilo w stosunku do 660P… ?

 

Jeszcze jedna kwestia… to kwestia zwrotnic w kolumnach, im bardziej skomplikowana tym bardziej ten brum filtruje. Na gołym sonido SFR200 grało niesamowicie, ale brum był nie do zniesienia. …z kolei AN Vindicator cichy totalnie, zero, nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Nie mam Lebena,chodzi za mną końcówka p660 a może p200. Ktoś słuchał p200?

Yoachim,słuchałem wiele,wiele razy z Harbeth:P3,SHL plus,30.1. Lebena 300F i nigdy,słuchając z różną głośnością nie brumił. Brumił mi za to 300XS. O braku brumu w 300F pisał też Fr@nz i umka. Nie wiem,może faktycznie na Avantgardach to słychać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kolumny 86db,zadnego brumu nie slychac,ten brum moze byc tez od gniazd pod lampami,trzeba przynajmniej poprawic lutowanie.

 

Co prawda jak podlaczylem klipshe 106db,to bylo slychac szumy ,no ale przy takiej skutecznosci kolumn,to nie wiem czy jest jakis wzmacniacz ktory jest cichy,mowie o przekreceniu galki max w prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Ja mam kolumny 86db,zadnego brumu nie slychac,ten brum moze byc tez od gniazd pod lampami,trzeba przynajmniej poprawic lutowanie.

 

Co prawda jak podlaczylem klipshe 106db,to bylo slychac szumy ,no ale przy takiej skutecznosci kolumn,to nie wiem czy jest jakis wzmacniacz ktory jest cichy,mowie o przekreceniu galki max w prawo.

 

No z pewnością nie lampowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to jest brumienie słyszalne jak przyłożysz ucho do głośnika, jeżeli słuchasz na Harbethach. Nie słychać tego jak siedzisz na kanapie, tym bardziej jak gra muzyka, ...szczególnie głośno.

 

CS660P to wspaniała maszyna, gra tak że zwala z nóg. Miałem i chętnie kiedyś do niej powrócę. …ale historie o tym że ona gra bez preampu można pomiędzy bajki włożyć. Musi mieć preamp…

 

Ja słuchałem Cs200 albo Cs250 teraz nie pamiętam już, gdzieś o tym pisałem, tu w klubie… z Pre RS100 - Rewelacja!

Kiedyś polowałem na Cs200, była za grosze na audiomarkt kilka lat temu… ale jakoś nie wyszło.

Generalnie oba są bardzo chwalone w US. …ale chyba potrzebują bardziej "lampolubnych" kolumn niż np. Harbethy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę to kiedyś sprawdzić, ale budowa jest identyczna, w sensie kable prawego kanału lecą tak samo blisko zasilacza...

Troche sie roznia porownaj zdjecia z netu,ja mysle ,ze tez na to ma wplyw zastosowania innego typu lamp,poprostu te Z 300F moga byc cichsze.

 

Zreszta to jest tak prosta konstrukcja,ze tym tkwi fenomen tego wzmacniacza i dlatego jest prosty do tuningu.

 

Ale czesci inne,byc moze poprawili trafa,

Edytowane przez piotr112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kolumny 86db,zadnego brumu nie slychac,ten brum moze byc tez od gniazd pod lampami,trzeba przynajmniej poprawic lutowanie.

 

Co prawda jak podlaczylem klipshe 106db,to bylo slychac szumy ,no ale przy takiej skutecznosci kolumn,to nie wiem czy jest jakis wzmacniacz ktory jest cichy,mowie o przekreceniu galki max w prawo.

Na kolumnach 89dB/8ohm (klony Art Emotion) brumu nie uświadczam, na SonusOliva (94dB/4ohm) jednak słychać ten pomruk - szczególnie przy mocnym odkręceniu gałki, ale poza tym po prostu "czuć" że wzmak jest włączony jak muzyka nie leci... nie pamietam jak było z 300XS... Shindo Montille oczywiście było totalnie ciche, o ile pamietam Dynaco SCA35 też był bezbrumowy... musze jeszcze lampy sprawdzić bo włozyłem RCA w miejsce JAN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś rozwinąć to stwierdzenie? :-). Co dokładnie dała Ci wymiana rezystorów?

No co Ci mam tu bajki pisac,:)jest jeszcze lepsza separacja,rozdzielczosc,czarne tlo,gra ciut jeszcze glebiej,wyrazniejszy vocal bez podbijania sybilantow,ale to nie sa wyscigowe rezystory,zobaczymy jak legendy przyjda:)

 

Ja nie wiem po co sie wogole pytac o zmiany,wymiana 4 rezystorow to 30min roboty,zawsze jak komus nie spasuje moze wrocic do oryginalnych choc watpie:)

 

Oczywiscie nowe rezystory musza pograc minimum z 200godzin,zeby sie ulozyly ,chociaz od razu slychac zmiany.

 

Kup sobie shinkohy tantale to zobaczysz,jesli masz 300F ,to pod katode 150R 2waty,na HiFi colectivie zostalo bodaj 6szt,takze sie spiesz,to sa juz biale kruki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.