Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To dosyć skomlikowana sprawa i nie mam jak pisać bo mój komputer oddał życie i piszę z tableta. Jak będę miak już komputer to się odezwę.

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek, wiesz jak to jest z pośpiechem w audio ...

Już z Jackiem (bubusia) jestem wstępnie umówiony :)

 

Darek, czy dobrze rozumie....będziesz miał możliwość porównać u siebie

Jadisa z Lebenem ?

 

Leben 660p grał u mnie z pre Lebena i Dynaudio S25se

bardzo fajne granie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadis, Leben oj ciekawie będzie:)

Czekam na relację z odsłuchów.

Gdybym był lokalny to chętnie był podrzucił UR S9 do kompletu:)

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sieciówek, to od siebie dodam tyle, że Sablon Panatela dostałem do odsłuchu tylko na parę dni, przy zakupie IC i głośnikowych, i choć kosztował tak dużo to niestety musiałem go juz zatrzymać i zapłacić (oraz zakupić drugi do CD). Zmiana wg mnie była bardzo duża. Natomiast przy podłączaniu jej do Accuphase E350 zmiany już wydawały mi się bardzo, bardzo subtelne, i testując kabel na tym wzmacniaczu, na pewno bym się na nią nie zdecydował. Wydaje mi się, że lampa, a przy tym dość chyba prosta konstrukcja jaką jest leben, jest po prostu bardziej wrażliwa na jakość prądu jaki przez nią przepływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie same ochy i achy,kategoria A. Nie zalinkuję Ci,bo jest tylko w wersji papierowej a nie posiadam scanera:-)

Ja tam slucham swojego to wiem jak gra:)

 

Tantale sie dogrzewaja,dla wiekszosci audiofilow bylo by juz super,mnie troche uwiera srednica,weszlo takie lekkie ciepelko,delikatne,ja wole chlodniejsza srednice,no ale graja jakies 50h,zobaczymy za jakis miesiac jak sie wszystko ulozy,

w sumie to nowa wersja Lebena:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nowa wersja Lebena:)

W sumie to każdy z nas ma specjalną wersję Lebena -:)

 

Wydaje mi się, że lampa, a przy tym dość chyba prosta konstrukcja jaką jest leben, jest po prostu bardziej wrażliwa na jakość prądu jaki przez nią przepływa.

Skoro mowa o jakości prądu to może lepiej zainwestować w jakiś zasilacz ups wysokiej klasy, albo coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Noble od dawna nie produkowany i ciężko dostępny, dalszy przyrost jakości dźwięku,natychmiast slyszalny .

Polecam warto ...

 

W jakim kierunku przyrost? Co się poprawiło a co się zmieniło?

Piotr napisz więcej proszę.

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm,ogólnie to wszytko lepiej :)holografia i bardziej szczegółowa naturalna srednica,poukładane sceny ,ale tak naprawdę to będę wiedział gdzieś za 2 tyg ,puscilem na całą noc płytę purista,żeby szybciej wygrzać,trochę bas się skrócił ale wróci.

W sumie przy moim tempie zmian leben wciąż nie jest tak naprawdę wygrzany :)

Ale i tak słuchaj od nową ,nie myślałem ,że to pudeleczko może tyle wyciągnąć z płyt:)

Na razie zostaje u mnie jako wzmak docelowy ,wątpienia czy da się jeszcze coś wyciągnąć, bez położenia worka $$$:)

Wiem co pisze trochę wzmakow posluchalem ,moim zdaniem dalej to już bicie piany;)

Biorę pełną odpowiedzialność za wygłaszanie tutaj opinie:)

Zrebilem super neutralna maszynę z Lebena,jak płyta cieplutka to pastel,jak Żyleta to iskry się sypia,żadnego usredniania:)

Tylko tak 10watt więcej i by był killer.:)

Więcej grzechów nie pamiętam i za wszystkie żałuje :)

Edytowane przez piotr112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm,ogólnie to wszytko lepiej :)holografia i bardziej szczegółowa naturalna srednica,poukładane sceny ,ale tak naprawdę to będę wiedział gdzieś za 2 tyg ,puscilem na całą noc płytę purista,żeby szybciej wygrzać,trochę bas się skrócił ale wróci.

W sumie przy moim tempie zmian leben wciąż nie jest tak naprawdę wygrzany :)

Ale i tak słuchaj od nową ,nie myślałem ,że to pudeleczko może tyle wyciągnąć z płyt:)

Na razie zostaje u mnie jako wzmak docelowy ,wątpienia czy da się jeszcze coś wyciągnąć, bez położenia worka $$$:)

Wiem co pisze trochę wzmakow posluchalem ,moim zdaniem dalej to już bicie piany;)

Biorę pełną odpowiedzialność za wygłaszanie tutaj opinie:)

Zrebilem super neutralna maszynę z Lebena,jak płyta cieplutka to pastel,jak Żyleta to iskry się sypia,żadnego usredniania:)

Tylko tak 10watt więcej i by był killer.:)

Więcej grzechów nie pamiętam i za wszystkie żałuje :)

 

Wymiana potencjometru to świetny pomysł. Jestem przekonany, że wnosi bardzo dużo dobrego do dźwięku.

Z tymi watami to bez przesady, ja mam "tylko" 5 W a wzmak lepiej napędza kolumny niż Leben. Waty to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc panowie przedstawiam koszty tuningu 300F.

1.50zl gniazdo zasilające Furutech rodowane.

 

2.Gniazda głośnikowe WBT -0710 nextgen 400zl.

3.Rezystory tantal pod lampy mocy Shinkoh,Audio Notę tantal nomagnetic pod lampy sterujące 52funty

4.Potencjometr Noble 150zl.

5.Hebelek panasonic czyli wyłącznik zasilania 40zl

6.Robociznę 200zl.

Reasumując koszt tuningu około 1100zl.

Przyrost jakości dźwięku około 25000zl :)

Biorąc pod uwagę wydatki pod ułożenie systemu pod Lebena + audiofilia nervosa to tak wychodzi :)

To takie moje info dla obecnych i przyszłych właścicieli Lebena 300f,co warto zrobić i nie popaść w koszty.

Ceny podane są ciut niższe od rynkowych ,upusty,2 ręką,ogłoszenia,części nowe .

To na tyle.

Adam Słodowy

Pozdrawia.

Edytowane przez piotr112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

Zrebilem super neutralna maszynę z Lebena,jak płyta cieplutka to pastel,jak Żyleta to iskry się sypia,żadnego usredniania:)

 

I to jest to...minusem jest niestety...albo stety ;-)...przetrzebienie kolekcji płyt...no ale...coś za coś...albo zjawiskowo albo wcale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I to jest to...minusem jest niestety...albo stety ;-)...przetrzebienie kolekcji płyt...no ale...coś za coś...albo zjawiskowo albo wcale...

 

Bez przesady. Trzeba się niestety pogodzić z faktem, że jedne płyty są świetnie nagrane inne gorzej a jeszcze inne fatalnie. Nie róbmy z tego tragedii, nie mamy na to wpływu. Grunt, żeby muzyka się podobała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.