Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Leben 300 z Klipschami to musi być bardzo dobre połączenie, wierzę w to. Słuchałem kilku podobnych połączeń, ale brum mnie wtedy bardzo denerwował , choć dzisiaj mam inny wzmacniacz i też mam brum, z preampa mam szum i jakoś nauczyłem się z tym żyć. Mój kolega mówi, że jak lampa nie brumi to nie gra. :)

Natomiast kiedyś słuchałem przez dłuższy czas P3ESR, Leben CS300xs, Accuphase DP78 na kablach Acoustic Revive i było to niesłychanie muzykalne combo. Jednak nie dało się z tego systemu wygenerować wielkiej skali dźwięku, to jest raczej oczywiste, traktowałem ten system niemal jak słuchawkowy... było w tym zestawieniu coś czego jeszcze nie słyszałem nigdzie indziej, subtelność i koloryt średnicy był absolutnie zniewalający, harmoniczne po prostu zwalały z nóg.

 

...co do Klipschy to raczej polecałbym LaScala lub Corwall ze starej serii.

 

jamówię, witaj ponownie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leben 300 z Klipschami to musi być bardzo dobre połączenie, wierzę w to. Słuchałem kilku podobnych połączeń, ale brum mnie wtedy bardzo denerwował , choć dzisiaj mam inny wzmacniacz i też mam brum, z preampa mam szum i jakoś nauczyłem się z tym żyć. Mój kolega mówi, że jak lampa nie brumi to nie gra. :)

Natomiast kiedyś słuchałem przez dłuższy czas P3ESR, Leben CS300xs, Accuphase DP78 na kablach Acoustic Revive i było to niesłychanie muzykalne combo. Jednak nie dało się z tego systemu wygenerować wielkiej skali dźwięku, to jest raczej oczywiste, traktowałem ten system niemal jak słuchawkowy... było w tym zestawieniu coś czego jeszcze nie słyszałem nigdzie indziej, subtelność i koloryt średnicy był absolutnie zniewalający, harmoniczne po prostu zwalały z nóg.

 

...co do Klipschy to raczej polecałbym LaScala lub Corwall ze starej serii.

 

jamówię, witaj ponownie ;)

 

O tak,w tym kombo harmoniczne są zniewalające. 15 m2 szczęścia tylko do słuchania muzyki.

Witaj Drogi yoa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 300xs brumił, Mactone brumił, Air Tight brumi... jedyny wzmak, który był cichy z tych które miałem w ostatnim czasie to tranzystor Accuphase. Air Tight to jest jednak bezpośrednio żarzona trioda i ona musi brumić, nawet mówi o tym instrukcja obsługi, mam tłumik, ale jednak bez sprzężenia zwrotnego gra lepiej :) ...i wolę mieć brumik.

 

Niestety Leben przynajmniej CS300XS brumi i jest to wada konstrukcyjna.

 

Ciekawe czy gdyby CS300 byłaby większa i odległość od zasilacza była by również większa problem by zniknął?

 

...ps. Leben 660 też trochę brumił nieco w kolumnie i trochę bardziej w pokoju, Leben RS100 również trochę brumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 300xs brumił, Mactone brumił, Air Tight brumi... jedyny wzmak, który był cichy z tych które miałem w ostatnim czasie to tranzystor Accuphase. Air Tight to jest jednak bezpośrednio żarzona trioda i ona musi brumić, nawet mówi o tym instrukcja obsługi, mam tłumik, ale jednak bez sprzężenia zwrotnego gra lepiej :) ...i wolę mieć brumik.

 

 

 

Ciekawe czy gdyby CS300 byłaby większa i odległość od zasilacza była by również większa problem by zniknął?

 

...ps. Leben 660 też trochę brumił nieco w kolumnie i trochę bardziej w pokoju, Leben RS100 również trochę brumi.

 

Air Tight,którego sobie sprawiłeś,to obecnie jedyny wzmacniacz,na który bym zamienił małego Lebena. Zawodowo wygląda. Dałeś repliki WE?czy Takatsuki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalne WE, ostatnie jakie były produkowane, z 2005 roku, ale chcę teraz kupić Emission Labs, chyba w styczniu. Zobaczymy. "Wypstrykałem" nieco się kasiorki :)))

 

...i zawodowo gra! :)

 

 

Oby jak najdłużej się żarzyły. EL mają dobrą prasę,może po zamianie nie będzie bolało:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z heresy gra super 300f ale mój jest po tuningu.

Cornvele fajne,tylko te gabaryty!

Na heresy może i coś brumi ale jak się ucho przystawi do głośnika, coś tam słychać.

Na lampach gram oryginalnych i na razie nie widzę potrzeby wymieniać na inne,jest dobrze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z heresy gra super 300f ale mój jest po tuningu.

Cornvele fajne,tylko te gabaryty!

Na heresy może i coś brumi ale jak się ucho przystawi do głośnika, coś tam słychać.

Na lampach gram oryginalnych i na razie nie widzę potrzeby wymieniać na inne,jest dobrze!!!

 

Posłucham 2 stycznia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 300xs brumił, Mactone brumił, Air Tight brumi... jedyny wzmak, który był cichy z tych które miałem w ostatnim czasie to tranzystor Accuphase. Air Tight to jest jednak bezpośrednio żarzona trioda i ona musi brumić, nawet mówi o tym instrukcja obsługi, mam tłumik, ale jednak bez sprzężenia zwrotnego gra lepiej :) ...i wolę mieć brumik.

 

 

 

Ciekawe czy gdyby CS300 byłaby większa i odległość od zasilacza była by również większa problem by zniknął?

 

...ps. Leben 660 też trochę brumił nieco w kolumnie i trochę bardziej w pokoju, Leben RS100 również trochę brumi.

pewnie dlatego brumi cs300xs, że w tak małej konstrukcji nie udało się obejść innego ustawienia trafa- tak mi się wydaje. Kiedyś starzy lampiarze mówili że brumią źle zaprojekowane wzmacniacze ,albo źle wykonane .Żeby wzmak za ponad 10 kilo brumił to kojarzy się z bublem nawet jak jest to Leben co nic go nie usprawiedliwia .Dziwne w 300F prawie wogóle nic nie słychać w głośnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Żeby wzmak za ponad 10 kilo brumił to kojarzy się z bublem nawet jak jest to Leben

 

Air Tight też mi brumi, a jego cena to 50 kilo i nie uważam by był bublem. To jest po prostu bezpośrednio żarzona trioda, z możliwością słuchania bez sprzężenia zwrotnego ot co! ... a mały Leben jest zwyczajnie za mały.

 

piotr112 czyli pozbyłeś się Pioneer'ów...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Posłucham 2 stycznia :)

tylko pobaw się w ustawienie tych pudeł,ja 2 dni przesuwalem:)

Słuchałem u siebie heresy 2 na podstawkach.

Kupiłem heresy lll zobaczacze jak z podłogi zagrają.

 

 

 

Air Tight też mi brumi, a jego cena to 50 kilo i nie uważam by był bublem. To jest po prostu bezpośrednio żarzona trioda, z możliwością słuchania bez sprzężenia zwrotnego ot co! ... a mały Leben jest zwyczajnie za mały.

 

piotr112 czyli pozbyłeś się Pioneer'ów...?

tak sprzedałem koledze wyblagal je odemnie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłucham 2 stycznia Heresy III. Tylko...no właśnie kompletnie nie przekonuje mnie ta wysokość siedzącej żaby :) czy to naprawdę dobrze kreuje stereofonię?czy prezentacja nie jest zaburzona? Widzę dwa ogłoszenia na Heresy II,oba bez cokołu,wiec do współpracy z podstawkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne są mojego kolegi jeśli chodzi o z Łodzi,ale raczej już ich nie sprzedaję jak posłuchał ich u mnie:)

Co prawda on gra na meischu,ale on ma pokój 12m ,ja 20m no i niego się duszą trochę.

Nie chodzi o bas,ale kreowanie sceny i przestrzeni,jak uszlyszal swoje kolumny u mnie to poprosił o odwiezienie:)))

 

Sporo ludzi słucha ich z podłogi,tak je z konstruowali,ale ja i tak zrobię pewnie im standy.

 

Woysky słucha z podłogi ale się nie odzywa.

 

W testach piszą ,że jest ok,ale to w testach!

Edytowane przez piotr112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne są mojego kolegi jeśli chodzi o z Łodzi,ale raczej już ich nie sprzedaję jak posłuchał ich u mnie:)

Co prawda on gra na meischu,ale on ma pokój 12m ,ja 20m no i niego się duszą trochę.

Nie chodzi o bas,ale kreowanie sceny i przestrzeni,jak uszlyszal swoje kolumny u mnie to poprosił o odwiezienie:)))

 

Sporo ludzi słucha ich z podłogi,tak je z konstruowali,ale ja i tak zrobię pewnie im standy.

 

Woysky słucha z podłogi ale się nie odzywa.

 

W testach piszą ,że jest ok,ale to w testach!

 

 

Czyli słuchałeś tych dwójek i jak one Twoim zdaniem grają?opisz tak dokładnie,Nomos też je wystawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolegi są swiezsze,

Jak grają hm?

Life!!!

Zobaczysz różnice na instrumentach!

Trzeba się oswoić 2 dni,ale zobaczysz jaki atak jest,mniam.

Ja jak teraz słucham zwykłych głośników,to to jakiś jest zrobiony dźwięk!

Ale wiesz, mój gust, system, pokój i tak dalej...

No i ta góra,zero jakiegoś syczenia :)

U mnie najlepsze ustawienie to takie, że widzę wewnętrzne ścianki, lekko skręcone!

 

Dynamiką zabiją twoje kolumny, dopiero zobaczysz możliwości Lebena,:)

 

Wejdź na YouTube,tam grają lebeny z klipshami:)

Wiem, że to lipa ale jakieś pojęcie można sobie wyrobić:)

Edytowane przez piotr112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pre Leben rs100u miałem brum, póki nie wyrwałem żyły uziemiającej z kabla zasilającego (znaczy zrobiłem sobie kabel dwużyłowy). Tak uleczyłem pętlę masy

 

Klipsche Heresy 1 (których używałem latami) grały bardzo dobrze stojąc na pojedynczych cegłówkach, lekko odchylone tak, żeby przednia ścianka była - jak to określić... równoodległa od słuchacza. Oczywiście na oko. Scena bardzo dobra. Wszerz, wgłąb i... góra dół. To nie są kolumny, które grają nisko, więc nie należy ich stawiać wysoko. Fantastycznie grały z gramofonami

Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiające,bo one mają 60 cm wysokości....

 

http://www.6moons.com/audioreviews2/klipsch/1.html

 

Porównanie głośników które mam(P3) z tymi które chcę odsłuchać. Napiszcie co zrozumieliście z konkluzji i które zdaniem autora są bardziej. Mój angielski nie ogarnia tych wszystkich ozdobników... :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie znam biegle angielskiego, czytałem przez tłumacza to ciężko to ogarnąć:)

Tak czy siak to będziesz miał pojedynek face to face.

 

A skąd będziesz miał heresy?Od dealera?

 

 

Tak umówiłem się,że jutro zadzwonię,jak mają to pożyczę i posłucham. Mnie kompletnie nie przekonuje ten wzrost:)) to tak jakby muzyki słuchać z odsłuchów koncertowych,no nie da się zbudować źródeł pozornych,które realizator umieścił dwa metry nad ziemią z 60 cm skrzynek,no tak mi się wydaje ale posłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy je ma,bo ciężko je wyrwać.

Nie chce krakac ale chyba nie mają.

Z tego co wiem główny dystrybutor ma 2 pary limited edition.

 

Ale ma je mój zaprzyjaźniony sklep. Cóż to za posucha nagle?czy tu ktoś nie napedza rynku?:)). (to nie do Ciebie)

Czym się różnią limited edition?

Powinniśmy ten off top przenieść do Klubu Klipsch,Piotrek napisz tam plis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez jakiś czas na próbę Heresy II a potem Herbatniki 5, wiem że piątki to nie trójki. Ale z całą pewnością mogę napisać że to całkiem inne granie. Z Heresy to tak jak z Herbatnikami albo lubisz, albo nienawidzisz, no i ten trudy do zaakceptowania sposób ustawienia. Na starsze Herezje czyli I i II, raczej bym uważał często niskotonowowy nie jest oryginalny a co gorsze często są dwa inne.

Mnie osobiście Hreresy II nie przypadły do gustu dlatego kupiłem Herbatniki. Ale wtedy miałem Manleya może właśnie wystarczyło zamienić Manleya na Lebena.

Więcej napisałem o Heresy w wątku Klipscha.

Pozdrawiam, Paweł

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.