Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A skąd masz taką informacje? ...wyglądają identycznie

 

Z tego co ja wiem to trafa głośnikowe są wybitne w Cs300XS, nie wiem dlaczego mieli by je zmieniać, to najlepsza część "trzysetki". Problemem chyba był raczej zasilacz i jego bliskość względem innych części...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

 

300F ma poprawione trafa.

 

Od dystrybutora.

 

A skąd masz taką informacje? ...wyglądają identycznie

 

Z tego co ja wiem to trafa głośnikowe są wybitne w Cs300XS, nie wiem dlaczego mieli by je zmieniać, to najlepsza część "trzysetki". Problemem chyba był raczej zasilacz i jego bliskość względem innych części...

 

Szczerze mówiąc mam to w nosie, 300F którego obsłuchałem na wszystkie sposoby nie brumił,dźwiękowo dla mnie grał lepiej niż xs. Szkoda kolejny raz to mielić,szczególnie w rozmowach z ludźmi,którzy 300F widzieli tylko w necie. Posłuchajcie w końcu,bo to już nudne się robi.

Edytowane przez Paweł Skurzewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Nie no, słuchałem 300F kilka razy, na Harbeth'ach… pisałem, że nie miałem jej u siebie.

 

 

 

I uwierzyłeś?

 

 

 

…dla mnie wręcz odwrotnie.

 

Komuś trzeba,skąd niby polski użytkownik Lebena ma wiedzieć lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

no chyba nie - w każdym bądź razie maja inne nalepki informacyjne - teraz papierowe jakieś takie ;)

 

Papierowe ma też CS300 pierwszy 12 watowy. Tabliczki miał tylko model na mullardach-chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czy gdzieś można kupić końcówkę p200 i jak jest realna cena za ten wzmacniacz?

Tutaj :

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Leben-CS200P-Power-Amplifier-with-a-set-of-vintage-Westinghouse-6V6G-tubes-/111891741089?hash=item1a0d4479a1:g:WAUAAOSw5dNWrmqE

 

Sprzęt z Pl ale cena chyba troszkę za duża

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

Cena przesadzona,ale końcówka cymes. Czy p200 ma tylko jedno wejście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Na słuchawkach Senheiser HD600, XS i F brumiły bardzo podobnie.

Eterowi, to ja tak średnio wierzę.

 

Co ma do tego wiara,doprawdy nie wiem. Czy idąc do salonu chcąc kupić nowe auto,kiedy słyszymy,że firma wprowadziła nowy rodzaj zawieszenia,ulepszony,nie dajemy temu wiary,bo pan Czesiek z garażu obok tak twierdzi? Nie ufasz eterowi?ok ale czy możesz stwierdzić czym różnią się te modele?byłeś przy ich montażu?widziałeś różnice w budowie transformatorów?wątpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co ma do tego wiara,doprawdy nie wiem. Czy idąc do salonu chcąc kupić nowe auto,kiedy słyszymy,że firma wprowadziła nowy rodzaj zawieszenia,ulepszony,nie dajemy temu wiary,bo pan Czesiek z garażu obok tak twierdzi? Nie ufasz eterowi?ok ale czy możesz stwierdzić czym różnią się te modele?byłeś przy ich montażu?widziałeś różnice w budowie transformatorów?wątpie.

To tylko moje doświadczenia z Eterem, tylko tyle.

Ja nie mówię, że F nie ma poprawionhch traf.

Zły przykład z zawieszeniem, akurat to jestem w stanie sobie sam zweryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cena przesadzona,ale końcówka cymes. Czy p200 ma tylko jedno wejście?

No tak to typowa koncowka mocy z tym ze ma regulacje glosnosci i w to jedno wejscie mozna podlaczyc np cd player. Obejdzie sie bez przedwzmacniacza. Tak sie dowiedzialem :)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to typowa koncowka mocy z tym ze ma regulacje glosnosci i w to jedno wejscie mozna podlaczyc np cd player. Obejdzie sie bez przedwzmacniacza. Tak sie dowiedzialem :)

 

No i wystarczy :) pod to jedno wejście podpinamy dac'a a pod niego wszystko na co mamy ochotę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakich bys spodziewal na tym poziomie zmian?:)

Zapewniam cie ,ze sa wieksze zmiany niz wymiana kabla:)

A zreszta co mnie to,róbta co chceta:))

Choćby takie jak wymiana kondów :-). Z tego co piszesz wymiana pozostałych elementów nie ma już większego sensu. Inaczej sprawa wygląda z podstawkami czy gniazdami. Tutaj warto się zastanowić czy nie zapewnić lepszego i pewnego połączenia. Z drugiej strony, skoro takie modyfikacje sprawiają Ci frajdę to jest git. Każdy może robić co chce ze swoim sprzętem :-)

 

Mój XS brumi, ale tak delikatnie, że trzeba ucho do kolumny przystawić. Według danych producenta mają efektywność 92dB. Jeśli chodzi o słuchawki to z K701 jest cisza, ale na Senkach 580 słychać dosyć wyraźnie. Faktycznie brum jest mocniejszy w prawym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

No tak to typowa koncowka mocy z tym ze ma regulacje glosnosci i w to jedno wejscie mozna podlaczyc np cd player. Obejdzie sie bez przedwzmacniacza. Tak sie dowiedzialem :)

 

Dzięki,kusi. Piękna jest i fajne NOSy ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Pawel ale moc cienka,no chyba ,ze masz kolumny latwe i co najmniej prawdziwe 92db

 

No niby tak,tylko 12 watt,ale jak u kumpla słuchałem 300F z shl plus,to mało paczki ze standów nie pospadały a to przecież tylko 15 watt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz ty opisz zmiany po wymianie kondów:)

Opisywałem je w którymś z wcześniejszych postów, ale mogę napisać jeszcze raz :-)

1. Bass schodzi wyraźnie niżej i jest mocniejszy, ale przy zachowaniu kontroli i przejrzystości.

2. Barwa. Jeszcze piękniejsze, analogowe wypełnienie całego pasma.

3. Wzmak nie zatracił lebenowskiego czaru i przejrzystości.

Zmiany są ewidentne i dla mnie na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywałem je w którymś z wcześniejszych postów, ale mogę napisać jeszcze raz :-)

1. Bass schodzi wyraźnie niżej i jest mocniejszy, ale przy zachowaniu kontroli i przejrzystości.

2. Barwa. Jeszcze piękniejsze, analogowe wypełnienie całego pasma.

3. Wzmak nie zatracił lebenowskiego czaru i przejrzystości.

Zmiany są ewidentne i dla mnie na plus.

Czyli ocieplilo sie brzmienie?to nie moj kierunek ,no ale niby 300xs gral jasniej od 300F i dlatego sporo osob gra na herbatnikach i spendorach,jakos to sie rownowazy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.