Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko sprawdz chociaz te gniazda glosnikowe:)czy sa tak zrobione jak w300F:)tak czy siak polecam wymienic na WBT.

 

jak sobie kiedyś pożyczysz sprzęt od dystrybutora na testy to sobie "posprawdzasz" gniazda głośnikowe ...

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć - ktoś wie z odświadczenia jak miałoby się kombo Audio Note M1 phono + P1 SE w stosunku do 300F Lebena? Mam propozycję wymiany 1:1, ale nie mam możliwości odsłuchu niestety bo AN w Italii ;). Funkcjonalność phono MM jest ciekawa o ile sensownie rozwiązania plus oczywiście ciekawi nie raczej brzmienie po prostu. Any thoughts?

 

Tylko sprawdz chociaz te gniazda glosnikowe:)czy sa tak zrobione jak w300F:)tak czy siak polecam wymienic na WBT.

gniazda, wtyki... a Shindo gra na zwykłych gniazdach Switchcrafta, gniazda głośnikowe żadne udziwnione hie-endy... i to jak gra! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Cześć - ktoś wie z odświadczenia jak miałoby się kombo Audio Note M1 phono + P1 SE w stosunku do 300F Lebena? Mam propozycję wymiany 1:1, ale nie mam możliwości odsłuchu niestety bo AN w Italii ;). Funkcjonalność phono MM jest ciekawa o ile sensownie rozwiązania plus oczywiście ciekawi nie raczej brzmienie po prostu. Any thoughts?

 

 

gniazda, wtyki... a Shindo gra na zwykłych gniazdach Switchcrafta, gniazda głośnikowe żadne udziwnione hie-endy... i to jak gra! ;)

 

Człowieku Leben też gra na zwykłych gniazdach,chyba nie myślisz,że Piotrek go kupił,bo grał jak z dupy,jazzuss! Ciekawe,że kolo chce się z Tobą wymieniać 1:1,nie zastanowiło Cię to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Człowieku Leben też gra na zwykłych gniazdach,chyba nie myślisz,że Piotrek go kupił,bo grał jak z dupy,jazzuss! Ciekawe,że kolo chce się z Tobą wymieniać 1:1,nie zastanowiło Cię to?

Nie, inny chce ode mnie kupic Lebena a ten od AN to po prostu chce sprzedac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, inny chce ode mnie kupic Lebena a ten od AN to po prostu chce sprzedac...

Ten audioknot nawet do piet nie dorasta lebenowi:)

 

a Shindo gra na zwykłych gniazdach Switchcrafta

Nie interesuje mni Shindo co wlozyl,pewnie tez knoty,ja pokazalem co Hyodo zrobil,a co kazdy wlasciciel lebena z tym zrobi to juz mnie nie interesuje,przeciez Leben tez gra dobrze na oryginalnych gniazdach,ale ja wole zeby gral jeszcze lepiej:)

 

Jak tuning jest be ,to po co zmieniac kable ,lampy,bezpieczniki itd. no po co ?przeciez wszystko jest cacy,no nie?:)

Edytowane przez piotr112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie kondensatory wstawiłeś?

http://www.poweraudio.pl/rike-audio-s-cap-paper-oil-0-47-uf-p-2867.html

Oczywiście nie oznacza to, że muszą być takie i kropka. To taka sama zabawa jak z lampami. Mi podpasowały. Fakt, że nie testowałem innych, ale to nierealne, żeby przetestować wszystkie możliwe konfiguracje. Opierałem się na opinii znajomych, którzy budują różne urządzenia diy. Chwalili te kondensatory, stawiali je wyżej niż Mundorfy.

 

Czyli ocieplilo sie brzmienie?to nie moj kierunek ,no ale niby 300xs gral jasniej od 300F i dlatego sporo osob gra na herbatnikach i spendorach,jakos to sie rownowazy.

Ja odbieram ten dźwięk jako zbliżony do naturalnego. Ma całkiem solidną podstawę basową i naturalną analogową barwę. Jednocześnie jest sporo mikrowybrzmień, wiec nie ma mowy o zmuleniu. Nie wiem czym jest dla Ciebie "ocieplone brzmienie". Myślę, że musiałbyś najpierw posłuchać. Nie deklaruj się od razu, że nie Twój kierunek :-). Ja gram na głośnikach Focala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tuning jest be ,to po co zmieniac kable ,lampy,bezpieczniki itd. no po co ?przeciez wszystko jest cacy,no nie?:)

Nie wiem po co. Ale w np. Shindo wrecz zaleca sie aby go uzywac z badziewnymi firmowymi sieciowkami bodajze Beldena. Takimi jak komputerowe. I tak ludzie robia. Ze wzmakami za dziesiatki tysiecy zlotych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co. Ale w np. Shindo wrecz zaleca sie aby go uzywac z badziewnymi firmowymi sieciowkami bodajze Beldena. Takimi jak komputerowe. I tak ludzie robia. Ze wzmakami za dziesiatki tysiecy zlotych ;)

Ja nie slyszalem Shindo,wiem ze firma zacna,ale w legendy to ja juz przestalem wierzyc,za stary jestem:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać od razu po włączeniu, zmiany są bardzo wyraźne.

Dźwięk staje się wyraźniejszy w całym wymiarze, słychać więcej szczegółów i niuansów w dźwięku, bardzo ładnie dociążony dół/ niższa średnica bez strat w pozostałych pasmach.

Podłączaliśmy różne interconnecty i efekt jaki wnosił Sablon, był zawsze wyraźnie słyszalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie na poklad wskoczyczyly legendarne Shinkoh tantal i Audio Note tantal nomagnetic,wnioski -glebsza scena,ciut glebszy bas,a tak po za tym szalu nie ma :)no ale ponoc tantale potrzebuja troche czasu,a u mnie graja kilka godzin dopiero.

Zobaczymy pozniej co sa warte te internetowe legendy:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać od razu po włączeniu, zmiany są bardzo wyraźne.

Dźwięk staje się wyraźniejszy w całym wymiarze, słychać więcej szczegółów i niuansów w dźwięku, bardzo ładnie dociążony dół/ niższa średnica bez strat w pozostałych pasmach.

Podłączaliśmy różne interconnecty i efekt jaki wnosił Sablon, był zawsze wyraźnie słyszalny.

Ok, ale jakbyś ocenił skalę tych zmian. Czy są to zmiany porównywalne do np. wymiany odtwarzacza, kolumn czy zmiany subtelne na pograniczu autosugestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany są na poziomie wymiany kabli, zdecydowanie większe niż subtelne na poziomie autosugestii.

Ok, ale trzeba jeszcze dodać, że są to zmiany tylko w Twoim systemie. W innym mogą być symboliczne, albo żadne. Dla mnie zmiany, które opisałeś są nieadekwatne do ceny tego kabelka. A tak na marginesie wątpię, żeby kabel zasilający wnosił coś pozytywnego do dźwięku :-)

 

No u mnie na poklad wskoczyczyly legendarne Shinkoh tantal i Audio Note tantal nomagnetic,wnioski -glebsza scena,ciut glebszy bas,a tak po za tym szalu nie ma :)no ale ponoc tantale potrzebuja troche czasu,a u mnie graja kilka godzin dopiero.

Zobaczymy pozniej co sa warte te internetowe legendy:))

Widzę, że Twoje doświadczenia potwierdzają to co pisałem. Poza potencjometrem, kondami i ewentualnie gniazdami nie ma sensu wymieniać innych komponentów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale trzeba jeszcze dodać, że są to zmiany tylko w Twoim systemie. W innym mogą być symboliczne, albo żadne. Dla mnie zmiany, które opisałeś są nieadekwatne do ceny tego kabelka. A tak na marginesie wątpię, żeby kabel zasilający wnosił coś pozytywnego do dźwięku :-)

 

Niestety muszę Cię zasmucić nie masz racji. Tymi kabelkami żonglowaliśmy akurat u mnie. W sumie najbardziej przypadło mi do gustu następujące zestawienie: Sablon The Robusto, IC Sonus Oliwa, głośnikowe Auditorium 23. jednak najwięcej zmian wniósł właśnie The Robusto, nie jestem sceptykiem kablowym ale nie spodziewałem się że właśnie sieciówka może wnieść aż tak dużo dobrych zmian. Po powrocie do sytuacji wyjściowej trzeba było dosyć długo przyzwyczajać się do sporo gorszego grania.

Dla prządku dodam że XS (6p14p zwykłe i ecc83 telefunken) gra Ayonem CD2 na końcu kupione na przeczekanie JM Lab Electra 906 i tutaj muszę przyznać że po takim upgrejdzie drutów w sumie gówniane JM Laby naprawdę fajnie zaśpiewały i wcale nie są takie gówniane :)

kable wyjściowe do których porównywaliśmy analogicznie: Supra, Tara labs Vector II, Chord CS.

Ktoś może napisać no tak nie można porównywać gównianych kabli do całkiem niezłych ale właśnie tak trzeba przeskok o +10-50zł/metr jest bez sensu.

Jako ciekawostkę napiszę że Eneer za około 4kzł czyli poziom The Robusto nie wniósł nic albo na granicy percepcji. Manley Stingray którego jeszcze kilka dni temu posiadałem nie był aż tak czuły na druty przynajmniej jeśli chodzi sieciówki.

Pozdrawiam,Paweł

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. i jak wypadło porównanie tych wzmacniaczy ?......

 

 

Masz Mirek wyczucie :)

Mam go od piątku ale miałem weekendowy wyjazd więc słuchałem tylko chwilę. 660p jeszcze "zimny" podoba mi się zdecydowanie bardziej niż CS-1000p.

Na jakiekolwiek wnioski jeszcze zdecydowanie za wcześnie.

 

 

CS-660p_zpsozqtuxgj.jpg

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale trzeba jeszcze dodać, że są to zmiany tylko w Twoim systemie. W innym mogą być symboliczne, albo żadne. Dla mnie zmiany, które opisałeś są nieadekwatne do ceny tego kabelka. A tak na marginesie wątpię, żeby kabel zasilający wnosił coś pozytywnego do dźwięku :-)

Przecież od początku piszę o konkretnym systemie, w którym wzmacniaczem jest Leben. W moim systemie wnosi mniej, ale wnosi. Po moich opisach, wiesz jakie kabel wnosi zmiany/ jak to słychać? A ile ten kabel kosztuje? Dlatego napisałem, że polecam również tym, którzy kabel sieciowy uważają za niepotrzebny gadżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

 

 

Masz Mirek wyczucie :)

Mam go od piątku ale miałem weekendowy wyjazd więc słuchałem tylko chwilę. 660p jeszcze "zimny" podoba mi się zdecydowanie bardziej niż CS-1000p.

Na jakiekolwiek wnioski jeszcze zdecydowanie za wcześnie.

 

 

CS-660p_zpsozqtuxgj.jpg

Śliczności,coś tak czuję,że już go nie oddasz :).

Eter dostarczył NOSa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczności,coś tak czuję,że już go nie oddasz :).

Eter dostarczył NOSa?

Paweł,

posłuchamy zobaczymy, jak wiesz mam jeszcze pewne typy i zanim podejmę ostateczną decyzję chciałbym je jednak jeszcze sprawdzić

 

...

Eter dostarczył NOSa?

znalazła się jeszcze sztuka w kraju :)

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież od początku piszę o konkretnym systemie, w którym wzmacniaczem jest Leben. W moim systemie wnosi mniej, ale wnosi. Po moich opisach, wiesz jakie kabel wnosi zmiany/ jak to słychać? A ile ten kabel kosztuje? Dlatego napisałem, że polecam również tym, którzy kabel sieciowy uważają za niepotrzebny gadżet.

Nie śpiesz się tak z tym polecaniem, bo nie wiadomo jak "zagra" w innych systemach. Właśnie cały czas o tym piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę Cię zasmucić nie masz racji.

Ależ wcale mnie nie zasmuciłeś! Wręcz przeciwnie. Okazuje się, że mamy podobne systemy, przy czym ja używam Electry 905 i Ayona 07s. Ja bym nie użył lamp 6p14p w zestawieniu z JMlab. Zmień lampy na np. Siemensy EL84. Co do sieciówek to sam napisałeś, że Eneer nic nie wniósł. Potwierdzasz tym samym to o czym pisałem: nie każdy kabel wniesie to samo w różnych systemach. Poza tym kabelek za 4kzł!!! Toż to prawie połowa ceny Lebena XS! Opisane efekty dla mnie nie uzasadniają takiego wydatku. Wolę taki budżet przeznaczyć na zakup płyt.

 

Skoro Electry 906 są na przeczekanie to napisz co zamierzasz zakupić docelowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.