Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

czy lepsze nie wiem, wiem natomiast, że patent Pana Ohno ma mniej lat niż 70 i że kable z miedzi PCOCC nie produkowała fabryka General Electric. Jednak patrząc na dzisiejsze samochody tak sobie myślę, że wolałbym Jaguara E-Type z lat 60'tych poprzedniego wieku... Warto posłuchać!

PS. Poza tym mają te kable urok swoisty, otulinę bawełnianą (a nie łatwo elekryzujące się tworzywo sztuczne).... Może to jest dobra droga do lepszego dźwięku...

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

mam teraz Auditorium23 i one też mają bawełnę... jest w tym pewine urok ;)

Chyba nie do końca to podobieństwo. W aditorium23 sam drut opakowany w PCV (lub inne podobne tworzywo) a w tych NOS kablach bawełna jest bezpośrednim izolatorem.... Hm, może jednak spróbować te "staruszki"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

onegdaj chciałem kupić Auditoriun23, lecz nie wiedziałem gdzie.... I nadal nie wiem

 

...na giełdzie, w kablach powyżej 200zł, są wystawione przez kogoś z Krakowa za 1500zł... wydaje mi się że to dobra cena.

Swoją drogą dziś na giełdzie zobaczyłem 300XS za 5200zł...

a to już chyba akt jakiejś desperacji...

 

;)

 

a w tych NOS kablach bawełna jest bezpośrednim izolatorem

 

Podobne rozwiązanie stosuje Sablon Audio w swoich produktach i spisuje się to najwyraźniej bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onegdaj chciałem kupić Auditoriun23, lecz nie wiedziałem gdzie.... I nadal nie wiem. Adamgdansk- czy zechciałbyś podać jakieś szczegóły gdzie (za ile zł) można je kupić?

 

Właściciel Auditorium 23 to Keith Aschenbrenner ( http://www.auditorium23.de/ ). Kontaktowałem się z nim kilka miesięcy temu ...myślę, że ceny nie uległy zmianie. W odpowiedzi otrzymałem...

"The speaker cable is 95,00 Euro per mono meter. The cable is available in green or grey tissue coat. Shipment by Premium Postal service (insuranced until 500 Euro) is 17,00 Euro."

Swoje 4,5m głośnikowce kupiłem jednak z drugiej ręki. Cena była bardzo atrakcyjna.

p.s. Tak przy okazji... czy ktoś dysponuje interkonektem A23, który mógłby użyczyć na 2-3 dni za kaucją? Dysponuje aktualnie AudioQuestem Niagarą i Siltechem SQ-110 mk2 ale chciałbym sprawdzić A23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje nabyć Lebena 300xs... Nachodzą mnie jednak wątpliwości czy aby nie jest za mały do pokoju 22m2, skuteczne kolumny to oczywistość, jednak spotkałem się z opinią że jest to niestety słaby wzmacniacz...poza tym dość sporo znajduje sie go w odsprzedaży w różnych ogłoszeniach...co z nim jest nie tak?

Jakie jest Wasze zdanie co do "ogólnych wrażeń i całokształtu" pięknego wizualnie Lebenka?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

wygląda na to, że odpowiem pierwszy- Panie Sławku, coś nie tak jest z tymi co sprzedają wzmacniacz doskonały (podkreślam- DOSKONAŁY)... I więcej nie napiszę, bo ja się cieszę codziennymi muzycznymi "pieszczotami" ze strony maluszka (co ma wielgachów pod sobą) i to mi wystarcza.... Nie muszę namawiać innych do tych samych uczuć, bo jeno konkurencji się nabawiam przy kupnie lamp (przez dwa lata lampy używane przez Lebena 300X podrożały dwu-trzykrotnie... a dokładniej te, którymi Lebenka mojego kochasia nakarmiłem)

 

A jednak się spóźniłem.... hi hi hi... ale drugie miejsce na podjum tez nie jest złe!

 

Niestety, ja nie umiem znaleźć wad. Moje kolumny nagłaśniają trochę większy pokój, bez problemu. A że ktoś sprzedaje? Może źle dobrał kolumny, a to podstawa. Albo zamienia na 600 :)

Szub.... znam takich co zmienili 600 na 300... a dokładniej to- 300 na 600..... a później 600 na 300 (chyba lubią oba modele... dziwi mnie, że nie zostawią obu!)

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis dotarly do mnie lampki 350B do 600ki, słucham, jest "gęsto", kremowo ale i płynnie, jakby z extra wybrzmieniami, lepszy bas niz z kilku innych lampek jakie mam...

 

http://www.ebay.pl/itm/4x-NEW-Valve-Art-350B-Vacuum-Tubes-Matched-Quad-TESTED-/290619818706?pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item43aa4a82d2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko jednak kultowość Shindo a Leben to dwa różne światy - to co mi pasowało w Shindo to pewna określona droga, rzekłbym nawet "droga spokoju od audiofilizmu"...ot - muszisz mieć wzmak Sindo, lampy NOS, sieciówkami sobie głowy nie zawracaj bo ci zepsują dźwięk, nie kombinuj z gramofonami (Gerrard, Verdier) ani z wkładkami (Denon 103, EMT, Ortofon SPU), nie kombinuj z kablami (Auditorum23, Shindo), i kup dobre kolumny lampolubne (np Altec albo Living Voice) i ..słuchaj...

 

z Lebenem nie czuję tej określonej drogi, znów czuję audiophilia nervisos - a może zmienię sieciówkę itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

w takim razie poprawię-

http://www.hifi-advice.com/cable-and-its-jacket-info.html

 

cały ten portal jest niezwykle pouczający. Tezy tam zawarte w jakiś 80-90% są w zgodzie z moimi doświadczeniami a też i przypuszczeniami, których z jakiś tam względów nie sprawdziłem. Jeszcze raz polecam Wam artykuły z tego serwisu, a nie tylko ten jeden wcześniej proponowany.

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.