Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O wysokiej skuteczności, od 90dB w górę. U mnie gra z Vandersteenami 1Ci. Żadnych problemów, same zalety. Genialne kolumny (jeśli brać, to tylko z dedykowanymi podstawami na kolcach), tylko trzeba zaakceptować design. Mnie urzekły - brzmieniem i wyglądem. Ale zawsze zalecam odsłuch, bo to tobie ma się podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

SzuB wielkie dzięki za podzielenie się wrażeniami z odsłuchów.Mam jeszcze prośbę,(jeżeli to możliwe)przetestuj same EL84 Psvane vs Sovteki.

 

Wreszcie sprawdziłem: EL84 Psvane zamieniłem na "fabryczne" Sovteki, ale zostawiłem Psvane 12ax7. To, okazało się, bardzo ciekawa konfiguracja. Z Sovtekami i małymi Psvane dźwięk jest bardziej detaliczny, "chudszy", ale nadal ze znakomitym basem; w całym paśmie nie brakuje plastyczności. Natomiast Psvane i Psvane grają nasyconym, gęstym, "lampowym" brzmieniem. Obie konfiguracje są różne, ale obie mogą się podobać, sprawa preferencji i potrzeb. Okazało się, że newralgicznym elementem są lampki 12ax7 - Psvane wypadają genialnie, niezależnie od lamp mocy, natomiast małe Sovteki są fatalne w obu przypadkach. Pozdrawiam milczących w tym wątku Lebenowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie sprawdziłem: EL84 Psvane zamieniłem na "fabryczne" Sovteki, ale zostawiłem Psvane 12ax7. To, okazało się, bardzo ciekawa konfiguracja. Z Sovtekami i małymi Psvane dźwięk jest bardziej detaliczny, "chudszy", ale nadal ze znakomitym basem; w całym paśmie nie brakuje plastyczności. Natomiast Psvane i Psvane grają nasyconym, gęstym, "lampowym" brzmieniem. Obie konfiguracje są różne, ale obie mogą się podobać, sprawa preferencji i potrzeb. Okazało się, że newralgicznym elementem są lampki 12ax7 - Psvane wypadają genialnie, niezależnie od lamp mocy, natomiast małe Sovteki są fatalne w obu przypadkach. Pozdrawiam milczących w tym wątku Lebenowców.

 

...a w moim siedziały 12ax7 General Electric, ale piękna jazda jest dopiero na lampach Marconi, Bugle Boy lub innych wykwintnych NOS'ach.

Prawdą jest, że Lebenik jest bardzo czuły na wymianę "małych lampek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

SZUB.....Dzięki za porady. Kupiłem....miałem okazję.....cd ayon 1s. Muzyka typu jazz brzmi swietnie. Trochę klasyki też mam.Zastanawiam się nad muzyką rockową, heard rockową.....Teraz tej muzyki słucham na tranzystorach. Myślę że Leben z tym rodzajem muzyki sobie nie poradzi. Oooooo ...... wielki zdziw gdu słuchałem Pink Floyd......usłyszałem więcej.....i jakiś czar w tej muzyce. Nie potrafię tego obrać w słowa/małe doświadzczenie w odsłuchach/. Może nie zachwyt / jeszcze nie wiem/ ale inne doświadczenie,inne brzmienie. Stare płyty Black Sabbath też dają do myślenia, ale zastanawiam się czy wymiana lamp da lepszy efekt? A może zle szukam? Może to dobry wzmak do jazzu i klasyki a do rocka nie? Będę wdzięczny za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak: wymienił mu lampy 12ax7 na lepsze, np. Psvane. Niekoniecznie bym ruszał lampy mocy. Mnie także w ostrzejszym graniu się sprawdza, ale zarazem trzeba pamiętać, że wiele zależy od realizacji. Leben jest bezlitosny, jeśli chodzi o realizację i jej mankamenty. Jeśli jest nowy, to bez wygrzanie niewiele da się ocenić. Spróbuj zwiększyć repertuar. No i zastanów się nad kolumnami. Wiele zależy od nich. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny mam Elac fs 109.2.....na ten moment. jestem umówiony na odsłuchy innych. Ale napiszę tak... krótko mało kto wie że te kolumny/ mało znane/ Mają efektywność 90 db i ładnie pogania je leben. Z tranzystorem bardziej słychać skraje pasma a Leben dodał środka. Super kontrolowany bas/ jak na tą cenę i stary model/ A jakiej Ty muzyki słuchasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baldwin el84? Podobno zacne. Kupiłem ostatnio kwadrę ...niestety(!) ...jedna lampa jest "trafiona" więc jeszcze nie mogę ocenić osobiście.Jeśli chodzi o 12ax7 proponowałbym coś ze starszej produkcji. Przerobiłem współczesne ...Sovteki, Tung-Sol'e i jeszcze jakieś chińskie wynalazki ...przez NOS'y Telefunken Ribbed Plate, Philips Miniwatt po Amperex Bugle Boy ...i te dwie ostatnie pary wypadły świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli "wynalazkami" nazywasz Psvane, to jesteś w błędzie. Nie będę cię jednak z niego wyprowadzał, bo bez słuchania, to i gadania nie starczy. Natomiast jeśli coś wkładać do Lebena, to tylko dobrane lampy. NOSy naprawdę dobrane kosztują krocie, a szrotu pn. NOS coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że śledztwo było wnikliwe :) Nie przerabiałem lamp w Lebenie, bo od razu poszedłem w Psvane. 12ax7 mam przerobione na innych zabawkach, EL84 strzeliłem ślepo, bo na Psvane się nie zawiodłem. Ale przestałem wierzyć w NOSy za małe pieniądze, szczególnie gdy kupując kwadrę mam pukniętą jedną lampę. Psvane przerobiłem w różnych konfiguracjach, słuchałem też u ludzi i muszę powiedzieć, że z rodziny 12ax7 te są wprost wybitne. Wiele osób ci to potwierdzi, czy to w Manleyu, czy T+A... Zresztą ten Leben i na Sovtekach gra świetnie, więc mam mały pęd do szukania. Wstawiłem Psvane i gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie ...i chyba pójdę krok dalej. Pozbędę się tego badziewiastego Leben'a i kupię sobie jakąś super chińska maszynę. Nie od dziś świat cały wie, że za wielkim murem wszystko jest "de best".

p.s. Nie wyraziłem się jasno. Jedną z lamp Baldwin'owskich sam znokautowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie ...i chyba pójdę krok dalej. Pozbędę się tego badziewiastego Leben'a i kupię sobie jakąś super chińska maszynę. Nie od dziś świat cały wie, że za wielkim murem wszystko jest "de best".

p.s. Nie wyraziłem się jasno. Jedną z lamp Baldwin'owskich sam znokautowałem.

Nie bardzo rozumiem, o co ci chodzi, ale rób, co chcesz. Ja jedynie wyraziłem swoje zdanie nt. lamp Psvane, które są wybitne. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj nos-a mullarda lub amperexa a później mów o wybitności psvane, nie trudno pobić sovteka el84

Jak miałem 300 - to z nos-ami mullarda byłya bajka (fakt że niestety trudno kupić pewną kwadrę el84, parkę sterujących dużo łatwiej)

 

Z lamp z nowej produkcji które przerobiłem obecnie w swojej 600 - to świetne są wing C (jedyne warte swojej ceny) a te wszystkie Shuyang-i i ps coś tam - to tylko marketing - nie warte takich pieniędzy - spokojnie można w tej kasie szukać nos-ów (mam na myśli głównie modele 6L6, 6550, KT88, EL34)

 

Z tańszych nie złe są jeszcze tung sole, electroharomonixy i nie które modele sovteka

 

Fakt leben nawet z "doopnymi" lampami gra genialnie

Edytowane przez Adamo D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię że mi się nie podobały, uważam że nie fajny jest stosunek cena/jakość

w tej kasie spokojnie można szukać nos-ów - które to po prostu będą dużo lepsze

ew. kupić tańsze (uczciwiej wycenione) lampy z nowej produkcji które gorsze nie są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 22:27

Co kto lubi. I na tym proponuję zakończyć temat Psvane kontra NOS. Wybór należy do słuchacza.

 

Oczywiście masz rację - wybór należy do słuchacza

ale po to jest to forum a zwłaszcza ten klub abyśmy dzielili się naszym doświadczeniem - w końcu nie jeden właściciel lebena troszkę lampek przerobił i może swoje wrażenia opisać

zwłaszcza że z reguły lampy trzeba kupić aby ich posłuchać - a ceny tych "promowanych" są nie małe! a późniejsza odsprzedaż trudna

Edytowane przez Adamo D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 22:40

Dlatego polecam Psvane jako moim zdaniem lampy genialne, a ty NOSy jako twoim zdaniem lampy genialne. Co zrobią inni? Co będą chcieli.

 

Żeby coś polecać jako genialne - trzeba to z czymś porównać... a z tego co piszesz to oprócz sovteków firmowych które miałeś w 300 to nic innego nie słuchałeś w lebeniku małym...

sorki że się czepiam... ale irytują mnie takie opinie o genialności bez punktu odniesienia do czegoś równie dobrego lub lepszego

 

Bez urazy oczywiście... ( nie chcę cię obrażać ani nic w tym stylu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zanim dotarłem do Lebena przeszedłem drogę, podczas której słuchałem wielu lamp, u siebie i nie u siebie. Np. przez mój CD przeszły tak różne lampy 12ax7, jak m.in. Winged C, Golden Dragon, Tung-Sol, Telefunken, Ei, GE, Philips. Każda inna, a najlepsze Psvane. Także raczej byłbym ostrożny na twoim miejscu w takim podejściu, że znam tylko Psvane. Popytaj kolegów z Manleyami, zajrzyj do zakładki o Psvane. Tam wypowiadają się inaczej doświadczeni. I Psvane w 90 procentach była wyborem najlepszym. Zerknij na zagraniczne poważne fora. Dobre opinie o tej lampie nie biorą się z powietrza. To jest świetna lampa, a ty masz inne zdanie i lubisz NOSy, które dla wielu są już niebezpiecznym wyborem, bo często to jest szrot. I uwaga na koniec: w swoich rekomendacjach używam stwierdzenia, że Psvane to najlepsze lampy z BIEŻĄCEJ produkcji. Wypróbuj sobie w 600 6CA7 Treasures. Też z Chin. I też nowe. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a co mnie interesują twoje doświadczenia z lampami w odtwarzaczach?

Odtwarzacze z lampką na wyjściu też miałem - to trochę inny świat niż wzmacniacze lampowe

lub w manley-u? - słuchałem wzmacniaczy lampowych w których nie było różnicy między lamapmi svetlana C a svetlana S - i co z tego? - mam z tego tytułu napisać że to takie same lampy - bo kiedyś je usłyszałem na jakieś padaczce?

TU JEST KLUB LEBENA i piszemy o lampach w LEBENIE a nie w pralce w lodówce czy na choince...

6CA7 Treasures - miałem w lebenie 600 - jedne z najgorszych lamp jakie gościły w tym wzmacniaczu - to ty sobie o nich poczytaj w necie - nie opinii marketingowców sprzedających cudowne chińskie wynalazki - tylko osób które które to używały - opinie są dość mocno podzielone - dla mnie po tym doświadczeniu z lebenem 600 - do tego wzmaka absolutnie ich nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.