Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Lepiej i inaczej. Moim zdaniem, lepiej. A inaczej na pewno. Nasycesnie, detal, głębia, scena - niesłychane różnice na tych samych nagraniach. Czyli: inaczej w porównaniu do Sovteków. A wg mnie, lepiej. Ale każdy ma inny gust, warto posłuchać i samemu ocenić.

witam

czy te lampy budują scenę w głąb czy raczej akcentują pierwszy plan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia nie akcentują pierwszego planu; są plastyczne, wyrównane tonalnie, eksponują wyraziście poszczególne plany, pierwszy nie przykrywa kolejnych, ale też wiadomo który jest który. Stereofonia jest bogata, "wielowątkowa". A barwa - w porównaniu do dość chłodnych i chudych Sovteków - jest nasycona i dźwięczna. Różnica naprawdę jest zdecydowanie zauważalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Bez wątpienia nie akcentują pierwszego planu; są plastyczne, wyrównane tonalnie, eksponują wyraziście poszczególne plany, pierwszy nie przykrywa kolejnych, ale też wiadomo który jest który. Stereofonia jest bogata, "wielowątkowa". A barwa - w porównaniu do dość chłodnych i chudych Sovteków - jest nasycona i dźwięczna. Różnica naprawdę jest zdecydowanie zauważalna.

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie wierzę, by 12ax7 Sovteka były lepsze od Psvane (trenuję te lampy po wielu testach porównawczych w swoim CD, m.in. z Tung-Solami, Golden Dragon [naprawdę ciekawe lampy], Svetlana C itd.), ale w wolnej chwili wrzucę znów Sovteki. 12ax7 Psvane to bezapelacyjna referencja z bieżącej produkcji, na zagranicznych forach użytkownicy wywalali Święte Graale, czyli Telefunkeny, na rzecz Psvane właśnie. Wątpię, by Sovteki nie poległy. Dziwię się, że Taku Hyodo zrezygnował z Mullardów i poszedł w Sovteki w tak wybitnym wzmacniaczu jak Leben. Ayon np. kolaboruje z Psvane i to jest zrozumiałe. Wybitne lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No ciekaw jestem jak te Psvane rzeczywiście grają...

...ale jednak coś czuję , że gdybyś założył komplet Bugle Boy'ów Amperex'a to i Psvane obok Sovteków w szafie by leżały ;)

Ostatnio założyłem ECC81 Marconi oraz GEC , to jest dopiero jazda , wymiotły wszystko i grały na podobnym nieosiągalnym dla innych poziomie, nie mogłem uwierzyć , że lampa może tak wiele zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj :)

 

Kiedyś spróbuję, ale nie prędko.

Psvane można kupić zawsze, a na takie Bugle Boy'e to trzeba trochę polować.

Są strasznie drogie, jest ich mało, trudno jest dostać dobraną i silną kwadrę... ale ja mam ;)

Mam 12ax7 Sophia Electric z nowej produkcji i podczas testów wypadła tylko dobrze, bo niemal wszystkie dobre stare lampy z nią wygrały. Test obejmował niemal wszystkie legendarne lampy i zdecydowanym faworytem jest Marconi, Gec i Bugle Boy.

Na razie mam zamiar jeszcze kilka starych lampek dokupić, dopiero potem będę się interesował nowymi.

 

Do jakich lamp ze starej produkcji porównywałeś? Zarówno 12ax7 i el84?

 

SzuB gdzie kupowałeś Psvane?

 

Najlepiej chyba kupić bezpośrednio od producenta..

http://psvanetube.com/wordpress/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o EL84, to nie mam porównania poza Sovtekami. A 12AX7 sporo przerzuciłem, ale nie w tym wzmacniaczu i nie takie jak ty. Uważam, że Psvane po prostu dobrze brzmią. Ale pewnie warto popróbować ze starymi i dobrymi NOSami, choć ciężko znaleźć dobrane, z dobrą emisją i kosztują najczęściej jakieś chore pieniądze.

A Psvane są zdaje się w lampyelektronowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaaplikowałem Lebenowi kwadrę EL 84 Psvane i stwierdzam że lampki są bardzo obiecujące choć są jeszcze niewygrzane.Generalnie lampy grają równo w całym paśmie,bardzo ładnie budowana jest przestrzeń w głąb,bardzo dobra separacja poszczególnych instrumentów no i bas zwarty i jędrny.Z lamp które mam ( Sovteki ,6p14p EW ,Gold Liony Genalexa) Psvane są lampą zdecydowanie najbardziej dopracowaną brzmieniowo.Napiszę więcej jak się wygrzeją bo brzmienie pewnie się jeszcze trochę zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Zagra każdy. A jeśli chcesz wiedzieć, jak zagra, to bezwzględnie odsłuch. I później decyzja.

Chodzi mi o prąd wyjściowy. .....nie każdy cd zagra. Z techniki jestem noga....potafię słuchać i słyszeć i słuchałem audiolaba 2000.....i.....nic.......koszmar.......a cd......dobry. Gdzie popełniłem błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie, jakich brzmienie będzie ci odpowiadać. Ja wyjąłem oryginalnie zaaplilowane tam Sovteki i wsadziłem tam Psvane - mocy i małe. I ja tak lubię. Ale są tacy, którzy grają na oryginalnych i zadowoleni. Zacznij od kolumn i dobrego zestrojenia zestawu, lampy to kosmetyka na koniec zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie, jakich brzmienie będzie ci odpowiadać. Ja wyjąłem oryginalnie zaaplilowane tam Sovteki i wsadziłem tam Psvane - mocy i małe. I ja tak lubię. Ale są tacy, którzy grają na oryginalnych i zadowoleni. Zacznij od kolumn i dobrego zestrojenia zestawu, lampy to kosmetyka na koniec zabawy.

 

To bierz Ayona. Słyszałem Lebena z nim, zgrana para.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie, jakich brzmienie będzie ci odpowiadać. Ja wyjąłem oryginalnie zaaplilowane tam Sovteki i wsadziłem tam Psvane - mocy i małe. I ja tak lubię. Ale są tacy, którzy grają na oryginalnych i zadowoleni. Zacznij od kolumn i dobrego zestrojenia zestawu, lampy to kosmetyka na koniec zabawy.

 

To bierz Ayona. Słyszałem Lebena z nim, zgrana para.

Jednak z ta pradowocią jest prawda......a kolumny jakie radzisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.