Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sama 660ka mi nie zagra - preamp tez sprzedaje. Jak sprzedam Aurieges i Montille plus inne gratki i zakupie 600ke no to kilka tysiow w kieszeni zostanie co tez cieszy. Ale jedyne co mnie gryzie to to czy roznica dzwieku jednak nie bedzie az tak slyszalna zebym potem wkurzal sie na maxa. Pamietam, ze kiedys mialem 600te i z jakiegos powodu ja sprzedalem, no ale mialem wtedy inny gramofon, inne kolumny... Moze ze Spendorami i analogiem opartym na Ortofonie/Garrardzie wypali to ciekawie. Plus kwestia lamp oczywiscie a tu 600 jest wdziecznym partnerem do zabawy.

 

Hmmm....

 

Widziałem Twoje kombo na audiogon'ie, w pierwszej połowie roku (jeśli pamięć mnie nie zawodzi). Z zainteresowaniem słabo, czy chęci do zmiany teraz powróciły?

I tak już przy okazji... pamiętam, że posiadałeś Auditorium 23. Głośnikowy czy interkonekt? ...bo jestem ciekawy tego drugiego.

 

Shindo ci przestało dobrze grać?

 

:-)

Edytowane przez t2et2o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie do znawców 300tki. Czy będzie ona w stanie napędzić Audio Physic Virgo II? Skuteczność na poziomie 89db i 4Ohm Z tego co czytałem to nie są jakieś wymagające kolumny ale mogę się mylić. Kupiłbym Vandersteen C1i ale ciężko znaleźć używkę. Obecnie gram na Unison S6 który ma trochę większy zapas mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie do znawców 300tki. Czy będzie ona w stanie napędzić Audio Physic Virgo II? Skuteczność na poziomie 89db i 4Ohm Z tego co czytałem to nie są jakieś wymagające kolumny ale mogę się mylić. Kupiłbym Vandersteen C1i ale ciężko znaleźć używkę. Obecnie gram na Unison S6 który ma trochę większy zapas mocy.

 

Wg. mnie może być ciężko z Virgo ll... za to "trzysetka" świetnie się sprawdza z Vandersteen'ami 1Ci, które jeszcze nie tak dawno temu można było w dobrej cenie nabyć jako nówki. Do małego Leben'a to pasują jeszcze Harbeth'y, JBL'e, Tannoy'e... wszystkie dość często pokazują się na rynku wtórnym.

 

pozdr.Joa.

 

Z okazji świąt wszystkim klubowiczom życzę zestawu opartego o podwójną CS660p. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie do znawców 300tki. Czy będzie ona w stanie napędzić Audio Physic Virgo II? Skuteczność na poziomie 89db i 4Ohm Z tego co czytałem to nie są jakieś wymagające kolumny ale mogę się mylić. Kupiłbym Vandersteen C1i ale ciężko znaleźć używkę. Obecnie gram na Unison S6 który ma trochę większy zapas mocy.

No nie wiem czy zmiana Unisona S6 na Cs300 to krok do przodu.Obecnie posiadam oba wzmacniacze i to ta sama klasa lecz trochę inny charakter brzmienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,S6 gra na Janach Philipsa i Tungsolach el34.Co do porównania to Leben jest trochę bardziej przejrzysty i ma ciut ładniejszą górę.S6 gra dźwiękiem lekko pogrubionym z bardziej wyeksponowanym pierwszym planem.Ale prawda jest taka że gra cały system,zmienisz odtwarzacz czy okablowanie i już będzie inaczej,jak podłączyłem IC Harmonixa HS-101 GP to się na S6 pojawiła ładna przestrzeń,dużo informacji i dźwięk stał się dużo bardziej naturalny a na Lebenie było chyba trochę za szczupło.Wybór między tymi wzmacniaczami jest trudny sam przez jakieś dwa tygodnie nie wiedziałem który sprzedać w końcu padło na Lebena.Unison lepiej sobie radzi z wysterowaniem moich kolumn i to chyba zdecydowało.Moim zdaniem nie można tu mówić że któryś z tych wzmacniaczy jest lepszy lub gorszy,są płyty na których Leben bardziej mi się podoba i są płyty na których S6 gra ciekawiej niż 300-tka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jerry30 za porównanie. Mam jeszcze jedną opcję mianowicie kupienia okazyjnie lampiaka dzielonego, tylko będę musiał już trochę dołożyć no i sprzedać S6. W Unisonie jest taki problem że trzeba dobrać aż 6 lamp el34, co nie jest wcale takie proste. Czy ktoś może polecić jakiś fajny sklep z NOSami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypróbowany, świetny sklep- http://sklep.lampyelektronowe.pl/

 

No w wymienionych przez was sklepach niestety jest bardzo amło NOS-ów a tylko takie lampy mnie interesują.

 

Pytanko - za ile można wyrwać nowe vandersteen-y C1i?

Edytowane przez Lesław01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz z ceną za 1 szt.

http://www.audiozakupy.pl/produkt_VANDERSTEEN_Model_1Ci-2494.html

Ale w tym sklepie można się targować, czasem skutecznie. Do tych kolumn obowiązkowe oryginalne cokoły (560 złotych), ale targuj razem z cokołami. Dodam jeszcze, że V1Ci mają 8Ohm, a nie 6, jak starsze V1C (bez i).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dojechal do mnie Leben 600. Wstawilem w miejsce Shindo. Gra milo, ale do Shindo jednak troche brakuje. Leben bardziej "czaruje" i mimo wszystko gra mocniejszym, ale takim pogrubionym dzwiekiem. Sporo basu i nizsżej srednicy ale wiecej ilosci niz jakosci. Shindo - dawal dzwiek precyzyjny, klarowny, "krystaliczny" a mimo wszystko lampowo slodki i relaksujacy. Taki - naturalny. Roznice moze nie sa tak kolosalne jak tu piszę, ale sa slyszalne... Pozdrawiam!

Edytowane przez adamgdansk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czy jest szansa że cs300xs napędzi Focale Electry 926? Słuchałęm ich dzisiaj i dawały radę z moim Unisonem S6, ale to kawał kolumny i podobno spadki impedancji spore chociaż skuteczność na poziomie 91 dB i 8 Ohm. Vandersteenów użyuwanych nigdzie nie widzę. Jak narazie zastanawiam się nad następującymi kolumnami do lebena:

 

http://allegro.pl/focal-jmlab-electra-926-i2909923500.html

 

http://allegro.pl/studio-16hertz-minas-anor-premium-iii-esotec-d260-i2904623970.html

 

http://allegro.pl/vandersteen-1ci-podstawki-gratis-raty-10x0-i2852204263.html

 

Brałem jeszcze pod uwagę Audio Physic Virgo II ale cały czas nie wiem jak się mają do Leben-a 300tki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

jeśli nie dysponujesz zbyt dużym pomieszczeniem nie możesz pominąć w tym pułapie cenowym Harbetha P3ESR - będzie zdecydowanie najlepiej niż ze wszystkimi wyżej wymienionymi

Edytowane przez intenser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie dysponujesz zbyt dużym pomieszczeniem nie możesz pominąć w tym pułapie cenowym Harbetha P3ESR - będzie zdecydowanie najlepiej niż ze wszystkimi wyżej wymienionymi

 

Z harbethów to myślałem bardziej o SHL5 lub Monitor 30, ale fakt nie mam dużego pomieszczenia jakieś 20 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wrzucilem do cs600 rekomendowane w jeffplace.me radzieckie 6p3ce. Przyjemne granie. Wsluchuje sie. Rowniez musze przyznac, ze o ile wydawaloby sie, ze solidne srebro na linii Leben-Spendory powinno byc sensownym rozwiazaniem to odsluchy potwierdzily jednak wyzszosc Auditorium23 - barwa, klimat, miodnosc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

solidne srebro na linii Leben-Spendory powinno byc sensownym rozwiazaniem to odsluchy potwierdzily jednak wyzszosc Auditorium23

 

A propos srebrnych kabli to Jeff Day używał Sablon Audio - Panatella, które zastąpiły Audtitorium23.

Kiedyś też się zastanawiałem nas taką zmianą, ale cena jednak wysoka...

A23 w relacji cena/jakość są świetne, zarówno głośnikowy jak i i IC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

dołączam się do klubu :-)

Jednocześnie mam prośbę/pytanie - na razie wstępnie rozglądam się za monitorkami do mojej 300ki. P3ESR to niby wybór oczywisty, ale polecono mi również Audio Physic Step 25. Czy ktoś z Was miał/ma okazję posłuchać jak to się łączy z Lebenem? Może mogliście posłuchać chociaż wcześniejszej wersji, tj. Step III?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.