Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I Lebenen CX 300 - Dynaudio napedza (?)

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy napędza to mam wątpliwości może inaczej jakoś to gra u mnie miał duże problemy z Dali Helicon 300 (86bd i 4 ohm wyrównanej impedacji) aby je wysterować mogę tylko powiedzieć że jakoś to grało (czasami nawet interesująco) ale za dobry gust należy pochwalić tym bardziej, że i Technolek SL 1210 się załapał :). Pozdrawiam kolegów Lebenowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

a ja mogę oddać w "dobre ręce" 2 kwadry ściśle dobranych NOS EL84 Polam (niegdyś, w czasie zimnej wojny eksportowa wersja Telam'ów, jedna z 4-ek jest dogrzana 48 godzinną eksploatacją). Świetnie oceniane na amerykańskich portalach. Charakteryzują się bogatą średnicą. Ja się przyzwyczaiłem do chłodniejszych rosyjskich 6p14p-EV, których postanowiłem nie zdradzać. Polamy nie zasługują by w szufladzie leżały... Kto chce?

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietypowa sprawa:)

Nie wiem czy jest jakakolwiek szansa na odsłuch wzmacniacza Leben 300xs w moim pokoju odsłuchowym, z moimi obecnymi kolumnami...

 

czy mogę prosić szanownych forumowiczów, o taką pomoc, chciałbym zaprosić i przekonać się osobiście czy Leben daje radę w pokoju 22m2 z głośnikami akustyk ar3...jak to zabrzmi...

 

Macie może radę jak się o tym przekonać?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie Lebenik w ogóle nie ma szans by rozsądnie napędzić twoje kolumny...tak mi się wydaje, ... nie chodzi o rozmiar pokoju. To chyba dość trudne kolumny, potrzebowały by na moje oko co najmniej CS600. ;)

 

skutecznośc moich AR3 to 88dB i tak się zastanawiam czy ma to sens - połączenie ich z Lebenem 300

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietypowa sprawa:)

Nie wiem czy jest jakakolwiek szansa na odsłuch wzmacniacza Leben 300xs w moim pokoju odsłuchowym, z moimi obecnymi kolumnami...

 

czy mogę prosić szanownych forumowiczów, o taką pomoc, chciałbym zaprosić i przekonać się osobiście czy Leben daje radę w pokoju 22m2 z głośnikami akustyk ar3...jak to zabrzmi...

 

Macie może radę jak się o tym przekonać?

 

... może ktoś zgodziłby się do Ciebie podjechać, gdzie mieszkasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość brodacz

(Konto usunięte)

Panowie mam pytanie do was jako do Lebenowcow:)

Jak to jest naprawde z wyjsciem sluchawkowym w Lebenie 3000.

Bo mamy dwoch wielkich sluchawkowcow W.Pacula i P.Ryka a ich opinie na tn temat sa na dwoch roznych biegunach.

Ryka twierdzi ,ze Leben 300 jest takim sobie wzmacniaczem sluchawkowym a do nisko ohmowy sluchawek nie nadaje sie wogole.

Pacula zas ,ze Leben 300 to jeden z najlepszych sluchawkowcow a jego recenzja bardzo nisko ohmowych Hifiman HE 500 z Lebenem jest pelna zachwytu.

 

Prosze majacych doswiadczenia sluchawkowe z Lebenem 300 o odniesienie sie do tego.

 

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czuję się wywołany do tablicy,chociaż rzadko się udzielam.

Ogólnie, Leben 300XS to genialny słuchawkowiec i basta.

Natomiast, niestety tylko po części mogę zgodzić się z W.Pacułą i po części z Ryką.

Z tego co pamiętam, to Piotr napisał że idealnie zgrywają się z Sennkami HD600. Potwierdzam, bo tych słuchawek używam od 10 lat.

Fantastycznie gra również z Beyerami 880 ( 250 ohm).

Nie do końca zgadzam się ze stwierdzeniem o synergii z AKG. Uważam,że tutaj zaczyna się właśnie problem z impedancją.

Nie ma kompresji, o czym za chwilę, ale być może pewną rolę gra tutaj upodobanie. A AKG 701 jakoś nigdy mi nie leżały.

Jeśli chodzi o impedancję, to nie mam pojęcia jak Wojtek Pacuła odłuchiwał HI-FI Many, ale miałem niedawno okazję posłuchać z modelem bodajże 600. Kompresja pojawiła się już na 10 godzinie, a totalny przester na 12.

Również z HD380 Pro nie jest najlepiej.

Uważam, z doświadczenia, że to genialny wzmak do słuchawek powyżej załóżmy 100 ohm.

Poniżej się nie sprawdza.

Miałem kilkanaście wzmaków słuchawkowych i Leben jest jednym z najlepszych jakie miałem.

Synergia z HD 600 jest idealna.

A dlaczego jednym z najlepszych?

Bo miałem jeszcze Woo Audio i była to klasa równoważna.Tyle że filozofia dźwięku zupełnie inna. Woo to Set OTL, więc to oczywiste.

Takie są moje doświadczenia.

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość brodacz

(Konto usunięte)

Dziekuje Wojtek

Wiele wniosles, a sluchales na sluchawkach ktoregos z Cary-ch?

Znam oba. Jak bys odniosl dzwiek z Lebena do Cary-ego ( oczywiscie na sluchawkach) mialbym jakis juz pomysl.

 

Moze jeszcze inni koledzy sie wypowiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego Leben CS 300sx kupiłem głównie z myślą o słuchawkach (ATH W 5000, BD 880 pro, Sen 600, AKG 701) i moim zdaniem najlepiej spisywał się z ATH W 5000 choć są niskoohmowe przy dobrym źródle było naprwde uroczo ale koniec w koncu przegrał rywalizacje z Sugdem hedmasterem jako słuchawkowcem (Sugden jest zdecydowanie bardziej uniwersalnym i funcjonalnym klockiem oczywiście jak dla mnie) i w związku też z dosyć małą uniwersalnością Harberethów HL 7 es3 (moim zdaniem sensownie było z klasyka i to najlepiej małymi składami i jazzem z elektronika koszmar np. Klausa Schulze nie dało się nawet chwili słuchać ) Lebenik poszedł do ludzi. Pewnie jakbym miał jeszcze raz kupować to zdecydowanie Lebena 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość brodacz

(Konto usunięte)

Dziekuje kolegom za odpowiedz w zamian moge podzielic sie informacja z pierwszej reki ,ze szykuje sie nowa odslona "malego " Lebena bedzie sie nazywac CS 300F i juz niedlugo bedzie zrecenzowany przez polskiego guru recenzentow :).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,co do kwestii słuchawek to zaznaczam że nie jestem ich wielkim fanem ani znawcą tematu, ale z kilkoma modelami Cs300 słuchałem.

Sennheiser hd 580-całkiem nieźle,analitycznie,ale trochę chłodno

Sennheiser hd 598-tragedia,dźwięk jakiś nadmuchany,przebasowione

Sennheiser hd 650-więcej basu niż 580,inaczej kreowana przestrzeń,brzmienie cieplejsze ale nie czułem ochoty ich posiadania

Audio Technika niestety nie znam modelu ponieważ odwiedził mnie znajomy który to je wypożyczył na odsłuchy(pamiętam że kosztowały coś około 3 tyś)-bas się ciągnął i ogólnie nam się to jakoś nie podobało

Akg 701-i to był strzał w dziesiątkę zdecydowanie najlepsze zestawienie z wszystkich które opisałem,naprawdę fajnie się tego słuchało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje kolegom za odpowiedz w zamian moge podzielic sie informacja z pierwszej reki ,ze szykuje sie nowa odslona "malego " Lebena bedzie sie nazywac CS 300F i juz niedlugo bedzie zrecenzowany przez polskiego guru recenzentow :).

Pozdrawiam

 

Jestem bardzo ciekaw wrażeń z odsłuchów, opinii, recenzji nowego Lebena CS300F...interesujące jak zagra w porównaniu do 300xs

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja wygląda tak (lampy 6197 i 17ew8)...

 

Brand, Model, type : LEBEN, CS300F, integrated tuebs amps push-pull

LEISTUNG / POWER : 2 X 15W

Frequenz/ Fréquency : 15Hz - 100Khz

EINGANGSIMPEDENZ/input impedance : sensibilité d'entrée: 600mV

KLIRRFACTOR/ Distorsion : 0,7%

EINGANG/ INPUT : 6 RCA pair

AUSGANG LAUDSPRECHER/ SPEAKERS OUTPUT : 4, 6, 8 Ohms (selectable) and one RCA pair "Recording out"

other input/output : Sortie Casque 300 Ohms/ one RCA pair "Recording out"

Power tubes : 4 x JAN6197 GE

Préamp and driver tubes : 17ew8 (une double triode hummmm !) x 2

GRÖBE/size : 360 mm x 270 x 140

GEWICHT / POIDS : 11 kg net

Power suplly : 220/230V

Brand and Country made : Japanese made in Japan

solid state or point to point : half point to point

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja wygląda tak (lampy 6197 i 17ew8)...

 

Brand, Model, type : LEBEN, CS300F, integrated tuebs amps push-pull

LEISTUNG / POWER : 2 X 15W

Frequenz/ Fréquency : 15Hz - 100Khz

EINGANGSIMPEDENZ/input impedance : sensibilité d'entrée: 600mV

KLIRRFACTOR/ Distorsion : 0,7%

EINGANG/ INPUT : 6 RCA pair

AUSGANG LAUDSPRECHER/ SPEAKERS OUTPUT : 4, 6, 8 Ohms (selectable) and one RCA pair "Recording out"

other input/output : Sortie Casque 300 Ohms/ one RCA pair "Recording out"

Power tubes : 4 x JAN6197 GE

Préamp and driver tubes : 17ew8 (une double triode hummmm !) x 2

GRÖBE/size : 360 mm x 270 x 140

GEWICHT / POIDS : 11 kg net

Power suplly : 220/230V

Brand and Country made : Japanese made in Japan

solid state or point to point : half point to point

 

Specyfikacja jest.... ale jak to wygląda okiem fachowca??? można coś juz powiedzieć na jej podstawie? warto czekać na 300F czy kupić 300xs???

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

no i jest mały problem z Lebenem 300F, a mianowicie dostępność (nie wspominając o wyborze) lamp mocy JAN 6197.... Znalazłem na eBay'u tylko jednego sprzedawcę dysponującego zestawem tych lamp. W naszym ulubionym sklepie lampyelektronowe.pl brak! No to życzę powodzenia temu, który zdecyduje się na kupno, lub wymianę na wersję 300F. Cena, która jest w sklepach europejskich tego modelu kapinkę niższa niż 300XS nie rekompensuje przyszłych kłopotów. Ale ostatecznie do odważnych świat należy, nieprawdaż?!

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest ciekawe, że Hyodo idzie w lampy trudno dostępne i niepopularne. Doprawdy nie wiem, co tam jeszcze można poprawić w brzmieniu, nie mówiąc o wnętrzu. Dostrzegalną różnicą, chyba jedyną wizualnie, jest prostokątny zamiast obłego włącznik. Jednak EL84 i 12ax7 daje niezłe możliwości eksploatacji. A może to jakiś fake? Chociaż był kiedyś Leben 200 na 6V6 i 12DT8, ale tam nie było większych kłopotów z dostępnością, choć zaprzestano produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.