Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Leben Klub
IGNORED

Klub_Lebena


ptx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jamówię

(Konto usunięte)

Od wielu miesięcy,lat po raz pierwszy kupiłem HFiM,poczytałem a tam laudacja na kolanach,ja też tak odbieram 300f ale recenzent odpłynął:))

Miło poczytać takie peany o czymś ,co na co dzień umila mi życie. Wszystkim Lebenowcom tu i we wszechświecie gratuluję!

 

a mogłoby być inaczej? Wystarczy poczytać te kilkadziesiąt stron forumowego tematu,

 

Za które w dużej mierze ponosisz odpowiedzialność:))

Byłoby dobrze gdybyś wrócił na stałe,masz niewątpliwy talent do gospodarowania w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

ależ jużem wrócił, jeno czasu już nie poświęcam na pisanie w innych tematach tego forum. Tu jest jakoś bardziej tolerancyjnie... Tu się nikt (?) nie dziwi, że kabelki i inne akcesoria mają wpływ na dźwięk, więc wypowiadanie się na temat czegoś co jest (póki co) niewytłumaczalne a słyszalne nie jest okupione stresem. W każdym razie dziękuję, że nie zapomnieliście o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Szub, a nie mówiłem, że zwykle masz rację? Mówiłem.

Skoro już jestem- Intenser, może podzieliłbyś się z przyjaciółmi wrażeniami z nowego zakupu-SR Red?

 

Bardzo fajnie że wróciłeś:)) info o SR Red mam od inta na priv,trza będzie kupić:) ale faktycznie opis publiczny must be!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

to pewnie najlepiej wydane 4 stówki od lat

 

barwa , barwa i jeszcze raz barwa

 

to jak przesiadka nie przesadzając z monitora z ustawieniami 16bit TF na 32bit Eizo SIPS

 

muzyka mieni się odcieniami ( co oczywiście bezpośrednio powiązane jest z rozdzielczością) w sposób absolutnie niebywały i kojarzy mi się z najbogatszą znaną mi paletą kolorów włoskich mistrzów renesansu

 

a może lepsze porównanie : do jakości zdjęć wykonanych aparatem Leici; są jedyne , niepowtarzalne i z niczym nie porównywalne - kto doświadczył ten wie o co chodzi

 

w dźwięku panuje swoboda i realizm , dodatkowo pewna fizjologiczność sprawiająca , że jest on znacznie bardziej przyswajalny, przyjazny, bez względu na to co ląduje w odtwarzaczu

 

holografia jest zachwycająca i dotychczas nie byłem w stanie sobie wyobrazić by można ją poprawić czymś tak absurdalnie małym

 

jednym słowem dzięki popierdółce za kilka zł wchodzimy w rejony dotychczas mi nie znane (oczywiście w kategoriach bezpieczników)

Edytowane przez intenser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Intenser opisał oddziaływanie nowego bezpiecznika tak zachęcająco, że można by tę wypowiedź pomylić z opisami Pana Pacuły. Ale Panu Pacule nie uwierzyłbym, a Intenserowi wierzę.

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

czytając powyższy post stwierdzam ,że większych bzdur dotąd nie słyszałem, nie wiem czy mam się śmiać czy płakać czytając takie pierdoły !

 

koło pyty mnie lata co tam sobie sądzisz

 

jak masz drewniane ucho i nie słyszysz ewidentnych zmian po zmianie bezpiecznika to szukaj szczęścia gdzie indziej , zajmij się segregacją odpadów lub czymś innym społecznie pożytecznym

 

ps.ciekawe co by było gdyby cudowny bezpiecznik przy odrobinie nieszczęścia nagle spalił się ? cztery stówki poszły by wtedy z dymem -ale byłby pech

 

stać mnie i kupię sobie nowy a nawet dwa

Edytowane przez intenser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intenser faktycznie jest taka spora rożnica między SR20 a SR Red?

 

Większość doświadczeń z bezpiecznikami na tym forum dotyczy jak mi się wydaje lebena 300 . A jak wygląda sprawa z lebenem cs660p ?Czy robił ktoś próby , a jeżeli tak to proszę o jakieś konkrety. A może 660-tka jest mniej wrażliwa na wymianę bezpiecznika ?

Jak chcesz to mogę ci sprzedać złotego AMR do 660-tki bo leży u mnie w szufladzie sierota a ja raczej go już nie wykorzystam.Co do wpływu na brzmienie to już trzeba samemu posłuchać,masz jednak częściowo inny system.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

A jak wygląda sprawa z lebenem cs660p

 

jak z każdym sprzętem - jak takowego posiadałem to zaaplikowałem tam padisa bo sr jeszcze chyba w PL nie było , po drodze było kilka innych wzmaków i w każdym bez wyjątku zmiany in plus wyraźne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

Synku wsadź sobie gwoździa,nawet z platyny i bądź szczęśliwy a w tym wątku nie nawracaj apage!!!

o to chodzi i o to chodzi!... Jeśli ktoś nie słyszy to po co zawraca nam głowy? Chcemy spróbować bo taką mamy fantazję! Od nawracania tych słyszących na niesłyszenie są inne tematy tego forum (to całkiem niedaleko) kolego Tranzystorek.

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, po co wpieprzasz się do tego wątku ze swoją misjonarską tandetą językową? Chcesz pogadać? To zapraszam na Bocznicę. Prowadzę tam szkółkę dla takich jak ty. Jeszcze mi się trochę chce, więc masz szansę zaliczyć bęcki. A od Klubu Lebena lepiej trzymaj się z daleka. Tu spotykają się dorośli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

o.......!!!!!! następny łoś co to kupił bezpiecznik za cztery stówy i chce innym swój denny bajer wcisnąć...a może synku jesteś na prowizji i płacą Ci myto za nagonkę na słabo sprzedające się bezpieczniki.Mam propozycję nasmaruj jeszcze swój bezpiecznik smarem miedzianym ,żeby lepiej kontaktował wtedy dostaniesz audiofilskiej nirvany .Zmień jeszcze kable od bezpiecznika do transformatora na złote ,wtedy będzie full wypas na złoto-o ile masz jakiekolwiek pojęcie o elektronice i lutowaniu, bo o fizyce masz denne -raczej na poziomie prostackiego opisu "o mnie" ,ale podobno to jest czasem uleczalne

przestań ludziom wciskać bzdety -jak Ty kupileś to trudno ,masz pecha ...

 

Patrz taka dziwna ta firma ten Leben ,oszczedzili na złotym bezpieczniku (koszt pomijalny przy cenie tego wzmacniacza) -pewnie się nie znąją ,więc musisz im podpowiedziec swoją złotą myśl jak to w tani sposób mogliby w znaczący sposób poprawić brzmienie i wynieść swój wzmacniacz na jeszcze większe podium !

 

Bardzo Cię Tranzystorek proszę- "odfickaj" się od nas! Nie jesteśmy (tak przypuszczam) skłonni z Tobą dyskutować na temat bezpieczników, co nie znaczy, że "wyślemy Ciebie w diabły" gdy będziemy sobie gadać na inny jakiś temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

 

o.......!!!!!! następny łoś co to kupił bezpiecznik za cztery stówy i chce innym swój denny bajer wcisnąć...a może synku jesteś na prowizji i płacą Ci myto za nagonkę na słabo sprzedające się bezpieczniki.Mam propozycję nasmaruj jeszcze swój bezpiecznik smarem miedzianym ,żeby lepiej kontaktował wtedy dostaniesz audiofilskiej nirvany .Zmień jeszcze kable od bezpiecznika do transformatora na złote ,wtedy będzie full wypas na złoto-o ile masz jakiekolwiek pojęcie o elektronice i lutowaniu, bo o fizyce masz denne -raczej na poziomie prostackiego opisu "o mnie" ,ale podobno to jest czasem uleczalne

przestań ludziom wciskać bzdety -jak Ty kupileś to trudno ,masz pecha ...

 

Patrz taka dziwna ta firma ten Leben ,oszczedzili na złotym bezpieczniku (koszt pomijalny przy cenie tego wzmacniacza) -pewnie się nie znąją ,więc musisz im podpowiedziec swoją złotą myśl jak to w tani sposób mogliby w znaczący sposób poprawić brzmienie i wynieść swój wzmacniacz na jeszcze większe podium !

 

Ponieważ z pewnością na to zasługujesz,odpowiem jak Kalina Jędrusik pewnemu strażakowi-sp***dalaj strażaku i nie gaś tu żadnych pożarów.

 

Cir posprzątaj uprzejmię proszę,bo założyciel wątku chyba tu już nie zagląda. Dopiero co odzyskaliśmy wpszoniaka i nie pozwolę aby byle handlarzyna zepsuł nam święto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Spojrzałem na stronę audiofast na opis firmowy bezpiecznika ''red'' gdzie jest tabelka dla różnych wartości bezpieczników , ale tam są podane ''red zwłoczny'' i ''red szybki'' , To który powinien być właściwy ?

 

Było już o tym w tym wątku,SzuB kiedyś pytał,poszukaj:)

 

O właśnie:)))

Edytowane przez jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tranny, 12ax7 Psvane to lampa wybitna, nigdy mi nie padła, z zalewu szrotów psudoNOS wyłowiłem bardzo drogie lampy NOS NIB i rzeczywiście to jest to. Nadal uważam, że rynek pseudoNOSów to szambo, Psvane 12ax7 są dla nich znakomitą alternatywą, zaś prawdziwe dobre NOSy są właściwszym wyborem. Nie mam problemu z tym, żeby napisać, że musiałem sam tego doświadczyć - człowiek uczy się przez całe życie. Jednak twój agresywno-zaczepny ton wyklucza cię z dalszej dyskusji w tym wątku. Zatem, bye.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wpszoniak

(Konto usunięte)

A tak na marginesie -zastanów się dlaczego hi-endowe firmy produkujace wzmacniacza za kilkanaście -kilkadziesiąt tys zł nie stosują w swoich urządzeniach złotych bezpieczników? -koszt marginalnie niski przy cenie urządzenia -a skoro miałby podnieść jakość dzwięku to pewnie by je stosowali -am jednak w nie nie wierzą..no comments

i tu się mylisz! AMR produkuje bezpieczniki dedykowane swoim znakomitym i bardzo drogim wzmacniaczom. Dlaczego to robią?! (http://www.amr-audio.co.uk/html/product_list.html)

Odpowiedziałem, choć wolałbym byś już nie nakręcał tematu w kierunku, który sprowadzi temat na manowce.

Żeby nie było złej krwi (a po co nam?) napiszę tak-

Są tacy, którzy nie słyszą różnic choć próbowali. Szanuję ich zdanie (jeśli dobrze odczytałem wpisy Tranzystorka- próby czyniłeś).

Są tacy co próbowali, usłyszeli róznicę na plus. Uznali, że im się opłaca dołożyć do wzmacniacza i zastosowali.(Tranzystorku, proszę uszanuj i nasze doświadczenia jakże inne od Twoich)

Są też i tacy co nie próbowali a mają zdanie na ten ostatnio wałkowany przez nas temat... Takich nie szanuję i wolę unikać jak ognia!

Edytowane przez wpszoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.