Skocz do zawartości
IGNORED

Znak czasów - TA magnum opus


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

ah te kable .

Zobaczcie jak reaguje ktoś kto myślał, że wie mniej więcej co z tymi elektronami co i jak, dowiadując się o istnieniu audiofilskiego świata równoległego ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah te kable .

Zobaczcie jak reaguje ktoś kto myślał, że wie mniej więcej co z tymi elektronami co i jak, dowiadując się o istnieniu audiofilskiego świata równoległego ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Gość wyglada na delikatnie mówiąc niezrównoważonego... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś myślał

 

Kable niestety nie są uniwersalne,

Kabel do precyzyjnego małego systemu monitorowego, musi posiadać różną konstrukcję od przewodu pod duży system referencyjny.

Sterowanie i obciążenie też nie jest obojętne dla przewodu.

 

Rynkowa, również ekonomiczna optymalizacja, nie jest drogą do maxymalizacji jakości, możliwość wykonania pod konkretne potrzeby, powinna zadowolić wyczynowców.

Bardzo dobre kable trudno jest wykonać, są więc drogie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

65 tys USD.

 

Kable mogą być jeszcze droższe i zapewne będą, powodem jest wysoka wartość najlepszego surowca, przy relatywnie dużej ilości potrzebnej do skonstruowania kabla.

Osobną sprawą jest uzyskanie precyzji przekazu, przy dużym prądzie, co komplikuje w poważnym stopniu budowę przewodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie sądzę. W kiepskiej sytuacji znajdzie się teraz też HiFi Club. Tego topowego na pewno nie ściągną do odsłuchów ale drugi od góry wypadałoby mieć. Problem w tym, że teraz drugi od góry będzie też 2x droższy niż poprzednik. A trzeba by mieć poza głośnikowym jeszcze 2 IC, więc nawet w cenie dystrybutorskiej zrobi się poważna kwota do zamrożenia. A jeśli zdecydują się czwarty od góry czy niższe, to są to juź słabe kable mimo, że nadal bardzo drogie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci dowody naukowe? Wystarczy posłuchać;-)

 

Ha! Ha! Ha!

 

Wszystko można wycenić w zasadzie dowolnie, tylko kwestia czy ktoś zdecyduje się za to tyle zapłacić. W każdym razie nie sądzę, żeby w Polsce znaleźli się amatorzy na ten kabel.

 

Przynajmniej raz nie znajdzie się mądry inaczej, który kupi taki kabelek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

W kiepskiej sytuacji znajdzie się teraz też HiFi Club.

 

Zawsze można zrezygnować z dystrybucji marki. Choć nie sądzę, żeby tak się stało, do tej pory była to kura przynosząca złote jaja. Transparent jest w Polsce dobrze wypromowany i bardzo popularny. Nasze wspólne zdanie na temat firmy i jej produktów nie jest reprezentatywne dla polskiego rynku. Ja się obawiam tego, na co zwracałeś już kiedyś uwagę, a mianowicie że za chwilę z podobną ceną wyskoczy MIT, a potem jeszcze kilku innych. W Europie to Siltech odjechał totalnie w kosmos, ale chyba nie aż tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie można wybrać rodzaj wykończenia puszki z filtrami a co najbardziej odjechane... To w strojeniu kabli uwzględnienie średniej temperatury w pomieszczeniu.

Cena to 65 tys USD ...czyli w Polsce byłoby chyba z ćwierć miliona PLN? Mowię o wersji kabla głośnikowego 2x2.4m.

W koncu cos dla mnie, mam dosc bubli za 50-60 tysiecy zlotych, czyms takim wstyd podlaczac sprzet. 2,4 Metra mnie jednak nie zadowala, potrzebuje 3-3,5 metra. Troche zawiedziony jestem, ze strojenie uwzglednia tylko srednia temparature, a nie wspomniano nic o wilgotnosci. Moze w MKII bedzie Jakis update.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siltech odjechał na maxa, a teraz wprowadzili IC Triple Crown ze specjalnymi wtykami i regulacją ekranowania. Za chwilę do kompletu będzie głośnikowy. Ceny nie znam ale jeśli wyżej niż Double Crown, a na pewno wyżej to będzie kosmos. MIT wprowadzając za kilka lat następcę Oracle SHD na bank odjedzie powyżej ceny tego TA Magnum, tym bardziej, że uważają się za znacznie lepszych od TA i akurat w tym mają rację. Tylko ten wyścig zbrojeń na ceny jest chory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja ekranowania ..... a na co to komu? O co tu chodzi? Kablarze prześcigają się w durnych pomysłach, niedługo przestanie się sprzedawać sprzęt, kable będą grały telepatycznie wprost w mózgu audiofila. Odpadną problemy z akustyką, jitterem i innymi rzeczami. Kabel przytknie się do płyty, pendrive'a albo dysku i sprawa załatwiona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno,

 

Tu sie nie wypowiadam, bo nie testowlame wielu i moje doswiadczenia sa ograniczone. Jestem zadowolony z Vovoxow Textura biwire

 

Zaraz Ciebie zjedzą za te Vovoxy przecież to jakaś tanizna jest;-)

 

A na poważnie to ja testowałem kilka z tych dla biednych ale nie najbiedniejszych audiofilów i mi wyszło, że kabelek głośnikowy Kondo za kilka tysięcy okazał się u mnie lepszy od takiego za kilkanaście tysięcy okrzyczanego Harmonixa. Chciałem sobie kupić porządnego węża a mam szarą sznurówkę;-)

 

Pozdrawiam Ciebie Marslo i podziwiam za odwagę przyznania się do Vovoxa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem więcej….ręcznie robiony kabel DIY zagrał lepiej niż topowy kabel Kondo. Pisałem o tym kiedyś. Dlatego fakt, że coś jest drogie, a szczególnie kable nie znaczy, że wpasuje się w dany system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Ta regulacja ekranowania zwróciła i moją uwagę:-)

Co do dalszych porównać typu Kondo vs. Harmonix to powiem tak: Kondo u mnie też nie zagrało najlepiej, ale to z racji sygnatury dźwiękowej systemu, który woli cieplejsze kable. W systemie na gorącej lampie Kondo będzie OK, a z kolei Harmonix się wyłoży. To są kable mniej więcej z tej samej półki, tylko o zupełnie innym przeznaczeniu. Ja też miałem u siebie kabel DIY, konkretnie klona pewnego topowego modelu, nazwę przemilczę, który grał wybitnie dobrze i u mnie wypadł lepiej niż oryginał. Nie dlatego że był obiektywnie lepszy, ale bardziej pasował do systemu. Więc tu jest zbyt dużo zmiennych żeby dać jednoznaczne wskazanie co jest lepsze.

 

Zaraz Ciebie zjedzą za te Vovoxy przecież to jakaś tanizna jest;-)

 

Aż taka tanizna nie jest:-) Jak je wprowadzali na rynek to pojedynczy przebieg i długości typu 2,x2,5 kosztował 3.600zł. Potem podnieśli cenę bodajże na 4.900zł. A Mariusz ma podwójny przebieg, czyli cenę x 2. Aczkolwiek faktycznie, na tle kabla Magnum Opus to jakaś mizeria;-) Miałem tego głośnikowca u siebie na testach, on bardzo pasuje charakterem do Ayona, poprawia mu kontur, szybkość, dynamikę, itp. To jest granie łączące zalety Nordosta np z polskim Equilibrium. Ma niewątpliwe zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem więcej….ręcznie robiony kabel DIY zagrał lepiej niż topowy kabel Kondo. Pisałem o tym kiedyś. Dlatego fakt, że coś jest drogie, a szczególnie kable nie znaczy, że wpasuje się w dany system.

 

Topowy Kondo to srebro i nadaje się do lamp Kondo ale do mocnych tranzystorow nie za bardzo. Są tacy co wolą miedzianego Kondo od srebrnego i wcale nie z powodu niższej ceny. Zresztą kiedyś juz o tym pisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz rozumiem opinię pewnego poświadcza systemu Kondo który wolał miedziane głośnikowe Kondo od srebrnych. U niego zdecydował lepszy bas z miedziaków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat głośnikowe Acrolinki nie pasuję do wszystkich systemów. Ale IC czy AC są wyśmienite.

 

Są takie wyśmienite jak szynka z 250-cio kilogramowego cabana...........oczywiście mowa o acrolinku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Ja miałem u siebie interkonekt Kondo KSL-LP i też specjalnie nie przypadł mi do gustu. Przy czym to była wersja XLR, a widać to są kable pod systemy SE, więc XLR to taki bonus do oferty. Typowy, rzekłbym klasyczny w stylu grania srebrny kabel. Nie lepszy niż np Audioquest Sky czy Nordost Tyr, mniej więcej zbliżony poziom. Więc żadna referencja jak wielu usiłuje określać ten kabel. Topowe Kimbery KS 1136, Nordost Odin, Valhalla, PAD Dominus, czy Siltech Double Empress Crown, Empress Crown są po prostu lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondo LP jest najlepszym kablem w konfiguracji z lampą SE, a został stworzony do 300B - zupełnie nie gra typowo jak srebrne kable - gra wybitnie.

 

Audio Note VX jest najlepszym uniwersalnym kablem w ogóle i wszędzie - gra ciemniej z wycofaną średnicą, gra wybitnie - totalnie analogowo :-)

 

oczywiście IMHO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pisze kolega o IC czy o SP. Ten którego słuchałem to topowy srebrny IC Kondo i ze wzmacniaczem Kondo w sumie grało to bardzo dobrze, tyle, że inny miedziany zagrał wyraźnie lepiej. Było słychać, że kabel Kondo ma typowe dla srebra cechy. Znam inny srebrny kabel, który nie ma tych wad i jest o 2 klasy lepszy. Niemniej jednak to wyjątek. Tak na oko 90% kabli ze srebra ma wady srebra i to słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Generalnie srebro ma swoją sygnaturę i to w większości przypadków mniej lub bardziej słychać. Kondo KSL-LP ma większą delikatność niż typowy srebrny kabel, to fakt, ale już jakiegokolwiek ciepła w sobie nie ma. Do 300B ja osobiście wolałbym chyba topowe PAD albo nawet Kimbera KS 1130. Ale tak jak nieraz pisałem, to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się interesuje kablologią i miedzią dla Transparenta, to tona tego surowca kosztuje na rynku około 7kilo$ów. Ciekawy jestem ile z tony miedzi OFE można zrobić magnumów? Jak myślicie, ile? Tylko proszę o nieczarowanie w zakresie kosmicznych technologii, najlepszych surowców, precyzji przekazu i stopnia trudności wykonania debilnego kabla do głośników - jakkolwiek na to nie spojrzymy i zupełnie abstrahując od tego co wnosi kabel w dzwięk audio, jest to wałek tysiąclecia! 65kilo$ - I'm sorry - ja wymiękam i życzę nowym szczęśliwym posiadaczom tego kabla wszystkiego dobrego i muzycznej nirwany. W tym tygodniu gra mi muzyka bez kabli - jakichkolwiek! Gra nad jeziorem Michigan! Sprzęt wyłączyłem w pizdu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Czyli 1kg wychodzi po 7$;-) Ile może ważyć odcinek 2x2,5m? Ważyć może dużo, ale ile w tym kabla?? Nie sądzę, żeby więcej jak kilka kg, licząc z wszystkimi możliwymi elementami geometrycznymi. Niech będzie że ze stratami w procesie produkcyjnym poszło nawet 10kg:-) Mamy 70$. Pomnóżmy razy 10, niech tyle wyjdą całe koszty wykonania. Robi się 700$;-) No dobra pomnóżmy jeszcze razy 10, niech będzie że know-how, marketing i coś jeszcze. Przy maksimum dobrej woli zrobiło nam się 7.000$. Czyli realnie do wzięcia z rabatem za 5.000$. I to ma ręce i nogi jak na topowy kabel. Cała reszta jest chorobą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała reszta jest chorobą...

 

Wszystko zależy od punktu siedzenia i wielkości konta w banku szwajcarskim. Żyjąc na obrzeżach świata bogaczy mamy w Polsce małe pojecie co się wyprawia w różnych zakątkach świata. W miejscach gdzie problemem nie jest cena tylko co jeszcze mogę kupić aby zabić nudę i spożytkować dopiero co zarobiony milion dolarów. Można na przykład zamówić sobie garnitur za 100 000 USD. Jego wykonanie zajmuje 80 godzin, więc i cena musi być odpowiednia;-)

 

Trzeba zrozumieć, że w USA jest wiele tysięcy ludzi, których stać na bardzo wiele, więc kilku statystycznie lubi drogie zabawki highendowe tak samo jak i garnitury za 100 tyś USD, a ich zony kupują torebki po 60 tyś USD...

 

Bogatych ludzi przybywa na świecie w szybkim tempie. Im większy i dłuższy kryzys tym będzie ich więcej. Cierpią doły, bo nie daje się im podwyżek, a młodzi pracują na śmieciówkach... kasa jest zawsze ta sama co była wcześniej, tylko jej redystrybucja się zmienia;-) Optymalizacja zysków to hasło na dziś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.