Skocz do zawartości
IGNORED

Znak czasów - TA magnum opus


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

Te wszystkie proporcje, o których piszesz wynikają z pozycjonowania i nie mają żadnego uzasadnienia w wartości produktów. Chyba, że za wartość uznasz możliwość kupienia takiej rzeczy w sklepie, do którego dostęp maja tylko "wybrani" ;-)

 

A główną przyczyną kryzysów jest generacja pustego pieniądza i brak pokrycia waluty np. w złocie. Przewartościowanie cen różnych produktów tylko ten proces pogłębia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Ja generalnie nie znoszę tego populistycznego pojęcia śmieciówki... To jest bełkot uprawiany wspólnym głosem przez związki zawodowe i z nazwy liberalny rząd:-) Nie zastanawia Was to koledzy? Ja mam dużo umów o dzieło i wara komukolwiek od ich oskładkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie proporcje, o których piszesz wynikają z pozycjonowania i nie mają żadnego uzasadnienia w wartości produktów. Chyba, że za wartość uznasz możliwość kupienia takiej rzeczy w sklepie, do którego dostęp maja tylko "wybrani" ;-)

 

Ludzie zawsze płacili za posiadanie czegoś prestiżowego. Czytaj kosztownego, trudnego do zdobycia.

 

W XIII wieku w Paryżu powstała piękna i droga budowla - Sainte-Chapelle, którą i dziś można oglądać. Koszt budowy był bardzo wysoki ale to co w nim umieszczono kosztowało ówczesnego króla Francji TRZY razy więcej niż sam budynek i jego wspaniałe wykończenie.

Inicjatorem budowy i fundatorem był król Francji Ludwik IX Święty, który chciał wznieść pomieszczenie dla jednej z najcenniejszych relikwii świata chrześcijańskiego – korony cierniowej, którą cesarz Konstantynopola Baldwin II zastawił w Wenecji, a Ludwik Święty wykupił w 1239 r. Tam też znalazły się inne relikwie związane bezpośrednio z ukrzyżowaniem Chrystusa, w tym gwóźdź oraz fragment Krzyża Świętego.

 

Jaka jest wartość takich relikwii dla człowieka niewierzącego w Jezusa? Zero?

 

Płaci się za wiarę w coś i za prestiż. Król wierzył i chciał mieć prestiż wśród kolegów władców i podziw wśród ludu, kupił więc te relikwie i postawił super budowlę. No i stać go było na to...

 

Trochę podobnie jest z kablami. Ty nie wierzysz a inni wierzą, a do tego chcą mieć prestiż.

 

Myślę, że warto skończyć temat o cenach. Lepiej pisać o tym co dają poszczególne topowe kable. Ty nie wierzysz, że coś oferują więc niech się inni wypowiadają. Twoją rację znamy i uszanujemy. Więc i Ty uszanuj tych co wierzą...ok?

 

Ja generalnie nie znoszę tego populistycznego pojęcia śmieciówki... To jest bełkot uprawiany wspólnym głosem przez związki zawodowe i z nazwy liberalny rząd:-) Nie zastanawia Was to koledzy?

 

Zostawmy temat bo to dyskusja na bocznicę dobra... Można tylko stwierdzić, że liberalny rząd to nie przejdzie w naszym kraju bo za dużo tu ludzi dobrze sobie żyje z ciężkiej pracy innych.

EOT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Słusznie, nie ma co psuć wątku polityką;-)

Jak chodzi o wycenę tych kabli, to Bum1234 miał w dużej mierze rację, pisząc że to wyłącznie pozycjonowanie. Ciężko uzasadnić taką cenę jakimikolwiek względami obiektywnymi. Co do przyczyn kryzysu tu już można polemizować;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moreno:

Otóż znowu mylisz się znowu i być może nie zdajesz sobie nawet sprawy dlaczego. Ludwik Święty płacił owszem za wiarę, ale nie za wiarę w Boga, tylko za wiarę we władzę. Poza tym to przecież nie on płacił ;-) Przecież monarchowie żyli z kredytów zaciąganych w kółko.

Pod tym względem niewiele się zmieniło - czy myślisz np. że za budynki ZUSu płaci ZUS? ;-)

Przykład zupełnie nie trafiony.

Kable to nie kwestia wiary. Stanowią część systemu technicznego i podlegają prawom fizyki. Można zatem rzetelnie i pewnie, stosując sprawdzone modele matematyczne wszystko sobie sprawdzić. Także i przede wsystkim pod względem ilościowym, tak by nie ulegać znanej już nawet wcześniej niż w średniowieczu magii maści leczącej wszystkie dolegliwości.

 

Tytuł wątku również nietrafiony, bo to co się w nim opisuje nie jest znakiem naszych czasów. To proceder znany od dawien dawna, od momentu, w którym człowiek dokonał pierwszej wymiany z drugim człowiekiem. Reszta jest tylko kwestią skali i dostępności środków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham sobie płyty Marcy Lutes "Debut". Jest to monoficzne nagranie z 1957 roku. Zadziwia mnie naturalność barwy głosu Marcy. Brzmi jak by był nagrany wczoraj a nie przed 57 laty. Ciekaw jestem o ilu współczesnych nagraniach będzie można tak powiedzieć za 50 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest wartość takich relikwii dla człowieka niewierzącego

Moją ulubioną zawsze był szczebel z drabiny, która przyśniła się Św. Jakubowi;-)

Ale Włosi w każdym miasteczku muszą mieć "Świętego patrona" i najlepiej kilka relikwii, co nie przeszkadza im prowadzić dość swobodne życie.....

 

A w temacie. Chociaż mam duży szacunek do firmy TA i jej dawniejszych produktów, to zaczęli przeginać już od "programu upgrade" w którym okazało się, że od modelu zdaje się Ultra w górę wszystkie kable zbudowane są z tego samego przewodu, a różnią się jedynie zawartością, lub wyglądem (Opus) puszek, a każdy wyższy model cena razy dwa;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

zaczęli przeginać już od "programu upgrade" w którym okazało się, że od modelu zdaje się Ultra w górę wszystkie kable zbudowane są z tego samego przewodu, a różnią się jedynie zawartością, lub wyglądem (Opus) puszek, a każdy wyższy model cena razy dwa;-)

 

Prawdziwie transparentny pomysł na biznes. Ładniejsza puszka = cena razy dwa;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to jeszcze ładniejsza? Ta nowa puszka wygląda jak dziecinny samochodzik lub sklepowy kurczak w folii. Po tym drobiazgu widać, że firma nie ma pomysłów. Skoro w tak prostej kwestii nie mają pomysłu to w trudniejszych aspektach to już na pewno ich nie mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, nie wiem - mnie się ta puszka magnumowa kojarzy z vaginą, ale mnie się dużo rzeczy kojarzy z vaginą, więc proszę o wybaczenie! '-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, nie wiem - mnie się ta puszka magnumowa kojarzy z vaginą, ale mnie się dużo rzeczy kojarzy z vaginą, więc proszę o wybaczenie! '-)

Normalnie jak w jednym z moich ulubionych dowcipów;-)

 

Ale w sumie co się dziwić - to raczej normalne!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to jeszcze ładniejsza? Ta nowa puszka wygląda jak dziecinny samochodzik lub sklepowy kurczak w folii. Po tym drobiazgu widać, że firma nie ma pomysłów. Skoro w tak prostej kwestii nie mają pomysłu to w trudniejszych aspektach to już na pewno ich nie mają.

tu sie mylisz , ksztalty amorficzne sa cały czas dośc modne we wzornictwie np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.