Skocz do zawartości
IGNORED

Modyfikacja Rotel rcd-951


shittzu

Rekomendowane odpowiedzi

przyszła paczka, wyjalem, posluchalem, Cd-ek do przegrzebania. Gra smiesznie jak dla mnie, piskliwie, bas tylko wyższy, wybity sopran, który dzwoni (ach te filtry) ale slaby detal. Podobna maniera jak u 945AX.

Graty w srodku nienajgorsze jak to u Rotela, co z tego jak to nie gra.... jade po graty do niego.

 

Plany - przebudowa wyjscia, przegrzebanie kondensatorów, wymiana na większe w zasilaniu, byc moze dam chinskie bo trzeba cos z tym basem zrobić. Chinczyki robią ciekawy bas, tak jak np. w Denonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-51116-0-82749000-1413296500_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakie opampy są wmontowane? Ciekawe jak jakość ścieżek. Podobno z tej kości można trochę wyciągnąć. Powodzenia w eksperymencie!

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, opa2604, PMD100, Pcm69, Budowa jakosciowo wrecz kosmiczna, dobry druk, przemyslane masy. Dobre elementy, dobry zegar, dobry zasilacz, wszystko dobre. Mam wstepne wyniki - są niezwykle obiecujące. Podpialem się przed opami, dzwięk :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli rotel zostanie u mnie co sie okaze za jakis czas dam na goldpinie ecc88 siemensa, lezy i czeka :) 450ohm też da się ulepić na graficie jak się uprzeć..

Poki co musze sobie tego posluchac i sie ewentualnie zaprzyjaznic. Rotela tego kupilem zeby go rozebrac na graty i pewnie bym tak zrobil gdyby nie to ze po akcji z Denonem spodobalo mi sie granie pcm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego CDka da się łatwo uzyskac dobry dzwięk.

 

1. Regulacja MSB

2. Regulacja offsetu z DACA- ma byc 0 a nie kilkanaście mV. Wtedy można usunąc kondensator wyjściowy.

3. Wypruj filtry z analogówki a potem powoluśku buduj je od nowa strojąc pod własny gust.

4. Do IV daj jakiś lepszy opamp, jako bufor może zostac opa2604

 

 

Serwisówka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no komedia z nim jest.

usunalem filtr i dalem dzwiek prosto z bufora.

Gra to zimno, metalicznie i nijako, i nie ma basu.

Tutaj zabieg upiekszajacy na filtrze byl celowy...

 

podjalem bolesna decyzje - recap na zestaw ktory mam sprawdzony.

na poczatek dwa chinczyki przy stabilizatorach, bas sie pojawił. Ale dalej zimno.

nastepne 4 blackgaty wylecialy z lini zasilajacych opy, zalozylem tam rubycony i zmiana diametralna, zrobilo sie cieplej i bardziej po ludzku. Nastepnie pod lupe poszly kodensatory przy pcm-e, sprawdzilem kilka kompletow z roznym efektem, od dzwieku zbyt zbasowanego poprzez zbyt jasny i okazalo sie ze najlepiej wyszlo na rubyconach, dwa blackgate 47uf byly wylane.. czarny elektrolit, jeden mial polowe pojemnosci.

Zagralo to juz prawie ze normalnie! Dalo sie sluchac ale brakowalo oglady i byl ciut zbyt poluzowany bas. Przejrzalem kondy na lini 5v sekcji cyfrowej, zalozylem low esr i mkt na nie, pojawila sie oglada. Na sam koniec po kilku testach zalozylem mkp na wyjscie tekie jak w Denonie - jak tam zagraly to i tu musza - wyszlo dobrze tylko troche szorstko, puscilem plyte zeby sie to dotarlo w kolko i poszedlem spac. Rano - :) jest juz ladnie, muzykalnie, zywo i detalicznie, tak jak mniej wiecej chcialem, ciezko tego rotela odroznic od tego ktory mam na tda1541A, a to juz komplemetn, maja podobny charakter grania, 951 ciut jest czystszy, 1541a ciut bardziej zywiolowy czyli wszystko w normie.

 

Zamowilem pcm69ap-K :) bo w tym co jest z liniowoscia kiepawo, co slychac (ale tragedii nie ma) 10 db zrobi roznice, wersja 69 K ma liniowosc przy -20db na poziomie standardowego pcm61, przy zerze lepsza niz 61 i przy -60 tez lepsza. Mankamentem pcm69 jest kiepawa liniowosc przy -20db, tam gdzie laczy sie drabinka z bitstreamem bo to dac tak wlasnie kombinowany. wersja K ma ten parametr w miare juz w normie i czekam az sie pojawi, hongkong.

 

Pcm63 to juz inna bajka.

 

Zrobie jeszcze probe z Elna zamiast chinoli na stabach i BG na wyjsciu zamiast MKP, trzeba to dac bedzie razem, moze wyjsc zbyt twardo.

 

BG sie sprawdzaja jako kondy na sygnale, na zasilaniu niespecjalnie niestety, chyba je wkladali bo tanio kupili i dobrze to wyglada.

 

Niestety rubycony mi sie skonczyly i ciezko o nowe zamowilem moze przyjda na razie koniec modow bo nie mam co wkladac. Zrobilem jeszcze na szybko moda rotela945 AX - klon philipsa na bitstreamie, i ten mnie zaskoczyl. O tym napisze pozniej bo jeszcze trwa eksperyment.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Tak, opa2604, PMD100, Pcm69, Budowa jakosciowo wrecz kosmiczna, dobry druk, przemyslane masy. Dobre elementy, dobry zegar, dobry zasilacz, wszystko dobre. Mam wstepne wyniki - są niezwykle obiecujące. Podpialem się przed opami, dzwięk :)

 

 

Swojego czasu przerabiałem etap modyfikacji różnych CD Rotela. 951 niestety średnio się nadaje, to znaczy modyfikować go można, stosunkowo łatwo. Ale wąskim gardłem jest sama kostka przetwornika, która jest co najwyżej taka se. i trochę szkoda czasu, sił i środków. Ale jak byś dorwał 971, o to już inna rozmowa by była. Namawiam do poszukania tego właśnie modelu, bo najistotniejsze kostki, są tam naprawdę zacne, tyle że budżetowo zaaplikowane. Za to modyfikacja potrafi zdziałać w nim cuda. Jak rzeźbić to od razu w najlepszych opcjach, a nie tracić czasu na półśrodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepsza opcja z chinolami i mkp. Gra dobrze, warto bylo. mialem wczesniej 991 wstawilem tam pcm63p-k 2x i tez tylka mi nie urwal.. Moze ten 971 bedzie lepszy. Moze dlatego ze rotel wszedzie wpychal BG a nie tedy droga? W sonicu przy pcm1704 siedzialy male bg i oscony ale w zasilaniu juz nie! W zasilaczu byly Panasonic fc. A byl to sprzet highendowy i wiem ze na pewno strojony tylko i wylacznie na sluch, Mi sie poprawic tego co oni tam nawsadzali nie udalo, za wyjatkiem kondow wyjsciowych w niektorych wersjach w innych sami poprawili. Najlepsze z Pcm-ow to D20400/A.Zawiera kilka ukladow BB tworzcych 20bit Daca o wzorowych parametrach. Jest to ciężkie do odróżnienia od Tda1541A S2 w dobrej aplikacji, ale ma lepszy bas.

W 951 wazne ze jest stolik pmd100, dac mozna dolozyc inny w razie co jakby z tym p-k nieogar wyszedl.

 

Ja się mojego rotela z tda raczej nie pozbęde, sprzedalem 2 sztuik 1541A S2 jakis czas temu chyba bede musial kupic znowu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba go trafilem. Wstawilem 2 polimerowce ultra low esr na zasilanie cyfry zegara i pcm-a i wymienilem chinczyki na elny. Elny zagraly mniejszym basem ale niższym. Dla równowagi podparte mkt.

Do barwy nie mam generalnie uwag.

Troche kuleje dynamika - pcm :( może ten K grade coś polepszy.

 

szukam teraz sposobu zeby go nieco rozweselic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i lipa :(

wrocilem do pierwotnego kształtu, chinole i mkp. Nic się nie da z tym zrobic, jedynie zmienic przetwornik. Słuszna uwaga, że z pcm69 to za wiele sie nie da zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjecia.

finalny ksztalt moda, teraz czekam na pcm69ap-K. Nic tu wiecej nie wymysle... na zdjeciu nie ma jeszcze polimerowcow sa tam gdzie zielone mkt i tych low esr elektrolitow. Roznica minimalna na korzysc polimerowcow. Mkt poszly jako bypassy na chinczyki bo ciut za bardzo mulily. Teraz mam granie całkiem neutralne, nie mozna sie do niczego przyczepic, oprocz wlasciwosci samego pcm-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-51116-0-25351500-1413592123_thumb.jpg

post-51116-0-27719800-1413592131_thumb.jpg

post-51116-0-25888900-1413592140_thumb.jpg

post-51116-0-47065500-1413592147_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche sie rozegral. troche nabral blasku juz nie ma takiej tragedii jak wczesniej, da sie juz sluchać. Co jest dobre - mega detal, dobra rownowaga tonalna. Gra troche szaro, gdyby nie to...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nie jest szaro, jest ok. Mojej córce dalej bardziej podchodzi Tda, a mi 951, więcej z niego słychać. Jest podobnie teraz jak z Denonem, cięzko się do czegokolwiek przyczepić. te mkp nie sa wcale zle one sie bardzo dlugo rozgrywają. Gdyby tak kupic partie, rozegrac przez dwa tygodnie zmienic naklejki i sprzedac jako duzo lepsze nikt by sie nie polapal ze to te same :P

Polecam przegrzebanie rcd-951, całkiem fajny cd-k z tego da się zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sześć lat temu też męczyłem tego cedeka :) ale obrałem inną drogę, dorobiłem całe 2 dodatkowe zasilacze, Jeden dla DAC-a bo z tego co pamiętam to zasilanie daca i analogu było z jednej linii, wyświetlacz też dostał osobne zasilanie bo siał a fabryczne trafo pozostało z analogiem jak było. Naturalnie wpadło kilka dodatkowych kondensatorów a kilka innych (zwłaszcza boczniki) zostało zmienionych. Przetwornik wymieniłem na selekcjonowany (zauważalnie poprawiła się kultura średnicy i rozdzielczość). Co do analogówki to dobrze wyglądają tam (jak dla mnie) NE5532 signetics, OPA2132 i OP275 (chociaż brzmieniowo to całkiem inne granie to każdy z tych jest lepszy niż 2604). Osobiście uważam że OPA2604 był najmiej pasującym opem jaki można tam było zastosować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1122-0-19468500-1414261996_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzis byly odsłuchy, które z planowanych 1,5 godzin przedłuzyly się do prawie 5....

 

Pojednynek Rcd-945AX(bitstream), Rcd-951(pcm69) i Rcd-855(tda1541A) wygrał Rcd-951.

 

Walka była wyrównana, przeważyło to że z 951-ki najlepiej wszystko było słychać. Rcd-945Ax ujmował dojrzałością i kulturą pracy, czystoscią przekazu ale słabsza w porównainiu do 951 była dynamika, porównywalna do tej z Rcd-855. Rcd-855 z kolei wygrywal w kategorii czystości wokali i wysokich tonów, potrafił także zaskoczyć dzwiękami wyjętymi nie-wiadomo-skąd, jeżeli coś zagrał to zrobił to doskonale, ale nie wydobywał wszystkiego tak jak zrobił to 951. 855 bardzo byl wrażliwy na jakość nagrania plyt cd, 945 mniej ale też słabe płyty raziły, a 951 praktycznie wcale kazdą płytę grał fajnie.

 

To w jaki sposób Rcd-951 oddawał zawartość, ilość nagrania w porównianiu do pozostałych dwóch było słychac natychmiast, z planów 2d robiły się rozróżnialne w przód i w tył, słychac było wyraźnie każdy instrument, każdy wokal, młotki na strunach fortepianu, niechciane pukniecia w instrumenty, ktoś coś tam nucił pod nosem kiedy grał itp. a także wszelkie przeszkadzajki i smaczki. wszystkiego było więcej oraz bardziej słyszalne, namacalne, dosłowne.

 

951 nie jest wolny od wad, jest lekki bałagan na srednicy i górze pasma, nie wiem jak to okreslic - bo pomimo tego doskonale wszystko słychac i nic nie razi. Tak jak napisał Opteron, wymiana przetwornika na selekcjonowany pomoze - jeszcze z chin nie dojechal. na 951 klawesyn jest klawesynem, kontrabas kontrabasem - na 951 jako jedynym nie można było powiedzieć że słychać tylko bas, tarcie o struny i pudło tez wyrażnie grało a najczesciej się nam to gubiło na innych cd - słychać wszystko to wyraźnie, dzwoneczki dzwoneczkami - w koncu znalazł sie odtwarzacz który zagrał te dzwonki jak dzwonki - one sa cichutkie w kącie orkiestry, muzyk puka w trójkąt, i zabrzmiało to w koncu tak jak powinno być a nie jak cienkie i ciche pi-pii. Pozostałe też sobie poradziły z tym, ale 951 bardziej ... słyszalnie. Na 855 klawesyn się pogubił, (ale po rozgrzaniu się odtwarzacza bardzo poprawiła się czytelność góry pasma ale juz do tej płyty nie wracalismy).

 

Wokal w Queen najbardziej naturalnie wypadł na 855 za to instrumenty gdzies się pochowały.

 

Najbardziej zrównoważone granie miał 945AX. To też po modzie bardzo dobry odtwarzacz.

855 natomiast grał bardzo zaleznie od materiału który dostał - raz rewelacyjnie, a raz do dupy.... - wrażliwy na jakośc zapisu jak nic innego.

 

jakość basu - 951, 945, 855

ilosc basu - 945, 951, 855. W przypadku 951 bas został utemperowany, bo wyszło go początkowo za dużo po zmianie kondensatorów, a na ori blackate nie było go wcale... Jest go dokladnie teraz tyle ile ma być. 855 poprawiał się w miarę rozgrzewania się kości. W ogóle 855 trzeba włączyć na pól dnia i dopiero potem słuchać. Tda tak ma.

 

równowaga tonalna - tutaj remis. wszystkie trzy cd-ki grają dokladnie tyle ile wychodzi z przetworników więc i oraz tak samo jak wiele innych cd które zrobiłem - tu jest tylko jedno wlasciwe granie, jedno brzmienie , żeby je złapac trzeba posłuchać trochę dobrych rzeczy najpierw. Cd-ki uznawane za high-endowe tak właśnie grają. Gra to jak nie Cd, tylko jak.. Muzyka. Gra to tak że absolutnie słuchacz który słucha i nie wie z czego to gra nie jest w stanie powiedzieć "to jest płyta CD". Jakby mu dołożyć szum i trzaski powiedziałby że winyl. Tu jest jeszcze ogromna dynamika, przestrzeń i głębia. W Rotelu 951 jako jedynym żeby dostac takie granie musiałem podobierac kondensatory w zasilaniu oraz wokól kości i zegara starannie, razem chyba z 20. W 855 zmieniłem tylko kilka, w 945 żadnego - było ok. W Denonie 1015 bodajże 4.

 

Jak zagrał 951 w porównaniu do Denona 1015? 1015 jest tak gdzieś 2/3 drogi w stronę 945AX ale z górą pasma dokładną jak z 855. 1015 grał też bardziej gładko - lepsze przetworniki. Denon 1015 zagrał jak mercedes s-klasa. 951 gra jak ferrari. 945 jak audi a8. 855 hm... Ariel Atom albo Bat.

 

Na sam koniec słuchania padło że 951 gra to co chcemy mieć. Win.

 

951 już tam został gdzie słuchalismy, będzie nowym cd-kiem w systemie. Harman Kardon hd750 zagrał przy nim.... ze dziwnie to malo powiedziane. Otworzyłem tego harmana z zamiarem zrobienia z nim czegoś, obejrzałem.... tu bez znacznie poważniejszej ingerencji jak 951 się nie obędzie, mnóstwa częsci i czasu. Lepiej sprzedać i kupić lepszą bazę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gradacja "K" z Chin to ściema.

Chińczycy małymi rączkami malują na kostkach wszystko.

 

Zrób regulację MSB o ile nie ma jej fabrycznie- to załatwia sprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha. bedzie slychać czy sciema. Jak się robi regulację msb tzn jak to wymierzyć?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Fig.3

 

Na słuchawkach da się ustawić jak najmniejsze zniekształcenia.

Oczywiście lepiej jest pomierzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha ale to pcm61. Myslalem ze masz jakiś sposób na pcm69 -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha ale to pcm61. Myslalem ze masz jakiś sposób na pcm69 -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pzdr

 

Ups, pomyliłem DACki.

Na 69 nie mam lekarstwa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mogę powiedzieć że była ściema ale wyraźna zmiana na +, z tym że przetwornik wymieniłem na PCM67 a nie 69k

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

a jaka roznica miedzy 67 i 69 w graniu?

 

wczoraj doszedl w koncu 69ap-k , zalutowalem i gra toto znacznie bardziej gladko, czysto i wyrafinowanie. Tak na poziomie 61, ale z lepszym znacznie wykopem i przekazem. Wyszło dobrze, warto było. Rotel 951 odstaje na + znacznie od wszystkiego co w tej chwili mamy i co do tego nikt nie ma watpliwosci, nawet przypadkowo zapytani domownicy. Selekcjonowany przetwornik w przypadku 69 jest znakomitym pomyslem. Zamiana 63p na 63p-k takiej dramatycznej zmiany nie przyniosla....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Koledze Shittzu chciałem podziękować za modyfikację mojego rcd951, która jest bardzo udana. Jeszcze czekam aż dojedzie pcm69ap-k ale już zmiany sa bardzo pozytywne. Szczególnie bas przypadł mi do gustu, słychac każde drgnięcie struny kontrabasu, bębny - wow. wyższa średnica i góra już nie są nachalne, grają miło i przyjemnie, nie brak im też dokładności w przekazie. Jest wyraźna separacja poszczególnych instrumentów, głosów, barwa jest bardzo realistyczna. Zobaczymy co sie jeszcze zmieni po zmianie pcm-a.

Rotel gra w zestawieniu z bd dt880 i wzmacniaczem piotrka608. Jest super:) Już niczego nie szukam tylko słucham muzyki.

W zestawie z kef iq7se i ra-971 aż tak dobrze nie jest, ale i tak jest nad wyrazz dobrze. rcd poprawił i tutaj wiele. pojaawił się bas i znikła ostrość. Teraz słucham z przyjemnością.

Podsumowując mod rcd951 to bardzo udana inwestycja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam .Stałem się posiadaczem tuningowanego w tym wątku Rotela. Jestem mega zadowolony ,jest to najlepszy cd jaki do tej pory miałem.Tonalna równowaga,nic nie wychodzi przed szereg,dzwięk lekki ,wszystko na swoim miejscu.Szczerze polecam tuning u kolegi shittzu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.