Skocz do zawartości
IGNORED

Dyskretny DAC R2R 24bit 384kHz


Muzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Porownujac RPi oraz amanero jako odtwarzacze ( amanero oczywiscie posrednio), podlaczone po i2s do soekrisa to czy będzie roznica w jakosci na korzysc ktoregos urzadzenia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście różnicy nie słyszę. Ten sam plik odtwarzany z kompa poprzez Amanero oraz jego kopia na "penie" podpiętym pod RPi. Jednak daleko mi do posiadania złotych uszu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez ich nie mam wiec mysle że mi Twoja odpowiedz wystarczy :D dzieki.

Reflektor D kosztuje z przyslka 68 $ O.o nie wiem czy jest sens placic 260zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektor-D masz gdzieś za 68$ ??? Ja mam jeszcze jakąś płytkę i mogę sprzedać uruchomiony zasilacz za 80 PLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

źródło: PC mini ITX + Soekris DAM1021 R-2R DAC + Linux Audio Embedded System-SHADOW

wzmacniacz: DIY Aikido 6CG7 + 6N30P-DR słuchawki: Beyerdynamic T90, Yamaha HP-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownujac RPi oraz amanero jako odtwarzacze ( amanero oczywiscie posrednio), podlaczone po i2s do soekrisa to czy będzie roznica w jakosci na korzysc ktoregos urzadzenia ?

 

Ja mam zmodyfikowanego mocno Soekria i slysze roznice miedzy źrodłami I2S i tak na przyklad jesli chodzi o moduly USB to: amanero i xmos xu208 to juz dla mnie zabytek. xmos xu216 bije te przetowrniki na łeb. Jesli chodzi o Pi to sygnal I2S jest mocno zadżiterowany, więc przynajmniej nakładka: ALLO – KALI I2S RECLOCKER by sie przydała. W samym soekrisie wymiana dc/dc switchera 1.2V na liniowy lt1963 przynisła znaczącą różnice w moim przypadku (reszte mam zasilana salasmi). Mimo, że Soekris ma fifo, fpga reclocking itp wciąż dużo zależy od źródła, softu, hardweru, a głównie użytych zasilczaczy w poszczegolnych miejscach. Generalnie na Twoim miejscu szedłbym w Pi i ALLO - KALI I2S RECLOCKER.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze u siebie staba 1.2v nie ruszalem, Moglbys rozwinac co to za zasilaczyk masz? na tym lt1963? moze na dysketach zrobic cos zacnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze u siebie staba 1.2v nie ruszalem, Moglbys rozwinac co to za zasilaczyk masz? na tym lt1963? moze na dysketach zrobic cos zacnego.

 

Na razie mam prosty zasilacz na wlasnej wytrawionej plytce (4xdiody SiC, Mundorf 4 pin 10000uf + lt1963 (ajd do gnd) daje 1.21V dokladnie, 100uF NichiconFPCAP na wyjsciu), ale czekam na zamowionego Belleson 1.2V :)

 

Zachecam wszystkich do malego bezplatnego, prostego, nieinwazyjnego eksperymentu.

Streamowanie muzy z PC z Ubuntu Live USB zbootowanego do Ramu.

U mnie przynioslo to bardzo pozytywne efekty (lepsze niz Volumio 2 dla x86).

Tu jest cala instrukcja jak to zrobic:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Aha koniecznie wylaczyc SATA w Biosie.

Ciekaw jestem waszych doswiadczen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TioFrancotirador
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesi dobrze pamietam to na wbudowany stabilizator 1.2v idzie pelne napiecie zasilajace tak? nie wiesz moze jaki prad ukladu? bo nie wiem jak mocy stabilizator 1.2v zalatwic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesi dobrze pamietam to na wbudowany stabilizator 1.2v idzie pelne napiecie zasilajace tak? nie wiesz moze jaki prad ukladu? bo nie wiem jak mocy stabilizator 1.2v zalatwic.

 

Nie mierzyłem, ale łatwo to oszacować.

W specyfikacji soekris 1121 jest napisane +5V/0.4A max. Z tego trzeba odjać 50mA na drabinke, okolo 100mA na zegarek, czyli zostaje +5V0.25A. Z tego można wytworzyć moc: 1.25W, a z tego dc/dc przy 1.2V mozne zrobic około 1A. Dodatkowo zakladajac z gorka 90% efektywnosci dc/dc zostaje mniej niż 1A.

Lt1963 ma 1,5A i w moim przypadku jest ledwo ciepły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja mam zmodyfikowanego mocno Soekria i slysze roznice miedzy źrodłami I2S i tak na przyklad jesli chodzi o moduly USB to: amanero i xmos xu208 to juz dla mnie zabytek. xmos xu216 bije te przetowrniki na łeb. Jesli chodzi o Pi to sygnal I2S jest mocno zadżiterowany, więc przynajmniej nakładka: ALLO – KALI I2S RECLOCKER by sie przydała. W samym soekrisie wymiana dc/dc switchera 1.2V na liniowy lt1963 przynisła znaczącą różnice w moim przypadku (reszte mam zasilana salasmi). Mimo, że Soekris ma fifo, fpga reclocking itp wciąż dużo zależy od źródła, softu, hardweru, a głównie użytych zasilczaczy w poszczegolnych miejscach. Generalnie na Twoim miejscu szedłbym w Pi i ALLO - KALI I2S RECLOCKER.

FIFO w soekrisie nie ogarnia jiteru ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIFO w soekrisie nie ogarnia jiteru ?

 

Jitter może i tak, ale ...

 

Różnego rodzaju źródła cyfrowe generują różnego rodzaju i wielkości zakłócenia EMI/RFI, które potem wpływają/interferują z dalszymi częściami systemu. I tak izolatory w soekrisie jedynie obniżają poziom zakłócen, a nie całkowicie eliminują, a w zamian za to wprowadzają dodatkowy jitter :) Nic nie ma za darmo. Recloking zależy od precyzji zegara, a precyzja zegara zależy od jakości zasilania (VCXO w przypadku soekrisa) ... Samo działanie izolatorów i FPGA też zależy od jakości zasilania (może dlatego ludzie zasilaja soekrisa salasami...) i czystości wprowadzanego sygnału cyfrowego.

 

Np: U mnie Soekris działa ZDECYDOWANIE lepiej z xmos xu216 niż z amanero czy xu208. Ale dlaczego? Przecież Soekris ma izolacje i recloking i nie powinno to mieć znaczenia ... a jednak ma.

 

Sami autorzy i użytkownicy jednych z najlepszych reclockerow np: Ian's, zauważją, że ostateczna jakość dźwięku zależy również od jakości cyfrowego źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TioFrancotirador
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moglby kolega na moim zdjeciu narysowac jak sie wpiol z nowym stabilizatorem 1.2v? ew gdzie po odlutowaniu wbudowanego staba mam wejscie dla FPGA , mase i napiecie dla stabilizatora. Ciekawe pytanie jest takie czy lepiej zostawic cewki, czy je ominac..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moglby kolega na moim zdjeciu narysowac jak sie wpiol z nowym stabilizatorem 1.2v? ew gdzie po odlutowaniu wbudowanego staba mam wejscie dla FPGA , mase i napiecie dla stabilizatora. Ciekawe pytanie jest takie czy lepiej zostawic cewki, czy je ominac..

 

Wszystko masz w manualu. Na twoim rysunku, konektor J2, licząc od lewej pierwszy pin (ten najbliżej FPGA) to GND (w manualu oznaczony jako 10) drugi to 1.2V i trzeci to 3.3V, a czwarty to znow GND ...

Ja na razie nic nie wylutowywalem. Jeszcze mam kilka modow do zrobienia, ale moim ostatnim krokiem jest wlasnie wylutowanie z plytki wszystkich "niepotrzebnych" elementow.

U mnie regulator 1.2V jest wlasnie wpiety w te dwa pierwsze piny (najblizej fpga) tj. GND i 1.2V. Tylko w takim przypadku wszystkie pozostale cześci (zegar, drabinka) musz byc tez zasilane oddzielnymi regulatorami. Nie mozna juz wtedy podawac standarowo napiecia na wjesciu do soekrisa. Chyba że w jakiś sposób zmodyfikuje sie plytke (np: wywalnie dc/dc switchera).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze wywaliles ten element stabilizacji 1.2v. Ja raczej go wywale odrazu. Tylko nie jestem pewien czy wykorzystac cewki z ukladu dc-dc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze wywaliles ten element stabilizacji 1.2v. Ja raczej go wywale odrazu. Tylko nie jestem pewien czy wykorzystac cewki z ukladu dc-dc.

A do czego chcesz wykorzystać te cewki/induktory? To jest część integralna calego układu konwertera dc/dc i jak zapodasz liniowy 1.2v regulator to te induktory nie będą już do niczego potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no to juz rozumiem o co chodzi. Szkoda ze nie mam schematu. Wtedy bym wiedzial czy wylutowanie switcha wystarczy zeby cewki byly nie uzywane. Jesli to jest uklad CLCLC To wystarczylo by tylko wyrzucic switcha,wlutowac sie w piny ktore podales i dodatkowo w pin pwr+ Wtedy mozemy dalej zasilac soekrisa z jego wejscia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jakie napiecie podales na ten stabilizator 1.2v?

Zależy jakiego stabilizatora użyjesz. W datasheet będziesz miał napisane min Vin przy 1.2v Vout i max I. Zależy to od tzw "drop out" stabilizatora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce uzyc staba od kolegi Muzg, zawsze je uzywam i chwale, wychodza lepiej niz jedno elementowe staby. Pytalem bo nie wiedzialem jak prad bierze FPGA, ale juz wiem, 150mA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce uzyc staba od kolegi Muzg, zawsze je uzywam i chwale, wychodza lepiej niz jedno elementowe staby. Pytalem bo nie wiedzialem jak prad bierze FPGA, ale juz wiem, 150mA.

No to juz pytaj Muzga co on zaleca przy tym poborze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie czy jako transport mogę użyć konsoli PS4PRO , mianowicie wyszedł bym przez USB tak jak słucham teraz muzyki z Laptopa do DACa ,(pliki Flac miałbym zapisane na dysku w konsoli) ,potem żeby nie korzystać za każdym razem z telewizora po to żeby mieć widoczne jaki utwór wciskam do grania ,ściągam sobie aplikację na telefon która pozwala mi widzieć obraz z PS4 na telefonie ,i z telefonu jak z pilota odpalam utwór ,czy myślicie że dźwięk straci na jakości , w obydwu przypadkach plik będzie wychodził przecież z USB i tam trafi bezpośrednio do DACa , w sieci bardzo mało jest informacji na ten temat ,może ktoś doradzi czy jest sens się bawić w takie coś , i czy PS4 może okazać się gorszym odtwarzaczem plików niż Laptop , bo z Laptopa po USB gra bardzo dobrze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Eversolo DAC Z8 +++XINDAK PA-M +++Monitor Schnell Audio Gillespie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jako transport mogę użyć konsoli PS4PRO , mianowicie wyszedł bym przez USB tak jak słucham teraz muzyki z Laptopa do DACa ,(pliki Flac miałbym zapisane na dysku w konsoli) ,potem żeby nie korzystać za każdym razem z telewizora po to żeby mieć widoczne jaki utwór wciskam do grania ,ściągam sobie aplikację na telefon która pozwala mi widzieć obraz z PS4 na telefonie ,i z telefonu jak z pilota odpalam utwór ,czy myślicie że dźwięk straci na jakości , w obydwu przypadkach plik będzie wychodził przecież z USB i tam trafi bezpośrednio do DACa , w sieci bardzo mało jest informacji na ten temat ,może ktoś doradzi czy jest sens się bawić w takie coś , i czy PS4 może okazać się gorszym odtwarzaczem plików niż Laptop , bo z Laptopa po USB gra bardzo dobrze .

Wszystko zależy. Jak dobry/zły masz odbiornik po stronie dac i jak dobry/zły transport usb ma ps4. Im lepszy twój odbiornik usb (lepsze zasilanie, zegarek, szybkość reclockingu) tym mniejsze znaczenie ma jakość nadajnika usb. Sam software po stronie ps4 który bedzie streamowal dane tez ma znaczenie. Chyba ze po stronie dac masz reclocker z buforem to wtedy zródło w zasadzie nie bedzie miało znaczenia. A wiec ... wszystko zależy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Panowie jak robiliście mod z dodaniem kondów polimerowych do zasilania vref ?

W jaki sposób najłatwiej odskrobać solder maskę od spodu ?

 

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igla od dolu, od gory i przejedzie. Tak to w v1 i v2 lutuje sie do kondensatorow. v3 posiada juz wieksze przelotki, gotowe do modu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ta igła musi być grubości włosa ;-(..

 

bmxmen, Ty chyba modowałeś najbardziej co daje największy skok w dźwięku ? Mam wersję 2..

 

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czubeczek igly wejdzie, z dwoch stron na pewno przebijesz bo juz w kilku to robilem. Potem musisz przez przelotki do kondenstorow na gorze przylutowac cieniutkie druciki, z uwaga aby nie uszkodzic kondow smd, Latwo je przegrzac, warto przy kazdym modzie sprawdzic czy kond nie dostal przebicia. Najwieksze roznice daje v ref 16x kond, zaraz po nim dodanie tranzystorow BC w referecne +-4v. Jednak nie jestem w stanie powiedziec jaka pojemnosc do modu 16x cap bedzie najlepsza, sam mam 470uf, ale stosowalem 1000uf jak i 1200uf, nigdy nie porownywalem... Co do reszty modow to kazdy cos tam wnosi, W koncu kazdy to podrasowanie zasilania, a jest ono kluczowe w Soekrisie. Kolejne mody, zwiazane z zmiana stabilizatorow sa juz dosc niebiezpieczne, mocno ingerujemy w plytke i juz powrotu nie ma, trzeba uwazac:) Moze u mnie modyfikacje ne wygladaja za pieknie, ale ja moduje kiedy soek jest w obudowie, aby jak najszybciej podlaczyc i testowac. Inne soekrisy jak moduje majac w reku plytke wygladaja ladnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojemność do vref sobie już dodałem.. ale o co chodzi z tranzystorami BC? Można poprosić o jakiś opis.. nie mogę tego się doszukać..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojemność do vref sobie już dodałem.. ale o co chodzi z tranzystorami BC? Można poprosić o jakiś opis.. nie mogę tego się doszukać..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od wersji jaką się ma. Ja mam V4. Testowałem z kondami. Jednak najlepsze efekty przyniosły oddzielne regulatory do Vref.

Jak ktoś chce mam do odsprzedania nie lutowane oryginalne 12xNichicon FPCAP 1000uf/16V (mniej szumów niż oscon-y) - zamówione z USA z digikey specjalnie pod tę modyfikacje, ale ostatecznie tego nie użyłem.

Pytać na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TioFrancotirador
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.