Skocz do zawartości
IGNORED

DSD vs. PCM - Ring wolny, pierwsze starcie ...


Stasiop

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na wystawie AudioShow, na przykład 2013 jakiekolwiek źródło cyfrowe dominowało nad najlepszym tam obecnym źródłem analogowym?

 

Głównym problemem na ostatnich AS jest jakość dźwięku wynikająca z szerokiego stosowania gramofonów jako źródła. Być może komuś podoba się specyfika brzmienia winylowego , ale akurat AS nie jest zlotem miłośników technologii muzealnych i nie powinno tu być miejsca na szumy, szelesty i cykania. Oczywiście można technologię winylową udoskonalać tworząc kuriozalnie drogie konstrukcje typu topowy Transrotor za pierdylion złotych, który również szumi i cyka podczas odtwarzania – no cóż fizyki nie da się oszukać. A że niektórzy nie rozumieją fizyki ……

 

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk z CD to dźwięk z kondensatora, proszę dla własnego dobrze pojętego interesu wbić to sobie do głowy

 

No i jeszcze jak wspaniale brzmi! Wot, technika — kondensator… :))

ale tak to wlasnie wyglada. jezeli wezme 2 takie same cd-ki, postawie na innych setupach kondensatorów to powiesz ze to dwa zupelnie rozne urzadzenia.

 

Chodziło mi o to, że tak naprawdę liczy się jedynie efekt końcowy. I jeśli efekt końcowy gra dobrze, to nie ma znaczenia co „gra” — mogą grać nawet śrubki, grunt że dobrze. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tylko taki wzmacniacz będzie zupełnie nieekonomiczny .

 

Widziałem już stopień mocy klasy D na tranzystorach z arsenku galu .

Można też zrobić "przeplot" jak w levinsonie No. 53

"the switching rate is about 100khz" .... a ja mam na mysli zeby bezposrednio kluczować 1,4mhz. Da radę lampą..... może jakiś czub to zrobi?

 

Skoro nie chcesz dyskutować o technice cyfrowej tylko o elektronice i piłach nośnych, sugeruję inny wątek, w tym dyskutujemy o cyfrowych formatach zapisu.

 

BTW - mp3 ma z DSD bardzo niewiele wspólnego, DSD działa na bardzo krótkich blokach czasowych, krótszych nawet niż PCM (skoro ma wyższą częstotliwość próbkowania), a poprzednie próbki wchodzą tylko na zasadzie sprzężeń zwrotnych z opóźnieniem. Wszystko przy bardzo rozrzutnej gospodarce pojemnością nośnika. mp3 za to operuje na długich blokach danych i wykorzystuje transformatę częstotliwościową żeby jak najlepiej wykorzystać małą pojemność nośnika pod kątem oszukania ucha człowieka i jego częstotliwościowego sposobu odbioru.

 

wiem, chodzilo mi o fakt że cała moc kodująco - dekodująca jest potrzebna na stronie kodującej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym problemem na ostatnich AS jest jakość dźwięku wynikająca z szerokiego stosowania gramofonów jako źródła. Być może komuś podoba się specyfika brzmienia winylowego , ale akurat AS nie jest zlotem miłośników technologii muzealnych i nie powinno tu być miejsca na szumy, szelesty i cykania. Oczywiście można technologię winylową udoskonalać tworząc kuriozalnie drogie konstrukcje typu topowy Transrotor za pierdylion złotych, który również szumi i cyka podczas odtwarzania – no cóż fizyki nie da się oszukać. A że niektórzy nie rozumieją fizyki ……

 

TUX

 

i ???

 

Zapraszam do siebie ... posłuchasz tego samego nagrania z taśmy, z winyla, z CD, z SACD, z pliku 44/16 i z pliku gęstego.

I nic juz nie będzie takie same.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"the switching rate is about 100khz" .... a ja mam na mysli zeby bezposrednio kluczować 1,4mhz. Da radę lampą..... może jakiś czub to zrobi?

 

Jeśli dobrze pamiętam to Tact Millenium MkII "klikał" z f = 90,32 MHz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale będzie mógł posłuchać tylko na JBL, które dla ciebie są super ale dla wielu innych osób są zbyt estradowe. I może się okazać, że u ciebie granie z gramofonu jest ok, podczas gdy u kogoś mającego kolumny bardziej soczyste i gęsto grające vinyl wypadnie kiepsko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale będzie mógł posłuchać tylko na JBL, które dla ciebie są super ale dla wielu innych osób są zbyt estradowe.

 

Nie dla wielu osób tylko dla ciebie. To twoje określenie JBLi, których tego modelu czyli 4343B nawet nie słuchałeś. A już na pewno nie słuchałeś z zewnętrzną aktywna zwrotnicą w biampingu. W związku z tym wypowiadasz się w stylu starego SA (bo ostatnio On się zmienia "na lepsze" :) ) ... nie słuchałem ale ... WIEM. Na szczęście ty to niewielu.

I do tego nie załapałeś, że nie chodzi o winyl tylko o taśmę.

 

A gdyby nawet nie na JBLach to na Tandbergach, których też nie słuchałeś więc twój dalszy komentarz w temacie grania czegokolwiek i z czegokolwiek u mnie jest zbędny. I o to cię proszę. Bo nie wiesz i nie słuchałeś.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wielu osób, nawet tu na forum JBL to granie estradowe nie wnikając już w różnice między poszczególnymi modelami. One są ale zawsze charakter brzmienia tej firmy pozostaje. Dobry czy zły, to już kwestia gustu. Na pewno jest to ofensywny sposób grania i magnetofon czy Vinyl może współgrać z takimi kolumnami dobrze, łagodząc ich charakter. Słuchałem wielu JBL. Po przejechanu się 8 różnymi modelami Audi czy BMW można sobie wyrobić pewien pogląd. I twierdzenie, że akurat tym jednym nie jechałem, a już na pewno nie w kolorze Black z tapicerką Black Nappa oraz silnikiem w tej konkretnej wersji nie zmienia faktu, że mogę na 90% wiedzieć jak się nim jeździ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety są kolumny, na których wszystko brzmi tak samo....

A ja uwazam ze zrodla sa na tyle malo doskonale ze w kazdym systemie nadaja mocnego charakteru, oczywiscie duzo bedzie zalezec od rodzaju muzyki...n.p.na klasyce bardzo to mocno slychac jak dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to Tact Millenium MkII "klikał" z f = 90,32 MHz

To był raczej zegar taktujący przetwornik - tzn. z taką precyzją mógł być wybrany moment przełączenia tranzystorów wyjściowych. Jednak kolejne przełączenie (w drugą stronę) musiało być dużo taktów dalej, nie ma tak szybkich tranzystorów mocy. Tak więc to wygląda wyłącznie na krok w stronę analogowego wzmacniacza w klasie D, w którym nie ma ograniczenia do sztywnego zegara o relatywnie niskiej częstotliwości jak w DSD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wielu osób, nawet tu na forum JBL to granie estradowe nie wnikając już w różnice między poszczególnymi modelami

Sly - na odsłuchu jakich konkretnie modeli JBL opierasz swoją tezę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TacT to pewnie 8-bitowa, cyfrowa klasa D - 90,136M to czestotliwość modulatora PWM - 352,8k nosna x 256 (8 bit).Z tego co pamietam, w takich modulatorach np. max. dopuszczalne wypelnienie uzyteczne to ok. 95%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejechanu się 8 różnymi modelami Audi czy BMW można sobie wyrobić pewien pogląd

To w ogólności nie jest prawda, bo przejechanie się modelem A4 1.8T nie pozwoli ci wyrobić sobie opinii o RS4.

Tak samo przejechanie się modelem BMW M5 nie da Ci bladego pojęcia jak będzie się jeździło modelem 316i.

 

To są kompletnie różne modele do kompletnie różnych celów i jeździ się nimi zupełnie inaczej - bardziej możesz porównać A4 2.0FSI i BMW 2.0i - czyli podobny segment modeli. (pomijając oczywiście czy ktoś preferuje logo z kóleczkami i biało niebieskie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przejechanie się łącznie BMW 320, 330Ci, X3, 530, M5, M6, X5, 740 da mi pewien pogląd jak może jeździć się modelem X6 czy 540i. Wiadomo, że nie na 100% ale na 90% to spokojnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do wszystkich, nie ciągnijcie już tego zdechłego śledzia. Posty zostały wymoderowane choć moim zdaniem szkoda bo delikatnie mówiąc sly naginał rzeczywistość. I teraz chyba też będzie na siłe udowadniał swoje tezy nawet w zastępczym przykładzie motoryzacyjnym.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.