Skocz do zawartości
IGNORED

harmonix - zasilajace


mateuszek

Rekomendowane odpowiedzi

na pewno nie jest w lidze Acrolinka 9500

 

Dla mnie jest,mam jednego i drugiego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też. Acrolink pokazuje dużo większą rozdzielczość, szybkość, przestrzeń, znacznie lepszy bas, równie dobre barwy. Być może na sprzęcie Reimyo kable Harmonix mają "dodatkowe plusy dodatnie"... :-) ale na innych sprzętach Acrolink 9500 wypada dużo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale roznica w cenie tez jest...

 

Oczywiście,dla niektórych Harmonix jest zbyt tani :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Na rodzie jest szybciej i precyzyjniej a bas w tym kablu jest tak duży, że trzeba go "ogarnąć" a rod się tu lepiej sprawdza.

 

Dokładnie tak. Do Z III tylko rod, choć generalnie nie lubię tego pierwiastka...

 

ale na innych sprzętach Acrolink 9500 wypada dużo lepiej.

 

Przede wszystkim Acrolink 7N-PC9500 najlepiej wypada na źródłach cyfrowych.... Z kolei Harmonix wydaje się stworzony do końcówek mocy. Oba grają też dobrze na listwie zasilającej i tam należałoby je porównywać, żeby zachować obiektywizm. Całościowo Acrolink jest lepszym kablem, ma referencyjny bas. Z kolei Harmonix jest bardziej smaczny w zakresie średnicy i generalnie trochę bardziej fizjologiczny. Stary model 350 to jest poziom powiedzmy zbliżony do obecnego Acro 7500, nowy trochę wyżej niż 7500, ale trochę poniżej 9500. Gdzieś tam pośrodku. Oczywiście wycena Harmonixa jest bardziej normalna niż Acrolinka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie, czaiłem się na używkę acrolinka 7N-9100 do żródła ale może jednak sprawdzę harmonixa albo do listwy lub do końcówki mocy. Z wcześniejszych wpisów można wywnioskować że do CD harmonix najmniej się nadaje.Temat do przemyślenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie mówiąc kable Harmonixa to takie mniej lub bardziej zamulacze i tyle.

Najlepsze co harmonix wymyślił to ich podstawowe kable głośnikowe. Jak na swoja cenę oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie zgadzam się z opinią, że to zamulacze. Mam cały system okablowany Harmonixem i jestem zadowolony. Natomiast niewątpliwie dźwięk jest lekko dosłodzony, "po ciemniejszej stronie mocy" i szalenie muzykalny. Mnie akurat coś takiego odpowiada, ale nie każdemu musi to przypaść do gustu.

 

Ps. Carat57 - a czy mógłbyś dokładniej opisać brzmienie tego HS101-EXQ Exquisite?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem zadowolony

 

Ale zawsze znajdzie się ktoś mniej zadowolony ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ilosc basu?

 

 

Z Twoich dotychczasowych pytań wnioskuję,że musisz kupić "w ciemno",to oczywiście nie jest dobry pomysł,ale czasami nie ma wyjścia :)

 

Moim zdaniem najbezpieczniejszy zakup to X-DC2 lub X-DC 350.

Dostaniesz w dobrej cenie,jak się nie wpasuje to sprzedasz bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie zgadzam się z opinią, że to zamulacze. Mam cały system okablowany Harmonixem i jestem zadowolony. Natomiast niewątpliwie dźwięk jest lekko dosłodzony, "po ciemniejszej stronie mocy" i szalenie muzykalny. Mnie akurat coś takiego odpowiada, ale nie każdemu musi to przypaść do gustu.

 

Ps. Carat57 - a czy mógłbyś dokładniej opisać brzmienie tego HS101-EXQ Exquisite?

 

Wcześniej miałem podstawowy 101 i jak włączyłem EXQ to co by nie mówić to ta sama szkoła dżwięku . To było kilka lat temu ale jak dziś pamiętam pierwsze co mnie przykuło to niesamowity oddech, przestrzeń i jakaś dziwna subtelność, muzykalność..Dżwięk wszedł na zupełnie inny nie znany mi poziom , lepsze wysokie tony , wyrażniejsze ale nie agresywne .Nie mogłem się nim oprzeć i zostały , już drugi system system nimi obsługuję. Teraz obsługują harbethy 30.1 i biorąc ceny katalogowe to są droższe od kolumn. Taka fantazja. Wcześniej grały z dynaudio 25.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoich dotychczasowych pytań wnioskuję,że musisz kupić "w ciemno",to oczywiście nie jest dobry pomysł,ale czasami nie ma wyjścia :)

niestety masz racje

ale nic na sile

nie spieszy sie, nie ten to inny

im drozej tym zaweza sie potencjalna grupa kupcow. kolega kupil anaconde i wtopil. nie wpasowala sie nigdzie. z tanszymi jest faktycznie ciut wygodniej. niby latwiej sprzedac.

x-dc2 jest znow mniej uniwersalny

 

a tak na marginesie widzieliscie takie cos? niby x-dc2 ale na srebrnych lub rodowanych wtyczkach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie widzieliscie takie cos?

 

Tak, widzieiśmy. Ten kabel jest w dwóch wersjach. Z wtykami złoconymi i rodowanymi.

Inna sprawa, że ten z e-baya nie przypomina tych, które dostarczył mi dystrybutor. Wygląda na 'fake'...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie producenta jest tylko ze zlotymi :-/

ale jesli on jest szczuplejszy na zlotych wtykach to na rodowanych bedzie jeszcze chudszy...

fake to to raczje nie jest - kolega zna twgo jegomoscia osobiscie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety masz racje

ale nic na sile

nie spieszy sie, nie ten to inny

im drozej tym zaweza sie potencjalna grupa kupcow. kolega kupil anaconde i wtopil. nie wpasowala sie nigdzie. z tanszymi jest faktycznie ciut wygodniej. niby latwiej sprzedac.

x-dc2 jest znow mniej uniwersalny

 

a tak na marginesie widzieliscie takie cos? niby x-dc2 ale na srebrnych lub rodowanych wtyczkach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli chcesz brać Harmonixy to właśnie na rodowanych wtyczkach jak na zdjęciu. Unikaj złoconych, będą bardziej rozlazłe i zbyt ciepłe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie producenta jest tylko ze zlotymi :-/

ale jesli on jest szczuplejszy na zlotych wtykach to na rodowanych bedzie jeszcze chudszy...

fake to to raczje nie jest - kolega zna twgo jegomoscia osobiscie

 

Harmonix robi topowego M2R w 2 wersjach. Na wtykach Wattgate i można zamówić na Furutechach.

Ten na Wattgate ma wadę wtyków od strony sprzętów i do 90% sprzętów wtyk nie wchodzi do końca. Wygląda jakby była jakaś wada wymiaru. Ale z wtykami Furutecha wchodzi idealnie i moim zdaniem lepiej spisuje się brzmieniowo. Miałem obie wersje. Tak czy inaczej zacny kabel w rozsądnej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sprzedawca nie jest idiota. moj kolega z pracy kupuje od niego dosc czesto rozne igly itp gadzety do patefonu. z moich osobistych obserwacji wynika tez fakt ze klienci rynku europejskiego sa w ogole "w dupe bici" przez schuko ktore poteznie ogranicza. sprzedawcy o tym wiedza

 

Ten na Wattgate ma wadę wtyków od strony sprzętów i do 90% sprzętów wtyk nie wchodzi do końca. Wygląda jakby była jakaś wada wymiaru. Ale z wtykami Furutecha wchodzi idealnie i moim zdaniem lepiej spisuje się brzmieniowo.

 

sam sie ostatnio zastanawiem czemu tak duzo producentow kabli uzywa wattgateow skoro furutechy sa niby takie dobre. jeszcze moglbym zrozumiec producentow z usa. ale japonskich juz nie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sam posiadam dwie sztuki XDC-2 i nie miałem pojęcia, że ten kabel występuje w dwóch wersjach: złotej i rodowanej. Na pudełku nie miałem chyba żadnej o tym informacji. Jak rozumiem wersja rodowana będzie miała kolor zbliżony do srebrnego, tak? I to jednoznacznie mi powie jaką mam wersję? A czy topowy 350M2R też ma dwie wersje, złotą i rodowaną?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.