Skocz do zawartości
IGNORED

harmonix - zasilajace


mateuszek

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Jakies zasadnicze roznice miedy nimi?

Pod czym je miales podpiete?

Różnice były słyszalne w każdym aspekcie - w wybrzmieniach instrumentów, makro i mikro dynamice, lokalizacji źródeł pozornych ...

Używałem głównie do źródła, choć w pre i przy listwie też bardzo dobrze się sprawdzały.

Teraz używam przy źródle Harmonixa Studio Master na wtykach Furutech FI-E50/FI50 (oryginalnie były Wattgate ). Szkoda że firma nie stosuje wysokich modeli wtyków Furutech czy Oyaide.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem ze znajomym, który miał okazję porównać Harmonixy XDC-2 w wersji złotej oraz rodowanej. Twierdzi, że w przeciwieństwie do innych, bardziej transparentnych sieciówek (np:Nordost) nie usłyszał praktycznie żadnych różnic między obiema wersjami kabla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne - producent nie kombinowalby gdyby nie bylo roznic

poza tym jak porownuje wtyczki na roznych kablach to az sie nie chce wierzyc ze na innych kablach dobrej klasy nie bedzie roznicy

no chyba ze combak cos tam zaimplementowal co sie w zwyklym smiertelnikom nie miesci w glowie

jest jeszcze szansa ze te srebrne wtyczki na xdc2 nie sa rodowane a na przyklad srebrzone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Harmonix stosuje wtyki Wattgate co jest dla mnie wielkim nieporozumieniem.

czemu tak uwazasz?

wattgate audio grade jest uzywane w wielu renomowanych kablach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czemu tak uwazasz?

wattgate audio grade jest uzywane w wielu renomowanych kablach.

Porównaj Wattgate do Furutecha - przekonasz na własne uszy i oczy.

Wiele renomowanych firm produkujących kable zasilające do sprzętu audio stosuje kiepskiej jakości wtyki np.:Tara Labs, Transparent Audio, MIT ... można by tak jeszcze wymieniać, tylko że podejrzewam ,że to raczej rachunek ekonomiczny firmy ma tutaj decydujący wpływ na zastosowanie takich czy innych wtyczek.

Harmonix daje choć przyzwoitej jakości wtyki Wattgate.

Zauważ w jakie wtyki zaopatrzone są np. nie mało kosztujące i moim zdaniem ciekawe kable MIT Oracle Z III, AC1, AC2.

MIT stosuje wtyki firmy MARINCO które moim zdaniem są tandetniej wykonane niż chińskie imitacje Oyaide, Bals'a z Alle... , a nawet wtyki dostępne w Castoramie za cenę ok. 11 zł/szt.

 

Czemu Twoim zdaniem wtyk IEC został tak stopiony ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stopiony mogl zostac co najmniej ze 100 roznych powodow.

co do jakosci wykonania to mam wattgate, oyaide i furutecha (rozne) i moim zdaniem furutech z serii fi25/35 jest wykonany gorzej od wszytskich oyaide. podobnie z reszta jak wattgate350/390. wattgate natomiast ma najlepszy "chwyt" lub "scisk" samego drutu (nie kabla) i mimo nie zacisnie nic specjalnie grubego sam kontakt z przewodnikiem ma duzo lepszy od konkurencji.

marinco to to samo tanie wattgate - z reszta producent jest ten sam. ponoc obie firmy naleza do Raya Kimbera.ale mimo to nie nadaja sie do niczego.

z ta ekonomia to bym raczej nie przesadzal. po jaka cholere japonczycy - nieglupi przeciez narod - wkladaja imporotowane wattgate do swoich lokalnych wyrobow? maja przeciez oyaide i furutechy na miejscu, bez cla i zbednych ceregieli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

probowal ktos zakladac na harmonixa studomaster inne wtyczki?

na przyklad furutechy fi 25/35?

jak jest roznica miedzy nimi i oryginalnymi wattgatami audiograde?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harmonixy to są słabe sieciówki. Sztucznie dopalają średnicę. Może są dobre do lampy ale u mnie jazgoczą. Mam dwie sztuki Sudio Master na zbyciu. Chętne się ich pozbędę. Szczegóły na priva.

PS.

Mam FI 25. To kiepski wtyk. Na innej sieciówce nawet chińskie Oyaide gra lepiej od niej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

Mam FI 25. To kiepski wtyk. Na innej sieciówce nawet chińskie Oyaide gra lepiej od niej.

 

zaraz Cię zjedzą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harmonixy to są słabe sieciówki. Sztucznie dopalają średnicę. Może są dobre do lampy ale u mnie jazgoczą. Mam dwie sztuki Sudio Master na zbyciu. Chętne się ich pozbędę. Szczegóły na priva.

PS.

Mam FI 25. To kiepski wtyk. Na innej sieciówce nawet chińskie Oyaide gra lepiej od niej.

 

Tez nie polecam Furutechów. Jeśli chcesz eksperymentować na Harmonixach to sugeruję IeGo rhod albo pure silver. Mam jedną IeGo pure silver , wziąłem dla sprawdzenia jak się zachowuje i zgadzam się z poniższą charakterystyką:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem oyaide 079 jest zupelnie innym wtykiem - z tranem na niektorych kablach dodaje taka agresywna i poszarpana gore. srednica jest jakby brudna. ale ma duuzo basu. mialem dwie pary i sprzedalem

fi25/28 jest subtelniejsze z ladniejsza czystsza gora i taka plynaca srednica. ale basu ma mniej od oyaide. nie wiem jak zachowuje sie 004 ale oba 046 i 079 sa moim zdaniem na poziomie fi11E a nawet pod pewnymi wzgledami slabsze w stosunku cena jakosc

ale z lampa jest jeszcze inaczej. porownanie bylo na valhalli, audience powerchord E, furutech alpha3, tunami i jeszcze jednym furutechu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ktoś zamówił najwyższego Harmonixa,ciekawe czy będzie więcej sztuk,by zdobyć coś do posłuchania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Wszystkie elementy trzeba umiejętnie zestawić. Oyaide w niektórych aplikacjach może grać za ostro, nawet świetny skądinąd wtyk P/C079. Furutechy sprawdzą się tam, gdzie przewód sieciowy na sygnaturę ostrą i jasną. Nie podzielam krytycznej oceny dotyczącej serii Fi 25/35 Gold. To są świetne wtyki, warte swej ceny. Na pewno stanowią rozsądną alternatywę dla Oyaide P/C079.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadne zyletki:), po prostu pokazuja czysto co i jak, u mnie z zasilajacymi tunami do duo Omega G 2, polecam.

W ogole to mam 004 , 079 i f1/m1 w torze, acro maja chyba tez wtyki od oyaide, oyaide rulez:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim systemie bardzo lubię Oyaide 004 a jeszcze bardziej M1/F1. U mnie te wtyki dają naturalną barwę, transparentność, dynamikę i szybkość.

 

O ile tańsze Furutechy były nienajgorsze to te topowe carbonowe wypadły u mnie znacznie poniżej oczekiwań. YMMV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Ja w swoim systemie bardzo lubię Oyaide 004 a jeszcze bardziej M1/F1. U mnie te wtyki dają naturalną barwę, transparentność, dynamikę i szybkość.

 

O ile tańsze Furutechy były nienajgorsze to te topowe carbonowe wypadły u mnie znacznie poniżej oczekiwań.

 

Przemek, to widocznie jest tak że w tych bardziej wysmakowanych systemach lampowych typu Jadis i jemu podobne ujawni się przewaga puszek Oyaide. Da znać o sobie większa rozdzielczość i transparentność. Natomiast w tych ostrzejszych lepiej zagra mniej analityczny a bardziej plastyczny Furutech. Widać, że jest w tym jakaś zależność, bo jesteś kolejną osobą która ma dokładnie takie obserwacje. U mnie w powiedzmy umownie twardym systemie ARC Oyaide 004 okazało się zbyt dobitne i dosadne.

 

wiecej basu maja od fi25?

 

Nie oceniałbym tego w tych kategoriach, zresztą nie byłbym nawet w stanie na to pytanie odpowiedzieć;-) Podejrzewam że ilościowo tyle samo, kwestia jak go prezentują. Wattgate na moje ucho brzmi na dole w sposób bardziej kontrolowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.