Skocz do zawartości
IGNORED

harmonix - zasilajace


mateuszek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca :)

"Ciemniejsze",grają bardziej nasyconą średnicą,i ogólnie głębszym dźwiękiem,łącznie z basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam tego kabla

wlasnie jestem na swiezo po odsluchach jednego z tych twoich paskudnych kabli

:-)

 

przede wszystkim wywalilem ta hamerykanska wtyczke i zalozylem oryginalnego wattgate. udalo mi sie to zrobic bez zniszczenia oryginalnej konfekcji wiec nawet wyglada to ladnie.

wczesniej sprawdzalem z przejsciowka ale byla mowiac kolokwialnie "lipa". jednak nie bylo nic z opisywanych przez ciebie . cos w stylu podkreslenia srednicy i tak dalej nie zaistnialo.

pod listwa nie ma szans konkurowac z valhalla. gra badziej z glosnikow ale duzo lagodniej z czystym tlem i bardzo fajna separacja. zaryzykuje stwierdzenie ze nawet glebiej od valhalli. natomiast pod pliniusem zagral wysmienicie.

myslalem ze harmonix ma wiecej basu. owszem jest nasycony i bas ma bardzo ladny ale zeby mial go duzo tego powiedziec nie moge. oczekiwalem tez jakiegos bonusa w postaci super sceny czy innych takich. niz takiego nie ma no moze poza ta "glebokoscia". ale nie zaweza tez nic i nie psuje. raczej poukladal plany niz je sztucznie napompowal. to co mi sie najbardziej podobalo to bardzo kulturalna gora. moze faktycznie jest nieco wycoafana ale za to w jaki sposob. mialem pare kabli u siebie ktore mialy tendencje to "wyciszania" gory - wireworld silver electra czy shunyata python alpha. zaden z nich nie moze w tym aspekcie konkurowac ze studiomasterem. harmonix robi to po prostu najbardziej elegancko.

 

korci mnie zalozenie rodowanych wtyczek i podpiecie go do pre lub daczka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa teraz dwa poltoramertrowe na rynku z orginalna konfekcja a ja nie mam wiecej wolnych schuko :-)

ale dzieki za propozycje

teraz szukam czegos do daczka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

pod listwa nie ma szans konkurowac z valhalla. gra badziej z glosnikow ale duzo lagodniej z czystym tlem i bardzo fajna separacja. zaryzykuje stwierdzenie ze nawet glebiej od valhalli. natomiast pod pliniusem zagral wysmienicie.

myslalem ze harmonix ma wiecej basu. owszem jest nasycony i bas ma bardzo ladny ale zeby mial go duzo tego powiedziec nie moge. oczekiwalem tez jakiegos bonusa w postaci super sceny czy innych takich. niz takiego nie ma no moze poza ta "glebokoscia". ale nie zaweza tez nic i nie psuje. raczej poukladal plany niz je sztucznie napompowal. to co mi sie najbardziej podobalo to bardzo kulturalna gora. moze faktycznie jest nieco wycoafana ale za to w jaki sposob. mialem pare kabli u siebie ktore mialy tendencje to "wyciszania" gory - wireworld silver electra czy shunyata python alpha. zaden z nich nie moze w tym aspekcie konkurowac ze studiomasterem. harmonix robi to po prostu najbardziej elegancko.

 

korci mnie zalozenie rodowanych wtyczek i podpiecie go do pre lub daczka

 

Valhalla to dynamit, więc na listwie daje kopa całemu systemowi. W innym mogłaby być w tym miejscu niestrawna. Harmonix ma sporo basu, tylko jak na początku w systemie masz Valhallę, to jego szybkość i kontur idzie do samego końca. Jakbyś zamienił miejscami kable to Ci się w systemie zwiększy ilość basu, ale pogorszy kontrola. Rod Ci odchudzi brzmienie i będzie bardziej świszczące... Na końcówce mocy to może i tak, gdzie indziej raczej nie. No i basu na pewno z rodu mocniejszego nie uzyskasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowalem harmonixa do listwy a do pliniusa valhalli

tak bylo z audiencem ale harmonix ciut za bardzo uspokaja wszytsko

teraz te proby nie sa miarodajne bo nie mam zrodla (jest apgrejdowane) i jak dojedzie wszytsko na miejsce to bede wlaczyl dalej

na razie jest stosunkowo dziwnie bo basu jest ciut za malo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym rodem to nie jest tak. Przecież nowy, topowy kabel Furutecha ma rodowane wtyki te FI-50. Rod daje większą rozdzielczość ale gdy system nie ma już potencjału na większą rozdzielczość i jakieś ograniczenia systemu uniemożliwiają jej uzyskanie to wtedy może pojawić się świszczenie i rozjaśnienie. W Vitusach mam rodowane terminale, w Amplifonie GM70 też miałem i nie ma ani rozjaśnienia ani świszczeń. Po prostu rod wymaga odpowiedniego zestawienia sprzętu,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Sylwek ma rację. Nie da się uzyskać sztucznej rozdzielczości poprzez rod, jeśli reszta systemu jest zbyt słaba. To tak jakby podłączyć przyczepę 3 tony do Seata Ibizy z benzynowym motorem 0,9l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale osusza brzmienie. zloto ma jednak ciut lepsze wypelnienie

 

Dlatego rod stosuje się ma miedzi, która jest jeszcze bardziej soczysta niż złoto.Poza tym duża rozdzielczość pokazuje wszystko dokładniej i może być wrażenie, że jest mniej soczyście niż w systemie mniej rozdzielczym. Ale to jest trochę iluzja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Wiele zależy od konkretnej aplikacji. Np rodowane wtyki Cardasa (miedź + powierzchniowo rod) świetnie sprawdzają się właśnie z masywnie i okrągło grającymi kablami tego producenta, ale już założenie ich np do NBS, Nordosta czy Heavens Gate jest kiepskim pomysłem... Będzie po prostu zbyt sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygrzebalem to na jakims hamerykanskim forum

audiogon chyba to byl

trzeba by porownac tak 1:1

sam jestem ciekaw - ale przed zamontowaniem tego wattgate zalozylemm furutecha Fi28/38R schuko na probe

teraz czekam na daczka. jak wroci apgrejdu to zadecyduje jakie wtyczki tam docelowo wyladuja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valhalla to dynamit, więc na listwie daje kopa całemu systemowi. W innym mogłaby być w tym miejscu niestrawna. Harmonix ma sporo basu, tylko jak na początku w systemie masz Valhallę, to jego szybkość i kontur idzie do samego końca. Jakbyś zamienił miejscami kable to Ci się w systemie zwiększy ilość basu, ale pogorszy kontrola. Rod Ci odchudzi brzmienie i będzie bardziej świszczące... Na końcówce mocy to może i tak, gdzie indziej raczej nie. No i basu na pewno z rodu mocniejszego nie uzyskasz.

valhalla na listwie to dynamit, przejrzystosc i kontrola ale prezentacja sceny jest jakas dziwna, niezbyt szeroka i bez wyraznej separacji. Na listwe zdecydowanie najlepszym kablem jaki mialem jest AZ Absolute, Valhalla do zrodel, choc niekoniecznie bo wlasnie do DACa sprawdzil sie Harmonix a do pre Acrolink.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, niezbyt szeroka

no nie - z tym mi sie trudno zgodzic. u mnie najszersza scena jest wlasnie z valhalla pod listwa.

do DACa sprawdzil sie Harmonix a

ktory i na jakich wtyczkach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Na listwe zdecydowanie najlepszym kablem jaki mialem jest AZ Absolute

 

Bingo, też ją tam używam;-) Valhalla gra zbyt konturowo i przynajmniej u mnie nie wchodzi w grę na listwie. Za to świetnie wypada na końcówce ARC Ref. 150;-) Ale tam mimo wszystko wolę bardziej Electraglide Ultra Khan Mk I, właśnie z powodów przez Ciebie opisanych. Valhalla jest bardzo precyzyjna, ale ma znacznie mniejsze wypełnienie i nasycenie sceny dźwiękami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

 

 

Bingo, też ją tam używam;-) Valhalla gra zbyt konturowo i przynajmniej u mnie nie wchodzi w grę na listwie. Za to świetnie wypada na końcówce ARC Ref. 150;-) Ale tam mimo wszystko wolę bardziej Electraglide Ultra Khan Mk I, właśnie z powodów przez Ciebie opisanych. Valhalla jest bardzo precyzyjna, ale ma znacznie mniejsze wypełnienie i nasycenie sceny dźwiękami.

AZ Absolute do wzmacniacza i Electraglite Ephiphany X3 do źródła i długo u mnie taka konfiguracja pozostanie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie - z tym mi sie trudno zgodzic. u mnie najszersza scena jest wlasnie z valhalla pod listwa.

ktory i na jakich wtyczkach?

 

Kiedy wpinalem Valhalle do listwy Thor (tez Nordosta) spodziewalem sie szerokiej i glebokiej sceny ale nic takiego nie mialo miejsca,scena za to stala sie bardziej homogeniczna, spojna, pojawila sie niesamowita przejrzystosc i przestrzen w korej instrumenty zaczely grac jak jedno zrodlo dzwieku. To fajne wrazenie i pewnie kwestia preferencji. Mi jednak bardziej na listwie spodobal sie Absolute, pieknie rozseparowal zrodla dzwieku, ukazal wiecej wybrzmien, zaznaczyl szerokosc i glebie, dodal masy przy akceptowalnym spowolnieniu najnizszego basu.Harmonix SM350 na niezmienianych wtyczkach zasila czesc analogowa DACa a czesc cyfrowa zasila Fadel Pc One na rodowanych wtykach IEGO. Tak wiec jak widzisz u mnie sytuacja jest niejednoznaczna w przypadku sieciowki do DACa, bo sygnatura brzmienia jest wypadkowa tych dwoch sieciowek i oczywiscie samego przetwornika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thor

porownywales thora z QB8 lub QB4?

poluje na thora juz dluzszy czas bo nie miesci mi sie qb8 w szafce:-)

bardziej podchodzilby mi wlasnie thor ze wzgledow praktycznych

ale jeden znajomy mowi ze to strzal w stope...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porownywales thora z QB8 lub QB4?

poluje na thora juz dluzszy czas bo nie miesci mi sie qb8 w szafce:-)

bardziej podchodzilby mi wlasnie thor ze wzgledow praktycznych

ale jeden znajomy mowi ze to strzal w stope...

 

Nie, nie porownywalem. Byc moze listwy,ktore wymieniles sa bezwzglednie lepsze. ja mam elektronike Naima, gdzie prowadzenie masy jest w gwiazde, Thor ma taki samo prowadzenia masy. Zreszta sluchalem kilku listew m.in. topowa Shunyate i zupelnie sie nie sprawdzila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa bezwzglednie lepsze

konstuktorzy mowia ze tak ale przy zastosoaniu calosci co nie podwaja ale potraja naklad kosztow

mnie wystarcza samo qb8. ale cos czuje ze zrobie krok w bok bo wybitnie ta listwa nie pasuja wielkoscia. jest olbrzymia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

No to co z tym Master Reference? Warto wymienić w nim wtyki na rodowane Furutechy? A może do ściany coś na złocie a IEC rodowany? Co sądzicie o takim mikscie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wymienić w nim wtyki na rodowane Furutechy

moim zdaniem to zalezy od tego co po drucie oczekujesz.

wiem ze zalozenie rodowanych wtykow zmienia diametralnie charakter tego kabla.

jak bede mial okazje to postaram sie sprawdzic jak ma sie MR2 do zwyklaka.

mnie osobiscie ten drut sie bardzo podoba. nie ma moze "efektow" ale gra bardzo przyjemnie i nic nie kaszani

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.