Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  516 członków

Marantz Klub
IGNORED

Klub Marantz HD Dac 1


Krisby67
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otwieram Klub Użytkowników Marantz HD Dac -1.Chciałbym aby był on platformą do wymiany opinii i doświadczeń o tym urządzeniu. Jeśli chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami to pisz.

 

Interesuje mnie z jakimi słuchawkami gra u was i z jakim innym sprzętem towarzyszącym ( wzmacniacze, komputery, kable itd.)

 

Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jako zainteresowany tym urządzeniem chciałbym aby jego użytkownicy. skrobnęli coś o nim, jak brzmi i jakiej muzy na nim słuchają i co pod niego podłączyli. Bo wyglądem powala na kolana.

 

Kurcze, klub mówiący już o nie o jakiejś firmie, tylko o konkretnym modelu ;-)

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zastąpi on rdac-a Arcama do którego jest podobny pod względem brzmienia gra lekko w miarę szybko ale wszystkiego jest więcej czy scena szersza i głębsza .Więcej detali instrumenty są bardziej naturalne, dokładniej zaznaczone więcej przestrzeni, powietrza pomiędzy nimi. Dobra kontrola basu i jest go więcej niż arcamie ale nie jest tak napompowany czy potężny jak np. Asus essence one. Tak jak piszą w testach warto potestować z programami przy odtwarzaniu z komputera .pomiędzy fubarem a JP River jest słyszalna różnica. Tak samo nawet na niedrogich kablach już można wyłapać różnicę. Przed zakupem miałem go na testach już dobrze wygrzaną sztukę mój na razie jeszcze "dochodzi do siebie"

Słuchawki na nim też dostały swoje drugie życie jest duża różnica pomiędzy wyjściem słuchawkowym wzmacniacza (Marantz 17 MKII) a dziurką z dac-a. Jak dla mnie jest OK swojej ceny zwłaszcza że kupiłem go taniej niż proponowana cena rynkowa.

 

Słucham różnej muzyki chociaż głownie to Jazz ale i AC/DC ostatnio pogrywa .Małe składy gitary czy wokale ze względu na bardzo ładną średnice wypadają bardzo dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał czytałem twoją recenzje Hegla 10 .Z tego co piszesz to tez gra dobrze. Byłem bardzo bliski zakupu Hegla 11 już byłe umówiony z gościem na odsłuch .Rozmawiałem z nim w piątek po 22 ustawiliśmy się na sobotę rano ale w nocy ktoś go wylicytował "no i Plusz bombki strzelił" .Nie zostało mi nic innego jak wrócić na łono Marantza.

 

Witam w klubie Polech .Widzę że też uległeś jego urokowi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników DAC MArantza, jakiej muzyki słuchacie, z jakim wzmacniaczem współpracuje, co robi za napęd/odtwarzacz plików, jakie zmiany wniósł ten DAC

 

U mnie głównie z kompa klasyka i jazzik; pliki DSD trochę rzadziej flacki, dużo fortepianu.Podpięty jest również CD Denona DCD-1510AE. Wzmacniacz w trybie końcówki mocy to Creek Evo2. Do drugiego wyjścia nieregulowanego lampowy wzmacniacz słuchawkowy WB Amp Virtus-01. http://wbamp.com/produkty.html Połączenia analogowe to kable Albedo Flat-One i Albedo Monolith. Caox z CD Monster Cable. Toslink z tunera NC+ Profigold. I jest cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie głównie z kompa klasyka i jazzik; pliki DSD trochę rzadziej flacki, dużo fortepianu.Podpięty jest również CD Denona DCD-1510AE. Wzmacniacz w trybie końcówki mocy to Creek Evo2. Do drugiego wyjścia nieregulowanego lampowy wzmacniacz słuchawkowy WB Amp Virtus-01. http://wbamp.com/produkty.html Połączenia analogowe to kable Albedo Flat-One i Albedo Monolith. Caox z CD Monster Cable. Toslink z tunera NC+ Profigold. I jest cacy.

a z czym porównywałeś przed zakupem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Oppo w Polsce kosztuje 6,5 tys co jest ceną skandaliczną przy 1200$ jakie kosztuje w US.

 

Mój czasem wydaje ciche stuknięcia przy zmianie częstotliwości pliku ale to stukniecie jest w samy dac-u widocznie jakieś styczniki się przełączają.

 

U mnie też za transport robi CD Denona 1500EA .Jako preamp jeszcze nie miałem czasu go podłączyć i zmienić pm 17 w końcówkę mocy. Pliki podaje z lapka HP za pomocą Fubara i JP Rivera .Może to kwestia ustawień ale Fubar gra bardziej szczegółowo a River daje więcej basu i bardziej zaokrąglony dźwięk.

Edytowane przez Krisby67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to działa, czy z Marantza nie ma jakichś trzasków, pyknięć... ?

 

Tak działa, że poziom głośności reguluje HD-DAC1 a na Creeku ustawiam DIR. AV czyli pomijam pre Creeka i sygnał idzie bezpośrednio na końcówkę. Trzasków nie stwierdziłem. Pykanie przy zmianie źródła w DACu ale to przekaźnik tak pyka, normalna rzecz. Testowałem go jeszcze z typową końcówką Cambridge Audio 651W. Też extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, klub mówiący już o nie o jakiejś firmie, tylko o konkretnym modelu ;-)

 

No i bardzo dobrze! To jeden z najpiękniejszych przetworników na świecie.

Należy mu się osobny klub. Ale jak gra - nie wiem. Recki co czytałem z trudem ukrywały rozczarowanie.

Mają go w The Listening Suite w Dublinie więc przy pierwszej okazji potestuję.

Jako posiadacz Marantza (co prawda KD a nie stereo) - będę tu zaglądał. :)

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem go, podłączonego do CD Audiolaba 8200 i ze słuchawkami Grado SR325e oraz PS500e. Zagrało to ... bez tkanki, jakoś tak konturowo, aczkolwiek czuć było powietrze. Podejrzewam, że problemem tutaj mógł być sam Audiolab. Niestety, CD Burmestera za 25k nie zostało ostatecznie podpięte do HD-DAC1, z braku czasu.

 

Dałbym mu jeszcze jedną szansę, z lepszym źródłem, ale faktycznie, to dosyć specyficzny sprzęt i nie zagra dobrze każdego rodzaju muzyki, według mnie.

 

Wygląda za to naprawdę dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem go, podłączonego do CD Audiolaba 8200 i ze słuchawkami Grado SR325e oraz PS500e. Zagrało to ... bez tkanki, jakoś tak konturowo, aczkolwiek czuć było powietrze. Podejrzewam, że problemem tutaj mógł być sam Audiolab. Niestety, CD Burmestera za 25k nie zostało ostatecznie podpięte do HD-DAC1, z braku czasu.

 

Dałbym mu jeszcze jedną szansę, z lepszym źródłem, ale faktycznie, to dosyć specyficzny sprzęt i nie zagra dobrze każdego rodzaju muzyki, według mnie.

 

Wygląda za to naprawdę dobrze!

A do jakiego rodzaju muzyki pasowałby najlepiej według Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konturowo to mogło być od kabli w domu używam dwóch. Na ultralinku C-2 jest właśnie konturowo i twardy bas na Audionova Proteus Copper jest miękki i rozciągnięty kontury są bardziej rozmyte zaokrąglone .Po za tym z tego co piszą w testach i na zagranicznych forach to on nic nie upiększa gra tak jak jest nagrane nie dodaje nic od siebie .

Edytowane przez Krisby67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w klubie Marantza. Napiszę i tutaj w skrócie. Marantz HD-DAC1 jak dostanie dobry sygnał po USB (to najlepsze wejście) to jest jakieś 5% gorszy od mojego Auralica Vega. Różnica w cenie obu jest spora. Różnica w graniu naprawdę niewielka. Dobry sygnał USB jednak kosztuje póki co. W najtańszej opcji to komputer PPA za 2800zł albo mój Auralic Aries w lepszej wersji za 6300zł. Taniej niż PPA już raczej nic naprawdę dobrego nie da się zrobić/kupić, ale warto wydać tą kasę bo dopiero wtedy HD-DAC1 rozwija w pełni skrzydła.

Edytowane przez Iceman007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.