Skocz do zawartości
IGNORED

Filozofie i religie.


fox733

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie możemy rozważać wszelkie możliwości duchowego życia człowieka poza Kościołem Katolickim, który z racji swojej wielkości oraz kontrowersji jakie budzi posiada oddzielny wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie możemy rozważać wszelkie możliwości duchowego życia człowieka

Duchowe życie człowieka zostało teraz przez cywilizację zachodnią bardzo zredukowane i pominięte. A jest to bardzo ważna potrzeba człowieka którą się obecnie wyśmiewa lub ignoruje.

Stąd zjawisko gdy nagle ateiści z Europy jadą do Syrii i ni stąd ni zowąd walczą po stronie państwa islamskiego stając się religijnymi fanatykami.

Im więcej ateizmu w kulturze - tym większe średniowiecze nas czeka gdy za jakiś czas ta fala odbije w dół i ignorowani dotąd wierzący siłą zaczną realizować swoje potrzeby i stosami wymuszać wiarę na ateistach ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie możemy rozważać wszelkie możliwości duchowego życia człowieka poza Kościołem Katolickim, który z racji swojej wielkości oraz kontrowersji jakie budzi posiada oddzielny wątek.

 

 

Wierzę, że będziesz moderował swój wątek zgodnie z tą deklaracją.

 

Pozdrawiam.

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej ateizmu w kulturze

 

 

Tym więcej dzieł o niczym, jakże ciekawa to kultura, gdy trwa tylko dla nie samej aby zanana była tylko z nazwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieee jeeest Artoooon!!! 7.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym więcej dzieł o niczym, jakże ciekawa to kultura, gdy trwa tylko dla nie samej aby zanana była tylko z nazwy.

 

 

"Tak jak to jest we wszystkich zgromadzeniach świętych, 34 6 kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo6 nakazuje. 35 A jeśli pragną się czego nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów! Nie wypada bowiem kobiecie przemawiać na zgromadzeniu."

 

 

skąd wynikł traktat "kobieta niechaj milczy w Kościele".

 

 

do tego przyjęta średniowieczna zasada "albo niech muzyka będzie religijna, albo niech nie będzie jej wcale".

 

 

A do czego zmierzam? Gdyby nie odchodzono od zaleceń kościoła i nie "ześwieczczano" muzyki, gdyby nie reformacja, to dalej mielibyśmy monodię średniowieczną (która w kościele, jako muzyka użytkowa, panowała do XVIII w.). Sztuka kościelna, którą tak się chełpią zakute łby (jakby to oni ją stworzyli) nie rozwinęłaby się, gdyby nie sprzeciw twórców na zakucie rządzącej wówczas Europą organizacji sprzedającej odpusty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie możemy rozważać wszelkie możliwości duchowego życia człowieka poza Kościołem Katolickim, który z racji swojej wielkości oraz kontrowersji jakie budzi posiada oddzielny wątek.

 

Tak jak nastąpił schyłek kar smierci wykonywanych na czarownicach których nie było, tak samo powinno się zniesc bzdury o bogach. Nie nastapiło to wiadomo dlaczego, to niezły biznes. Ciekawe interakcje miałem jako ateista ze swiadkami jehowy. Kiedys w rozmowie z kuzynem swiadkiem usłyszałem cos w stylu że on TEZ JAK JA stara się nie krasc i nie zabijac. :) W sensie że po za ich religią nie ma żadnego zycia duchowego. Ateisci to mordercy, złodzieje itp Sekta jehowicka to kolejny przykład prania mózgu i braku samodzielnego myslenia. :D Jako ateista nie muszę codzień walczyc z pokusą zabijania bo takiej nie mam :) To tak na temat życia duchowego po za religiami.

 

Bawią mnie teksty że gdyby nie religia byłby chaos i upadek wszystkiego. Ludzie mordowali sie czy była religia czy nie. Wystarczy poczytac biblię i doniesienia o pierwszym ludobójstwie dokonanym w imie boga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duchowosc zanika bo coraz wiecej wiemy. Gagarin był w Niebie i nie widział zadnych aniołków lub dziadka z brodą :) Jehowici rakiem wycofuja się ze bzdurnych "dowodów" i tez (wszechswiat ma 7 tysięcy lat, bóg obecnie to duch będący wszędzie). Duchowe zycie w ogóle jest do czegos potrzebne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuka kościelna, którą tak się chełpią zakute łby...

To nie jest temat o rycerzach. Ani nawet o kościele, "który z racji swojej wielkości oraz kontrowersji jakie budzi posiada oddzielny wątek".

 

Jako ateista nie muszę codzień walczyc z pokusą zabijania bo takiej nie mam...

Duchowosc zanika bo coraz wiecej wiemy. Gagarin był w Niebie i nie widział zadnych aniołków lub dziadka z brodą...

O Święty Internecie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justas32

 

Jacysz to ateiści z Europy Zach. wspierają państwo islamskie?

 

Czemu to życie duchowe poza religiami jest niemożliwe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu to życie duchowe poza religiami jest niemożliwe?

 

dołączam się z pytaniem również

nie można być dobrym człowiekiem nie wierząc w boga?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można być dobrym człowiekiem nie wierząc w boga?

 

tam wierzą np swiadkowie jehowy

gdyby nie religia i wiara swiat pogrążyłby sie w chaosie

 

bzdury

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.