Skocz do zawartości
IGNORED

rozwiązania / elementy budowy PC dedykowane do audio


rumpibum

Rekomendowane odpowiedzi

zacznij od używanego terminala hp, przetestuj zobacz czy Tobie pasuje. Zmienić / wydać kasę możesz zawsze.

Zaoszczędzone środki lepiej przeznaczyć na inne elementy toru.

Dokładne tak. Utopić 200 zł a 3000 zł różnica spora a do inwestowania chociażby w dobry dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moje ogłoszenie, ale tyle i aż tyle potrzeba do przesyłania plików do DAC.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moje ogłoszenie, ale tyle i aż tyle potrzeba do przesyłania plików do DAC.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Tak mówią teoretycy. Praktyka jest inna.

 

procesor i3 lub i5

Z tymi procesorami możesz mieć problem gdy będziesz chciał zastosować chłodzenie pasywne. Poza tym do samego Daphile nie potrzeba wydajnego procesora.

 

Nie jeśli zastosuje się procesory o TDP 35W.

 

Pomysł jest taki aby złożyć jednostkę (kompatkową) i wręcz usunąć Odtwarzacz CD z toru. Pomóżcie mi coś w tym temacie, bo chyba brnę za bardzo.

 

Zobacz na moją stronkę. Może coś Cię zainspiruje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio teoria i prakryka wielu użytkowników potwiedza że terminal za 100 wystarczy do przesylania sygnału do dac co więcej robi to na takim samym pozimie co komputer dedykowany do audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fetek sprawdzałem już na pożyczonym terminalu (stary intel Nuc), daphile jest super zwłaszcza w połączeniu z iPadem. Kwestia tylko tego czy jest sens to budować choćby z możliwością wpięcia dodatkowych USB na PCI (jcat/ppa) czy to olać... po drugie kwestia ripowania i Ew odsłuchu płyt cd. Nie mam możliwości porównać lepszego kompa (z karta) jako zródło do takiego terminala, wiec nie wiem czy jest sens dopłacać.

 

Robił ktoś takie porównania? Realne odsłuchy.

 

Obserwuję, że sporo się sprzeczacie w tym temacie. Powiem Wam, że jakiś czas temu nie wierzyłem w kable zasilające, ale kiedy ktoś mi podpiął zwykły kabel zasilający, a pózniej cos "audiofilskiego" to byłem zdziwiony, bo faktycznie zmiana była. Kurde dawniej bym hejtował i wyśmiewał takie teorie, bo prąd to prąd... Co ma to do urządzenia,a jednak okazuje się, że ma. Pytanie czy tak samo nie jest ze źrodłem PC? Teraz jestem ostrożniejszy w osądach i raczej wolę zawsze odsłuchać czy to voodoo czy jednak cos w tym jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio teoria i prakryka wielu użytkowników potwiedza że terminal za 100 wystarczy do przesylania sygnału do dac co więcej robi to na takim samym pozimie co komputer dedykowany do audio.

A kim są owi użytkownicy. Kto z moich oponentów miał do czynienia z modyfikowanym PC do audio ? Mówicie, że prosty terminal wystarcza tylko na podstawie swoich przekonań a nie doświadczeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z moich oponentów miał do czynienia z modyfikowanym PC do audio ?

 

Nie wiem czy się do nich kwalifikuję, ale musiałem słyszeć Twój komputer na ostatnim AS p715, ponieważ jak byłem w środku grał dac, ale nie wiedziałem, że był specjalny komputer. Myślałem że grało z laptopa, który stał obok drzwi. A rok wcześniej jakie było źródło?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop obok drzwi służył tylko do sterowania :-). Rok wcześniej mnie nie było na AS. Przed AS próbowaliśmy CD jako źródło ale grało gorzej niż PC + DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fetek sprawdzałem już na pożyczonym terminalu (stary intel Nuc), daphile jest super zwłaszcza w połączeniu z iPadem. Kwestia tylko tego czy jest sens to budować choćby z możliwością wpięcia dodatkowych USB na PCI (jcat/ppa) czy to olać... po drugie kwestia ripowania i Ew odsłuchu płyt cd. Nie mam możliwości porównać lepszego kompa (z karta) jako zródło do takiego terminala, wiec nie wiem czy jest sens dopłacać.

DAC z izolacją na USB i własnym zasilaniem eliminuje potrzeby posiadania dodatkowych kart z wyjściem USB, jeśli DAC nie ma izolacji wtedy np karta + zasilacz jest lekarstwem (czyli teoria Piopio). Rozsądniej jest jednak kupić dobry DAC z izolacją lub DAC + konwerter. Lepszy DAC da Ci więcej niż karta USB.

 

Z czasem jak będziesz miał bardzo dobre głośniki, wzmacniacz itd możesz zakupić inny komputer (np od Piopio) i testować alternatywne rozwiązania jak np karty USB. Nie zaczynaj budowy swojego systemu od dupy strony.

 

Ripować możesz na pc / laptopie czymkolwiek.

 

Obserwuję, że sporo się sprzeczacie w tym temacie. Powiem Wam, że jakiś czas temu nie wierzyłem w kable zasilające, ale kiedy ktoś mi podpiął zwykły kabel zasilający, a pózniej cos "audiofilskiego" to byłem zdziwiony, bo faktycznie zmiana była. Kurde dawniej bym hejtował i wyśmiewał takie teorie, bo prąd to prąd... Co ma to do urządzenia,a jednak okazuje się, że ma. Pytanie czy tak samo nie jest ze źrodłem PC? Teraz jestem ostrożniejszy w osądach i raczej wolę zawsze odsłuchać czy to voodoo czy jednak cos w tym jest.

prąd != prąd więc pewne zmiany zawszę mają uzasadnienie, Pamiętaj tylko że podstawa to spełnienie parametrów fizycznych, jeśli je olejemy to nic dziwnego że wymiana metrowego kabla ma wpływ na dźwięk.

 

Rambo za wszelką cenę chcesz wszystkim wmawiać i udowadniać ,że do odtwarzania plików wystarczy coś za 100 zł.Pytam ile kosztuje Twój serwer?

Jeżeli dobrze pamiętam to coś ok 2500-2700 zł.Jeżeli tak ,to dlaczego chcesz naciągać ludzi na taki nieuzasadniony wydatek?

litości....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A kim są owi użytkownicy. Kto z moich oponentów miał do czynienia z modyfikowanym PC do audio ? Mówicie, że prosty terminal wystarcza tylko na podstawie swoich przekonań a nie doświadczeń.

Czy nostromo z adum można nazwać modyfikacja bo często powolujesz sie na podobieństwo uzyskanych efektów do tego po zastosowaniu PPa usb?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio teoria i prakryka wielu użytkowników potwiedza że terminal za 100 wystarczy do przesylania sygnału do dac co więcej robi to na takim samym pozimie co komputer dedykowany do audio.

Terminal niczym się nie różni (funkcjonalnie) od dedykowanego do audio PC. Pisanie, że kosztuje 100 PLN jest mijaniem się z prawdą, tyle kosztuje stary, przestarzały sprzęt poleasingowy. Kupując na Allegro starą płytę ze zintegrowanym procesorem złożysz komputer o podobnych parametrach w podobnej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminal niczym się nie różni (funkcjonalnie) od dedykowanego do audio PC. Pisanie, że kosztuje 100 PLN jest mijaniem się z prawdą, tyle kosztuje stary, przestarzały sprzęt poleasingowy. Kupując na Allegro starą płytę ze zintegrowanym procesorem złożysz komputer o podobnych parametrach w podobnej cenie.

A co chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale do audio ten sprzęt poleasingowy wystarczy. Spokojnie daje radę obliczeniowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używasz słów "stary" i "przestarzały". W czym fx170 jest przestarzały w przypadku audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyczuwasz ironii, przecież on taki dowcip powiedział, tylko nie dodał :D

No to jak dodam za niego :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo. Nalewam kefir do kubka, stawiam obok wzmacniacza i brzmienie jest lepsze no i oczywiście nie da się tego zmierzyć. My audiofile musimy się trzymać razem. Ci głusi to niczego nie rozumieją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre brzmienie jest jak sztuka. Nie ma obiektywnych kryteriów oceny. Albo się podoba albo nie. Jak się podoba to kosztuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre brzmienie jest jak sztuka. Nie ma obiektywnych kryteriów oceny. Albo się podoba albo nie. Jak się podoba to kosztuje.

Tylko jeśli chodzi o komputer to nie musi kosztować żeby się podobało patrz ilu jest zadowolonych posiadaczy "polizingowych terminali", którzy nawet nie myślą ich zmieniać na nic innego. Bo i po co jak mają same zalety włącznie z ceną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy lubi jeździć 10 letnim golfem ...

Są i tacy co mają BMW czy Porsche ...

 

I tak samo jest w audio ...jednym wystarczy 10 letni Golf a innym i BMW to mało ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zobacz do czego podłączone są te terminale nie zawsze jest t taki śmieciowy sprzęt jak mój. I druga sprawa dalej tylko gadasz jak niby nie działa twój system oparty o kartę PPA USB i zasilacz linowy a jak nie było obiektywnego testu tak nie ma. Więc Twoje opinie wartę są tyle co i to że ja słyszę przelatują przelatującego nad tyłkiem nosorożca komara w afryce będąc u siebie na w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wielu producentów audio PC podobnych do mojego produktu. Znajdują się na to klienci. A co najciekawsze są to zadowoleni z zakupu klienci. Słyszą w swoich systemach pozytywne zmiany jakie wnosi modyfikowany PC.

To z nimi musisz rozmawiać a nie ze mną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.