Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilanie PC Audio


ZenekXXX

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tematu po co karcie PPA USB dodatkowe zasilanie zegara skoro dobry konwerter asynchroniczny nie korzysta z niego tylko ma własny zegar?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie do jakiegoś elektronika-informatyka. Do czego potrzebny jest zegar na karcie USB. Za co jest odpowiedzialny. Na pewno nie jest tak, że zegar konwertera zastępuje całkowicie zegar na karcie. Ale co do szczegółów to nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMZ to trochę niebezpieczne rozwiązanie.

Jak chce się zdalnie sterować terminalem z Daphile, to lepiej przekierować w routerze porty 80 i 8000 bodajże, założyć darmową domenę na jakimś serwisie typu no-ip.com i viola :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też użyć VPN i połączyć się z klientem Daphile i z niego sterować.

Jednak prośba do pytającego: co chce osiągnąć? Jak wg Niego miałoby to wyglądać? Łopatologicznie!

Może odpowiedź jest prostsza niż proponowane rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcę osiągnąć?

 

Dzwoni do mnie do pracy zona i pyta jak ja mam słuchac muzyki na tym urządzeniu ........... i dalej blebleble.

włączyć wzmacniacz pilotem potrafi :)

 

To mógłbym jej włączyć jakąś płytę zdalnie, na razie jest tak że po włączeniu terminala włącza się radio automatycznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup tablet.

Ikonę z przeglądarką zostaw na głównym ekranie.

W przeglądarce ustaw stronę startową z Daphile.

Jak będzie miała stronę z Daphile to powinna już muzykę "znaleźć".

Skoro ma telefon i obsługuje menu, to obsługi daphile też się nauczy. Tym bardziej że obsługa będzie się skupiała na jednej zakładce.

 

Żona sobie posłucha a Ty dorobisz się dedykowanego pilota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wracając do tematu po co karcie PPA USB dodatkowe zasilanie zegara skoro dobry konwerter asynchroniczny nie korzysta z niego tylko ma własny zegar?

Czy sugerujesz, że taki zegar z karty kontrolera, można po prostu wylutować i dalej będzie ok z asynchronicznym konwerterem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sugerujesz, że taki zegar z karty kontrolera, można po prostu wylutować i dalej będzie ok z asynchronicznym konwerterem?

 

Raczej sugeruje że zegar, w tej karcie ma 3rzędne znaczenie a jego zasilanie jeszcze mniejsze. Biorąc pod uwagę przebieg w kształcie zębów rekin, to dyskusja jest bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy sugerujesz, że taki zegar z karty kontrolera, można po prostu wylutować i dalej będzie ok z asynchronicznym konwerterem?

Sugeruje że karta bez modyfikacji spełnia lepiej swoje zadanie niż po. Patrz obraz przebiegu na oscyloskopie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje że karta bez modyfikacji spełnia lepiej swoje zadanie niż po. Patrz obraz przebiegu na oscyloskopie.

Nie słucham na oscyloskopie, moje lampy mają takie zniekształcenia, że goni je najtańszy tranzystor, tylko jakoś kolumny nie mogą tego pojąć i nie chcą grać z tranzystorem :-)))

Piopio zadał pytanie, czy zegar na karcie ma jakiś wpływ na pracę kontrolera USB przy współpracy z konwerterem asynchronicznym. Często używa się tu skrótu myślowego zakładając, że zegar w kontrolerze jest niepotrzebny. Też chciałbym wiedzieć jak jest naprawdę. Żeby nie było niedomówień - mam zwykłą kartę USB, bez żadnych modyfikacji, zasilaczy itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje że karta bez modyfikacji spełnia lepiej swoje zadanie niż po. Patrz obraz przebiegu na oscyloskopie.

Problem jest w nieprawidłowym podłączeniu zegara do karty.

Często używa się tu skrótu myślowego zakładając, że zegar w kontrolerze jest niepotrzebny.

Jest potrzebny. Bez zegara kontroler nie będzie pracował, podobnie jak każdy inny procesor. Musi być taktowanie.

 

Piopio zadał pytanie, czy zegar na karcie ma jakiś wpływ na pracę kontrolera USB przy współpracy z konwerterem asynchronicznym.

Od strony technicznej wielokrotnie opisywano na forum rozdział domen czasowych i rolę bufora w asynchronizmie. Determinujące znaczenie ma jakość zegarów konwertera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Determinujące znaczenie ma jakość zegarów konwertera.

A jeśli sam DAC też pracuje asynchronicznie, to precyzja zegara w kontrolerze usb/spdif ma znaczenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli sam DAC też pracuje asynchronicznie,

Co masz na myśli ?

DAC do pracy po USB potrzebuje konwertera USB/SPDiF/I2S, Konwerter może być synchroniczny lub asynchroniczny. Bez konwertera praca DAC z USB jest niemożliwa. Może być konwerter zewnętrzny lub wewnętrzny / zintegrowany z DAC/ , ale być musi.

W przypadku konwertera synchronicznego jakość zegara kontrolera USB będzie miała znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli ?

Dokładnie to co napisałem. Podłączamy asynchroniczny DAC (np taki z asynchronicznym SRC (np SRC4192 czy choćby na taniej kostce ES9023 w trybie asynchronicznym) za pomocą konwertera usb/i2s.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to co napisałem. Podłączamy asynchroniczny DAC (np taki z asynchronicznym SRC (np SRC4192 czy choćby na taniej kostce ES9023 w trybie asynchronicznym) za pomocą konwertera usb/i2s.

Przeczytaj jeszcze raz co napisał kolega powyżej.

Sam DAC nie jest asynchroniczny, interfejs usb takowy może być. No i może on być na zewnątrz w postaci osobnego pudełka lub bezpośrednio już w "pudełku" DAC'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam DAC nie jest asynchroniczny

Zależy który. Mój jest, wiele innych również.

 

Kostka SRC4192 to konwerter asynchroniczny USB, a ES9023 to kostka dekodująca D->A czyli DAC.

Ale to nie ma nic wspólnego z tym o co pytam. Wspomniałem o tych dwóch układach jako o dwóch przykładowych rozwiązaniach asynchronicznego DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie ma nic wspólnego z tym o co pytam. Wspomniałem o tych dwóch układach jako o dwóch przykładowych rozwiązaniach asynchronicznego DAC.

Błąd. To nie są dwa przykładowe rozwiązania, to dwa układy o różnym przeznaczeniu. Kostka ES9023 to dekoder D->A. Nie potrafi pracować z danymi dostarczanymi bezpośrednio z USB, rozumie natomiast sygnały I2S, które potrafi wytworzyć z danych USB kostka SRC4192. SRC nie potrafi dekodować D->A. Te dwie kostki się nawzajem uzupełniają, jedna odbiera dane po USB i tłumaczy je na postać zrozumiałą dla drugiej /I2S/, która dokonuje ostatecznego dekodowania D->A.

Gdzie te dwa przykładowe rozwiązania ? Jest jedno, SRC +ES.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te dwa przykładowe rozwiązania ? Jest jedno, SRC +ES.

Ło matko!!! :)

Biorę SRC4192 aplikuję go w trybie asynchronicznym, z niego sygnał puszczam na dowolną kość DAC'a. Mam DAC asynchroniczny?

Chyba, że jako DAC rozumiesz samą kość DAC, ale tu cały czas mówi się o tym że sygnał z konwertera podaje się na DAC'a, więc mam nadzieję, że nie. Jeśli jednak to:

Biorę ES9023, podaje mu własny zegar i ustawiam do pracy asynchronicznej. Mam DAC asynchroniczny?

 

Błąd. To nie są dwa przykładowe rozwiązania, to dwa układy o różnym przeznaczeniu. Kostka ES9023 to dekoder D->A. Nie potrafi pracować z danymi dostarczanymi bezpośrednio z USB,

A gdzie ja napisałem, że potrafi? Przeczytaj może teraz ze zrozumieniem o co pytałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ES9023 to DAC z opampem w jednym.

SRC4192 to transport.

Można je razem nazwać DAC zintegrowanym, ale asychroniczne jest tylko samo USB jako transport albo jako transport w DAC.

Nigdy sam DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj może teraz ze zrozumieniem o co pytałem.

OK, przeczytałem ze zrozumieniem pytanie:

A jeśli sam DAC też pracuje asynchronicznie, to precyzja zegara w kontrolerze usb/spdif ma znaczenie?

Nie wiem co to jest kontroler usb/spdif, ale chodzi pewnie o konwerter USB/SPDiF/I2s i jego zegary.

Tak jak już pisałem jakość zegarów konwertera , szczególnie tych odpowiedzialnych za tworzenie sygnałów wyjsciowych I2S /lub zaplecionego SPDiF/, ma znaczenie, podobnie jak jakość zegara samej kostki DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość zegarów konwertera , szczególnie tych odpowiedzialnych za tworzenie sygnałów wyjsciowych I2S /lub zaplecionego SPDiF/, ma znaczenie

 

Ma znaczenie i to krytyczne! To właśnie TU jest pies pogrzebany!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to jest kontroler usb/spdif, ale chodzi pewnie o konwerter USB/SPDiF/I2s i jego zegary.

Tak jak już pisałem jakość zegarów konwertera , szczególnie tych odpowiedzialnych za tworzenie sygnałów wyjsciowych I2S /lub zaplecionego SPDiF/, ma znaczenie, podobnie jak jakość zegara samej kostki DAC

Masz rację, moje przejęzyczenie, chodziło o konwerter a nie kontroler.

asychroniczne jest tylko samo USB jako transport albo jako transport w DAC.

Nigdy sam DAC

W takim razie zajrzyj proszę jeszcze raz do datasheet ES9023 i powiedz mi na czym polega asynchroniczny tryb pracy tej kości? ("asynchronous mode")

 

Ale pomijając te kwestię postawię pytanie inaczej. Czy w przypadku konwertera USB/I2S podpiętego do DAC'a pracującego jako master, czyli nie podpinamy do niego zegara z konwertera a jedynie BCK, LRCK i DATA, jakość zegara w konwerterze nadal będzie miała tak krytyczne znaczenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wpływ na brzmienie będzie miał zarówno konwerter i jego zegar, jak i sam DAC, a w szczególności jakość wejść w nim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.