Skocz do zawartości
IGNORED

Lumin T1 w Audiostyl Katowice - 13.03.2015


Piopio

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki - wniosek

LUMIN gra na poziomie DAC we wzmacniaczu bardzo drogim

KOMP daje sygnał SP-dif na poziomie LUMINA

 

wygląda że oba urządzenie się obroniły patrząc na ceny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślę.

 

Gdyby do ML 585 podłączyć zwykły PC to Lumin zagrałby pewnie znacznie lepiej.

Z moich doświadczeń wynika, że zwykły PC jest słabym transportem. Ale za to cholernie tanim i popularnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale twój PC był znacznie lepszy i też droższy? Ale finalnie zagrał na poziomie tego Lumina i potrzebuje jeszcze dodatkowo mieć dobry DAC. To wychodzi na to, że lepiej mieć takiego Lumina i święty spokój.

Mniejsze pudełko, mniej kabli, dobry soft sterujący i świetny dźwięk. Czyli dobry dedykowany strumieniowiec jest optimum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce źródło za 15.000 - to masz rację sly30 - Lumin załatwia sprawę.

 

Mój PC zagra dobrze też z tańszym DAC. I w tym tkwi jego siła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańszym tzn jakim? Bo jak rozumiem taki system musi być wyraźnie tańszy niż ten Lumin. A twój komp też trochę kosztuje, czyli na DAC niewiele zostaje tak? Ile zostaje? 5000? Bardzo wątpię by taki DAC zagrał na poziomie tego który ma wbudowany Lumin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki były umieszczone na NAS i puszczane po LAN?

 

To wychodzi na to, że lepiej mieć takiego Lumina i święty spokój.

Mniejsze pudełko, mniej kabli, dobry soft sterujący i świetny dźwięk. Czyli dobry dedykowany strumieniowiec jest optimum.

 

Jeśli ma tylko grać z plików to tak, ale jeśli chce się korzystać z coraz bardziej rozwijających się usług zewnętrznych strumieniowania to już się robi przysłowiowa kicha. W zasadzie potrzebne jest dodatkowe urządzenie. W funkcjonalności grania z plików plus uslugi strumieniowania PC Audio + DAC ma przewagę.

Póki co, Lumin tylko zastępuje CD. PC Audio + DAC daje coś więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój PC to 2899 + np. Audio Byte Dragon 6990 = 10.000

 

I to będzie granie na poziomie Lumina choć mniej analogowe (z większym pazurem).

 

Można też grać z jakimś chińczykiem 2x ESS9018 za 5.000. Albo M2TECH Young DSD.

 

Jak ktoś ma do wydania 15.000 to najlepszym wyporem w tym momencie jest Lumin T1.

 

Pliki były umieszczone na NAS i puszczane po LAN?

PC grał z dysku SSD a Lumin z pendrive. Ale utwory były te same.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki były umieszczone na NAS i puszczane po LAN?

 

 

 

Jeśli ma tylko grać z plików to tak, ale jeśli chce się korzystać z coraz bardziej rozwijających się usług zewnętrznych strumieniowania to już się robi przysłowiowa kicha. W zasadzie potrzebne jest dodatkowe urządzenie. W funkcjonalności grania z plików plus uslugi strumieniowania PC Audio + DAC ma przewagę.

Póki co, Lumin tylko zastępuje CD. PC Audio + DAC daje coś więcej.

 

Wychodzi mi na to, że taki PC to daje więcej ale problemów. Sam myślę o dobrej wersji ale póki co słabo to widzę.

Nie wiem jak Lumin ale taki Linn ma kolosalny wybór stacji radiowych i ma już Tidala czyli Wimpa. To czego chcieć więcej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linn pod tym względem się stara i uaktualnia oprogramowanie. Jednak podejrzewam, że w szranki z Luminem trzeba postawić przynajmniej Akurate. Robiłeś możne takie porównanie? Jedyne co, to cena nowych egzemplarzy Akurate jest sporo wyższa niż Lumin T1. Jak dla mnie super funkcjonalność ma Akurate DSM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linn Akurate DS gra lepiej niż DSM i inaczej niż Lumin, bardziej gładko, można powiedzieć, że bardziej analogowo niż Lumin, który jest znów bardziej analogowy niż komputer. Do tego Linn ma program upgrade-ów do nowszych wersji i najlepszy soft. Gram na Linnach i jakoś nic lepszego ciągle nie ma. Czekam i czekam i echo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Stwierdzenie "...choć mniej analogowe..." jest tutaj bardzo istotne.

 

To zależy kto co lubi. Ja nie lubię takiego brzmienia. Coś mi w nim brakuje ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio za niewielkie pieniądze możesz zrobić w kluczowych miejscach upgrade swojego PC ( w necie jest mnóstwo informacji w tym temacie ), a wtedy... kto wie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linn Akurate DS gra lepiej niż DSM i inaczej niż Lumin, bardziej gładko, można powiedzieć, że bardziej analogowo niż Lumin, który jest znów bardziej analogowy niż komputer. Do tego Linn ma program upgrade-ów do nowszych wersji i najlepszy soft. Gram na Linnach i jakoś nic lepszego ciągle nie ma. Czekam i czekam i echo.

Myślałem, że DSM to dokładnie DS+przedwzmacniacz+wejścia na DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi mi na to, że taki PC to daje więcej ale problemów. Sam myślę o dobrej wersji ale póki co słabo to widzę.

Nie wiem jak Lumin ale taki Linn ma kolosalny wybór stacji radiowych i ma już Tidala czyli Wimpa. To czego chcieć więcej?

 

Sly, czy próbowałeś Wimpa na Linnie? Jak to gra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślałem, że DSM to dokładnie DS+przedwzmacniacz+wejścia na DAC.

 

Tylko teoretycznie. Za dużo wszystkiego napchali i skutkuje to gorszym graniem. To nie są duże różnice ale ci którzy porównywali potwierdzą.

 

 

 

Sly, czy próbowałeś Wimpa na Linnie? Jak to gra?

 

Jeszcze nie. Mam jeszcze Ariesa bo Tidal na Linna jest dopiero od ok 2 miesięcy z tego co pamiętam. Ale nawet na Ariesie i tak praktycznie nie słucham Wimpa. Wolę muzykę z własnych plików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie. Mam jeszcze Ariesa bo Tidal na Linna jest dopiero od ok 2 miesięcy z tego co pamiętam. Ale nawet na Ariesie i tak praktycznie nie słucham Wimpa. Wolę muzykę z własnych plików.

 

Rozumiem, że jest różnica w jakości dźwięku na minus dla Wimp?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linn Akurate DS gra lepiej niż DSM i inaczej niż Lumin, bardziej gładko, można powiedzieć, że bardziej analogowo niż Lumin, który jest znów bardziej analogowy niż komputer. Do tego Linn ma program upgrade-ów do nowszych wersji i najlepszy soft. Gram na Linnach i jakoś nic lepszego ciągle nie ma. Czekam i czekam i echo.

 

W swoim systemie testowałem Akurate DS oraz Klimax-a z DS0 z zasilaczem Dynamik i wrażenia mam odwrotne. To Lumin był bardziej gładki niż oba Linny. Klimax ma lepszy PRAT. Testowałem na materiale 24/96 i 24/192. Na DSD jest jeszcze inaczej, jeszcze bardziej analogowo ale trzeba włączyć filtr ultrasoniczny. Reasumując w/g mnie to Linn trochę odstaje..

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo jestem ciekaw, czy jest już jakiś streamer, który gra Wimp na poziomie grania plików, oczywiście pomijając pliki HD. Ja używam na razie Sonosa, ale jakość nie ma startu do mojego odtwarzacza CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę posłuchać Lumina. Ma dobre opinie, obsługuje DSD, co może się przydać jak będzie ich większa dostępność. W sumie Wimp itp. można załatwić czymś tanim. DAC mam na tyle sensowny, że na internet wystarczy - w końcu to tylko do poszukiwań muzyki potrzebuję, a co się spodoba i tak będę kupował jako pliki wysokiej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pytam, bo jestem ciekaw, czy jest już jakiś streamer, który gra Wimp na poziomie grania plików ?

 

NAD M50

 

Auralic Aries

 

Audio PC z Daphile na pokładzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Niekoniecznie musi się każdemu podobać ale to prawdziwy High-End. Większość audiofili nigdy nie będzie miało takiego dźwięku w domu. To, że ktoś lubi lampy nie znaczy, że tranzystory grają źle. W ocenie sprzętu trzeba być obiektywnym a nie oceniać wg własnych preferencji.

 

Kocham lampy i Kocham Nelsona Passa ale to którą drogę na całe życie wybieram nie czyni mnie bigamistą....może się mylę to mnie oświeć....proszę ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim systemie testowałem Akurate DS oraz Klimax-a z DS0 z zasilaczem Dynamik i wrażenia mam odwrotne. To Lumin był bardziej gładki niż oba Linny. Klimax ma lepszy PRAT. Testowałem na materiale 24/96 i 24/192. Na DSD jest jeszcze inaczej, jeszcze bardziej analogowo ale trzeba włączyć filtr ultrasoniczny. Reasumując w/g mnie to Linn trochę odstaje..

 

pozdrawiam

 

Lumin gra dźwiękiem bardziej masywnym co na początku może się bardziej podobać ale z czasem słyszy się, że np fortepian nie jest naturalny.

 

a co się spodoba i tak będę kupował jako pliki wysokiej jakości.

 

 

Nie będziesz. Niestety jesteś skazany na pliki 16/44 czyli CD. Wybór plików wysokiej rozdzielczości jest żałośnie mały, nowości pojawia się mało, a w DSD to już w ogóle posucha i nie ma widoków na poprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pokaże, ale uważam, że nastąpi przełom i pliki wyższej jakości niż CD będzie normą, a nie wyjątkiem.

Posiadanie możliwości odtwarzania DSD nie zaszkodzi, a może się przydać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz. Niestety jesteś skazany na pliki 16/44 czyli CD. Wybór plików wysokiej rozdzielczości jest żałośnie mały, nowości pojawia się mało, a w DSD to już w ogóle posucha i nie ma widoków na poprawę

 

W tej chwili tylko na HDt...ck jest ponad 5000 płyt, i ta ilość rośnie i to dość szybko. Materiał studyjny od dawna nie jest pisany na 16/4x, potencjał jest. Będzie popyt, będzie podaż, ot takie prawo rynku.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku odsłuchu zestawu 'firmowego' było nas sześciu. W tym czasie sprzęt Piopio nabierał temperatury pokojowej. Potem był problem z routerem i na końcu, gdy można było zacząć porównanie, towarzystwo wykruszyło się. Ponad 30 minut byłem tylko ja i Piopio.

 

 

Przypomina mi to pewien pokaz na AS gdzie słuchacze czekali pół dnia żeby posłuchać Burmeistera i Harbethów po 10 minutach duża grupa poszła słuchać czegoś innego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.