Skocz do zawartości
IGNORED

Ekrany Magic Screen


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O to porównanie ekranu białego MS do bardzo dobrego innego ekranu białego w sali kinowej. Projektor był skalibrowany pod tamten ekran. Z racji kompresji filmu oraz różnych monitorów, na których zostanie wyświetlony różnice mogą być bardziej lub mniej widoczne. Na żywo różnice były o 1/3 większe. Najlepiej oglądać w 1080p.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Markus77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wersja biała vs wersja biała. Nie mam filmów szara vs szara bo 99% klientów ma wersję białą w sali kinowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anxion zaraz znajdzie sie jeden co Ci wytknie ze plotno nie bylo naciagniete i ekran nie wyswietlil poprawnie obrazu, bo byly konty zalamania migrogranulki:) itp. masz spoko ekran i Tobie dziala co sie spawac i przekonywac niedowiarkow..., ktorym nawet na demo nie chce sie pojechac zobaczyc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Widział ktoś na żywo ekran Magicscreen Future Black AMLED w porównaniu do Future szarego?

 

Wysłane z Note 3

...to jest ten sam ekran tylko ma "żaróweczki" na tyle.... :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktorym nawet na demo nie chce sie pojechac zobaczyc...

 

Producentów jest sporo, być może ktoś ma czas aby zwiedzać Polskę. Przy załozeniu że nie wszyscy tutaj uzytkownicy mieszkają w stolicy.

Równie dobrze można by powiedzieć że komuś nie chce się odpowiedzieć jak wychodzi porównanie.

 

Sprawa druga , to pomijając kwestie że filmik powyżej nigdy nie będzie odzwierciedleniem rzeczywistości /powody znamy/ to zastanawiam się tylko dlaczego na ekranie "markowym" jest taka szara biel? Bo jej jakość jest conajmniej dyskusyjna. Jeśli ten markowy ekran to adeo, to niestety w mojej konfiguracji ta biel jest zupełnie innej jakości. Nie mając wiedzy o źródle filmiku , obstawiłbym że to ekran szary ponieważ osobiście nie udało mi się na szarych próbkach osiągnąć zadowalającej mnie bieli, bardziej coś jak na filmie, ale oczywiście nie mam powodów o takie rzeczy posądzać autora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Risto tylko z tego co wiem to ekrany MS robione są tylko do wysokości 150cm jeśli dobrze pamiętam i zarówno w 16:9 jak i 21:9.... wspominam bo może chodzi Ci po głowie takowy a może się okazać że za mały calarz... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to jest ten sam ekran tylko ma "żaróweczki" na tyle.... :)))

Aaa... dzięki :) Myślałem, że to coś w rodzaju Black Diamond. Swoją drogą widziałem taki na żywo wraz z Sony VW520ES. Robi robotę! Czerń dużo lepsza niż w HW55.

 

Wysłane z Note 3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozloze plotno z Adeo, nie bede go skrecal bo to 2h roboty plus nie mam miejsca. Ale jak uslysze wstekanie bo nie byl zlozony poprawnie to cie wysmieje i nie bede juz odpowiadal na twoje wpis

myślę że wieeelu forumowiczów będzie Ci wdzięczne za włożony trud i poświęcony czas - jeśli Ty i zapalczywy Yodas - to za tą ścianę :):):) macie racje to tym posunięciem zamkniesz usta wszystkim niedowiarkom i sceptykom włącznie ze mną :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa... dzięki :) Myślałem, że to coś w rodzaju Black Diamond. Swoją drogą widziałem taki na żywo wraz z Sony VW520ES. Robi robotę! Czerń dużo lepsza niż w HW55.

 

Wysłane z Note 3

Ale 520 to coś około 50kafli... za wysokie progi na moje nogi.... :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale spokojnie. Myślę, że za 3-4 lata będą projektory o podobnym kontraście i 4k w normalnych pieniądzach ~10-15k zł

 

Wysłane z Note 3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale spokojnie. Myślę, że za 3-4 lata będą projektory o podobnym kontraście i 4k w normalnych pieniądzach ~10-15k zł

 

Wysłane z Note 3

Liczę na to , bo odkładam zaskórniaki :) na właśnie 4k pj.... i chciałbym tym razem jvc z natywnym 4K ale tylko wtedy jak uporają się z wysokim input lagiem... a czy to bedzie led czy lampa jest mi obojętne.... dla mnie liczy się jakość obrazu a nie technologia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4k fajne ale, filmow jest garstka, moze faktycznie za 3 lata bedzie mozna zrobic upgrade, teraz nie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego że wyszłoby na jaw iż "Król jest nagi" :). Myślę że dlatego ani producent ani kolega anxion nie opublikowali filmiku z zaciemnionego pokoju face to face z adeo :)

 

Rozloze plotno z Adeo, nie bede go skrecal bo to 2h roboty plus nie mam miejsca. Ale jak uslysze wstekanie bo nie byl zlozony poprawnie to cie wysmieje i nie bede juz odpowiadal na twoje wpisy

anxion kiedy możemy się spoedziewać obiecanego filmiku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anxion kiedy możemy się spoedziewać obiecanego filmiku?

 

Wiesz co ciezko powiedziec, jedynie niedziela jest wolnym dniem dla mnie. Postaram sie wtedy zrobic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiłbym że to ekran szary

 

Ekran jest biały. Na pierwszy rzut oka nie wyglądało to źle. Obraz był akceptowalny do póki nie postawiliśmy naszego ekranu. Taki ekran zamontowała firma zajmująca się kinami domowymi. Same płótno kosztowało coś ok 2600zł za 120". Ramę klient miał swoją. Jeszcze gdzieś w garażu mam to coś co nazwali ekranem. Na moim kanale na Youtube są jeszcze dwa inne filmy porównawcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... wiec minął weekend i potestowałem troszkę moje nowe ledy za ekranem.... i mam takie wnioski... po załączeniu tegoż "ustrojstwa" i po odpowiednim dobraniu koloru i jego jasności czerń robi się oledowa i bez jaj bo wiem co widzę :))) ....aleeeee podczas seansu w zupełnej ciemnicy ta oledowa czerń gubi w sobie szczegóły :((((, tak zadziałało moje oko...podczas seansu w zupełnej ciemnicy, także odczułem subiektywnie, że obraz zrobił się troszkę mniejszy...ale za to poczułem, że obrazu nie ogranicza ściana za ekranem i sam ekran i jest on 3D , chodzi mi o jego głębię... co ,kto, lubi... teraz każdy kto chce ten patent u siebie musi sam sobie odpowiedzieć co jest dla niego ważniejsze...

... podsumowując, jestem na "tak" ,bo ekran w ciemnicy (bez obrazu ale podświetlony ) robi ekstra klimacik przy słuchaniu mojego marnego stereo i nie tylko... i gdy oglądam coś "niezobowiązujacego" w dzień ,kiedy jakieś zew.światło dociera na ekran używam tych "żaróweczek" dla jeszcze większej poprawy już dobrego kontrastu...

 

... zaznaczam ,że są to moje wnioski i subiektywne odczucia mojego czterdziestoletniego oka... ale wiem co widziałem i napisałem jak odebrało to moje uzwojenie (czyt. mózg).... :)))

 

.

 

...pisząc o tym traceniu szczegółów w czerniach to dotyczy to obszaru blisko krawędzi ekranu czyli miejsc bliskich podświetlenia ledowego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... wiec minął weekend i potestowałem troszkę moje nowe ledy za ekranem.... i mam takie wnioski... po załączeniu tegoż "ustrojstwa" i po odpowiednim dobraniu koloru i jego jasności czerń robi się oledowa i bez jaj bo wiem co widzę :))) ....aleeeee podczas seansu w zupełnej ciemnicy ta oledowa czerń gubi w sobie szczegóły :((((, tak zadziałało moje oko...podczas seansu w zupełnej ciemnicy, także odczułem subiektywnie, że obraz zrobił się troszkę mniejszy...ale za to poczułem, że obrazu nie ogranicza ściana za ekranem i sam ekran i jest on 3D , chodzi mi o jego głębię... co ,kto, lubi... teraz każdy kto chce ten patent u siebie musi sam sobie odpowiedzieć co jest dla niego ważniejsze...

... podsumowując, jestem na "tak" ,bo ekran w ciemnicy (bez obrazu ale podświetlony ) robi ekstra klimacik przy słuchaniu mojego marnego stereo i nie tylko... i gdy oglądam coś "niezobowiązujacego" w dzień ,kiedy jakieś zew.światło dociera na ekran używam tych "żaróweczek" dla jeszcze większej poprawy już dobrego kontrastu...

 

... zaznaczam ,że są to moje wnioski i subiektywne odczucia mojego czterdziestoletniego oka... ale wiem co widziałem i napisałem jak odebrało to moje uzwojenie (czyt. mózg).... :)))

 

.

 

...pisząc o tym traceniu szczegółów w czerniach to dotyczy to obszaru blisko krawędzi ekranu czyli miejsc bliskich podświetlenia ledowego...

 

Yodas rowniez zauwazylem ze przy wlaczeniu ledow obraz jak by robi sie troche mniejszy, ale za to uzykujemy glebie obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przecież dokładnie tak napisałem... :)))

 

A ja potwerdzilem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądam film "Raport Europy" ... dużo ujęć w kosmosie....i powiem jedno, ledy robią robote... :)))

 

"Interstellar" muszę obejrzeć po raz kolejny tym razem z patentem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj probowalem rozlozyc Adeo plotno ale nie udalo sie, nie mam na czym tego powiesic a skrecac calego ekranu mi sie nie chce. Wiec sorry ale bedzie chyba lipa z testu. Za maly apartament mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj probowalem rozlozyc Adeo plotno ale nie udalo sie, nie mam na czym tego powiesic a skrecac calego ekranu mi sie nie chce. Wiec sorry ale bedzie chyba lipa z testu. Za maly apartament mam.

...to za chwilę się dowiesz ,że Twoje zachwyty to szeptany marketing albo marketingowy bełkot.... takie życie... ;)

 

... a jest to takie proste aby zweryfikować swoja opinię lub ja potwierdzić... a mianowicie Podróż ... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to za chwilę się dowiesz ,że Twoje zachwyty to szeptany marketing albo marketingowy bełkot.... takie życie... ;)

 

Zdaje sobie z tego sprawe.

Ale my wiemy co ten ekran potrafi :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj probowalem rozlozyc Adeo plotno ale nie udalo sie, nie mam na czym tego powiesic a skrecac calego ekranu mi sie nie chce. Wiec sorry ale bedzie chyba lipa z testu. Za maly apartament mam.

Wiedziałem że tak będzie :) - szkoda.... Nie chce już tu polemizować, napierać, przekonywać kogoś czy wymuszać - już mi to obojętne, tylko nie mogę zrozumieć jednej rzeczy - fan AV taki jak ja, Yodas anxion i większość tu zarejestrowanych ludzi zrobiło by takie porównanie bezpośrednie nawet dla siebie, żeby wiedzieć na czym się stoi i jaka jest naprawdę różnica miedzy dotychczasowym sprzętem a nowym. Ja bym tak przynajmniej zrobił ale widocznie nie każdy ma bzika na punkcie AV i dązeniu do jak najlepszego obrazu i dzwięku (w miare swoich możliwości oczywiście)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że tak będzie :) - szkoda.... Nie chce już tu polemizować, napierać, przekonywać kogoś czy wymuszać - już mi to obojętne, tylko nie mogę zrozumieć jednej rzeczy - fan AV taki jak ja, Yodas anxion i większość tu zarejestrowanych ludzi zrobiło by takie porównanie bezpośrednie nawet dla siebie, żeby wiedzieć na czym się stoi i jaka jest naprawdę różnica miedzy dotychczasowym sprzętem a nowym. Ja bym tak przynajmniej zrobił ale widocznie nie każdy ma bzika na punkcie AV i dązeniu do jak najlepszego obrazu i dzwięku (w miare swoich możliwości oczywiście)

... i trafiłeś w "dziesiątkę" z tym fanem AV i bezpośrednim porównaniem, ponieważ jakiś czas temu dokonałem własnie takiego porównania ( o czym już wspominałem ) , (przy okazji dla siebie i kolegi niedowiarka własciciela rozwijanego ) z adeo ref grey rozwijanym .... co prawda nie przyszło mi do głowy ,żeby krecić nastepny filmik (powód prosty , jest kilka na youtube), a szkoda jakoś tak wyszło ( teraz żałuje)..... aleeee i tak mój filmik byłby tylko szeptanym marketingiem, przecież jestem niewiarygodny.... nieprawdaż ?

 

A jak ekran sprawuje się w 3D?

Tak samo rewelacyjnie jak w 2D....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.