Skocz do zawartości
IGNORED

Ekrany Magic Screen


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak ekran sprawuje się w 3D?

 

Obraz 3d z Magicscreen jest dokladniejszy jakby wyrazniejszy.

 

Wiedziałem że tak będzie :) - szkoda.... Nie chce już tu polemizować, napierać, przekonywać kogoś czy wymuszać - już mi to obojętne, tylko nie mogę zrozumieć jednej rzeczy - fan AV taki jak ja, Yodas anxion i większość tu zarejestrowanych ludzi zrobiło by takie porównanie bezpośrednie nawet dla siebie, żeby wiedzieć na czym się stoi i jaka jest naprawdę różnica miedzy dotychczasowym sprzętem a nowym. Ja bym tak przynajmniej zrobił ale widocznie nie każdy ma bzika na punkcie AV i dązeniu do jak najlepszego obrazu i dzwięku (w miare swoich możliwości oczywiście)

 

Ja ci powiem, ze nie moglem czekac z Adeo az sie sciemni, poprostu mam za male mieszkanie, zeby trzymac dwa ekrany rozwiniete. Dlatego zrobilem porownanie rano. Ale mam porownanie w glowie, w koncu Adeo mialem prawie 3 lata, Magicscreen to inna liga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Ale mam porownanie w glowie, w koncu Adeo mialem prawie 3 lata

Moim zdaniem to żadne porównanie! :) Nie od dziś wiadomo że:

1. Pamięć ludzka jest zawodna.

2. W grę wchodzi autosugestia (i to bardzo!)

3. Bardzo często takie porównanie odbywa się na innym materiale

4. itp. itd. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to żadne porównanie! :) Nie od dziś wiadomo że:

1. Pamięć ludzka jest zawodna.

2. W grę wchodzi autosugestia (i to bardzo!)

3. Bardzo często takie porównanie odbywa się na innym materiale

4. itp. itd. :)

 

Zgadza sie co do 2 pkt.

 

A porownanie robie zawsze na tym samym materiale.

Pamietam jedno z Adeo Gre Reference, jak go zalozylem to nie odczulem takiej zmiany jak z Magic.

Napewno pamietam, ze bylo lepiej niz na wczesniejszym bialym ekranie, ale nie bylo WOW i zastanawialem sie na co wydalem 600 euro :( to zdecydowanie pamietam.

Ale napewno bylem szczesliwy, ze juz nie mialem zagiec na ekranie hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jgx teraz to pierniczysz trzy po trzy :))) ... jak to porównanie "w głowie" Anxiona to żadne porównanie?... przecież zna tamten ekran i jakość filmów na nim widzianych na pamięć, a teraz odkrywa te projekcje na nowo... zgodziłbym sie z Twoim zdaniem gdyby kazdy z tych ekranów widział po pięć minut w wiekszym odstepie czasowym, wtedy pamięć wzrokowa moze nie zadziałać tak do końca obiektywnie...

...trzy lata miał adeo przesiadł się z dnia na dzień na MS-a i jego pamięć moze być nieobiektywna?

 

Dam inny przykład... jeździsz vw polo i z dnia na dzień przesiadasz się do vw passata z mocniejszym motorem i lepszym wyposażeniem...i co nie widzisz i nie czujesz róznicy ? ...jgx ogarnij się? :)))

 

...jezeli zmieniamy coś bezposrednio jedno po drugim to plusy i minusy widzimy natychmiast..... a jezeli po zmianie odczuwamy efekt "WOW" to już wiemy wszystko ,że było warto.... bo efekt "WOW" powoduja nasze zmysły ,a one nas w tym przypadku nie oszukają bo to sa odczucia bezposrednie a nie jakieś przemyslenia "za" i "przeciw" i wmawianie sobie że jest lepiej... czy jak zmieniałes swój projektor na lepszy, to co? nie odczułeś poprawy jakości? musiałeś podłaczyć stary zeby zobaczyć różnice? jesli tak tzn. ze ten nowy to źle wydana kasa...i b.mały skok jakościowy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię zmiany i już wkrótce kupię to cudeńko . Jakoś nie sprzedaje się mój Adeo , więc będę zamawiał ekran w ciut innych proporcjach . Adeo jest 1.85 , a MS 1.78 i osadzę w ramie Adeo .

Nie omieszkam zrobić bezpośredniego porównania tych dwóch typów ekranów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być 110 cali , ale popsuje się rozstawienie głośników ( stereofonia) . Jakieś ledziki mam już za ekranem , ale ich nie używam .

Chcę wykorzystać swoją 99-100 " ramę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Miało być 110 cali , ale popsuje się rozstawienie głośników ( stereofonia) . Jakieś ledziki mam już za ekranem , ale ich nie używam .

Chcę wykorzystać swoją 99-100 " ramę .

Właśnie dlatego pytałem bo byłem ciekaw jak chcesz ramę 100calowego adeo zapakować na 110" MS-a... ;)

 

Ja ledziki używam przy filmach bardzo ciemnych (kosmos i takie tam ) czerń jeszcze lepiej smakuje... ale u Ciebie jak połączysz kontrast nowego ekranu i swojej maszyny to będzie na pewno mega...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak połączysz kontrast nowego ekranu i swojej maszyny to będzie na pewno mega...

 

nie ma czegoś takiego jak kontrast ekranu; jest natomiast kontrast maszyny o której piszesz.....wiec nic nie mozna połączyć, a jedynie utrzymać kontrast i lumeny jakim dysponuje owa maszyna przy pomocy ekranu i warunków pomieszczenia :) sorry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie czy jest ktoś z okolic katowic posiadający ekran MS ?

I czy ktoś MS działający z projektorem 3LCD (epson)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegoś takiego jak kontrast ekranu; jest natomiast kontrast maszyny o której piszesz.....wiec nic nie mozna połączyć, a jedynie utrzymać kontrast i lumeny jakim dysponuje owa maszyna przy pomocy ekranu i warunków pomieszczenia :) sorry

...Jak zwykle masz rację... ale nie do końca , ponieważ warunki pomieszczenia ( zakładam ciemnice z jasnym sufitem i ścianami ) mają w tym przypadku znikome znaczenie... :) sorry ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. ponieważ warunki pomieszczenia ( zakładam ciemnice z jasnym sufitem i ścianami ) mają w tym przypadku znikome znaczenie

 

sam siebie negujesz. To co u góry napisałeś to jest wlasnie to o czym pisałem. I jak to nazwałeś to 'ciemnica' poprawiasz warunki projekcji.

Ekran jest pasywnym narzędziem, a nie dynamicznym jak projektor. Sa po prostu rożne możliwości i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem użytkownikiem ekranu magic screen future od kilku miesięcy .Kupiłem go z zamiarem używania w salonie niezaadaptowanym z jasnym sufitem . jasnymi scianami. moje spostrzeżenia :w dzien pochmurny niezasłoniete roletami mozna oglądac tv bez problemu (filmy oglądam wieczorami) w słoneczny dzień da się ale z trybem dynamicznym inaczej słaba jakośc ale telewizora też nie oglądamy raczej w słoneczny dzień.projekcja nocna obraz bardzo dobry tak jak inni uzytkownicy juz się wypowiadali,

 

ale co do dyskusji o porównaniu ekranu magic screen future do innych ekranów. jesli producent pokazuje filmiki porównawcze z innymi ekranami w dzień lub w pomieszceniu gdzie sa światła to widać ze ekran jest bezkonkurencyjny. Natomiast jesli nie ma filmików prównawczych z projekcji nocnej to cóż albo nie ma takiej różnicy(lub filmiki nie oddają w to nie wnikam) Bo jeśli jest duża róznica na plus to dziwi nie zamieszcenie i nie pochwalenie się .bo tej jeden filmik z sali kinowej do mnie nie przemawia. Jesli uzytkownicy forum mozliwe przyszli kupujący o to proszą i nie ma odzewu to niech sami sobie odpowiedza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w piątek w Świdnicy na prezentacji ekranu Magic Screen. Posiadam Benq w1070 i ekran ramowy Velvet Helios Grey. Powiem szczerze, że zrobił na mnie wrażenie, takiej czerni osobiście nie mam i nie widziałem jak tutaj. Wizualnie zdecydowanie bardziej mi się podoba niż obecny, po prostu wole jak wszystko ma cienka ramę, przypomina mi to bardziej cienki TV. Kontrast tez super, ale puszczane wszystko było z Sony hw30, czyli model zdecydowanie lepszy niż mój, jednak z nc+, gdzie sygnał był super, wiec z bluray zapewne byłoby jeszcze lepiej :) osobiście mam w planach zmianę w nowym roku, jednak najpierw będzie sprzedać obecny. No i rozwiązanie z ledami tez dla mnie fajne, bo nie zawsze lubie oglądać filmy w całkowitej ciemności i często zapalam sobie jakąś lampkę, a tutaj podświetlenie z tyłu robiloby robotę.

 

Jedynie żałuję, że pojechałem tak późno, trzeba było jechać wcześniej i wtedy kupić ten ekran i teraz nie byłoby rozkmin jak sprzedać i czy ogólnie uda się sprzedać obecny :)

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jak nie puscisz go po kosztach to praktycznie odsprzedaz ekranu graniczy z cudem ... ja tak mialem, drugi to chyba dam gratis :) jak bede proja sprzedawac.

A ten MS na prezentacji to bialy czy grey byl ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran świeżutkie, ma 2-3 miesiące :) ale zdaje sobie sprawę, że parę stowek trzeba będzie stracić przy ewentualnej sprzedaży :) grey

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Lucky555 czy ty czasem nie pytałeś o dobór ekranu na forum u Gmera i Macka.K? bo pamietam ze było cos tam doradzane w temacie czy brać MS czy Adeo Helios i tych kilku jajogłowych doradców ( nie mówie tu o Macieju i Gmerku) nigdy niewidzących MS-a stwierdzało ze "bierz heliosa bedziesz miał dwa tysie w kieszeni bo róznica w jakosci nie jest tyle warta"....

 

...jesli tak było to napisz tym "głowom" jak to jest z tym MS-em... i że ich rady mozna sobie wsadzić, moze ich zawstydzisz i inni przejrzą na oczy ,że to tylko teoretycy gawędziarze.... ja tam juz się nie udzielam bo nie mam zamiaru polemizować ze ślepymi którzy maja teorię opanowaną ale z praktyka u nich na bakier.....

 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Lucky555 czy ty czasem nie pytałeś o dobór ekranu na forum u Gmera i Macka.K? bo pamietam ze było cos tam doradzane w temacie czy brać MS czy Adeo Helios i tych kilku jajogłowych doradców ( nie mówie tu o Macieju i Gmerku) nigdy niewidzących MS-a stwierdzało ze "bierz heliosa bedziesz miał dwa tysie w kieszeni bo róznica w jakosci nie jest tyle warta"....

 

...jesli tak było to napisz tym "głowom" jak to jest z tym MS-em... i że ich rady mozna sobie wsadzić, moze ich zawstydzisz i inni przejrzą na oczy ,że to tylko teoretycy gawędziarze.... ja tam juz się nie udzielam bo nie mam zamiaru polemizować ze ślepymi którzy maja teorię opanowaną ale z praktyka u nich na bakier.....

 

.

 

tak dokładnie to ja założyłem ten temat :) oczywiście swoją opinię napiszę też na drugim forum

pewnych rzeczy człowiek nie przeskoczy, wtedy na gwałt potrzebowałem i ekran i projektor, a budżet miałem ograniczony, teraz jak człowiek pomyśli to trzeba było zrobić te 50 km zdecydowanie wcześniej, oglądać nawet dłużej na ścianie "fuchsji", a teraz cieszyć się z innego ekranu i nie myśleć co zrobić z tamtym :) ale co zrobić, człowiek się uczy cały czas

 

co jak co, wszystkim niezdecydowanym polecam ten ekran, ale najlepiej zrobić te kilkadziesiąt/kilkaset km, żeby samemu zobaczyć, bo ekran tani nie jest :) ja wiem, że do salonu (przynajmniej mojemu) nadawałby się idealnie, bo wygląd ma nowoczesny, a również jakość oglądania też jest na wysokim poziomie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucky555 a moze Ty tez wrzucisz jakies video z swiatlem i bez ?? dodatkowo dajac na polowe swoj velvet helios. Tak wiem, ze to nie bedzie odzwierciedlac prawdziwego efektu ekranu ms, ale zapewne roznica jakas bedzie...

moze dzieki temu niedowiarki przynajmniej przestana peplac, bo na demo napewno nie pojada :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joo zakrecilem sie... to kiedy bedziesz miec :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@llukk oczywiście Twoja logika jest poprawna ale czy ten MS to jest Twój pierwszy ekran czy zmieniałeś z innego zwykłego...?

Przypuszczam że nie miałeś innego wcześniej lub nie widziałeś projekcji u siebie (twoje warunki) na innym ekranie i dlatego piszesz to co piszesz w ostatnich swoich zdaniach ;) ... bo biorąc Twoje warunki projekcji to po zmianie na MS-a różnice jakości zobaczył byś natychmiast podobnie jak inni użytkownicy....

I chcę tu zaznaczyć że bierzemy pod uwagę antykinowe warunki , czyli ciemnica ale jasne ściany i sufit (zero adaptacji poza odcięciem światła)...nie będę się wypowiadał jak ekran działa we wzorowym środowisku kinowym ponieważ w takowym jego działania nie widziałem...

 

Zdaje sobie sprawę że dla Wielu mój wpis to znowu "tylko" teoria , jak Niektórzy słusznie zauważą ... ;)

zaczynam naprawdę żałować że mając u siebie (choć bardzo krótko ) Adeo ref grey nie popełniłem stosownego filmiku...ale nic straconego bo teraz nie powtórzę tego błędu :) jak będzie okazja....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż MS-a należało by porównywać (bezpośrednio) z ekranami przystosowanymi do projekcji w jasnym otoczeniu (aby miały szanse powalczyć ) czyli np.z takim Adeo Helios Grey.... bo porównywanie do zwykłych ekranów jest zupełnie nieobiektywne ponieważ te zwykłe stworzone zostały do projekcji w pomieszczeniach chociaż w części zaadaptowanych...a że większość użytkowników montuje je w warunkach kompletnie nieodpowiednich to już inna sprawa ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie boj zaby jak ja kupie to zrobie na bank filmik w pelnej ciemnicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hifibloke

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
nadal nie ma filmiku porównawczego z projekcji nocnej. ?

Zadałem Ci kolego pytanko kilka postów wyżej...czy mógłbyś się do tego odnieść?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to jest moj pierwszy ekran wczesniej tv i sony hmz (ktory prawde powiedziawszy daje wieksza imersje niz projektor )

 

i ja jestem zadowolony z ekranu.

ale chcialbym porównania dla innych czytelników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz słuszną rację...

 

Wracając do poprzednich moich postów ...moje przypuszczenia były słuszne i byłem ich pewien bo wiem jak wielka jest różnica jakości obrazu w naszych warunkach.... i wiem też że gdybyś przesiadł się ze zwykłego to pisałbyć o MS-ie w samych superlatywach bez cienia podejrzenia, że z jakiegoś powodu brak filmików porównawczych w zupełnej ciemnicy......

ja wiem też że żaden filmik nieodda tej różnicy... ale oczywiście jakiś pogląd można sobie wyrobić...dopiero na żywo szczena ląduje na glebie... ;)

 

 

Wiem też że są różne wyczucia jakości i akceptacji tej jakości... ale w tym przypadku różnicę zobaczy nawet "ślepiec i daltonista"... oczywiście cały czas mówię o projekcji w warunkach antykinowych i kompletnym odcięciu jakiegokolwiek światła... :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...@llukk a czy Ty czasem nie masz sony300 (4k)? Jeśli tak to jak ta maszyna się sprawuje i czy coś natywnego 4k już oglądałeś? Chodzi mi o filmy i nie "remastered4K"....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yodas musze Cię wspomóc i cos napisać bo wygląda na to że zaczynasz tu monologi sam ze sobą :) - ale do rzeczy . - w najbliższym miesiącu będe służbowo w: Warszawie, Gdańsku, Łodzi Poznaniu i Katowicach - w którym z tych miast i gdzie konkretnie mogę obejrzeć MS? Powoli dojrzewam do dedykowanego ekranu ramowego (120") i biorę lekko (brałbym mocno tylko że ta cena:) pod uwagę MS. Ktoś pomoże? Może producent bo jest tu obecny. Wiem że kiedyś na początku produkt obejrzeć można było tylko u producenta no ale teraz jak już trochę "okrzepł" na pewno jest w szerszej sprzedaży lub producent ma przedstawicielstwa

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.