Skocz do zawartości
IGNORED

Klub AudioSolutions


Scout
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy konstrukcji Giediminasa z manufaktury AudioSolutions. Podzielcie się wrażeniami, zadawajcie pytania, z czym u Was grają i komu grają :)

Klub otwarty dla wszystkich chcących poznać tę może jeszcze mało znaną wytwórnię na naszym rodzimym rynku.

Osobiście wpisuję się z Euphonami 50 w kolorze dymionego dębu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu ukazała się recenzja Pana Ryki http://hifiphilosophy.com/recenzja-audiosolutions-euphony-50/?caly-artykul=1 podzielacie jego zdanie? Ja z większością się zgadzam. Nie zgodzę się jedynie ze stwierdzeniem, że nie generują basu na odpowiednim poziomie. W odpowiednim pomieszczeniu i konfiguracji sprzętowej basu jest tyle ile być powinno i to w satysfakcjonującej jakości. Nadmienię, że poprzednie moje kolumny krajowego producenta, zresztą bardzo dobre w swoim przedziale cenowym aspirujące i konkurujące z konstrukcjami dwukrotnie od siebie droższymi, przy Euphonach 50 nie miały zwyczajnie przysłowiowego "startu".

Może napiszą coś koledzy zaznajomieni z tą filigranową konstrukcją, którzy słyszeli je w akcji z różnymi źródłami i w różnym repertuarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ja posiadam Rhapsody 80. Mialem w domu takze Rhapsody 60, niestety nie zagraly tak jak chcialem, a szkoda bo najbardziej mi sie podobaly z wygladu. Mialem tez przyjemnosc goscic w domu Guimbarde, monitory ktore zagraly lepiej od moich poprzednich glosnikow jakimi byly Amphion Argon 3L. W salonie mialem okazje tez posluchac przez chwile Euphony 90, ktore tez graja bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle nie mogę się nadziwić ulepszając mój system kabelkami, że tak niskobudżetowe głośniki zastosowane w Euphony 90 potrafią tak fajnie grać i lepsze kabelki powodują, że grają jeszcze fajniej. Nigdy wcześniej nie słyszałem tak muzykalnych kolumn. Słuchałem Rhapsody 60, 80, Guimbarde (cudowna stereofonia, ale za mały kick, jako drugie monitory bym chciał mieć) i jednak seria Euphony wydaje mi się najbardziej muzykalna, można ich słuchać godzinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euphony 90, to bardzo dobre kolumny podłogowe, ale jeszcze większą rewelacją wydają się proste, niewielkie, podstawkowe Euphony 40 w obudowie zamkniętej.

Wczoraj w ramach poszukiwań i eksperymentów, doszliśmy do niezwykłej konfiguracji, która potwierdza, że dobrze zaprojektowana i zestrojona kolumna,

nie musi być droga, a drogie głośniki nie są żadną gwarancją dobrego brzmienia. Jeśli konstruktor słyszy i wie co robi, to z tanich, ale poprawnych komponentów można stworzyć wyśmienity produkt.

Po wczorajszych zabawach z wygrzewaniem EU40, została do dzisiaj poniższa, na pierwszy rzut oka, absurdalna konfiguracja:

Źródło - Lumin T1,

wzmacniacz - Atoll AM200

Okablowanie - Interkonekt Albedo GEO 1m, głośnikowe Tellurium Q Black 2x3m, zasilanie to srebrne sieciówki naszej konstrukcji.

Na końcu kolumny AudioSolutions Euphony 40 za 3700/para, które pomijając, że grają w 24m2, co wymusza kompromis na basie, pokazują jak genialnie są zestrojone i jak są dokładne i przejrzyste.

Budowanie sceny, nasycenie wybrzmień, szczegóły, powietrze, wielkość wokali i instrumentów. Bajkowa prezentacja.

Będzie to grało jeszcze parę dni, dlatego zapraszamy, bo warto posłuchać. Śmiem twierdzić, że nie ma obecnie tak dobrej kolumny podstawkowej w zamkniętej obudowie za tą kasę na rynku.

Wszystkie wielkie marki mogą się schować. W dodatku wypakowaliśmy kolumienki w fornirze zebrano i wyglądają ślicznie.

1492544_780265915322257_1066856045_o.jpg

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Guimbardy prezentują fantastyczną przestrzeń i stereofonię. Również zauroczony ich prezentacją zabrałem je do domu, ale w moich warunkach nie generowały odpowiedniego basu, co nie jest jednoznaczne z tym, że go nie mają. W innym pomieszczeniu w konfiguracji z Audia Flight III grały tak, że ludzie zbierali szczęki z podłogi, był bas i to jaki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem długą drogę poszukiwań odpowiednich kolumn do mojego domu . Od wstęgowych Swansów M3 , Minasów Anorów ( zresztą bardzo dobrych ) , Sonus Faberów Liuto ( całkowita pomyłka ) , Xavianów xn125 evo ( bardzo urokliwych ) i ostatnio Audiosolutions Rhapsody 80 ( to jest to :) . Te ostatnie spisują się wspaniale grając w trudnym akustycznie pomieszczeniu . Wcześniej grały z Heglem H100 i H200 a teraz czarują z monoblokami Audiona na lampach 300 B ( bardzo leciwymi ) . Mój zestaw może nie nagłośni dyskoteki w Remizie ale zapewnia długie chwile relaksu i muzycznej nirwany .

 

Postaram sie wkleić kilka zdjeć po pracy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem długą drogę poszukiwań odpowiednich kolumn do mojego domu . Od wstęgowych Swansów M3 , Minasów Anorów ( zresztą bardzo dobrych ) , Sonus Faberów Liuto ( całkowita pomyłka ) , Xavianów xn125 evo ( bardzo urokliwych ) i ostatnio Audiosolutions Rhapsody 80 ( to jest to :) . Te ostatnie spisują się wspaniale grając w trudnym akustycznie pomieszczeniu . Wcześniej grały z Heglem H100 i H200 a teraz czarują z monoblokami Audiona na lampach 300 B ( bardzo leciwymi ) . Mój zestaw może nie nagłośni dyskoteki w Remizie ale zapewnia długie chwile relaksu i muzycznej nirwany .

 

Postaram sie wkleić kilka zdjeć po pracy .

 

Znalazłem genialny kawałek swietnie brzmiący na audiosolutions ( pewnie nie tylko )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie moich lampek jeszcze z testów . Tu zapadła decyzja ...................................o Rhapsody 80

Zacna konfiguracja gości teraz u Ciebie po testach, w końcu pełna nirvana ☺

To cieszy.

pzdr.

 

Premiumsound

 

A jak się mają AudioSolutions Euphony 40 do Sounddeco Alpha M2?

Też obudowa zamknięta, cenowo podobnie.

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacna konfiguracja gości teraz u Ciebie po testach, w końcu pełna nirvana ☺

To cieszy.

pzdr.

 

Premiumsound

 

A jak się mają AudioSolutions Euphony 40 do Sounddeco Alpha M2?

Też obudowa zamknięta, cenowo podobnie.

pzdr.

 

Zapraszam do mnie na domowy teścik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też poczyniłem pewien wpis w Klubie Xaviana - #302.

Nie dajcie się nabierać na brednie.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk nie mam możliwości porównać AS40 . Ale słuchałem u klilku znajomych euphonów 50 (M.in z atollem 100 ) i powiem że za te pieniążki te małe podłogówki grają bardzo przestrzennie i z zadziwiająco dużym basem .

 

Bas jest dobrze kontrolowany i równy. Porównywałem m.in z Xavianem i czeskie paczki miały podbity wyższy bas, co jakby ocieplało brzmienie. ephony 50 grały dźwiękiem wg. mnie lekkim, przyjemnym, czystym, odpowiadało mi ich brzmienie zarówno z Atollem jaki Marantzem. Scena głęboka, źródła pozorne dobrze zlokalizowane. Stereofonia na wysokim poziomie, szczególnie jak na tą cenę. Kupiłem jednak Tannoye bo były za granicą ponad 1500 zł tańsze w wyprzedaży. Gdyby nie to brałbym Audiosolutions.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eloł

Miło jest móc napisać: też należę do tego klubu. Jestem tu freshmanem, więc wszystko co dalej, to świeże jeszcze emocje. Euphony 90 grają u mnie w domu od kilku zaledwie dni. Nie mogę napisać, że jestem szczęśliwym posiadaczem, bo to się stanie za 20 miesięcy, gdy spłacę raty. (Na razie jestem tylko szczęśliwym użytkownikiem). No tak, mówiąc bez ogródek kolumny te są poza moim budżetem. Z czym zatem mamy do czynienia? Głupotą niedpowiedzialnego zadłużania się? Hmmm... To raczej desperacja. Tak się nieszczęśliwie złożyło, że moje audiofilskie życie to jedna wielka katastrofa. Zacznijmy może od tego, że pokój, w którym muzyka stara się zaistnieć to całkiem spore pomieszczenie, słabo wytłumione, ze skosami, a na podłodze są panele, co też swoje negatywne znaczenie ma. Sam system to niestety kwaśny owoc wieloletniego nakładania się na siebie kolejnych błędów. Jak do tego doszło to temat na osobną opowieść i przestrogę dla innych, wkraczających dopiero w audiofilską pasję/szajbę/chorobę - proszę sobie wybrać najbardziej pasujące określenie.

Że jest źle, sprawę zdałem sobie dawno temu. Czego ja nie słuchałem, żeby znaleźć receptę na wyjście z matni. Kable głośnikowe, zasilające, interkonekty, wzmacniacze, a nawet kondycjonery i chyba wszystkie kolumny, choćby teoretycznie w zasięgu budżetu jakie dało się odsłuchać w Trójmieście. I nic... Pierwszy raz Ephony 90 usłyszałem gdzieś z rok temu. Od razu zrobiły na mnie wrażenie. Ale jako się rzekło to sprzęt poza moim budżetem, więc kombinowałem jak koń pod górę, by znaleźć inne, tańsze rozwiązanie (przy okazji wystawiając cierpliwość Pana Arka z PremiumSound na ciężkie próby). Jak się ta walka zakończyła już wiecie. Pan Wojtek Pacuła z HighFidelity zawsze powtarza, że dobrym kolumnom powinna towarzyszyć dwukrotnie droższa elektronika. Coż, u mnie te proporcje są bardzo zachwiane. A mimo to, fun jest. I to jaki. Jeśli Pan Wojtek ma rację to Euphony 90 będą moimi kolumnami na lata, a pozostają mi marzenia o uskładaniu kasy na odpowiadający ich klasie wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ! Miałem podobny problem z akustyką . Po wielu próbach z wieloma kolumnami tylko Audiosolutions potrafił je zniwelować ( nie naprawić ) . W moim pomieszczeniu fajnie grały jeszcze minasy z heglem , ale Raphsody 90 to troszkę inny świat ( z całym szacunkiem dla minasów ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eloł

Miło jest móc napisać: też należę do tego klubu. Jestem tu freshmanem, więc wszystko co dalej, to świeże jeszcze emocje. Euphony 90 grają u mnie w domu od kilku zaledwie dni. Nie mogę napisać, że jestem ...

 

I bardzo Ci OlO gratuluję :)

U mnie 90 były za duże do pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I bardzo Ci OlO gratuluję :)

U mnie 90 były za duże do pomieszczenia.

 

Hej

2xPiotr i Scout, dzięki za dobre słowo.

Scout, w jaki sposób objawiło się niedopasowanie 90tek do Twojego pomieszczenia?

Chodzi o bas? Jego nadmiar? Nawet, jeśli moje zgadywanki idą w niewłaściwym kierunku to i tak chętnie pociągnę basowy wątek. Twórca ukrywający się pod artystycznym pseudonimem

Eskmo ma w dorobku utwór pod tytułem San Francisco. To świetny kawałek sam w sobie. A dla fanów basu ziemia obiecana. Jak również dobry poligon do pokazania na co stać Euphony 90. Przy czym warto zauważyć, że przy pierwszym kontakcie z tymi kolumnami łatwo ich nie zauważyć , jeśli ktoś szuka "wzrokowo" kolumn do dużego pomieszczenia lub takich z dużym potencjałem dynamicznym. Bo umówmy się, że te małe głośniczki na froncie obudowy szału nie wróżą. Gdy Pan Arek pierwszy raz zapewniał mnie, że dadzą radę w dużym pomieszczeniu odebrałem to jak pieśń sprzedażną handlowca od Zepterów mającą na celu Wcisnąć, Sprzedać, Zapomnieć. Sorry za szczerość Panie Arku. Do czasu, gdy kolumny stanęły na odsłuchy u mnie w domu. I znowu sorry za szczerość, mam w nosie, czy to jest bas osiągnięty sztuczkami z bass reflexem i źle urodzony, bo jego rodowód nie wywodzi się w prostej linii ze szlachetnej (rzekomo) obudowy zamkniętej, ani z dużego papierowego przetwornika basowego. Żeby była jasność: rozumiem doskonale z czego wynikają takie poglądy na temat dobrego basu. Nie można odmówić im sensu i racji. Jak się jednak okazało można również osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty innymi metodami. I fajnie. Warto też zauważyć, że Euphony 90 mają bogate możliwości związane z bass mangementem. Chodzi mi o to, że możemy otrzymać baaaaardzo różne rezulaty w zależności od zastosowanych kabli głośnikowych, podłoża na którym kolumny stoją, czy stoją na jakiś dodatkowych podestach, czy są uzbrojone w kolce, czy stoją dalej, czy bliżej od ściany, czy kable głośnikowe leżą na podłodze, czy są od niej izolowane oraz, czy bass reflex mamy zamknięty, czy nie. Prawda, że to daje sporo kombinacji i możliwości dostosowania do pomieszczenia i gustu? U mnie najlepiej wypadło postawienie kolumn na płycie klejonej z trzech warstw mdfu i bez kolców. Gdy zapuściłem znajomemu w/w San Francisco do podszedł do kolumn i szukał ukrytego, dodatkowego głośnika basowego, którego oczywiście nie znalazł, bo go nie ma. A na niektórych fragmentach utworu, jak stwierdził powietrze za kolumnami stawało się, aż gęste. Ciekawe, czyż nie?

I na koniec: gdyby mi zależało wyłącznie na basie, to bym sobie kupił subwoofer. Lubię te kolumny za to, że po prostu muzyka z nich płynie, a wszystko jest na swoim miejscu. Nie wiem jak to inaczej opisać, ale przecież o to w słuchaniu chodzi. Chyba.... Mam nadzieję...

Pozdrawiam serdecznie.

OlO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu trafiłeś OlO bingo :)

Bas z 90-tek w 20m2 był zbyt potężny, za mała kubatura pomieszczenia by mógł się rozpędzić. Dlatego wybór padł na 50-tki, zresztą wyboru dokonałem już przed odsłuchem 90-tek. Wziąłem je z ciekawości i dla porównania. Bas z 50-tek w takim pomieszczeniu jest optymalny. Dokładnie jak opisujesz, muzyka i jeszcze raz muzyka. Obecnie rozpływam się w dźwiękach z gramofonu, chwilowo CEC BD-2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mamy nasze tłumaczenie tej recenzji. Nie jest doskonale, ale warto poczytać co myślą i jak testują w 6moons - TUTAJ

 

pozdrawiam

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe że nie napisali o tym że takie tanie przetworniki nie mają prawa grać :) Za to podkreślili kunszt producenta i wspaniałe "szczycie" przetworników .

 

Także powinnyśmy cieszyć z naszych europejsko-centralnych konstruktorów i wspierajmy się nawzajem . Mamy przecież wspaniałe polskie konstrukcje m.in. 16HZ czy Lampizator , Baltlab itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.