Skocz do zawartości
IGNORED

Linn - genialna polityka ulepszeń produktów


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu dzisiejszym na Allegro odbyła się szybka aukcja Klimaxa DS Renew - szybkość mnie nie dziwi, cena 6kzł w opcji "Kup Teraz". To co mnie zdziwiło - to wstawione zdjęcia (te same, co w czerwcu i lipcu).

 

Czyli ktoś stracił 6kzł. I dobrze, nauka kosztuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ktoś stracił 6kzł. I dobrze, nauka kosztuje.

Wiesz coś konkretnego, czy tylko gdybasz? A może komuś się poszczęściło? Ja tam życzę kupującemu, aby mu się poszczęściło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich okazji. Jeżeli coś wygląda na zbyt atrakcyjne, aby było prawdziwe, to na pewno tak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Ostatnio "powrócił" na Allegro Klimax DS Renew - licytacja od 10kzł. Próbowałem nawiązać kontakt ze sprzedającym, jednak bezskutecznie.

Aukcja zakończyła się w wyznaczonym czasie. Widziałem, że nawet ktoś zalicytował. Obecnie konto sprzedającego zawieszone?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gość to recydywista :) Wystawia ten egzemplarz po raz nty. Z drugiej strony po co pchać się w taką padlinę. Używany cedek za 10kzl robi z tych pierdziaweczek jajecznicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Ten gość to recydywista :) Wystawia ten egzemplarz po raz nty. Z drugiej strony po co pchać się w taką padlinę. Używany cedek za 10kzl robi z tych pierdziaweczek jajecznicę.

 

Porównanie cd do streamera jest trochę bez sensu. Inna filozofia odtwarzania muzyki.

 

Jak ta padlina (ds1) ma się do innych streamerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gość to recydywista :) Wystawia ten egzemplarz po raz nty. Z drugiej strony po co pchać się w taką padlinę. Używany cedek za 10kzl robi z tych pierdziaweczek jajecznicę.

Wystawia, tylko może się okazać, że nie ma tego "wystawianego" egzemplarza?

A który używany CD za 10kzł zrobi "miazgę" z Klimaxa? Tylko, żeby stan lasera i napędu nie był padliną. Najlepiej, jakby jeszcze potrafił zagrać z Tidala ;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lektor cdp 707 był ostatnio do kupienia za 9.5 kzl. Leje linny, luminy i aurendery na pysk. W sumie to ponad 30 letni revox B225 do kupienia za 2.5kzl w zupełności wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lektor cdp 707 był ostatnio do kupienia za 9.5 kzl.

Muszę przyznać, że zaciekawił mnie Lector. A ich zestaw DIGICODE S-192 + transport TL3 to zagra na tyle lepiej, że warto zawracać sobie nim głowę?

Z tego co widzę, siedziba dystrybutora jest niedaleko Konstancina (czasami tam bywam). Orientujesz się, czy jest u niego możliwość obejrzeć, posłuchać i wypożyczyć za kaucją?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Lektor cdp 707 był ostatnio do kupienia za 9.5 kzl. Leje linny, luminy i aurendery na pysk. W sumie to ponad 30 letni revox B225 do kupienia za 2.5kzl w zupełności wystarczy.

 

Nie wystarczy.

Trzeba wkładać tam plastikowe krążki po które trzeba biegać do sklepu. Niektórzy już nie chcą tego robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Docet-Lector jeszcze funkcjonuje??? Na stronie internetowej marazm i zniechęcenie....Kto ma dystrybucję?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Art Audio Argento (paralel SET na lampach 300B XLS ) szuka nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tutaj:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Kiedyś słuchałem Lektora cdp 707 - jak ktoś lubi kapitalną ciepłą średnicę, ale przytłumioną górę i wolny bas to jest to odtwarzacz genialny. Jak ktoś ceni transparentność i szybkość źródła i słucha do tego muzyki, gdzie duże znaczenie ma rytm to zdecydowanie zły adres.

Przy okazji - kiedyś był Klimax renew na Allegro za 10 tys zł, ktoś wie czy został sprzedany ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebayu w uk jest za 2200 srebrna sztuka wiec wychodzi troche wiecej ale sprzedawca wyglada pewnie no i jest opcja oferty wiec moze te 10% zejdzie z ceny, juz widzialem wczesniej za 2000£ ds0 bo ds1 to juz raczej 3000£ wzwyz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słuchałem Lektora cdp 707 - jak ktoś lubi kapitalną ciepłą średnicę, ale przytłumioną górę i wolny bas to jest to odtwarzacz genialny. Jak ktoś ceni transparentność i szybkość źródła oraz słucha do tego muzyki, gdzie duże znaczenie ma rytm to zdecydowanie zły adres.

 

Przy okazji - kiedyś był Klimax renew na Allegro za 10 tys zł, ktoś wie czy został sprzedany ?

Znalazłem gdzieś na forum Linn-a następującą gradację DS-ów

1) KDS/2

2) KDS/1

3) KRDS/1

4) KDS/0 (Dynamik)

4) ADS/2 => KRDS/0 (?)

5) ADS/1

6) ADS/0 (D) => MDS/2 (?)

7) MDS(/0 /1)

Ktoś ma jakieś własne Linn-owe przemyślenia ?

 

Cały czas zastanawiam się, czy iść w kierunku tańszego odtwarzacza plików z obsługą Tidal-a typu:

- Moon 180 Mind

- Oppo 103

- USB z NAS-a Synology

plus DAC zbalansowany typu Mytek, T+A DAC8, NAD M51. Drugie wyjście to jednopudełkowy samograj do plików typu właśnie Linn DS. Pliki głównie to Apple Lossless z NAS-a oraz jak wspomniałem Tidal. Do DSD mam na razie stosunek ambiwalentny, nie mam i nie wiem czy chcę mieć :) Na pewno DAC dałby większą możliwość w dostosowywania brzmienia pod własne preferencje i dopięcia dodatkowych źródeł.

 

Preferencje

- transparentny szybki dźwięk z bardzo dobrą barwą, dobrze zdefiniowanymi skrajami pasma i ładnymi wokalami. Szkoła topowych źródeł T+A jeżeli ktoś wie co mam na myśli :)

- czytelna i logiczna aplikacja do zarządzania plikamii na iPhone (podstawa !!!)

 

Zakładam, że chciałbym się w całości zmieścić w 10 kzł.

Podpowiedzi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simaudio Moon 180 Mind z zasilaczem Sbooster wymiata i to na kablu AES/EBU beldena za 100 zł ;-) Brzmieniowo w recenzji podobno lepiej od linn akurate DS (już na zwykłym zasilaczu impulsowym który jest w komplecie do moona, a który zasilacz Sbooster po prostu rozkłada na łopatki). Chętnie bym porównał moon-a na Sboosterze z Linn-em Klimax, ale ten drugi nie ma AES/EBU niestety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakim DAC-em grał ten Moon porównywany z Akurate DS ?

 

Rozkłada mnie na łopatki polityka cenowa polskich dystrybutorów. W TopHiFI kiedyś była promocja na Moonna coś około 3500 zł i to była kwota jeszcze rozsądna. Teraz cena promocyjna to 4999 zł (z przekreślonych 5 499). W Europie bez problemu można kupić poniżej 800 Euro z dostawą do Polski w gratisie. Za zaoszczędzone 300 Euro można mieć dokładnie ten lepszy zasilasz Sbooster. Wybór nalezy do Was :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakim DAC-em grał ten Moon porównywany z Akurate DS ?

 

Rozkłada mnie na łopatki polityka cenowa polskich dystrybutorów. W TopHiFI kiedyś była promocja na Moonna coś około 3500 zł i to była kwota jeszcze rozsądna. Teraz cena promocyjna to 4999 zł (z przekreślonych 5 499). W Europie bez problemu można kupić poniżej 800 Euro z dostawą do Polski w gratisie. Za zaoszczędzone 300 Euro można mieć dokładnie ten lepszy zasilasz Sbooster. Wybór nalezy do Was :)

Z Calyx Femto. Co do cen to nikt nie broni kupować w EU, jednak biorąc pod uwagę cenę Linna Akurate DS ponad 30.000 zł czy Linna Klimax DSM prawie 100.000 zł to chyba jednak się czepiasz ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego to kolega Whitesnake tez miał Klimaxa DS/1. Nie wiem czy będzie robił upgrade - ale przy tych warunkach jakie oferuje Linn, to nie wyobrażam sobie aby nie skorzystał.

 

Dawno go jednak nie widziałem na forum.

 

Wiem, że pewnie dostanę "złotą łopatę" za ten wpis, ale nie wpadam za często :).

 

Oczywiście skorzystałem z możliwości upgradu na DS2. Pozostawiłem jednak odsprzedaż pozostałości dilerowi, więc przeprowadziłem całą operację prawie za darmo. Dołożyłem jedynie do zmiany obudowy na czarną, więc za niewielką dopłatą dostałem całkowicie nowe urządzenie.

 

Polityka równie genialna, co samo urządzenie - do dzisiaj nie znalazłem lepszego źródła. Nie błyszczy sybilantami, ale dla mnie cały Hi-end jest zbyt ukierunkowany na czarowanie nadmierną ilością wysokich tonów, a w moich klimatach (bez zmian; klasyka i metal progresywny), takie czarowanie po prostu się nie sprawdza. Klimax to samo mięso barwy, genialna przestrzeń i rzetelność czasowa. Szukam jedynie nowego wzmacniacza, który tego nie zepsuje. VTL, z którego też jestem bardzo zadowolony, może się nie odnaleźć w nowym lokum, ze względu na jego wielkość.

 

Wartością opóźnienia tego wpisu niech będzie próba czasu jaką poddałem Klimaxa - będzie tego już z 7 lat :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Polityka równie genialna, co samo urządzenie - do dzisiaj nie znalazłem lepszego źródła. Nie błyszczy sybilantami, ale dla mnie cały Hi-end jest zbyt ukierunkowany na czarowanie nadmierną ilością wysokich tonów, a w moich klimatach (bez zmian; klasyka i metal progresywny), takie czarowanie po prostu się nie sprawdza. Klimax to samo mięso barwy, genialna przestrzeń i rzetelność czasowa. Szukam jedynie nowego wzmacniacza, który tego nie zepsuje. VTL, z którego też jestem bardzo zadowolony, może się nie odnaleźć w nowym lokum, ze względu na jego wielkość.

 

whitesnake

to może porównamy (jako transport cyfrowy) linn klimax do simaudio moon 180 mind z referencyjnym zasilaniem przy okazji wiadomej nam sprawy? Ciekawi mnie porównanie Kanadyjczyka do Szkota, a może uwolnisz "parę groszy" jak moon okaże się porównywalny? W mojej ocenie moon to genialny niepozorny transport, też ma piękne, pełne barwy, czystość i energię (zwłaszcza z Sboosterem)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups... faktycznie wszystko cyfrowe to wejścia.

 

Chętnie spróbuje. Klimax nie ma wyjścia cyfrowego, ale będę miał takiego Linna, który je ma.

Jestem bardzo ciekawy, czy bedzie lepszy po cyfrze niz Klimax w analogu. Jesli tak, to faktycznie szykuje sie sezon oszczędności ;).

 

Calkowitej zmiany nie przewiduje. Bardzo lubię linnowskiej dopracowanie interfejsu użytkownika i ogólnie ich podejście, integracje z Tidalem, itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.