Skocz do zawartości
IGNORED

Yaqin MS-30L


cygaret
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, cepiano napisał:

Taki miernik,Uni-t m830buz

Ustaw zakres 2000mV

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, mam już Janka od ponad roku. Myślę, że nadszedł czas na wymianę kondensatorów w torze audio. Generalnie działa wszystko jak należy, nie mam brumów ani trzasków przy włączaniu. Znudził mi się jednak dźwięk przesunięty ku górnym rejestrom. W połączniu z moimi kolumnami wysokie tony są detaliczne, jednak jest sporo tzw. „sybilantów” i po dłuższym słuchaniu trochę męczą i kłują w uszy. Średnie tony też są znacznie rozjaśnione, damskie wokale brzmią pięknie, jednak męskie już trochę (można by rzec) śmiesznie – piskliwie. Za to niskie tony są raczej ubogie i rozlazłe. Ostatnio słuchałem trochę na moich starych tranzystorowcach i niskie tony są dużo lepsze niż w Yaqinie. Uprzedzając pytania, tak zmieniałem lampy sterujące, od rosyjskich militarnych po chwalone Siemens 5654W. Lampy mocy to oryginalne chińskie.

Zależy mi przede wszystkim na dociążeniu i delikatnym „przyciemnieniu” dźwięku oraz wyraźnej poprawie niskich tonów. Kolokwialnie mówiąc chcę uzyskać efekt okiełznania wysokich i średnich tonów, ale tak aby nie utracić detaliczności i szerokości sceny oraz przede wszystkim na poprawie niskich tonów i uzyskaniu mocniejszego niższego zejścia basu. I teraz moje pytania:

- Jakie kondensatory polecacie do takiego zabiegu?

- Czy podniesienie pojemności kondensatorów z 0,22uF np, do 0,33 uF lub 0,47 uF ma sens i wpłynie na poprawę dźwięku?

- Czy w ogóle da się uzyskać taki efekt na tym sprzęcie?

- Co warto wymienić przy okazji rozkręcenia wzmacniacza.

Wiem, że temat był poruszany na tym wątku, ale minęło już sporo czasu i myślę, że macie nowe doświadczenia w tym temacie.

Pozdrawiam

PS. Ja wiem, że to są drogie rzeczy 🙂 ale chciałbym się zmieścić w kwocie max. 400/600 zł. Biorę również pod uwagę modyfikację w SinusAudio jednak chcę poznać wasze opinie na temat kondensatorów i zasadności modyfikacji pod moim kontem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ghost2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2022 o 09:54, cepiano napisał:

Wie ktoś dlaczego na prawym kanale lekko terkocze  membrana w prawej kolumnie na tym janku😢

 

Nawet jak jest głośność na minimum?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ghost2021 napisał:

Cześć wszystkim, mam już Janka od ponad roku. Myślę, że nadszedł czas na wymianę kondensatorów w torze audio. Generalnie działa wszystko jak należy, nie mam brumów ani trzasków przy włączaniu. Znudził mi się jednak dźwięk przesunięty ku górnym rejestrom. W połączniu z moimi kolumnami wysokie tony są detaliczne, jednak jest sporo tzw. „sybilantów” i po dłuższym słuchaniu trochę męczą i kłują w uszy. Średnie tony też są znacznie rozjaśnione, damskie wokale brzmią pięknie, jednak męskie już trochę (można by rzec) śmiesznie – piskliwie. Za to niskie tony są raczej ubogie i rozlazłe. Ostatnio słuchałem trochę na moich starych tranzystorowcach i niskie tony są dużo lepsze niż w Yaqinie. Uprzedzając pytania, tak zmieniałem lampy sterujące, od rosyjskich militarnych po chwalone Siemens 5654W. Lampy mocy to oryginalne chińskie.

Zależy mi przede wszystkim na dociążeniu i delikatnym „przyciemnieniu” dźwięku oraz wyraźnej poprawie niskich tonów. Kolokwialnie mówiąc chcę uzyskać efekt okiełznania wysokich i średnich tonów, ale tak aby nie utracić detaliczności i szerokości sceny oraz przede wszystkim na poprawie niskich tonów i uzyskaniu mocniejszego niższego zejścia basu. I teraz moje pytania:

- Jakie kondensatory polecacie do takiego zabiegu?

- Czy podniesienie pojemności kondensatorów z 0,22uF np, do 0,33 uF lub 0,47 uF ma sens i wpłynie na poprawę dźwięku?

- Czy w ogóle da się uzyskać taki efekt na tym sprzęcie?

- Co warto wymienić przy okazji rozkręcenia wzmacniacza.

Wiem, że temat był poruszany na tym wątku, ale minęło już sporo czasu i myślę, że macie nowe doświadczenia w tym temacie.

Pozdrawiam

PS. Ja wiem, że to są drogie rzeczy 🙂 ale chciałbym się zmieścić w kwocie max. 400/600 zł. Biorę również pod uwagę modyfikację w SinusAudio jednak chcę poznać wasze opinie na temat kondensatorów i zasadności modyfikacji pod moim kontem.

Może czas na lampy mocy bo te chińskie raczej są mierne. Nie wiem też czy kontrolujesz Bias lamp mocy, jeśli nie to warto to zrobić.
Jest wątek o lampach EL34 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   

Zwiększenie pojemności kondensatorów sprzęgających moim zdaniem nie przyniesie poprawy niskich tonów. Można dać większe ale niekoniecznie dwukrotnie. Nie będzie to miało większego wpływu na pasmo przenoszenia za to na cenę już tak. 

Jednak moim zdaniem powinieneś zacząć od wymiany lamp. Spokojnie poczytać o ich "walorach" i trwałości bo z niektórymi bywa różnie.

Jeśli potrafisz lutować to jesteś w stanie sam sobie wymienić owe kondensatory.
Jednak pamiętaj, że panują we wzmacniaczy napięcia NIEBEZPIECZNE DLA ŻYCIA. I trzeba go dojść mocno rozebrać... Do tego lekki nie jest...

Przestrzegam też przed daleko idącymi przeróbkami, potencjalna odsprzedaż może być utrudniona a już mało kto nam za te przeróbki zapłaci.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Może czas na lampy mocy bo te chińskie raczej są mierne. Nie wiem też czy kontrolujesz Bias lamp mocy, jeśli nie to warto to zrobić.
Jest wątek o lampach EL34 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   

Zwiększenie pojemności kondensatorów sprzęgających moim zdaniem nie przyniesie poprawy niskich tonów. Można dać większe ale niekoniecznie dwukrotnie. Nie będzie to miało większego wpływu na pasmo przenoszenia za to na cenę już tak. 

Jednak moim zdaniem powinieneś zacząć od wymiany lamp. Spokojnie poczytać o ich "walorach" i trwałości bo z niektórymi bywa różnie.

Jeśli potrafisz lutować to jesteś w stanie sam sobie wymienić owe kondensatory.
Jednak pamiętaj, że panują we wzmacniaczy napięcia NIEBEZPIECZNE DLA ŻYCIA. I trzeba go dojść mocno rozebrać... Do tego lekki nie jest...

Przestrzegam też przed daleko idącymi przeróbkami, potencjalna odsprzedaż może być utrudniona a już mało kto nam za te przeróbki zapłaci.

 

Dzięki za odpowiedź.

Tak kontroluje biaś. Czytałem też trochę o lampach mocy. Z tego co pamiętam np. lampy Electro-Harmonix dają lepszą górę, ale na niskich tonach jest kiepsko, są wręcz opinie, że na chińskich bas jest lepszy. Cześć osób chwali Tung-Sole.

A Ty jakie lampy polecasz?

Myslę, że z wlutowniem nowych kondensatorów sobie poradzę 🙂 Pytanie jakie kondensatory zastosować? Wiem, że część osób chwali Miflexy KFPM01, tylko zastanawiam się, czy efekt będzie pożądany bo 1 szt kosztuje 65 zł a jest ich 8 i szkoda mi trochę wydawać tej kasy i robić to jeżeli nie uzyskam tego na czym mi zależy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ghost2021 napisał:

Dzięki za odpowiedź.

Tak kontroluje biaś. Czytałem też trochę o lampach mocy. Z tego co pamiętam np. lampy Electro-Harmonix dają lepszą górę, ale na niskich tonach jest kiepsko, są wręcz opinie, że na chińskich bas jest lepszy. Cześć osób chwali Tung-Sole.

A Ty jakie lampy polecasz?

Myslę, że z wlutowniem nowych kondensatorów sobie poradzę 🙂 Pytanie jakie kondensatory zastosować? Wiem, że część osób chwali Miflexy KFPM01, tylko zastanawiam się, czy efekt będzie pożądany bo 1 szt kosztuje 65 zł a jest ich 8 i szkoda mi trochę wydawać tej kasy i robić to jeżeli nie uzyskam tego na czym mi zależy.

Tu jest ten problem. Napiszę, że te a te kondensatory są super i je polecam a Tobie zupełnie nie spasują. Ja wymieniłem na takie z serii : Jantzen Superior Z-Cap. Podobno miedziane robią robotę, nigdy jednak nie miałem ich okazji porównać. I kosztują swoje 😕 .
Lampy mocy u mnie to EL34 RFT.  Miałem też 6CA7.
Jest możliwe, że te Twoje lampy już czas świetności mają za sobą i to może wpływać na niskie tony.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś rozmawiałem z @MariuszElektronikczyli SinusAudio i jako korzyści z upgrade'u 30L przedstawił poprawę/zmianę kultury prezentacji wysokich tonów. Czyli to, czego Ghost2021 oczekuje. Mariusz wkłada właśnie Miflexy podczas upgrade, zresztą do swoich autorskich wzmacniaczy też. Dobrze mówię/pamiętam p.Mariuszu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wito76 napisał:

Kiedyś rozmawiałem z @MariuszElektronikczyli SinusAudio i jako korzyści z upgrade'u 30L przedstawił poprawę/zmianę kultury prezentacji wysokich tonów. Czyli to, czego Ghost2021 oczekuje. Mariusz wkłada właśnie Miflexy podczas upgrade, zresztą do swoich autorskich wzmacniaczy też. Dobrze mówię/pamiętam p.Mariuszu?

Tak dokładnie 🙂

Podsumowanie zmian przez klientów:

- Łagodniejsza góra

- Większa dynamika

- Więcej mikrodetali

- Przestrzeń

- Bardziej kontrolowane niskie rejestry

- Lepsza rozdzielczość

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, MariuszElektronik napisał:

Podsumowanie zmian przez klientów:

Dzięki.

Ghost2021 - na drugiej stronie tego wątku masz zdjęcie poglądowe co wymienić.

P.Mariuszu - czy wymiana tych 8szt niebieskich kondenstatorów "załatwia" upgrade? Tzn czy wystarczy je wymienić i to jest powiedzmy 80-90% roboty i efektów czy jeszcze coś bardzo istotnego jest do wymiany, co w dużej mierze wpłynie na progres? Wiem, takie pytanie odbierające chleb :).

image.png.0367e00022b784494d2c88eea1eb6e13.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kondensatory + rezystory w torze audio 🙂

Tylko jest pułapka dla początkujących ; dwustronna PCB, gdzie zerwanie przelotek kończy się uszkodzeniem 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MariuszElektronik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kumpla który nie mając praktycznie jednej dłoni ( wypadek ) wymienił sam te kondensatory. Naprawdę jestem pełen podziwu dla niego. Jeśli nie będzie to 150W lutownica transformatorowa to nie powinno być problemu. Jak ktoś nie wie jak to zrobić, można na YT znaleźć filmiki instruktażowe. Nie święci lepią garnki. Yaqin to nie kosmiczna technologia...
Nie demonizowałbym. Jednak na wysokie napięcie jak najbardziej trzeba uważać, żartów nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MariuszElektronik napisał:

Trzeba kondensatory + rezystory w torze audio 🙂

Tylko jest pułapka dla początkujących ; dwustronna PCB, gdzie zerwanie przelotek kończy się uszkodzeniem 🙂

Oczywiście nie chciałbym odbierać przysłowiowego "chleba" Panu Mariuszowi. Myślę jednak, że po ostatnim bumie na realizację klona AU 70 versus ReduktorSzumu, pracy Panu Mariuszowi nie brakuje 🙂 

Poza tym, mam wrażenie, że zainteresowanie 30-kami już bardzo mocno spadło. Coraz więcej osób wystawia je na sprzedaż, nawet początkowo zachwyconych brzmieniem. I poza wieloma zaletami, którymi 30L się charakteryzuje, to ewidentnie brakuje w nich odpowiedniego balansu pomiędzy niskimi, średnimi i wysokimi tonami. 

Swoją drogą zastanawia mnie dlaczego jeszcze nikt nie upublicznił pomiarów tego wzmacniacza: charakterystyki przenoszenia częstotliwości, poziomu szumów, zniekształceń (stosunku harmonicznych) itd.

Panie Mariuszu, może Pan posiada przynajmniej wykres charakterystyki przenoszenia MS-30L? Czy może Pan go przesłać?

Rozumiem, że chodzi o te rezystory zaznaczone na zdjęciu? Na fotorelacjach z modyfikacji widzę, że równolegle z rezystorami wstawia Pan kondensatory elektrolityczne, jaka jest ich wartość? i cel? (jeżeli to nie tajemnica oczywiście).

Zdjęcie nr. 2 zapożyczone z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jeżeli naruszam prawa autorskie to naturalnie usunę.

Przechwytywanie 2.jpg

Przechwytywanie 4.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ghost2021 napisał:

Rozumiem, że chodzi o te rezystory zaznaczone na zdjęciu? Na fotorelacjach z modyfikacji widzę, że równolegle z rezystorami wstawia Pan kondensatory elektrolityczne, jaka jest ich wartość? i cel? (jeżeli to nie tajemnica oczywiście).

 

 

 

 

Nie, nie o te chodzi. Zdjęcia przedstawiają modyfikację z autobiasem. Jeśli jesteś nie pewny to podeślij go na modyfikację 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak... 🙂 "Gdy nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi". Rozumiem, bo z czegoś żyć trzeba, a kryzys idzie 🙂 Oczywiście rozumiem, że ktoś poświęca odpowiedni nakład pracy oraz wiedzy i chce potem na tym zarabiać.

Nie ja wywołałem Pana Mariusza do odpowiedzi w moim wątku, wszyscy zainteresowani znają jego kunszt i niepodważalną wiedzę.

Myślę jednak, że tworzymy jakąś społeczność i rodzinę miłośników lampowego brzmienia, a fora internetowe są po to, aby wymieniać się doświadczeniami. Kryzys dotyka wszystkich, a nie jest sztuką wydać ponad tysiąc złotych, żeby sprawdzić czy to zagra tak jak sobie wymarzymy. Tym bardziej jak zauważył kolega Kalasanty Ciaputko: "potencjalna odsprzedaż może być utrudniona, a już mało kto nam za te przeróbki zapłaci."

Ja cały czas myślę o modyfikacji w SinusAudio, jednak chciałbym poznać opinie większej grupy użytkowników co do potencjalnych przeróbek. Tym bardziej, że nawet po modyfikacji te wzmacniacze są odsprzedawane za marne pieniądze. Ja rozumiem entuzjazm po otrzymaniu wzmacniacza po modzie jednak ja miałem taki sam entuzjazm gdy kupiłem ten wzmacniacz i wymieniłem pierwsze lampy sterujące. Potem entuzjazm siada i człowiek naturalnie chce coś polepszyć, ale nie koniecznie podwajając jego wartość.

No nic...

Panowie, czy ktoś może jeszcze wskazać na schemacie, co można w tym klocku poprawić poza kondensatorami?

Robił ktoś pmiary tego wzmaka przed i po wymianie kondensatorów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Ghost2021 napisał:

Czyli jednak... 🙂 "Gdy nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi". Rozumiem, bo z czegoś żyć trzeba, a kryzys idzie 🙂 Oczywiście rozumiem, że ktoś poświęca odpowiedni nakład pracy oraz wiedzy i chce potem na tym zarabiać.

Nie ja wywołałem Pana Mariusza do odpowiedzi w moim wątku, wszyscy zainteresowani znają jego kunszt i niepodważalną wiedzę.

Myślę jednak, że tworzymy jakąś społeczność i rodzinę miłośników lampowego brzmienia, a fora internetowe są po to, aby wymieniać się doświadczeniami. Kryzys dotyka wszystkich, a nie jest sztuką wydać ponad tysiąc złotych, żeby sprawdzić czy to zagra tak jak sobie wymarzymy. Tym bardziej jak zauważył kolega Kalasanty Ciaputko: "potencjalna odsprzedaż może być utrudniona, a już mało kto nam za te przeróbki zapłaci."

Ja cały czas myślę o modyfikacji w SinusAudio, jednak chciałbym poznać opinie większej grupy użytkowników co do potencjalnych przeróbek. Tym bardziej, że nawet po modyfikacji te wzmacniacze są odsprzedawane za marne pieniądze. Ja rozumiem entuzjazm po otrzymaniu wzmacniacza po modzie jednak ja miałem taki sam entuzjazm gdy kupiłem ten wzmacniacz i wymieniłem pierwsze lampy sterujące. Potem entuzjazm siada i człowiek naturalnie chce coś polepszyć, ale nie koniecznie podwajając jego wartość.

No nic...

Panowie, czy ktoś może jeszcze wskazać na schemacie, co można w tym klocku poprawić poza kondensatorami?

Robił ktoś pmiary tego wzmaka przed i po wymianie kondensatorów?

Chodzi tylko o Twoje bezpieczeństwo.  Źle zrobisz - wybuchnie coś i pożar gotowy. Chcesz to Ci powiem co i jak tylko musisz być świadomy, że wysokie napięcie Cię zabije bez problemu.

Tak, więc nie pisz teksu typu " Czyli jednak... 🙂 "Gdy nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi". " bo słabe to jest...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ghost2021 napisał:

Robił ktoś pmiary tego wzmaka przed i po wymianie kondensatorów?

Takie pomiary nie mają sensu. Na liniowość ma wpływ impedancja ZG i to jak z nią radzi sobie wzmacniacz. A ten Yagin nie jest mocarzem prądowym.
Jeśli chcesz znać moje zdanie, to brzmi ono tak, byś sobie podarował przerabianie a dokupił za potencjalnie wydaną kasę jakiś, nawet lampowy pre z "regulacją barwy tonu" lub przynajmniej wypożyczył... Sprawdził...
Nie wiem czego używasz jako źródła, jeśli kompa to można spróbować jakiegoś equalizera.
Pamiętaj, że ten wzmacniacza ma swoje ograniczenia i za wiele z niego nie da się wycisnąć bez konkretnych inwestycji.
Radzenie sobie w niskich rejestrach jest wprost proporcjonalne do wydajności prądowej, zależy też oczywiście od innych czynników, ale jeśli prądowo kuleje zmiana innych czynników jest moim zdaniem bezcelowa.

Wymiana kondensatorów przyniesie poprawę ale raczej nie spodziewałbym się wodotrysków szczególnie na dole pasma.

IMHO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Ghost2021 napisał:

Czyli jednak... 🙂 "Gdy nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi". Rozumiem, bo z czegoś żyć trzeba, a kryzys idzie 🙂 Oczywiście rozumiem, że ktoś poświęca odpowiedni nakład pracy oraz wiedzy i chce potem na tym zarabiać.

Nie ja wywołałem Pana Mariusza do odpowiedzi w moim wątku, wszyscy zainteresowani znają jego kunszt i niepodważalną wiedzę.

Myślę jednak, że tworzymy jakąś społeczność i rodzinę miłośników lampowego brzmienia, a fora internetowe są po to, aby wymieniać się doświadczeniami. Kryzys dotyka wszystkich, a nie jest sztuką wydać ponad tysiąc złotych, żeby sprawdzić czy to zagra tak jak sobie wymarzymy. Tym bardziej jak zauważył kolega Kalasanty Ciaputko: "potencjalna odsprzedaż może być utrudniona, a już mało kto nam za te przeróbki zapłaci."

Ja cały czas myślę o modyfikacji w SinusAudio, jednak chciałbym poznać opinie większej grupy użytkowników co do potencjalnych przeróbek. Tym bardziej, że nawet po modyfikacji te wzmacniacze są odsprzedawane za marne pieniądze. Ja rozumiem entuzjazm po otrzymaniu wzmacniacza po modzie jednak ja miałem taki sam entuzjazm gdy kupiłem ten wzmacniacz i wymieniłem pierwsze lampy sterujące. Potem entuzjazm siada i człowiek naturalnie chce coś polepszyć, ale nie koniecznie podwajając jego wartość.

No nic...

Panowie, czy ktoś może jeszcze wskazać na schemacie, co można w tym klocku poprawić poza kondensatorami?

Robił ktoś pmiary tego wzmaka przed i po wymianie kondensatorów?

Jeśli chcesz dużo opinii to wyszukaj grupę na FB " Fan Club Yaqin Polska " 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Jeśli chcesz znać moje zdanie, to brzmi ono tak, byś sobie podarował przerabianie a dokupił za potencjalnie wydaną kasę jakiś, nawet lampowy pre z "regulacją barwy tonu" lub przynajmniej wypożyczył... 

Wymiana kondensatorów przyniesie poprawę ale raczej nie spodziewałbym się wodotrysków szczególnie na dole pasma.

IMHO

Kalasanty Ciaputko, dziekuję za konstruktywną opinię. Może to ma sens. Niestety MS-30L raczej nie może pracować jako końcówka mocy jak np. MC-100b. Więc pewnie wiązałoby się to znowu z przeróbkami i potencjalnym porażeniem 😉 Może jakiś korektor? Tylko, że zazwyczaj korektory wpływają negatywnie na jakość dźwieku.

No nic przemyślę to wszystko jeszcze. Zastanawiałem się po prostu nad kondensatorami bo sporo osób chwali taki mod, a jest to zabieg raczej prosty, coś tam się kiedyś lutowało.

Dzięki i pozdrawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MariuszElektronik napisał:

Chodzi tylko o Twoje bezpieczeństwo.  Źle zrobisz - wybuchnie coś i pożar gotowy. Chcesz to Ci powiem co i jak tylko musisz być świadomy, że wysokie napięcie Cię zabije bez problemu.

Tak, więc nie pisz teksu typu " Czyli jednak... 🙂 "Gdy nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi". " bo słabe to jest...

Pozwól w takim razie, że ja też przejdę na "Ty", raczej nie będzie to niestosowne, bo jestem od Ciebie trochę starszy.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z panujących napięć we wnętrzu wzmacniaczy lampowych. Pamiętam nawet jak z bratem naprawialiśmy nasz telewizor lampowy, który "grał" w naszym domy - takiego Lazuryta z osiowym przelącznikiem kanałów na prawym boku - zapewne wiesz o czym mowię, raz nawet dostałem konkretnego strzała. Rozumiem, że od tamtych czasow coś się zmieniło i w "kosmicznej erze chinskich produktów lampowych" nie wystarczy rozładowanie napięcia przewodem do kaloryfera?

Jak już pisałem szanuje twoją pasję, wiedzę i dorobek. Zrozumiałe jest, że z tego żyjesz i wypracowane przez Ciebie rozwiązania są Twoją wartoscią intelektualną i nikomu nie musisz ich przekazywać. Przykro mi jeżeli mój dowcip Cię uraził. Ale jeżeli już piszesz na forum, deklarujesz pomoc i nie chodzi Ci tylko o zarabianie kasy i namawianie wszystkich na zrobienie u Ciebie modyfikacji, to chyba wystarczy napisać: wymień kondensator C104L, C105L... napięcie minimum 450V, ja polecam taki a taki. Możesz wymienić rezystory np: R109L, R110L... na metalizowany marki... Zwiększenie pojemności kondensatorów z 0.22uF nic ci nie da itd, itp.

Ja tak rozumiem forum, a jeżeli nie chcesz tego pisać bo to twoj dorobek to poprostu napisz i tyle. Ja to rozumiem.

Natomiast na wszystkich forach, które czytam na temat chińskich lampowców, jeżeli ktoś probóje się czegoś sensownego dowiedzieć i poradzić, no może poza opiniami na temat lamp, to po 2 - 3 logicznych odpowiedziach pojawia się odrazu nagonka na "profesjonalną modyfikację" i najlepiej tam gdzie się nie traci gwarancji. Zaczynam się czuć jak w filmie Botoks.

Jak już pisałem nie ja wywolałem Cię do odpowiedzi jeżeli uważasz, że piszę głupoty to po prostu to olej, a jeżeli chcesz pomóc to napisz jakie rezystory trzeba wymienić, żeby to jakos grało i tyle w temacie.

Bez urazy, pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ghost2021 napisał:

Kalasanty Ciaputko, dziekuję za konstruktywną opinię. Może to ma sens. Niestety MS-30L raczej nie może pracować jako końcówka mocy jak np. MC-100b. Więc pewnie wiązałoby się to znowu z przeróbkami i potencjalnym porażeniem 😉 Może jakiś korektor? Tylko, że zazwyczaj korektory wpływają negatywnie na jakość dźwieku.

No nic przemyślę to wszystko jeszcze. Zastanawiałem się po prostu nad kondensatorami bo sporo osób chwali taki mod, a jest to zabieg raczej prosty, coś tam się kiedyś lutowało.

Dzięki i pozdrawiam. 

Yaqin jak najbardziej może służyć jako końcówka mocy, od niej różni się tylko tym że ma kilka wejść i potencjometr. Oczywiście typowe końcówki mocy też mogą mieć jakąś regulację czułości.
Zauważ, że Yaqin ma potencjometr na samym wejściu i nim regulujesz wzmocnienie wzmacniacza.
Regulacja nie musi od razu degradować dźwięku. Systemy DSP niekoniecznie jest złem.

Wymiana kondensatorów jak najbardziej ma sens. I to polecam.
Mody najlepiej robić stopniowo a nie wszystko na raz. Chyba że mamy doświadczenie z danym modelem i w "ciemno" wiemy co i jak wpłynie na efekt końcowy. Sinusaudio ma doświadczenie i dla nich to rutyna.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Yaqin jak najbardziej może służyć jako końcówka mocy, od niej różni się tylko tym że ma kilka wejść i potencjometr. Oczywiście typowe końcówki mocy też mogą mieć jakąś regulację czułości.
Zauważ, że Yaqin ma potencjometr na samym wejściu i nim regulujesz wzmocnienie wzmacniacza.
Regulacja nie musi od razu degradować dźwięku. Systemy DSP niekoniecznie jest złem.

Wymiana kondensatorów jak najbardziej ma sens. I to polecam.
Mody najlepiej robić stopniowo a nie wszystko na raz. Chyba że mamy doświadczenie z danym modelem i w "ciemno" wiemy co i jak wpłynie na efekt końcowy. Sinusaudio ma doświadczenie i dla nich to rutyna.
 

A u Ciebie co się zmieniło po wymianie kondensatorów na Jantzeny? Też o nich myślałem. Na Facebookowym profilu milośniköw chińskiego audio jeden użytkownik też zmienił na czerwone Superior Z-Cap i piasał, że jest zadowolony, ale oczywiści też go zjechali, że to takie a siakie...

Widzę, że 0.22uF można dostać za 40.59zł, to daje jakieś 325zł + przesyłka. Koszt jak najbardziej do przyjęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Ghost2021 napisał:

A u Ciebie co się zmieniło po wymianie kondensatorów na Jantzeny? Też o nich myślałem. Na Facebookowym profilu milośniköw chińskiego audio jeden użytkownik też zmienił na czerwone Superior Z-Cap i piasał, że jest zadowolony, ale oczywiści też go zjechali, że to takie a siakie...

Widzę, że 0.22uF można dostać za 40.59zł, to daje jakieś 325zł + przesyłka. Koszt jak najbardziej do przyjęcia.

Poprawie uległy wokale i góra. Trudno mi to opisać ale wszystko stało się takie "czystsze".
Chciałem tą górę i środek u mnie trochę ujarzmić, nie dokonało się, jednak jakość zdecydowanie się poprawiła. Nie wiem jak to jest z tym wygrzewaniem ale faktycznie było tak, że na początku prawie nie dało się słuchać, być może to silna sugestia bo gdzie człowiek się nie obróci to piszą "musi się wygrzać" choć z technicznego pojęcia to co tam się ma "wygrzewać"... Ja wymieniłem na 0,47uF spodziewając się lepszego, jak to napisałeś "zejścia", to nie ma znaczenia, 0,22uF jest wystarczające a wzmacniacz przenosił bez problemu kilka Hz.

Pisząc o jakimś pre nie miałem na myśli pełnowartościowego przedwzmacniacza i to lampowego, raczej chodziło mi o coś w rodzaju bufora :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy coś takiego lub podobnego, zawsze możesz spróbować wypożyczyć albo kupić i oddać jeśli nie spełni Twoich oczekiwań.

Zastanowiłbym się nad wymianą lamp mocy, od nich wiele zależy. Może nawet masz gdzieś w pobliżu możliwość sprawdzenia emisji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołałem Mariusza w dobrej intencji, ale temat trochę skręcił nie w tę stronę co trzeba. Chciałem dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Ghost2021 napisał:

Pozwól w takim razie, że ja też przejdę na "Ty", raczej nie będzie to niestosowne, bo jestem od Ciebie trochę starszy.

 

Na forach jakichkolwiek wszyscy piszą sobie na "Ty". Taka jest zasada forum. Nie wiem, ale mam wrażenie, że dalej mnie atakujesz..

9 godzin temu, Ghost2021 napisał:

Jak już pisałem szanuje twoją pasję, wiedzę i dorobek. Zrozumiałe jest, że z tego żyjesz i wypracowane przez Ciebie rozwiązania są Twoją wartoscią intelektualną i nikomu nie musisz ich przekazywać. Przykro mi jeżeli mój dowcip Cię uraził. Ale jeżeli już piszesz na forum, deklarujesz pomoc i nie chodzi Ci tylko o zarabianie kasy i namawianie wszystkich na zrobienie u Ciebie modyfikacji, to chyba wystarczy napisać: wymień kondensator C104L, C105L... napięcie minimum 450V, ja polecam taki a taki. Możesz wymienić rezystory np: R109L, R110L... na metalizowany marki... Zwiększenie pojemności kondensatorów z 0.22uF nic ci nie da itd, itp.

Ja tak rozumiem forum, a jeżeli nie chcesz tego pisać bo to twoj dorobek to poprostu napisz i tyle. Ja to rozumiem.

 

Jak pisałem pomogę 🙂 Zawsze najpierw piszę o sprawach ważniejszych niż modyfikacja - Twoje bezpieczeństwo i życie. Czytając, że chcesz mierzyć wzmacniacz przed i po wymianie kondensatorów to doszedłem do wniosku, że nie wiesz nawet co piszesz. Dlatego zaproponowałem Ci moją usługę 🙂

 

Proszę zrób zdjęcie środka z góry. Opisze dla Ciebie jakie trzeba nanieść zmiany.

 

8 godzin temu, Ghost2021 napisał:

A u Ciebie co się zmieniło po wymianie kondensatorów na Jantzeny? Też o nich myślałem. Na Facebookowym profilu milośniköw chińskiego audio jeden użytkownik też zmienił na czerwone Superior Z-Cap i piasał, że jest zadowolony, ale oczywiści też go zjechali, że to takie a siakie...

Widzę, że 0.22uF można dostać za 40.59zł, to daje jakieś 325zł + przesyłka. Koszt jak najbardziej do przyjęcia.

 

Superior Z-Cap - jeśli masz tzw ciemny system to możesz je zamontować. Uważaj, aby wyprowadzenia kondensatorów nie zewrzeć do obudowy kondensatora!! Dostaniesz je do rąk to będziesz wiedział o co chodzi. Superior Z-Cap ma obudowę z aluminium.

Jeśli chcesz mieć bdb w niskiej cenie to zrób to na kondensatorach Mundorf Mcap EVO Oil.

Pojemność wystarczy 0,22uF.

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Wywołałem Mariusza w dobrej intencji, ale temat trochę skręcił nie w tę stronę co trzeba. Chciałem dobrze.

Zawsze dostaję po głowie jak ostrzegam przed utratą życia 😞 to nie zabawa takie napięcie. Każdy odbiera to opacznie i sądzi, że tylko o kasę chodzi... Hobbystom jak i amatorom zawsze pomagam. 😉

Jak kolega Ghost2021 zrobi sam modyfikację z moją pomocą będę się bardzo cieszył. 🙂 🙂 🙂 To sama frajda pomagać.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MariuszElektronik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wito76 napisał:

Wywołałem Mariusza w dobrej intencji, ale temat trochę skręcił nie w tę stronę co trzeba. Chciałem dobrze.

Dziekuję, Twoje uwagi były bardzo cenne. Mariusz jest niewątpliwym autorytetem i wiem, że zrobiłeś to w dobrej wierze. Twoje pytanie było wycelowane w punkt. To normalne, że decydując się na kosztowną modyfikację ludzie chcą poznać - za i przeciw. A uwaga ile procent dają kondensatory, a ile dają rezystory w stosunku do całkowitej poprawy brzmienie po modzie mnie również interesowała. Pewnie nie tylko mnie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeżutka modyfikacja 🙂 Za chwilę będzie opis dla Was.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.