Skocz do zawartości
IGNORED

hybryda - czy to ma sens?


mateuszek

Rekomendowane odpowiedzi

i sa hybrydy z tran wejsciem-lampowym wyjsciem, lampowym wejsciem-tran wyjsciem, lampowym srodkiem-tran vejsciem/wyjsciem, full lampa z tran aktywnym USZ.... jeden moze z tego zwariowac :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

i sa hybrydy z tran wejsciem-lampowym wyjsciem, lampowym wejsciem-tran wyjsciem, lampowym srodkiem-tran vejsciem/wyjsciem, full lampa z tran aktywnym USZ.... jeden moze z tego zwariowac :)

 

Moja Jola jest z tych...lampowym wejsciem-tran wyjsciem...2 razy 12ax7...

 

Zapytam...jakie wymagania stawiamy hybrydzie?

...i jeszcze wypadało by podzielić zestawy na małe i duże...nie wszyscy wymagają od systemu wyczynów na skalę estrady...bardziej wyrafinowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolka jest bardzo ok bo jest tania. w swojej klasie gra bardzo ladnie.

 

po blisko tygodniu moge napisac ze CJ jest lagodniejszy w calej linii od pliniusa.

plinius to brutal z poteznym basem i kulturalna gora. w sumie kable mu nie przeszkadzaja a nie przeszkadzaja. jak sie wywazy ilosc gory mozan zapomiec o sybilanatch . gra po swojemu caly czas i nie jest to zle granie. podbja ciut pasmo przelomu basu i srednicy przez to gra pelnym nasyconym dzwiekiem. po wygrzaniu w A klasie gora zyskuje blasku ale nie ma w niej zycia SETa. moim zdaniem w swojej klasie cenowej to bardzo mocny zawodnik ktorego zaleta jest 47kohm na wejsciu co czyni go o tyle atrakcyjnym ze mozna go laczyc bez problemow z lampowymi pre. scena ciut do przodu ale stosunkowo precyzyjna przy zachowaniu dobrej glebi i szerokosci

conrad johnson gra lagodniej. duzo lagodniej. nawet po zapieciu mu valhalli i tak nie ma takiego ataku jak plinius z anaconda helix alpha. to sie przeklada na jakosc basu. przy MIT magnum ma i transparentem ultra mm2 basu potrafi wygenerowac w sumie na rowni z pliniusem ale pomimo swoich 250w nie jest ten bas taki wypelniony i obszerny jak z pliniusa. nie ma co sie oszukiwac. srednice i gore ma bardzej szlachetna niz plinius. juz po paru sekundach grania slychac to zwlaszcza na gorze pasma - tam roznice sa najabrdziej slyszalne. scena jest generowana w dosc przyjemny sposob zarowno na boki jak i w glab - ale nie gra do przodu. plinius nie ma z tym problemu i w sumie jest nietrudno uzyskac mily efekt dzwieku zarowno za jak i przed linia kolumn. Z CJ nie udalo mi sie tego ha razie uslyszec. tylko granie w tyl.

jak to ujal moj kolega uczestniczacy w testach "conrad johnson reprezentuje wyzsza lige od pliniusa" - czyli innymi slowy gra w sposob bardziej wyrafinowany, plastyczny. problemem jest to ze nie wiem jak go zmusic do produkcji masywnego i wypelnionego basu i dodac mu troszke drajwu oraz przesuniecia sceny w przod. zonglerka lampami cywilizuje gore ale nawet nawtykanie telefunkenow nie wypycha sceny do przodu.

jak na razie plinius gora jesli chodzi o caloksztalt ale CJ ma potencjal ktory gdyby udalo sie wykorzstac to zagralby faktycznie o oczko lepiej nic czysty tranzystor

rozpinasz biamp zworki kolumn, podlaczasz Plinius na bas, CJ na reszte pasm. Kazdy porzadny preamp ma zwykle 2 wyjscia, pod kazda koncowke. Dopasujesz poziomy koncowek na ucho lub kupisz sobie za 100zl SLP metr. Wystarczy by jedna z koncowek miala regulowane wejscie, reszte regulujesz na preampie. I masz czego pragniesz, doskonaly bas z szlachetna srednica oraz gora. proste jak drut! Chyba ze ci brakuje preampu, nawet nie mysli o tym by uzyc preamp Jolki! By uciagnac 2 koncowki, potrzebny rasowy, najlepiej czysto lampowy preamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz może

proacki - najmiejsze wolnostajace. chyab 2,5 albo 25. nie pamietam. no i jeszcze z jamo D590. ale to inna liga. nie to zeby grala z nimi zle ale proacki to generalnie lepsze kolumny

 

rozpinasz biamp sworki kolimn, podlaczasz plinius na bas, CJ na reszte, preamp ma zwykle 2 wyjscia. dopasujesz poziomy koncowek na ucho lub kupisz sobie za 100zl SLP metr. wystarczy by jedna z koncowek miala regulowane wejscie. reszte regulujesz na preample. I masz czego pragniesz, doskonaly bas z szlachetna srednica oraz gora. proste jak drut!

nie nie - nie chce mi sie kombinowac. za duzo grzebania. chce jedna koncowke. jak dzieciaki dorosna to sobie sprawie koncowki lampowe a na razie musze sie meczyc z tranami. stad pomysl hybrydy i jak widze ma to potencjal ale nie wiem czy jest sie sens bawic w cywilizowanie CJ bo pod pliniusa mam wszytsko ulozone a skok jakosciowy owszem jest ale nie jest to jakas przepasc. poza tym juz widze ze musialbym wywalic kimbera 1030 i zamiast niego kupic jakis gesty kablem jak transparent lub kolejnego mita lub innego harmonixa (tych jest najwiecej) zeby wydobyc jako taka ilosc basu. wiec tak na prawde nie wiem czy gra jest warta swieczki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie - nie chce mi sie kombinowac. za duzo grzebania. chce jedna koncowke. jak dzieciaki dorosna to sobie sprawie koncowki lampowe a na razie musze sie meczyc z tranami. stad pomysl hybrydy i jak widze ma to potencjal ale nie wiem czy jest sie sens bawic w cywilizowanie CJ bo pod pliniusa mam wszytsko ulozone a skok jakosciowy owszem jest ale nie jest to jakas przepasc. poza tym juz widze ze musialbym wywalic kimbera 1030 i zamiast niego kupic jakis gesty kablem jak transparent lub kolejnego mita lub innego harmonixa (tych jest najwiecej) zeby wydobyc jako taka ilosc basu. wiec tak na prawde nie wiem czy gra jest warta swieczki

to nigdy nie znajdziesz swietego grala :( bas oraz srodek/gora potrzebuja kazdy cos innego. zaden one box hybrydowy kompromis ci tego nie rozwiaze. widze ze lubisz kontrolowany, gleboki bas, ale muzykalna przestrzenna lampowa srednice/gore pasma. dokladnie tak jak ja.

zadna lampa ci potrzebe doskonalego basu nie zadowoli. Never Ever! Ani VTL za milion!

No i by zadowolic bas, majac tranzystory na wyjsciu, zawsze w glebi twojej pamieci bedzie ci w glowie bez przerwy krzyczalo "z lampa srednica byla by inna bajka".

Albo dzielony system hybrydowy albo nie bedziesz do smierci zadowolony z dzwieku twojego systemu.

Twoj jest wybor, czas masz tylko jeden!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No i by zadowolic bas, majac tranzystory na wyjsciu, zawsze w glebi twojej pamieci bedzie ci w glowie bez przerwy krzyczalo "z lampa srednica byla by inna bajka".

Albo dzielony system hybrydowy albo nie bedziesz do smierci zadowolony z dzwieku twojego systemu.

Twoj jest wybor, czas masz tylko jeden!

 

Electro...to już jest znęcanie psychiczne... ;-)

 

Wracając do testowania dynamiki...

Arvo Part - Fratres For Cello And Piano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electro...to już jest znęcanie psychiczne... ;-)

mam nadzieje ze audiofile sa psychycznie stabilne, wytrzymale osobniki.

szczegolnie te na AS forum :) ja moge isc za pozytywny przyklad bezwzglednie zadowolonego osobnika z brzmienia swojego hybrydowego systemu* :)

 

* z brutalna przewaga lamp :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolka jest bardzo ok bo jest tania. w swojej klasie gra bardzo ladnie.

 

po blisko tygodniu moge napisac ze CJ jest lagodniejszy w calej linii od pliniusa.

plinius to brutal z poteznym basem i kulturalna gora. w sumie kable mu nie przeszkadzaja a nie przeszkadzaja. jak sie wywazy ilosc gory mozan zapomiec o sybilanatch . gra po swojemu caly czas i nie jest to zle granie. podbja ciut pasmo przelomu basu i srednicy przez to gra pelnym nasyconym dzwiekiem. po wygrzaniu w A klasie gora zyskuje blasku ale nie ma w niej zycia SETa. moim zdaniem w swojej klasie cenowej to bardzo mocny zawodnik ktorego zaleta jest 47kohm na wejsciu co czyni go o tyle atrakcyjnym ze mozna go laczyc bez problemow z lampowymi pre. scena ciut do przodu ale stosunkowo precyzyjna przy zachowaniu dobrej glebi i szerokosci

conrad johnson gra lagodniej. duzo lagodniej. nawet po zapieciu mu valhalli i tak nie ma takiego ataku jak plinius z anaconda helix alpha. to sie przeklada na jakosc basu. przy MIT magnum ma i transparentem ultra mm2 basu potrafi wygenerowac w sumie na rowni z pliniusem ale pomimo swoich 250w nie jest ten bas taki wypelniony i obszerny jak z pliniusa. nie ma co sie oszukiwac. srednice i gore ma bardzej szlachetna niz plinius. juz po paru sekundach grania slychac to zwlaszcza na gorze pasma - tam roznice sa najabrdziej slyszalne. scena jest generowana w dosc przyjemny sposob zarowno na boki jak i w glab - ale nie gra do przodu. plinius nie ma z tym problemu i w sumie jest nietrudno uzyskac mily efekt dzwieku zarowno za jak i przed linia kolumn. Z CJ nie udalo mi sie tego ha razie uslyszec. tylko granie w tyl.

jak to ujal moj kolega uczestniczacy w testach "conrad johnson reprezentuje wyzsza lige od pliniusa" - czyli innymi slowy gra w sposob bardziej wyrafinowany, plastyczny. problemem jest to ze nie wiem jak go zmusic do produkcji masywnego i wypelnionego basu i dodac mu troszke drajwu oraz przesuniecia sceny w przod. zonglerka lampami cywilizuje gore ale nawet nawtykanie telefunkenow nie wypycha sceny do przodu.

jak na razie plinius gora jesli chodzi o caloksztalt ale CJ ma potencjal ktory gdyby udalo sie wykorzstac to zagralby faktycznie o oczko lepiej nic czysty tranzystor

Mateuszek jeżeli zagłądasz do sprzętów to warto sprawdzić jaki tam są kondy sprzęgające i być może je wymienić. To może wiele zmienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze późno niż wcale, ja pokochałem Szopena dopiero jak usłyszałem go na dobrej lampie.

...ja mam tak samo :) do wszystkiego najlepszego w zyciu trzeba po prostu dorosnac.

niestety problem w tym, ze dla wielu osob w drodze do oświecenia czasu zabraknie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bedac owadem domowym...? :)

Owady dobrze słyszą :) ale może będziemy w kolejnym życiu bardziej inteligentnymi stworzeniami. A póki co posłuchajmy czegoś miłego,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

ehh... Panowie, przy waszych lampeczkach to pewnie Statement wysiada.

jak można twierdzić ze coś jest lepsze bez realnego i rzetelnego porównania przy takiej samej konfiguracji, kabli, kolumn, pomieszczenia itd. itp.

 

Gerard...nie psuj nirvany...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszek jeżeli zagłądasz do sprzętów to warto sprawdzić jaki tam są kondy sprzęgające i być może je wymienić. To może wiele zmienić.

nie bede grzebal - jesli nie mialbym wyboru to byla by inna rozmowa ale mam wybor:-)

 

k usłyszałem go na dobrej lampie.

klasyka z trana to juz w ogole porazka

 

ever Ever! Ani VTL za milion

mialem u siebie vtl 180 czy jakos tak

bas miazga. a lampa KT siedzi w nich. wiec KT tez ma jakies fajne strony :-)

 

nigdy nie znajdziesz swietego grala

oj tam, oj tam...

 

:-)

 

nie bedziesz do smierci zadowolony z dzwieku twojego systemu.

pewnie nie

ale na dzien dzisiejszy wie co mi sie podoba i mniej wiecej wiem w ktora strone trzeba isc z CJ aby bylo bardziej tak jak chce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie ale nie uwierze ze hybryda ma sens dopoki nie uslysze taka, bym mogl otworzyc usta i powiedziec "wooooooow"! Czy jest ktos, kto chcial by mnie jednak przekonac? :)

 

 

 

Tak sobie czytam Twoje wypowiedzi i zastanawiam się czy ty aby nie jesteś klonem szanownego kol. pmcomp ?

Ta sama retoryka, te same buńczuczne i kategoryczne wypowiedzi ... a jak przychodzi co do czego to okazuje się ,że król jest nagi ;)

 

Skoro twierdzisz ,że hybryda nie ma prawa dobrze ( w moim przekonaniu wybitnie ) zagrać to znaczy ,że masz niestety jeszcze wiele do nadrobienia.

Po prostu nie słuchałeś dobrej hybrydy i stąd Twoje kompletnie nietrafione osądy.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam Twoje wypowiedzi i zastanawiam się czy ty aby nie jesteś klonem szanownego kol. pmcomp ?

Ta sama retoryka, te same buńczuczne i kategoryczne wypowiedzi ... a jak przychodzi co do czego to okazuje się ,że król jest nagi ;)

 

Skoro twierdzisz ,że hybryda nie ma prawa dobrze ( w moim przekonaniu wybitnie ) zagrać to znaczy ,że masz niestety jeszcze wiele do nadrobienia.

Po prostu nie słuchałeś dobrej hybrydy i stąd Twoje kompletnie nietrafione osądy.

 

pozdr.

Moj mily Jarek&Ania, pomylilesz chyba sobie forum, tutaj nie jest miejsce na bawienie sie w Sherlocka Holmesa!

Skoro mnie nie znasz to jakim prawem sugerujesz ze jestem ktos inny? Jezeli sie chcesz dowiedziec, to zapytaj mnie wprost kto jestem i nie sugeruj glupoty wyssane z palca.

Jezeli chcesz, napisz mi na prywat, ja ci wyszle numer komorki i mozemy porozmawiac.

To sie dowiesz nawet, ze nie jestem polskiego pochodzenia i rowniez ci gwarantuje, ze nie jestem klonem pmcompa ani klonem nikogo innego. Uzywam tego samego i jedynnego nicka elektroboy na wszystkich audio forum i to od wielu lat.

 

Sprzetem audio HiFi sie zajmuje od konca lat 70tych i dawno zrozumialem ze w audio torze/systemie najbardziej liczy sie najslabsze ogniwo lancucha.

Skoro dla basu jest to slabe ogniwo inne (lampa) od srednicy oraz gory pasma (tranzystor, cyfra), kazde pasmo logicznie potrzebuje inne rozwiazanie.

Najlepsze systemy swiata sa aktywne i dokladnie w ten sposob zbudowane.

Jezeli nie mam ochote bawic sie w tak zaawansowany sposob, wybieram prosty system, taki co mi najbardziej odpowiada. Transzystor lub lampe, akceptujac kompromis.

Hybryda absolutnie niczego nierozwiazuje, dodaje tylko konstrukcyjne klopoty. To ni ryba ni rak, mogl bym powiedziec nawet kompromis na potege.

Jezeli tak lubisz twoja sprawa, moze cie raz ktos/cos oswieci.

Moja opinia oraz mna proponowany optymalny system to wylacznie moja sprawa, rozsadna osoba w niej znajdzie swoje.

Jezeli ci sie moje opinie nie podobaja, to je po prostu ignoruj i wtedy bedzie tutaj o wiele fajniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie - nie chce mi sie kombinowac. za duzo grzebania. chce jedna koncowke. jak dzieciaki dorosna to sobie sprawie koncowki lampowe a na razie musze sie meczyc z tranami. stad pomysl hybrydy i jak widze ma to potencjal ale nie wiem czy jest sie sens bawic w cywilizowanie CJ bo pod pliniusa mam wszytsko ulozone a skok jakosciowy owszem jest ale nie jest to jakas przepasc. poza tym juz widze ze musialbym wywalic kimbera 1030 i zamiast niego kupic jakis gesty kablem jak transparent lub kolejnego mita lub innego harmonixa (tych jest najwiecej) zeby wydobyc jako taka ilosc basu. wiec tak na prawde nie wiem czy gra jest warta swieczki

 

Jak nie chcesz kombinowania to nie będziesz miał dźwiekowej nirvany. Proste i sprawdzone.

Zobacz w o mnie. Ja dopiero mam kombinację alpejską :).

 

Pozdro

 

Electro...to już jest znęcanie psychiczne... ;-)

 

 

Nie, On ma po prostu świętą rację.

 

Pozdro

 

Tak sobie czytam Twoje wypowiedzi i zastanawiam się czy ty aby nie jesteś klonem szanownego kol. pmcomp ?

Ta sama retoryka, te same buńczuczne i kategoryczne wypowiedzi ... a jak przychodzi co do czego to okazuje się ,że król jest nagi ;)

 

 

 

Oooo, dziękuje za troskę o moją osobę. Ma się dobrze.

 

Jareczku. Kolega elektroboy jest pełnej krwi Słowakiem, a ja mam nasze korzenie. To raz. Znamy się od dawna jeszcze z czasów przed pasją audio i czasem razem słuchamy i wymieniamy doświadczenia. To dwa.

Mamy podobne gusta i muzyczne i brzmieniowe i sprzętowe. To trzy.

 

Ludzie spotykają się i przyjaźnią mając zazwyczaj podobne upodobania więc mi z Tobą raczej to nie grozi ;).

 

Tak więc prosze nie oceniaj ludzi swoja miarą. Na razie to ty przeszedłeś na tym portalu małe przepoczwarzenie z jarek and ania (czy jakoś tak) na Axolotl.

Ja się nie wstydzę ani swojego nicka ani swojego nazwiska. I jedno i drugie mam zawsze wszędzie to samo. Ty jak widać tutaj już nie.

I Tobie życzę tego samego.

Bywaj w pokoju.

 

Pozdro

 

 

PS. coś w innym wątku zamilkłeś gdy podałem konkretny przykład, o który prosiłeś. ??? Nie pasował do Twoje tezy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste i sprawdzone.

Zobacz w o mnie.

poplakalm sie ze smiechu

:-)))

wybacz ale jestes raczej osoba z ktorej nie bede bral przykladu

wyznaje raczej zasade ze w zyciu sprawdzaja sie rozwiazania proste i nieskomplikowane

do tego trzeba dojrzec czego i tobie zycze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam Twoje wypowiedzi i zastanawiam się czy ty aby nie jesteś klonem szanownego kol. pmcomp ?

Ta sama retoryka, te same buńczuczne i kategoryczne wypowiedzi ... a jak przychodzi co do czego to okazuje się ,że król jest nagi ;)

 

Skoro twierdzisz ,że hybryda nie ma prawa dobrze ( w moim przekonaniu wybitnie ) zagrać to znaczy ,że masz niestety jeszcze wiele do nadrobienia.

Po prostu nie słuchałeś dobrej hybrydy i stąd Twoje kompletnie nietrafione osądy.

 

pozdr.

jeszcze cos...>>>>>>>>>>

 

PS1: prosze nie przekrecaj moje wypowiedzi. nigdy nie twierdzilem ze hybryda nie ma prawa dobrze zagrac!!! z moich wypowiedzi tylko wynika, ze wedlug mojego skromnego doswiadczenia hybrydy za swoja cene nie rozwiazuja problem szybkiego basu ani lampowej srednicy bo w torze zawsze jest dla jednego i drugiego "swoje" slabe ogniwo. Maja konstrukcyjny klopot laczenia nie zbyt kompatybilnych technologii i wszystkie ktore slyszalem grali bardzo slabo i to nie tylko w stosunku do swojej ceny.

 

PS2: Nie prypadkowo nie znam zadna wybitna naprawde legendarna hybryde wsrod najlepszych wzmacniaczy swiata wszech czasow.

Dla tego proponuje jeszcze jedna zalecana lektura.

Jezeli chcesz, poczytaj sobie bardzo przydatny artykul i sprobuj wsrod wymienionych wzmacniaczy znalesc chociazby jedna jedynna hybryde.

Mozesz szukac rowniez w forum pod artykulem.

 

Good reading, pleasant learning & good luck in searching! :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poplakalm sie ze smiechu

:-)))

wybacz ale jestes raczej osoba z ktorej nie bede bral przykladu

wyznaje raczej zasade ze w zyciu sprawdzaja sie rozwiazania proste i nieskomplikowane

do tego trzeba dojrzec czego i tobie zycze

 

Rób co chcesz tylko proszę nie przekręcaj moich wypowiedzi.

Tak napisałem:

 

Jak nie chcesz kombinowania to nie będziesz miał dźwiekowej nirvany. Proste i sprawdzone.

Zobacz w o mnie. Ja dopiero mam kombinację alpejską :).

 

I wydźwiek jest zupełnie inny niż wynika z Twojego cytatu.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura. to sa opisy moze bardziej przelomowych wzmakow ale przy obecnym poziomie to powiedzmy sobie otwarcie: to sa zabytki. paru ztej listy slyszalem wiec wiem o czym mowie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wyznaje raczej zasade ze w zyciu sprawdzaja sie rozwiazania proste i nieskomplikowane

do tego trzeba dojrzec czego i tobie zycze

 

Po Twoich ostatnich wpisach widzę, że ciągle szukasz.

A ja poszukiwania zakończyłem.

System JBL 4343 z zewnętrzną aktywną zwrotnicą lampową, kocówką tranzystorową na basie i z lampami na reszcie pasma będzie rzeczą niezmienną. Zapewne będę wymieniał jeszcze żródła cyfrowe. Może i pre amp liniowy.

Żródło analogowe oparte na winylu to także koniec moich poszukiwań.

Jeśli wymienię magnetofon to na Studera A80 ew. lampowego C37. Albo dokupie Telefunkena M15/

 

A Ty ciągle szukasz ... szukaj dalej. Powodzenia.

Jak napisał elektroboy ... czas ucieka.

 

:)

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób co chcesz tylko proszę nie przekręcaj moich wypowiedzi.

Tak napisałem:

 

Jak nie chcesz kombinowania to nie będziesz miał dźwiekowej nirvany. Proste i sprawdzone.

Zobacz w o mnie. Ja dopiero mam kombinację alpejską :).

 

I wydźwiek jest zupełnie inny niż wynika z Twojego cytatu.

 

Pozdro

na tym forum przekrecanie oraz nie zbyt dokladne odczytywanie zawsze bylo i widze ze wciaz jest popularne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura. to sa opisy moze bardziej przelomowych wzmakow ale przy obecnym poziomie to powiedzmy sobie otwarcie: to sa zabytki. paru ztej listy slyszalem wiec wiem o czym mowie

 

Ale nigdy nie słuchałeś w kombinacji triampingu z aktywna zwrotnicą i parametryzacją basu.

A to jest podstawa tego systemu, a nie zastosowane klocki jako wzmacniacze. Jeśli zmaki te wymienię na inne (tran na basie, reszta na lampie) charakter brzmienia zostanie zachowany, zmienią się tylko niuanse w zależności od zastosowanego komponentu.

 

W ukłądach jednodrożnych skazujesz się od samego początku na szukanie klocków które będą Ci się podobać (w kolumnach to rzadkie zjawisko bo zawsze po pewnym czasie ucho znajdzie jakieś wady) i co najważniejsze które się ze sobą spasują. I z pomieszczeniem. I tylko wtedy może będzie dobre brzmienie. Życze powodzenia w poszukiwaniach, to bardzo drogie hobby. I zajmuje mnóstwo czasu. Wiem, jeśli idzie się w dobrą stronę to zabawa może być fajna i przyjemna. Ale jak popełnisz błąd to wkurwienie sięga zenitu. Tą drogę już przeszedłem.

 

Wszyscy z uporem maniaka w imię prostoty słuchają kolumn z fabrycznymi zwrotnicami gdzie wiadomo, że tam zawsze są największe kompromisy i to tam dźwięk jest popsuty. W mojej pasywnej zwrotnicy na podział HF/UHF zastosowałem najlepsze możliwe komponenty. A resztą podziału zajmuje się aktywny układ na lampie, a nie miernej jakości elementy RLC stosowane przez producentów kolumn.

przykład z JBL 4343. Moja zwrotnica aktywna kosztowała z tuningiem ok. 6000 zł. Do tego zwrotka pasywna ok. 4000 zł. Razem zwrotnica 10 tys zł. Gdybys chciał taką zwrotkę zbudować jako pasywną na najlepszych elementach RLC podejrzewam, że 50 tys zł mogło by być mało, a kombinacji stosowanych kondensatorów byłaby cała masa. Skąd byś je wziął do testów? Musiałbyś zakupić albo ryzykować i kupować w ciemno z opisów z netu. Jeden kondensator średniej pojemności powiedzmy 1uF potrafi kosztować 500 USD. A tylko do częsci basowej w oryginalnej zwrotnicy JBL potrzeba pojemność ok. 72uF (z pamięci). Razy dwa bo dwie kolumny. Weź kalkulator i do dzieła.

 

Mój pełen szacun dla kolegi minabyra, który sprawdził w swoim wzmaku Audio Note większość dobrych kondów ale np. bez Duelundów. I ta zabawa kosztowała go więcej niż wart jest wzmak. A tam są małe pojemności rzędu 0,22uF i 0,33uF. Ale Jego wiedza jest bezcenna i dobrał brzmienie takie jakie chciał. I wcale nie np. z drogich V-Capów.

 

Większośc ludzi na tym forum potrafi tylko łączyć ze sobą klocki kablami. Wiem, to dość prosta droga jak się ma duzo kasy, czasu i determinacji na drodze szukania świętego audiograla. Ja zszedłem z tej drogi, szkoda, że tak późno. I zbudowałem system o brzmieniu jakie chciałem. Od A do Z, bez żadnych kompromisów.

 

I tego wszystkim życzę.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przekręcaj moich wypowiedzi.

widze co napisales i wiem co oznacza w jezyku polskim podwojne przeczenie.

wiec wybacz ale nic nie przekrecilem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura. to sa opisy moze bardziej przelomowych wzmakow ale przy obecnym poziomie to powiedzmy sobie otwarcie: to sa zabytki. paru ztej listy slyszalem wiec wiem o czym mowie

obecny poziom wzmacniaczy moze o jakosci dzwieku wiekszosci tamtych z listy tylko pomarzyc.cyfra ale glownie smd zawsze zabije muzykalnosc! czy ci sie podoba lub nie, to prosta fyzyka.

no i bardzo chetnie bym sie od ciebie dowiedzial ktore z tych wzmacniaczy mialesz we swoim systemie. i z jakimi je porownywalesz w tym samim czasie. prosze o wylacznie osobiste doswiadczenia. bo ja sam tylko takie oferuje i tylko takie z pierwszej reki akceptuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.