Skocz do zawartości
IGNORED

hybryda - czy to ma sens?


mateuszek

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ale nigdy nie słuchałeś w kombinacji triampingu

po pierwsze kolego to nie wiesz czego sluchaem

a po drugie i przede wszytskim sluchalem wystarczajco duzo dobrze zlozonych systemow opartych o proste rozwiazania. wiec wiem ze jest to mozliwe

dlatego tez nie uwazam ze triamping jest logicznym rozwiazaniem. jak ktos lubi kombinacje to prosze bardzo. mozna tez sluchac muzyki stojac na glowie (ponoc lepiej bo lepsze ukrwienie) ale wybacz - nie skorzystam

 

i bardzo chetnie bym sie od ciebie dowiedzial ktore z tych wzmacniaczy mialesz we swoim systemie

a prosze cie bardzo. u sienie milem dynaco, krella i thresholda. paru innych sluchalem w lepszych systemach niz moj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze kolego to nie wiesz czego sluchaem

 

 

czyli mam rację, nie słuchałeś.

 

Więc proszę o jakości moich klocków się prosze nie wypowiadaj bo ... w takim systemie ich nie słuchałeś. A brzmią one inaczej niż w systemach jednodrożnych.

Dynaco w moim systemie nie pracuje. Pracują Heathkity. Posłuchaj tych wzmaków jak robią tylko na częstotliwościach 300 Hz - 1250 Hz. I Dynaco też. Wtedy podyskutujemy.

Dynaco w systemie jednodrożnym jest lepszy od Heathkita ale już w moim na pasmo jak powyżej Heathkit zabija Dynaco.

 

Posłuchaj róznych końcówek tylko na basie. 20-200 Hz. I okaże się, że wcale te hi-endowe Krelle i Levinsony nie wypadają tak różowo.

 

 

 

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bardzo chetnie bym sie od ciebie dowiedzial ktore z tych wzmacniaczy mialesz we swoim systemie

a prosze cie bardzo. u sienie milem dynaco, krella i thresholda. paru innych sluchalem w lepszych systemach niz moj

podaj prosze dokladnie ktore modele z wymienionych najlepszych wzmacniaczy swiata mialesz w swoim systemie? Dziekuje!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a prosze cie bardzo. u sienie milem dynaco, krella i thresholda. paru innych sluchalem w lepszych systemach niz moj

 

Nie słuchaj w lepszych systemach niż Twój! Słuchaj tylko w swoim systemie. Wtedy to ma sens bo słyszysz róznice w brzmieniu poszczególnych klocków, a nie całej reszty.

 

Jak słuchasz wzmaka A w systemie u Bolka i tego samego wzmaka A w systemie u Lolka to tak jak byś słuchał różnych wzmaków. Wystarczy, że użyłeś innego kabla, słuchałeś w szczycie energetycznym czy miałeś temperaturę swojego ciała wyższą o 0,5 stopni C albo Twój szef cię rano opierdolił i Twoje porównywanie będzie g warte. O rzeczach oczywistych jak inne pomieszczenia nie wspomnę.

 

A mi sie wydaje, że na tym forum i w tej zakładce to powinny być rzeczy oczywiste. Taki elementarz Falskiego.

 

widze co napisales i wiem co oznacza w jezyku polskim podwojne przeczenie.

wiec wybacz ale nic nie przekrecilem

 

Gdzie Ty tam widzisz podwójne przeczenie ??????????????????????????

 

Nie, nic nie przekręciłeś. Tylko cytat wyciąłeś z kontekstu. Jak nasi kochani politycy i ... dziennikarze ;).

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj prosze dokladnie ktore modele

nie umiesz czytac?

przeciez ci napisalem

o czym mam pisac? o jakims starum krellu ktory byl niezly jak wyszedl bo obecnie to zabytek?

z mojej strony EOT bo nie widze sensu dalszej dyskusji

 

Nie słuchaj w lepszych systemach niż Twój!

kazdy ma inne podjesice do tematu

ja sznuje twoje choc wydaje mi sie delikatnie rzecz ujmujac dziwne

wiec prosze - nie pouczaj innych bo nie masz ku temu zadnych predyspozycji

a jak nie wiesz czym jest podwojne przeczenie to polecam wojka googla.

 

"Jak nie chcesz kombinowania to nie będziesz miał dźwiekowej nirvany."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojej strony EOT bo nie widze sensu dalszej dyskusji

 

 

Eeeeeee, tak nie możesz tego zrobić.

 

Przecież to Twój wątek :).

 

 

Ja Cię nie pouczam. Zyczyłem i życze Ci powodzenia na drodze machania klockami. Jeśli uraziłem to ... przepraszam.

 

Choć Twoja sygnatura daje do myślenia ;). Jak dla mnie to dwa środkowe palce do góry, he, he, he.

 

Pozdro

 

 

 

"Jak nie chcesz kombinowania to nie będziesz miał dźwiekowej nirvany."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oryginalnie nie to cytowałeś, sprawdź, Twój post #175.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem co ma post 175 do rzeczy

 

Jizzzzzz, w poście 175 jest Twój oryginalny cytat mojej wypowiedzi. I brzmi on zupełnie inaczej niż ten: "Jak nie chcesz kombinowania to nie będziesz miał dźwiekowej nirvany."

 

Teraz możesz znowu się popłakać.

 

 

A gdzie Twoja sygnatura? Teraz nikt nie dowie sie o co chodziło, he, he, he.

 

 

Widzę, że miałeś dwa wzmaki które miałem i ja:

Nakamichi PA7IIE

Pass Aleph 5

 

A Naka 5-ke mam teraz. Na całe pasmo ... nieźle ale ... tak sobie ;). Za to na bas ... REWELACJA !!! Powtórzę ... RE-WE-LA-CJA !!! Zakładam, że 7-ka może być tylko lepsza.

Pass Alpeh 5 to fajne granie ale szybko sie nudzi, a na basie klucha. Lubię Stare Alpehy za perfekcyjne udawanie lampy.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie umiesz czytac?

przeciez ci napisalem

o czym mam pisac? o jakims starum krellu ktory byl niezly jak wyszedl bo obecnie to zabytek?

z mojej strony EOT bo nie widze sensu dalszej dyskusji

W twoim o mnie nie ma slowa zadnym z wzmacniaczy z listy najlpepszych amps of all times.

Wiadomo, nie wszystkie swoja konstrukcja czy moca sie nadaja do kazdych kolumn czy systemu, sa to ale wyjatkowe wzmacniacze i tak naprawde dzis juz takie wyprodukowac z badziewnych smd komponentow raczej ciezko. Oprocz tego nie mam miedzy nimi hybryde!

 

Moze ale racjonalnie vracajmy do Twojego watku.

Masz naprawde baaardzo fajny Plinius SA102. Spokojnie by mogl na ta tej liscie. To naprawde super amp, mialem go kiedys i pozniej tez mialem kolejne swietne monobloki, giganty Plinius MA-100, razem 3,2kW poboru mocy w klasie A.

Mialesz tez Nakamichi, ale to nie Threshold 400A/800A ani zaden Krell z tamtej listy.

Oprocz tego masz CJ250 ktory ale nie rozwiazuje twoj problem muzykalnosc wersus bass. Dla tego otworzylesz watek proszac o opinie kolegow.

 

Nie wiem ktore z kolumn z "o mnie" aktualnie uzywasz, ale jezeli to sa Infinity Renaissance 90, to zapomni o jakimkolwiek lampowym wzmacniaczu ktory by je calopasmowo poprawnie wysterowal. Zadna lampa nie wysteruje dwucewkowego Watkinsa na basie!

Infinity REN90 znam lepiej od swoich butow! Gralem na nich przez ladnych kilka lat i na samim poczatku mialem ten sam problem co teraz ty.

Uzywajac mocnego mosfeta bylem w stanie uzyskac vyjatkowy, gleboki i szybki bas. 20Hz zaden problem.

Ale srednica byla taka sobie, bardzo szczegolowa (bo wstega), ale mniej muzykalna od moich preferencji (bo wstega).

Z lampa (AR D-76A z listy najlepszych wzmacniaczy wszechczasow) z koleji srednica dostala czego marzylem, muzykalnosci, przestrzeni, braku kompresji. Bo lampa

Bas byl ale raczej slaby, zawolny bez kopa, zapomnij o 20Hz. Po prostu taki sobie. Bo lampa i wyjsciowy transformator.

 

Tylko i wylacznie DLA moich Infinity Renaissance 90 zaczalem pare lat temu cala przygode ze selektywnym hybrydowym bi-ampingem.

Dluga droga ale w koncu zaowocowala i dala mi, oprocz wiedzy a sporo zabawy, wyjatkowy wymarzony dzwiek moich Infinity REN90.

Uwierz, zadne kolumny swiata tego nie potrzebuja biampingu wiecej jak te cholerne basowe pradozerne Infinity. Masz tutaj przynajmniej dwie osoby ktore to wszystko przeszly i moga ci oszczedzic pare lat szukania.

No i ty to traktujesz jak atak na twoje audio ego lub nie wiem co.

Oczywiscie mozna isc prosta droga, ale wtedy nie z kolumnami nazywanymi killer wzmacniaczy typu Infinity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infinity Renaissance 90,

re90 mialem przez moment z biampingiem - SET na gore nakamichi na dol. wtedy zagraly

i jak zagraly to je sprzedalem bo nie chcialem miec biamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Posłuchaj róznych końcówek tylko na basie. 20-200 Hz. I okaże się, że wcale te hi-endowe Krelle i Levinsony nie wypadają tak różowo.

 

Chłopcy?...czas wyjść z piaskownicy... i kontynuować szukanie dobrej hybrydy...

Chętnie zaprezentował bym Wam swoją...ale za tania jest do tej zakładki...a szkoda bo gra wyśmienicie...nie przestawia co prawda ścian...dlaczego?bo moim skromny zdaniem nie tędy droga do dobrego dźwięku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim o mnie nie ma slowa zadnym z wzmacniaczy z listy najlpepszych amps of all times.

Wiadomo, nie wszystkie swoja konstrukcja czy moca sie nadaja do kazdych kolumn czy systemu, sa to ale wyjatkowe wzmacniacze i tak naprawde dzis juz takie wyprodukowac z badziewnych smd komponentow raczej ciezko. Oprocz tego nie mam miedzy nimi hybryde!

 

Moze ale racjonalnie vracajmy do Twojego watku.

Masz naprawde baaardzo fajny Plinius SA102. Spokojnie by mogl na ta tej liscie. To naprawde super amp, mialem go kiedys i pozniej tez mialem kolejne swietne monobloki, giganty Plinius MA-100, razem 3,2kW poboru mocy w klasie A.

Mialesz tez Nakamichi, ale to nie Threshold 400A/800A ani zaden Krell z tamtej listy.

Oprocz tego masz CJ250 ktory ale nie rozwiazuje twoj problem muzykalnosc wersus bass. Dla tego otworzylesz watek proszac o opinie kolegow.

 

Nie wiem ktore z kolumn z "o mnie" aktualnie uzywasz, ale jezeli to sa Infinity Renaissance 90, to zapomni o jakimkolwiek lampowym wzmacniaczu ktory by je calopasmowo poprawnie wysterowal. Zadna lampa nie wysteruje dwucewkowego Watkinsa na basie!

Infinity REN90 znam lepiej od swoich butow! Gralem na nich przez kilka lat i na poczatku mialem ten sam problem co ty.

Uzywajac mocnego mosfeta mialem vyjatkowy, gleboki i szybki bas. 20Hz zaden problem. Ale srednica byla taka sobie, bardzo szczegolowa (bo wstega), ale mniej muzykalna jak chcialem (bo wstega).

Z lampa (AR D-76A z listy najlepszych wzmacniaczy) z koleji srednica dostala czego marzylem, muzykalnosci, przestrzeni, braku kompresji. bas ale raczej fatalny, wolny bez kopa, zapomnij o 20Hz, poprosty taki sobie (bo lampa i wyjsciowy transformator).

 

To tylko i wylacznie DLA moich Infinity Renaissance 90 zaczalem pare lat temu cala przygode ze selektywnym hybrydowym biampingem.

Dluga droga ale w koncu zaowocowala i dala mi, oprocz wiedzy a sporo zabawy, wyjatkowy wymarzony dzwiek moich Infinity REN90.

Uwierz, zadne kolumny swiata tego nie potrzebuja biampingu wiecej jak te cholerne basowe pradozerne Infinity. Masz tutaj przynajmniej dwie osoby ktore to wszystko przesli i moga ci oszczedzic pare lat szukania. I ty traktujesz oferte pomocy jak atak na twoje nie wiem co.

Oczywiscie mozna isc prosta droga ale nie z kolumnami typu Infinity.

 

A dzieki doświadczeniom elektroboya ze zwrotnicami moje szycie systemu trwało tylko ok. pół roku. Dobrze mieć dobrych przyjaciół, którzy doradzą i opowiedzą o sowich błedach.

Ondrej, ja musze z Toba pogadać wreszcie poważnie o tych pre ... albo o Technicsie 30A albo o Marantzu 7.

 

Pozdro

 

re90 mialem przez moment z biampingiem - SET na gore nakamichi na dol. wtydy zagraly

i jak zagraly to je sprzedalem bo nie chcialem miec biamp.

 

I mając takie doświadczenia czemu nie poszedłeś dalej tą drogą?

 

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CJ250 ktory ale nie rozwiazuje twoj problem muzykalnosc wersus bass

wlasnie zapialem pliniusa po dniu z CJ

jutro zaladuje mu 7308 PQ a w srode telefunkeny. jesli one nie utwardza basu to musialbym szukac innych interkonektow bo ilosciowo to nawet jakos bym wyzyl. no moje oko w tandemie z mitem powinien zagrac jakis taki harmonix 101 gp. on wlasnie mial taki podciagniety wyzszy bas ktorego tu wlasnie brakuje. szoda by bylo kimbera bo to bardzo fajny drut

 

I mając takie doświadczenia czemu nie poszedłeś dalej tą drogą?

bo teraz nawet na CJ mam duuuzo lepszy bas niz wtedy z samego nakamichi. o pliniusie nie wspomne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zapialem pliniusa po dniu z CJ

jutro zaladuje mu 7308 PQ a w srode telefunkeny. jesli one nie utwardza basu to musialbym szukac innych interkonektow bo ilosciowo to nawet jakos bym wyzyl. no moje oko w tandemie z mitem powinien zagrac jakis taki harmonix 101 gp. on wlasnie mial taki podciagniety wyzszy bas ktorego tu wlasnie brakuje. szoda by bylo kimbera bo to bardzo fajny drut

 

 

bo teraz nawet na CJ mam duuuzo lepszy bas niz wtedy z samego nakamichi. o pliniusie nie wspomne.

 

No tak, tylko brakuje Ci tego cuś w reszcie pasma niestety.

 

Poza tym wtedy były ... inne kolumny ;) bo zakładam, że 90RE już nie masz.

Dobrze, że Ondrej je sprzedał, mi oprócz basu w nich nic sie nie podobało. Te wstęgi to nie było mistrzostwo świata.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zapialem pliniusa po dniu z CJ

jutro zaladuje mu 7308 PQ a w srode telefunkeny. jesli one nie utwardza basu to musialbym szukac innych interkonektow bo ilosciowo to nawet jakos bym wyzyl. no moje oko w tandemie z mitem powinien zagrac jakis taki harmonix 101 gp. on wlasnie mial taki podciagniety wyzszy bas ktorego tu wlasnie brakuje. szoda by bylo kimbera bo to bardzo fajny drut

 

 

bo teraz nawet na CJ mam duuuzo lepszy bas niz wtedy z samego nakamichi. o pliniusie nie wspomne.

...moze dla tego ze masz inne kolumny? :) btw jakie w tym momencie kolumny uzywasz, ze maja lepszy bas od REN90?

Kirkseater prisma 80, Jamo D-590 ani Dali 104 to na pewno nie moga byc, z Infinity REN90 byly by bez szans.

 

B&W CDM9 NT moga miec fajny szybki bas ale na pewno nie glebszy czy lepszy od REN90.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...moze dla tego ze masz inne kolumny? :) btw jakie w tym momencie kolumny uzywasz, ze maja lepszy bas od REN90?

Kirkseater prisma 80, Jamo D-590 ani Dali 104 to na pewno nie moga byc, z Infinity REN90 byli by bez szans.

B&W CDM9 NT moga miec fajny szybki bas ale na pewno nie glebszy od REN90.

 

Wygląda, że to: DiY na revelatorach scanspeaka

 

Przy DIY aż się prosi o zewnętrzna aktywną zwrotkę. Wtedy o częstotliwościach podziału wszystko wiadomo. Korekcja basu mikrofon pomiarowy i ... najprawdopodobniej będzie inny wymiar grania.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokjnie ja jestem uparty

dam jeszcze CJ szanse.z pliniusa wycisnalem juz moim zdaniem przez ostatnie lata jesli nie absolutnie wszytsko to bankowo bardzo duzo. i jest dobrze jak na trana to moim zdaniem wybitnie

ale z CJ tez udalo mi sie wyciagnac z niego duzo basu ale nie takiego jak lubie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopcy?...czas wyjść z piaskownicy... i kontynuować szukanie dobrej hybrydy...

Chętnie zaprezentował bym Wam swoją...ale za tania jest do tej zakładki...a szkoda bo gra wyśmienicie...nie przestawia co prawda ścian...dlaczego?bo moim skromny zdaniem nie tędy droga do dobrego dźwięku...

Widze ze ci daje sporo przyjemnosci i ja naprawde kochasz! To juz nie mam watpliwosci!

JOLA jest zwyciezca klasy hybrydowej!

Brawo & gratulacje!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W CDM9 NT moga miec fajny szybki bas ale na pewno nie glebszy czy lepszy od REN90.

mnie sie CDM9NT nie podobaly. teraz mam DIY na rewelatorach z linia transmisyjna. i musisz mi uwierzyc na slowo ze basu maja sporo i to kazdego jaki sobie wymarzysz

 

JOLA jest zwyciezca klasy hybrydowej!

jest dobra. dobrac do niej dobre kolumny i mozna niedrogo miec zacny zestawik. toz to integra. odpada pre i dodatkowe druty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokjnie ja jestem uparty

dam jeszcze CJ szanse.z pliniusa wycisnalem juz moim zdaniem przez ostatnie lata jesli nie absolutnie wszytsko to bankowo bardzo duzo. i jest dobrze jak na trana to moim zdaniem wybitnie

ale z CJ tez udalo mi sie wyciagnac z niego duzo basu ale nie takiego jak lubie

 

Proponuję zrób eksperyment, który Cie nic nie będzie kosztował, a zyskasz cenne doświadczenie.

Pożycz od elektroboya lampową zwrotkę Luxmana. Może pracować jako dwu albo trójdrożna. Do tego albo 6 albo 12dB/oct.

Podłącz ją bezpośrednio do głosników w Twoich kolumnach przez koncówki: na dół daj tarnzystor, na resztę lampy.

I zapewne będzie pozamiatane.

 

Machasz końcówkami i kablami, a prostsza droga lezy na wyciągnięcie dłoni.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie CDM9NT nie podobaly. teraz mam DIY na rewelatorach z linia transmisyjna. i musisz mi uwierzyc na slowo ze basu maja sporo i to kazdego jaki sobie wymarzysz

wierze ci na slowo! sam mam teraz chyba najlepsze kolumny z linia transmisyjna jakie kiedykolwiek skonstruowano bo uwelbiam doskonaly, nisko schodzacy, szybki, kontrolowany nie dudniacy ale cialem ruszajacy bas.

 

nie zmienia to jednak nic na tym, ze nie polaczysz wode i ogien. Dasz do CJ250 telefunken-y lub siemens-y, oczywiscie poprawi sie bas ale pogorszy sie srednica i/lub gora. Tak samo sie bedzie dzialo experymentujac z kablami, kondenzatorami...

To tylko przesuwanie problemu tam i z powrotem, bieganie w kolko wokol slodkiego ciastka. Mozna zyc z takim kompromisem ale jak dlugo da sie tego wytrzymac...? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierze ci na slowo! Sam mam teraz chyba najlepsze kolumny z linia transmisyjna jakie kiedykolwiek skonstruowano. Nie zmienia to nic na tym ze nie polaczysz wode i ogien. Dasz do CJ250 telefunken-y lub siemens-y, poprawi sie bas ale pogorszy sie srednica. Tam i z powrotem, caly czas bieganie w kolko okolo slodkiego ciastka :)

 

Święte słowa.

A w aktywnej zwrotce np. Telefunkeny na bas, a na średnicę i górę np. Miniwatty albo jak u mnie Marconi Silver Plates. I masz ciastko i zjadłeś ciastko.

 

:).

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie moge miec SETa bo mam male dzieci

 

Jest dużo dobrych lamp, które grają ponad basem. I pozamykanych w obudowach. A przy połączeniu "bezpośrednio do głosników" bez pasywnych elementów zwrotnicy wystarczy mała moc.

 

Przykład: u mnie 10" papierowy głośnik średniotonowy napędza bezpośrednio Heathkit o mocy 12W. A na górę pasma przez pasywna zwrotkę, o której wpominałem potrzebuje diabłów 50W w klasie A. Ile te cewki, rezystoty i kondy "prądu żrą" i zamieniają bezproduktywnie na ciepło. Ten wzmak na górę pasma kosztowł mnie majatek. Ale przynajmniej gra.

 

Pozdro

 

To tylko przesuwanie problemu tam i z powrotem, bieganie w kolko wokol slodkiego ciastka. Mozna zyc z takim kompromisem ale jak dlugo da sie tego wytrzymac...? :)

 

Jak widac długo bo kolega mateuszek, widac po liście, przewalił (bez urazy) juz mnóstwo gratów. I ciągle czegoś brakuje.

Mam rację?

 

Pozdro

 

A tak a propos mojego przewalania klocków. Jak napisałem ja już z tym skończyłem ale ... chetnie posłuchałbym w systemie jednego DACa. I nie jest to ani AN DAC5 ani inne nowoczesne wynalazki po 100 tys zł albo więcej za sztukę z DSD 2560 na pokładzie ;).

Mam nadzieję, że po wakacjach namówię Józka na przyjazd do mnie z tymi dwoma szufladami:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I z przyjemnościa ich posłucham.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo dobrych lamp, które grają ponad basem. I pozamykanych w obudowach. A przy połączeniu "bezpośrednio do głosników" bez pasywnych elementów zwrotnicy wystarczy mała moc.

 

Pozdro

Nawet z pasywna zwrotnica na srodek/gore jest super. Oczywiscie uzycie aktywnej zwrotnicy, i koncowek bez pasywnych elementow/zwrotnic na glosnikach to najwyzsza faza. Ale czasami zwrotnice sa zbyt zkomplikowane, pelniace role fazowej kompenzacji lub korekcje charakterystyki, by je tylko tak zastapic.

Oprocz tego tam juz nie ma tyle mocy do "zjedzenia".

 

Niestety aktywna lampowa zwrotnica sporo kosztuje. Zwykle od 1000-5000Eur, moja uzywana Luxman A-2003 okolo 1500Eur. I pojawia sie tak raz dwa razy w roku, zwykle na eBay w Stanach lub w Japonii.

Ale nawet pasywny poprawnie zrobiony biamping daje pierwszy duzy krok naprzod, szczegolnie przy duzych wielopasmowych kolumnach ktore maja potencjal grac liniowo do, lub nawet pod 20Hz.

 

Jeszcze dodaje ze z Japonii i to bezwzglednie nie ma referencyjnego systemu bez doskonale zaplanowanego oraz zrealizowanego multiamp systemu. I to oni, nie my, maja najlepsze uszy swiata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powoli wygląda to tak para nawiedzonych kontra hybryda.

Nie za dużo tego ego ???

Mateuszek jak mu dzieci podrosną sprawi sobie dużego SETa i co mu zrobicie ?

Znając życie raczej bez bi czy tri amplingu i bez aktywnych zwrotek bo jak wspomniał woli prostotę.

A do pary nawiedzonych mam pytanie co np. z fazą przy tej ilości klocków i kabli ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj mily Jarek&Ania, pomylilesz chyba sobie forum, tutaj nie jest miejsce na bawienie sie w Sherlocka Holmesa!

Skoro mnie nie znasz to jakim prawem sugerujesz ze jestem ktos inny? Jezeli sie chcesz dowiedziec, to zapytaj mnie wprost kto jestem i nie sugeruj glupoty wyssane z palca.

Jezeli chcesz, napisz mi na prywat, ja ci wyszle numer komorki i mozemy porozmawiac.

To sie dowiesz nawet, ze nie jestem polskiego pochodzenia i rowniez ci gwarantuje, ze nie jestem klonem pmcompa ani klonem nikogo innego. Uzywam tego samego i jedynnego nicka elektroboy na wszystkich audio forum i to od wielu lat.

 

Sprzetem audio HiFi sie zajmuje od konca lat 70tych i dawno zrozumialem ze w audio torze/systemie najbardziej liczy sie najslabsze ogniwo lancucha.

Skoro dla basu jest to slabe ogniwo inne (lampa) od srednicy oraz gory pasma (tranzystor, cyfra), kazde pasmo logicznie potrzebuje inne rozwiazanie.

Najlepsze systemy swiata sa aktywne i dokladnie w ten sposob zbudowane.

Jezeli nie mam ochote bawic sie w tak zaawansowany sposob, wybieram prosty system, taki co mi najbardziej odpowiada. Transzystor lub lampe, akceptujac kompromis.

Hybryda absolutnie niczego nierozwiazuje, dodaje tylko konstrukcyjne klopoty. To ni ryba ni rak, mogl bym powiedziec nawet kompromis na potege.

Jezeli tak lubisz twoja sprawa, moze cie raz ktos/cos oswieci.

Moja opinia oraz mna proponowany optymalny system to wylacznie moja sprawa, rozsadna osoba w niej znajdzie swoje.

Jezeli ci sie moje opinie nie podobaja, to je po prostu ignoruj i wtedy bedzie tutaj o wiele fajniej.

 

Za przytoczenie faktów ze swego życiorysu bardzo dziękuję.

Jestem pod wrażeniem ;)

 

A wracając do meritum sprawy to masz prawo kombinować z systemami aktywnymi skoro uważasz , że to jest Twój sposób na dobry dźwięk.

Ale skoro piszesz ,że hybryda nie może dobrze zagrać to rozumiem ,że czerpiesz garściami ze swego prawie 50-letniego doświadczenia.

Jakich wiec hybryd słuchałeś u siebie i co w nich się Tobie nie podobało ?

 

Poza tym daruj sobie swój protekcjonalny ton rozmowy bo nie jestem chłopcem z twojej piaskownicy.

Skoro głosisz takie relatywnie dosadne twierdzenia to wypadałoby napisać na jakiej podstawie to robisz.

Tylko tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powoli wygląda to tak para nawiedzonych kontra hybryda.

Nie za dużo tego ego ???

Mateuszek jak mu dzieci podrosną sprawi sobie dużego SETa i co mu zrobicie ?

Znając życie raczej bez bi czy tri amplingu i bez aktywnych zwrotek bo jak wspomniał woli prostotę.

A do pary nawiedzonych mam pytanie co np. z fazą przy tej ilości klocków i kabli ?

 

Ale skoro piszesz ,że hybryda nie może dobrze zagrać ...

 

 

Czy któryś z nas napisał coś, że hybryda jest zła ? Nie przypominam sobie.

 

A mateuszek i tak zrobi co zechce, niezależnie co my tu powypisujemy.

 

Ponieważ jest to zakładka hi-end w tym własnie miejscu rozmawiamy jak taki hi-end zbudowac. A nie jak przewalać tony klocków i kabli i próbować z tego złozyc grala. Neverending story.

Idę spać.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareczku. Kolega elektroboy jest pełnej krwi Słowakiem, a ja mam nasze korzenie. To raz. Znamy się od dawna jeszcze z czasów przed pasją audio i czasem razem słuchamy i wymieniamy doświadczenia. To dwa.

Mamy podobne gusta i muzyczne i brzmieniowe i sprzętowe. To trzy.

 

Ludzie spotykają się i przyjaźnią mając zazwyczaj podobne upodobania więc mi z Tobą raczej to nie grozi ;).

 

Tak więc prosze nie oceniaj ludzi swoja miarą. Na razie to ty przeszedłeś na tym portalu małe przepoczwarzenie z jarek and ania (czy jakoś tak) na Axolotl.

Ja się nie wstydzę ani swojego nicka ani swojego nazwiska. I jedno i drugie mam zawsze wszędzie to samo. Ty jak widać tutaj już nie.

I Tobie życzę tego samego.

Bywaj w pokoju.

 

Pozdro

 

 

PS. coś w innym wątku zamilkłeś gdy podałem konkretny przykład, o który prosiłeś. ??? Nie pasował do Twoje tezy?

 

Dla mnie może on być nawet Eskimosem .Co to ma do rzeczy ?

A to ,że się przyjaźnicie to można wyczytać z Waszych wspólnych wpisów , które są prawie identyczne w treści.

Stąd moje ( być może niesłuszne ) przypuszczenia.

 

Co do twoich dowodów na temat teorii o "frajerach" to odpowiedziałeś ,że ... no właśnie , nic nie odpowiedziałeś na temat jakie to sprzęty z obecnej produkcji zaliczane do klasy hiend miałeś i słuchałeś U SIEBIE w domu i jakim prawem śmiesz twierdzić o ludziach takie rzeczy.

Ty mi chłopie przypominasz trochę takiego polskiego Janusza , który to stojąc pod remizą w swojej wiosce , wychyliwszy 3 browce marki Żubr przechwala się jakiego to on ma stunigowanego Golfa 3 w " diselku" , który wciąga nosem takiego Porsche.

Nie czujesz przez majtki jakie to jest infantylne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do pary nawiedzonych mam pytanie co np. z fazą przy tej ilości klocków i kabli ?

 

A bez epitetów obyć się nie możesz?

 

A skoro nie możesz to napisze Ci tak. Zbuduj to sie dowiesz. Ja się dowiedziałem.

O fazie elektroboy wspomniał, wystarczy doczytać.

 

Pozdro

 

Dla mnie może on być nawet Eskimosem .Co to ma do rzeczy ?

A to ,że się przyjaźnicie to można wyczytać z Waszych wspólnych wpisów , które są prawie identyczne w treści.

Stąd moje ( być może niesłuszne ) przypuszczenia.

 

Co do twoich dowodów na temat teorii o "frajerach" to odpowiedziałeś ,że ... no właśnie , nic nie odpowiedziałeś na temat jakie to sprzęty z obecnej produkcji zaliczane do klasy hiend miałeś i słuchałeś U SIEBIE w domu i jakim prawem śmiesz twierdzić o ludziach takie rzeczy.

Ty mi chłopie przypominasz trochę takiego polskiego Janusza , który to stojąc pod remizą w swojej wiosce , wychyliwszy 3 browce marki Żubr przechwala się jakiego to on ma stunigowanego Golfa 3 w " diselku" , który wciąga nosem takiego Porsche.

Nie czujesz przez majtki jakie to jest infantylne ?

 

I tym razem sparafrazuję maszę:

 

Im więcej pieniędzy w zakładce hiend tym większy fajfus.

A jak sie merytorycznie nie ma nic do powiedzenia to się cytuje historyjki o Januszu spod budki z piwem.

Żałosne.

 

A przez majtki czuję jedynie Twoje ... WIELKIE fajfusowe CHAMSTWO.

 

Była fajna dyskusja dopóki znowu sie nie pojawiłeś. Nie raczyłeś zauwazyć?

 

A teraz zrobiło sie nie śmiesznie tylko żałośnie ... przez Ciebie.

Czasami wolę Twoich przykładowych Januszów niż takich jak TY.

Wiesz, AS to taka swojska remiza w naszej wiosce więc co TY tutaj robisz ???

Skoro jesteś LEPSZY od nas to po co tu zaglądasz?

A ja wiem ... "tym Twoim przykładowym" Porsche trzeba się pochwalić, trzeba zabłysnąć. W Twoim środwoisku gdzie każdemu roczna średnia krajowa wypada z kieszeni w toalecie "Twoje audio" nie robi takiego wrażenia. Fajfus za mały. Tu trzeba błysnąć.

 

Podoba ci sie moja psychoanaliza ???

Fakturę za kozetkę przyślę pocztą jeśli pozwolisz. NA PW możesz podać adres.

 

Nie pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.