Skocz do zawartości
IGNORED

AURALiC Aries Mini - wyjątkowy strumieniowiec?


krzysiekol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

(chyba skoczę gdzieś po coś z IOS, już mnie wk....a,  te sterowanie przez antka)

 

Ipad 12,9 / 256 z cellurar powinien się do tej roli nadać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pier...., raczej myślałem o czymś z bardziej "ziemską" ceną :)

 

Pomyśl za to ile będziesz widział na nim w jednym czasie okładek... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pier...., raczej myślałem o czymś z bardziej "ziemską" ceną :)

 

najtanszymi pilotami do Auralic'ów będą ipady 1,2 oraz mini, a także iphone 4 i 4s. Z ipada steruje się dużo przyjemniej niż z iphone, a cena podobna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)

przesłuchałem całą płytkę- IRA - Akustycznie CD Live, na Auralic - fajne słuchanie , lepsze oderwania, itp

 

przepinka na X50 (ta sama płytka) - jest ciemniej, wokalista bardziej realistyczny , może X50 ma mniejsze oderwanie instrumentów, ale ..kurcze ,przy X50 noga sama zaczęła mi skakać do rytmu, jest lepsza muzykalność, słychać tą twardość gitar, perki. itp..

 

mam wrażenie że ten Auralic jakiś taki, za słodki jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie że ten Auralic jakiś taki, za słodki jest.

 

A do czego do wspinasz Black Dragona?

Uzyskany efekt, to wynik podobnej sygnatury dźwięku w obu urządzeniach w tym przypadku. Ciemniejszy DAC lub odwrotnie jak widać lepsze daje rezultaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam nic z Androidem w całym domu. Co do brzmienia to bede obstawal przy opcji ze cieplejsze słodsze granie DACa jest oznaka mniejszego jittera, przy większym jitterze jest utwardzenie góry i więcej dołu, przez co dźwięk może się wydawać żywszy (uśmiech Janusza). Ale jak już sprawdzimy plany to okaże się ze te blachy wychodzą do przodu w stosunku do reszty perkusji a kotły brzmia jakby były bez pudła. Inna sprawa jak to w konkretnym systemie się zgrywa, czasem trzeba wymienić to i owo, ale na końcu efekt jest zawsze lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ten kabelek, wpinany do X50 jak i Auralic

 

Chodziło mi o DAC. Z tego linka, to widzę, że dzieci producentów kabli z pewnością nie będą chodziły głodne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mircysko dalbys jeszcze rade porownac wyjscie aes/ebu?

Zalezy mi bo jako jedne z doslownie kilku na rynku maja te zlacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Niestety -:) jest już nowy Auralic Arieas G2.

Aplikacja HTML5 do obsługi Aries'ów też już prawie gotowa.

Jest też nowa Vega, ale ten sprzęt chyba nikogo nie interesuje -:)

 

 

151433xgybrxuzgs9biirs.jpg

 

151437cqh00vb5udd9m78v.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety -:) jest już nowy Auralic Arieas G2.

A to ciekawe:) Coś czuję, że zaszaleją z ceną, seria G2 ma być najwyższa w hierarchii. Potem dojdzie pewnie G1;)

No forach krzyczeli, że Vega G2 będzie koło 5 tyś euro, czyli ponad 20.000zł. Tak więc Aries pewnie 10-15.000.

Patrząc na tył ma pewnie hdmi i2s i możliwość podpięcia zewnętrznego zegara.

Aplikacja też ma być nowa. Poczekamy pewnie do końca roku, ciekawie się zapowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu normalnie wyglądający klocek

to prawda, nie jest już routero podobny;)

jednak najważniejsze jak zagra. Obudowa nie wystarczy do wysokiej ceny:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to trochę obok tematu, ale może ktoś pomoże znaleźć rozwiązanie mojego problemu. Mam Vegę do której jest podpięty Aries (z Femto) przez USB oraz TV przez Toslink. W obu przypadkach na ustawieniu zegara Exact co jakiś czas słychać "pyknięcie" czyli krótką przerwę w odtwarzaniu dźwięku, wraz z mrugnięciem na wyświetlaczu Vegi informacji o częstotliwości próbkowania. W trybie Coarse na USB jest ok, ale TV na Toslinku pyka bez względu na ustawienie zegara Vegi. Oglądanie filmu z dźwiękiem, który co chwilę zanika jest bez sensu, ktoś zna problem i podpowie rozwiązanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV na Toslinku pyka bez względu na ustawienie zegara Vegi. Oglądanie filmu z dźwiękiem, który co chwilę zanika jest bez sensu, ktoś zna problem i podpowie rozwiązanie?

Vega nie dekoduje DTS musisz wybrać inną fonię z dekodera tv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez moniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z TV idzie PCM i gra, tylko co kilka minut sobie "pyknie" i Vega mrugnie 48kbs.

U mnie tak było przy podłączonym tunerze satelitarnym i pomogła zmiana fonii z DTS na stereo w ustawieniach ścieżki audio. Multichanel na stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kilka pytań związanych z Aries mini i nie tylko. Może ktoś ewentualnie byłby w stanie pomóc.

Korzystam narazie tylko z Tidal w DS Lightning. Mini jest podłączony do zewnętrznego dac-a i dalej do wzmacniacza stacjonarnego i kolumn lub bezpośrednio analogowo do wzmacniacza.

1. Ostatnio podłączyłem do Mini jako zewnętrzny dac Nuforce DAC-80. Na wyjściu audio Mini widzi dac podwójnie. Wcześniej z Aune x1s tego nie miałem. Czy to jakiś problem?

2. Podczas odtwarzania niektórych plików Tidal Masters np. Led Zeppelin Since I've Been Loving You mniej więcej w tych samych miejscach mam nieprzyjemny trzask, zgrzyt, zniekształcenie 7-8 s., 11-12 s. Występuje tylko w połączeniu Mini z Nuforce. Nie ma tego efektu z x1s, bezpośrednio do wzmaka czy też przy połączeniu laptopa z Nuforce. Nie ma tego też w plikach tego samego utworu 16/44.1. Zmiana kabla usb, rca itp nie pomaga. Jak do tego podejść?

3. Czy dobrze doczytałem że DS Lightning odtwarza obecnie maksymalnie pliki w Tidal do 24/48?

Dzięki za uwagi i porady.

 

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kilka pytań związanych z Aries mini i nie tylko. Może ktoś ewentualnie byłby w stanie pomóc.

Korzystam narazie tylko z Tidal w DS Lightning. Mini jest podłączony do zewnętrznego dac-a i dalej do wzmacniacza stacjonarnego i kolumn lub bezpośrednio analogowo do wzmacniacza.

1. Ostatnio podłączyłem do Mini jako zewnętrzny dac Nuforce DAC-80. Na wyjściu audio Mini widzi dac podwójnie. Wcześniej z Aune x1s tego nie miałem. Czy to jakiś problem?

2. Podczas odtwarzania niektórych plików Tidal Masters np. Led Zeppelin Since I've Been Loving You mniej więcej w tych samych miejscach mam nieprzyjemny trzask, zgrzyt, zniekształcenie 7-8 s., 11-12 s. Występuje tylko w połączeniu Mini z Nuforce. Nie ma tego efektu z x1s, bezpośrednio do wzmaka czy też przy połączeniu laptopa z Nuforce. Nie ma tego też w plikach tego samego utworu 16/44.1. Zmiana kabla usb, rca itp nie pomaga. Jak do tego podejść?

3. Czy dobrze doczytałem że DS Lightning odtwarza obecnie maksymalnie pliki w Tidal do 24/48?

Dzięki za uwagi i porady.

 

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Antidotum na trzaski nie znam ale jak mógłbyś napisać o różnicach w brzmieniu mini z tymi dwoma dacami. Jest zauważalna poprawa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jakiś czas słychać "pyknięcie" czyli krótką przerwę w odtwarzaniu dźwięku

 

Mam taki efekt podłanczając tuner NC+ do MDac'a po optycznym, ale tylko po włączeniu kilka razy i potem spoko.

Jednocześnie dodam że dźwięk to wielki syf, co jest oczywiste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Antidotum na trzaski nie znam ale jak mógłbyś napisać o różnicach w brzmieniu mini z tymi dwoma dacami. Jest zauważalna poprawa?

Nie odpowiem niestety teraz na to pytanie wprost i jednoznacznie. Za dużo różnych zmian i konfiguracji w krótkim okresie a za mało czasu na posłuchanie. Od razu też zaznaczę, że nie jestem specjalistą w audio, nie znam się na opisywaniu dźwięków a moje odczucia są subiektywne i amatorskie. Jestem też świadomy wad i problemów związanych z miejscem ustawienia głośników , akustyką i tzw. odsłuchem. Zakup ariesa mini podyktowany był jedynie względami praktycznymi, warunkami lokalowymi i opiniami specjalistów lub forumowiczów. Tak naprawdę mogłem porównać tylko i to bardzo krótko Aries mini połączony bezpośrednio do wzmacniacza wykorzystujący swój wewnętrzny dac i Aune x1s. Moje odczucia są bardzo zbliżone do kilku innych. To bardzo podobne granie. Przez Aune x1s było trochę przestrzenniej, większa scena, bardziej wyraźne pewnie przez to umiejscowienie instrumentów. Ale brzmieniowo bardzo podobnie. Niedługo po zakupie zdecydowałem się jednak oddać wzmacniacz i CD do przeglądu i grałem ostatnio na zastępczym wzmacniaczu. Nuforce dotarł do mnie kilka dni temu, sprzęt z przeglądu wczoraj. Nie miałem zatem czasu żeby dokładnie to wszystko sobie poskładać i porównać jak to gra w moich warunkach. Pewnie tzw. weekend majowy da trochę wolnego. Teraz bardziej się skupiłem (pewnie niepotrzebnie) na porównaniu gdzie w jakiej konfiguracji słychać trzaski lub nie i próbie ich wyeliminowania niż na porównywaniu sprzętu.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem szczerze, że zaczyna mnie męczyć zabawa w pliki. Synchronizacje zegarów, pyknięcia, trzaski i ciągła niepewność czy to wszystko jest właściwie skonfigurowane i gra jak powinno. Chyba sprzedam tą Vegę, Ariesa i wracam do analogu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC + ( terminalPC z Daphile za 150 zet) i po kłopocie, a Aries Mini za 2000 tysie to nieporozumienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ZenekXXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC + ( terminalPC z Daphile za 150 zet) i po kłopocie, a Aries Mini za 2000 tysie to nieporozumienie.

Rozumiem, że miałeś auralica mini i porównywałeś bezpośrednio z terminalem i daphile w stosunku do dźwięku i przekazywania usługi. Bo ja tak!

 

Przede wszystkim, to są całkiem inne urządzenia, mini ma daca a do daphile trzeba podłączyć daca z USB.Więc dolicz sobie kasę na daca z USB lub przetwornikiem. Więc w zamian za mini masz dwa lub trzy klocki + kable.

Więc po co takie dziwne porównania?

 

Ja miałem IntelNUca z pasywnym chłodzeniem i cały set M2Techa USB/SPDIF EVO (przetwornik+clock+supply) na systemie daphile. Samo sterowanie tym ( z lapka) już mi nie pasowało.W porównaniu z tym samym daciem CEC DX71 transport na terminalu, daphile i set M2Techa przegrał dźwiękowo z auraliciem mini. O sterowaniu aplikacją nie wspomnę. I nic mi tam nie trzaska czy strzela.Steruję to Ipadem 3 (używka za 300 stówy z uszkodzonym portem jack)

 

Więc wnioski mam odwrotne i sprawdziłem to na własnym uchu i oku. Ale każdy ma swoje priorytety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że miałeś auralica mini

 

Miałem, wypożyczyłem na test, i nie będę opowiadał o brzmieniu zastosowanego DAC'a.

Powinienem zastrzec że to moje "dziwne" porównanie raczej dotyczy Tych którzy posiadają DAC'a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem, wypożyczyłem na test, i nie będę opowiadał o brzmieniu zastosowanego DAC'a.

Powinienem zastrzec że to moje "dziwne" porównanie raczej dotyczy Tych którzy posiadają DAC'a

Jak pisałem nie ma co porównywać. To są dwa różne urządzenia. Dac w nim jest, więc opcja do wykorzystania przez niektórych. A jako sam transport u mnie lepiej zagrał mini i wole sto razy sterowanie na DS Ligting. Mam do wyboru jeszcze apke playera od Lumina i Linna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.