Skocz do zawartości
IGNORED

listwa Sulek za 6000 plnów


dekoracja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... jak wszystkim z ZUSu.

 

 

DYI to można sobie w domu. Ewentualnie dla znajomych.

DIY to było dobre Piotrka Gabriela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako DIY chyba certyfikatów nie potrzebuje ;)

Dopóki jest to produkt "dla siebie" to nie. Ryzyko Twoje. Jeżeli już taki produkt sprzedajesz, to klient powinien w bardzo wyraźny sposób zostać poinformowany, że kupuje produkt DIY, który nie posiada badań i certyfikatów.

Problemem jest to w jaki sposób przekazać taką informację. W przypadku jakiegoś wypadku trzeba liczyć na uczciwość takiego klienta. Zawsze może przed sądem twierdzić, że nie został poinformowany. Poza tym nie zna się, nie orientuje się itp.

Dlatego ja, jak nudzi mi się jakieś urządzenie DIY, to nigdy nie sprzedaję go w całości, tylko w częściach, modułach. Jeżeli cokolwiek się stanie, nie mam zamiaru tłumaczyć się, że na aukcji czy w ogłoszeniu pisałem, tłumaczyłem. Szukanie opisu aukcji w archiwach allegro też mnie nie interesuje.

 

Oczywiście dotyczy to produktów zasilanych napięciem niebezpiecznym. Interkonekty, kable głośnikowe takim certyfikatom nie podlegają.

 

P.S.

Jeszcze dochodzi gospodarka odpadami elektrycznymi i elektronicznymi:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Jeszcze dochodzi gospodarka odpadami elektrycznymi i elektronicznymi:-)

 

Ja pie.... a certyfikatu na DNA nie trzeba czasem tez?

 

Wali Was ta Unia po głowie, oj wali!

 

Tak! macie być przez UE zwolnieni obowiązkowo z myślenia, żreć przeżuwać i zamieniać się później bezmyślnie w nawóz.

 

O wczoraj było święto klepiących wyuczone formułki zamienionych w nawóz, dziś dla odmiany jest tych myślących niepokornych :P

 

Nawóz jest nawóz :(

 

"Poeci" coś tam jednak widzą pięknego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pie.... a certyfikatu na DNA nie trzeba czasem tez?

 

Wali Was ta Unia po głowie, oj wali!

 

Tak! macie być przez UE zwolnieni obowiązkowo z myślenia, żreć przeżuwać i zamieniać się później bezmyślnie w nawóz.

 

O wczoraj było święto klepiących wyuczone formułki zamienionych w nawóz, dziś dla odmiany jest tych myślących niepokornych :P

 

Nawóz jest nawóz :(

 

"Poeci" coś tam jednak widzą pięknego :)

wspolczuje ci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspolczuje ci

 

Jak wierzysz pomódl się za mnie, to coś więcej niż współczucie może nawet już empatia, kto to wie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja pie.... a certyfikatu na DNA nie trzeba czasem tez?

 

Wali Was ta Unia po głowie, oj wali!

 

Tak! macie być przez UE zwolnieni obowiązkowo z myślenia, żreć przeżuwać i zamieniać się później bezmyślnie w nawóz.

 

O wczoraj było święto klepiących wyuczone formułki zamienionych w nawóz, dziś dla odmiany jest tych myślących niepokornych :P

 

Nawóz jest nawóz :(

 

"Poeci" coś tam jednak widzą pięknego :)

Miałem do tej pory niejakie wątpliwości...

Teraz się rozwiały.

 

Kawał chama jesteś, buraka i śmierdzącego gumofilca.

 

I nie sil się na odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do tej pory niejakie wątpliwości...

Teraz się rozwiały.

 

Kawał chama jesteś, buraka i śmierdzącego gumofilca.

 

I nie sil się na odpowiedź.

 

Też Cię lubię ale nie musimy mieć ten sam światopogląd ale to nie powód żeby się chwalić z czym na co dzień mamy do czynienia.

 

Zadałem proste pytanie odnośnie tego:

 

 

 

A odpowiadają mi nie na temat same gumofilce i buraki.

 

Nie musisz odpowiadać jesteś dokładnie tam ale nie we Francji jak Ci się zdaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też Cię lubię ale nie musimy mieć ten sam światopogląd ale to nie powód żeby się chwalić z czym na co dzień mamy do czynienia.

 

Zadałem proste pytanie odnośnie tego:

 

 

 

A odpowiadają mi nie na temat same gumofilce i buraki.

 

Nie musisz odpowiadać jesteś dokładnie tam ale nie we Francji jak Ci się zdaje.

A może się boją, że wykorzystasz ich pomysły i nie podzielisz się zyskiem ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem proste pytanie odnośnie tego:

 

Załączona grafika: Przerabiamy listwę na Contra Sulek Super duper audiofilska taniocha za pińć złotych..jpg

 

A odpowiadają mi nie na temat same gumofilce i buraki.

 

To musisz spytać drugiego nawiedzonego konstruktora, który mocno wierzy, że dłubiąc coś przy listwie zasilającej poprawi brzmienie audio :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odpowiadają mi nie na temat same gumofilce i buraki.

 

O zlot gwiaździsty!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pozostałych dalej pytam co byście w tej listwie zmienili, bo przy jej projektowaniu pojawiło się paru "nie elektryków" i spieprzyli tak prostą elektryczną ideę przekazywania prądu dalej!

Jak to co? neutralny sie urwal :)

 

Zapytam przewrotnie, słuchał ktoś z kolegów listwy o której toczy się dyskusja?? 14 stron wątku a ja dalej nie wiem jak ona gra... ;-)

Ty tak serio? ;p a jak ma grac przedluzacz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tak serio? ;p a jak ma grac przedluzacz...

 

Ty nie rozumiesz, on ma nie grać on ma wzorcowo działać, to nie dowcip w ramach zlotu gwiaździstego kolegów.

 

Dużo osób jeżdzi tramwajem ale akurat druty nad nim ani szyny pod nim za bardzo ich nie interesują.

 

Tu na forum jest inaczej! Druty mają być barokowe a tory w esy floresy :) Ale jak pytam co na tym zdjęciu należy zrobić żeby druty były"barokowe" to Cisza; widzą najwyżej szyny na których się czasem potkną!

 

Inny wątek środek Audio Tekne a tam patrzą i czarna magia; tam kurcze w środku nic nie ma , za co ta cena :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poprawiłbyś ten cytat, bo nie jest on ze mnie.

 

Post zaraportowany. Ja do tak niskich tekstów nie schodzę, kultura mi nie pozwala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie rozumiesz, on ma nie grać on ma wzorcowo działać, to nie dowcip w ramach zlotu gwiaździstego kolegów.

Wzorowo czyli? Ta nie działa, coś jej brakuje do poprawnego działania? Poza urwanym kabelkiem oczywiście :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pie.... a certyfikatu na DNA nie trzeba czasem tez?

 

Wali Was ta Unia po głowie, oj wali!

 

Tak! macie być przez UE zwolnieni obowiązkowo z myślenia, żreć przeżuwać i zamieniać się później bezmyślnie w nawóz.

 

O wczoraj było święto klepiących wyuczone formułki zamienionych w nawóz, dziś dla odmiany jest tych myślących niepokornych :P

 

Nawóz jest nawóz :(

 

"Poeci" coś tam jednak widzą pięknego :)

 

UE jaka jest każdy widzi.

Święto było. Nie wiem jak wpłynęło na proces certyfikacji.

Przepisy są jakie są. Można do nich dostosować się albo nie....

W firmie w której pracuję, zajmuje się tym Dział Produktu. Nie wpuścimy na polski rynek niczego co nie ma odpowiednich badań i certyfikatów. Kosztuje? Tak. Prawdopodobnie nawet sporo. Trudno. Takie życie. Są to produkty z branży elektrycznej (ogólnie). Cześć z Was na pewno ma je w domu, firmie itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pie.... a certyfikatu na DNA nie trzeba czasem tez?

 

Wali Was ta Unia po głowie, oj wali!

 

Tak! macie być przez UE zwolnieni obowiązkowo z myślenia, żreć przeżuwać i zamieniać się później bezmyślnie w nawóz.

 

O wczoraj było święto klepiących wyuczone formułki zamienionych w nawóz, dziś dla odmiany jest tych myślących niepokornych :P

 

Nawóz jest nawóz :(

 

"Poeci" coś tam jednak widzą pięknego :)

 

Znak/certyfikat bezpieczeństwa obowiązywał dużo, dużo wcześniej niż powstała Unia Europejska.

 

Szczerze wątpię, że gdy Polska weszła do wspólnoty, Ty dopiero co dowiedziałeś się, że istnieje takie coś jak znak B.

 

Jeszcze raz powtarzam Ci - Twoje kable, Twój interes. Nie masz certyfikatu bezpieczeństwa (i zakładam, że nigdy nie będziesz miał) to też Twoja sprawa. Nadal ufam, (bez względu jak grają), że zrobiłeś je porządnie i z dobrych materiałów, a solidnością mogą przewyższać firmowe produkty.

 

Ale nie wciskaj ludziom kitu, że certyfikacja wyrobów wprowadzonych na rynek jest niepotrzebna lub jest tylko wymysłem urzędników z Brukseli, bo jest to sporym uproszczeniem tematu, a sposób w jaki próbujesz to argumentować (uprawnienia SEP) naraża Cię na pośmiewisko.

 

Dla przykładu: pierwsza z brzegu listwa za 50 zł certyfikat ma:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wciskaj ludziom kitu, że certyfikacja wyrobów wprowadzonych na rynek jest niepotrzebna lub jest tylko wymysłem urzędników z Brukseli, bo jest to sporym uproszczeniem tematu, a sposób w jaki próbujesz to argumentować (uprawnienia SEP) naraża Cię na pośmiewisko.

 

Mam jako dowód w domu kupioną sieciówkę komputerową, dopuszczoną przez UE do obrotu ma zamieniony przewód fazowy i ma znak CE, TUV, GS i parę innych , dalej sobie dośpiewaj co się może stać Tylko np! z Twoim sprzętem audio gdzie taka jedna sieciówka zasila jedno z wielu urządzeń połączonych razem mającym połączone razem wspólną masę i nie mających 2 klasy izolacji :P

 

Tylko nie pisz że to przypadek! Co końcowego odbiorcę to ma to obchodzić!

 

Kolejna sprawa; jak masz zabezpieczone urządzenia elektroniczne które wypożyczasz z salonu audio lub dystrybutora danego produktu do domu na odsłuchy? Wiele osób które przed Tobą je pożyczały, zaglądały do środka, robiły zdjęcia, gmerały śrubokrętem, bezpiecznikami, lampami. Ja się pytam ile bezpieczeństwa zapewnia Ci ten znaczek CE lub nawet B ?

 

Z mojej strony jeśli urządzenie sprawdzone przeze mnie trafia bezpośrednio do Ciebie bez pośredników! Jest sprawdzone pod wieloma względami , także bezpieczeństwa! przez osobę do tego uprawnioną! (bo posiadam takowe) Wytłumacz mi kto utrzymuje wyższe standardy! i komu dorabiacie brodę? Bo ja doskonale to widzę!!!

 

Tylko proszę nie każ mi podbijać gwarancji kuchenek elektrycznych robionych przez trzecie firmy bo to podany przez Ciebie przykład z sufitu!!! mnie nie dotyczący! (mogę Ci coś o tym napisać na PW jak się interesujesz, pośmiejemy się razem)

 

Swego czasu producenci udzielali gwarancji pisemnej na dany produkt i myślę że to jest wystarczający dowód żeby w razie nieszczęśliwego wypadku wziąć danego delikwenta do odpowiedzialności cywilnej a nawet karnej. Producent na siebie nie będzie pętli zakładał chyba że znów będziesz twierdził że tak i tak :)))

 

Dalej podtrzymuję że masa z wymyślonych certyfikatów nie służy niczemu innemu jak efektowi globalizacji i niszczeniu małych firm przez duże oraz państwo i grupę państw! Przypomina mi się tak trochę OT sentencja wyroku sądu na grupie mafijnej; "zorganizowana przestępcza grupa zbrojna" Śmiech na sali! Większa zorganizowana grupa zbrojna sadzi mniejszą :) I kto im co zrobi? No chyba że jeszcze większa grupa :) Roman Polański się prawie nie wykręcił-taki przykład gdybyśmy nie wiedzieli o co biega.

 

Swego czasu prowadząc firmę w innej branży musiałem na kupione legalnie w ogólnym rynku gospodarczym fabrycznie nowe maszyny robić kolejne certyfikaty? Dopuszczenia które kosztowały ponad 30% wartości fabrycznie nowych urządzeń!? jak myślisz duże firmy z czymś takim mają problemy :) Tak to się nadaje do prokuratury ale tego nikt nie ściga bo duże lobby jest silniejsze!

Przykład z życia zobacz ile firm wyleciało z obiegu po wprowadzeniu Normy ISO 22000:2005 :) O co tu komu najbardziej chodziło?Zadowoleni jak zwykle ci najwięksi którzy tą normę przepychali. Jak mam gdzieś na mieście zjeść na prawdę świetne lody to idę do małej firmy rodzinnej (specjalnie nie podam bo lubię tam zaglądać) gdzie ludzie dbają zarówno o innych jak i o siebie. W Małopolsce zepsuto tymi normami cały rynek cukierniczy; gdzie się nie ruszysz to tam aromat cukierniczy gdzie trzeba i gdzie nie trzeba; takiego ciastka nie idzie kurde zjeść!!! no ale się nie psuje i nie czuć że już śmierdzi :P

 

Bardzo "kocham" wyroby spozywcze ze wszystkimi dopuszczonymi do sprzedaży produktami ze znaczkiem E, noż kurna samo zdrowie UE zadbała o nas :)))), wczytaj się dokładnie takie lepsze C E dla polaczka szaraczka!

 

Żyjemy w "ciekawych" czasach gdzie wszystkim zawładnęły nakazy i zakazy urzędników; wytłumacz mi za tym dla czego w kraju gdzie obowiązuje ruch prawostronny (zwyczajowo-niepisany) także na chodnikach.Dla pieszych przycisk uruchamiania zielonego światła dla pieszych na pasach jest z lewej strony wejścia pieszego na jezdnię?! Stań sobie z boku i popatrz jaki b u r d el organizują nam urzędnicy mający utrzymywać porządek! Jedni piesi wpadają na innych i schodząc z pasów żeby się ominąć wpadają na prawidłowo zatrzymane obok samochody.

 

Nie przekonasz mnie, jak będę szedł w tym kierunku i cudzą dystrybucję to niejako zorganizowana grupa zbrojna takowe znaczki na mnie wymoże ale do puki co nie ma takich karabinów żeby mnie skutecznie zastrzelić! A tak głupi nie są i dają mi tą marcheweczkę bo i tak wiedzą ze za chwile śmigną mnie jak zechcą batem! No w sumie z czegoś te pasożyty muszą żyć, zobacz ile gęb rodzin urzędasów do utrzymania jest dookoła pośród nas.

 

Tak że udawajmy sobie dalej razem że cały czas chodzi tylko o dobro obywatela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie napisałeś coś na poziome. I z kulturą.

 

Ja też kilka razy spotkałem się z sieciówkami, które miały zamieniona fazę. Najpierw trochę mnie to zdziwiło, ale wywnioskowałem, że i tak wpinając taką sieciówkę do podwójnego gniazda mamy fazę tam gdzie trzeba albo i nie, kiedy to wpinamy wtyczkę do tego samego gniazda "do góry nogami". Chwilowo wydawało mi się to absurdem, aby ktoś za każdym razem sprawdzał gdzie ta faza powinna być. Dla większości domowych urządzeń nie ma znaczenia skąd płynie faza, ale dla pewności zawsze można założyć gniazdo 1-faz nie odwracające fazy i po problemie.

 

Analogicznie sieciówkę "komputerową" wpinamy w gniazdo 1-faz DATA jako cześć wydzielonej instalacji komputerowej i już nie może być mowy o pomyłce gdyż w/w gniazda występują tylko jako pojedyncze.

 

Jak dystrybutor wypożycza sprzęt to chyba nie wraca do niego np. rozebrany wzmacniacz bo klient był ciekawy. Nie wiem nie zwróciłem uwagi - są obecnie plomby gwarancyjne czy nie? Jeśli nie ma, to jak serwis sprawdza czy ktoś gmerał w środku czy nie?

 

Przykład kuchenek elektrycznych nie jest tematem z sufitu!

Dlatego pytałem się Ciebie czy odważyłbyś się podłączyć właśnie tego typu urządzenie, które nie posiada żadnego certyfikatu bezpieczeństwa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kilka razy spotkałem się z sieciówkami, które miały zamieniona fazę. Najpierw trochę mnie to zdziwiło, ale wywnioskowałem, że i tak wpinając taką sieciówkę do podwójnego gniazda mamy fazę tam gdzie trzeba albo i nie, kiedy to wpinamy wtyczkę do tego samego gniazda "do góry nogami". Chwilowo wydawało mi się to absurdem, aby ktoś za każdym razem sprawdzał gdzie ta faza powinna być. Dla większości domowych urządzeń nie ma znaczenia skąd płynie faza, ale dla pewności zawsze można założyć gniazdo 1-faz nie odwracające fazy i po problemie.

 

Widzisz taki banalny przykład a nie mogą tego cholerstwa z tą fazą zunifikować, Inny przykład z przemysłu, dawniej nie można było mieć podpiętych maszyn z zerowaniem i uziemieniem jednocześnie bo masę ludzi przez to ginęło, Coś się w fizyce przewodzenia prądu od tamtego czasu zmieniło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład z życia zobacz ile firm wyleciało z obiegu po wprowadzeniu Normy ISO 22000:2005 :) O co tu komu najbardziej chodziło?Zadowoleni jak zwykle ci najwięksi którzy tą normę przepychali. Jak mam gdzieś na mieście zjeść na prawdę świetne lody to idę do małej firmy rodzinnej (specjalnie nie podam bo lubię tam zaglądać) gdzie ludzie dbają zarówno o innych jak i o siebie. W Małopolsce zepsuto tymi normami cały rynek cukierniczy; gdzie się nie ruszysz to tam aromat cukierniczy gdzie trzeba i gdzie nie trzeba; takiego ciastka nie idzie kurde zjeść!!! no ale się nie psuje i nie czuć że już śmierdzi :P

 

Gdzieś dzwonią, lecz nie wiadomo gdzie. ISO nie jest obowiązkowe. ISO 22000 jest poświadczeniem, że masz wdrożone podstawy, czyli GHP/GMP i HACCP, które są obowiązkowe, ale tych nie ma obowiązku certyfikacji. HACCP, jak się już dokształcisz, to się dowiesz, że pochodzi wprost ze Stanów, z czasów lotów w kosmos. Tak, tak, NASA wprowadziła to jako pierwsza. Ale mówi jedynie o bezpieczeństwie żywności. Nie o tym, czy jest smaczna.

ISO 22000, jak i HACCP, IFS, czy BRC są normami bezpieczeństwa żywności, nie jej jakości. Co to powoduje? Ano tyle, że to nie ISO psuje żywność tylko rynek. ISO nie nakazuje stosowania jakichkolwiek dodatków do żywności!!!

Klient nie wie czego chce. Bo tak, chciałby tanio, smacznie, dobrze, żeby miało długi termin przydatności, itp. podobne pierdoły. Tak się kurna nie da. Naturalne dodatki są drogie, więc producent, żeby zwiększyć zarobek pakuje taniochę. Długi termin przydatności, proszę bardzo, ale z konserwantami.

Chcesz smacznie i dobrze zjeść, musisz za to zapłacić. Nie chcesz konserwantów- licz się z krótszym terminem przydatności i wyższą ceną. Nie wszędzie da się zastosować obróbkę termiczną, wprowadzić niską kwasowość, lub obniżyć aktywność wody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hafis

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jako dowód w domu kupioną sieciówkę komputerową, dopuszczoną przez UE do obrotu ma zamieniony przewód fazowy i ma znak CE, TUV, GS i parę innych , dalej sobie dośpiewaj co się może stać Tylko np! z Twoim sprzętem audio gdzie taka jedna sieciówka zasila jedno z wielu urządzeń połączonych razem mającym połączone razem wspólną masę i nie mających 2 klasy izolacji :P

 

Tylko nie pisz że to przypadek! Co końcowego odbiorcę to ma to obchodzić!

 

Kolejna sprawa; jak masz zabezpieczone urządzenia elektroniczne które wypożyczasz z salonu audio lub dystrybutora danego produktu do domu na odsłuchy? Wiele osób które przed Tobą je pożyczały, zaglądały do środka, robiły zdjęcia, gmerały śrubokrętem, bezpiecznikami, lampami. Ja się pytam ile bezpieczeństwa zapewnia Ci ten znaczek CE lub nawet B ?

 

Z mojej strony jeśli urządzenie sprawdzone przeze mnie trafia bezpośrednio do Ciebie bez pośredników! Jest sprawdzone pod wieloma względami , także bezpieczeństwa! przez osobę do tego uprawnioną! (bo posiadam takowe) Wytłumacz mi kto utrzymuje wyższe standardy! i komu dorabiacie brodę? Bo ja doskonale to widzę!!!

 

Tylko proszę nie każ mi podbijać gwarancji kuchenek elektrycznych robionych przez trzecie firmy bo to podany przez Ciebie przykład z sufitu!!! mnie nie dotyczący! (mogę Ci coś o tym napisać na PW jak się interesujesz, pośmiejemy się razem)

 

Swego czasu producenci udzielali gwarancji pisemnej na dany produkt i myślę że to jest wystarczający dowód żeby w razie nieszczęśliwego wypadku wziąć danego delikwenta do odpowiedzialności cywilnej a nawet karnej. Producent na siebie nie będzie pętli zakładał chyba że znów będziesz twierdził że tak i tak :)))

 

Dalej podtrzymuję że masa z wymyślonych certyfikatów nie służy niczemu innemu jak efektowi globalizacji i niszczeniu małych firm przez duże oraz państwo i grupę państw! Przypomina mi się tak trochę OT sentencja wyroku sądu na grupie mafijnej; "zorganizowana przestępcza grupa zbrojna" Śmiech na sali! Większa zorganizowana grupa zbrojna sadzi mniejszą :) I kto im co zrobi? No chyba że jeszcze większa grupa :) Roman Polański się prawie nie wykręcił-taki przykład gdybyśmy nie wiedzieli o co biega.

 

Swego czasu prowadząc firmę w innej branży musiałem na kupione legalnie w ogólnym rynku gospodarczym fabrycznie nowe maszyny robić kolejne certyfikaty? Dopuszczenia które kosztowały ponad 30% wartości fabrycznie nowych urządzeń!? jak myślisz duże firmy z czymś takim mają problemy :) Tak to się nadaje do prokuratury ale tego nikt nie ściga bo duże lobby jest silniejsze!

Przykład z życia zobacz ile firm wyleciało z obiegu po wprowadzeniu Normy ISO 22000:2005 :) O co tu komu najbardziej chodziło?Zadowoleni jak zwykle ci najwięksi którzy tą normę przepychali. Jak mam gdzieś na mieście zjeść na prawdę świetne lody to idę do małej firmy rodzinnej (specjalnie nie podam bo lubię tam zaglądać) gdzie ludzie dbają zarówno o innych jak i o siebie. W Małopolsce zepsuto tymi normami cały rynek cukierniczy; gdzie się nie ruszysz to tam aromat cukierniczy gdzie trzeba i gdzie nie trzeba; takiego ciastka nie idzie kurde zjeść!!! no ale się nie psuje i nie czuć że już śmierdzi :P

 

Bardzo "kocham" wyroby spozywcze ze wszystkimi dopuszczonymi do sprzedaży produktami ze znaczkiem E, noż kurna samo zdrowie UE zadbała o nas :)))), wczytaj się dokładnie takie lepsze C E dla polaczka szaraczka!

 

Żyjemy w "ciekawych" czasach gdzie wszystkim zawładnęły nakazy i zakazy urzędników; wytłumacz mi za tym dla czego w kraju gdzie obowiązuje ruch prawostronny (zwyczajowo-niepisany) także na chodnikach.Dla pieszych przycisk uruchamiania zielonego światła dla pieszych na pasach jest z lewej strony wejścia pieszego na jezdnię?! Stań sobie z boku i popatrz jaki b u r d el organizują nam urzędnicy mający utrzymywać porządek! Jedni piesi wpadają na innych i schodząc z pasów żeby się ominąć wpadają na prawidłowo zatrzymane obok samochody.

 

Nie przekonasz mnie, jak będę szedł w tym kierunku i cudzą dystrybucję to niejako zorganizowana grupa zbrojna takowe znaczki na mnie wymoże ale do puki co nie ma takich karabinów żeby mnie skutecznie zastrzelić! A tak głupi nie są i dają mi tą marcheweczkę bo i tak wiedzą ze za chwile śmigną mnie jak zechcą batem! No w sumie z czegoś te pasożyty muszą żyć, zobacz ile gęb rodzin urzędasów do utrzymania jest dookoła pośród nas.

 

Tak że udawajmy sobie dalej razem że cały czas chodzi tylko o dobro obywatela.

 

Myślałem, że rozmawiamy o prawnym obowiązku a nie o jego zasadności. Jeżeli rozmawiamy o zasadności (albo głupocie urzędników) to trudno w większości aspektów nie zgodzić się z Tobą.

Tylko, że w przypadku sporu nikt nie będzie zwracał uwagi na tą zasadność.

 

Jeżeli chodzi o gniazdo podwójne to niektóre kraje załatwiły ten problem (chociażby Czechy i Słowacja). Natomiast problem nie jest i nie będzie rozwiązany nawet w pojedynczych gniazdach schuko. Tam mamy możliwość połączenia wtyczki i gniazda w dowolnej polaryzacji. Komputerowe także. W Niemczech nawet nie stosuje się gniazd DATA z kluczem.

I jakoś działa. A taki bezpieczny naród:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo "kocham" wyroby spozywcze ze wszystkimi dopuszczonymi do sprzedaży produktami ze znaczkiem E, noż kurna samo zdrowie UE zadbała o nas :))))

 

Wiesz, akurat nie każde E jest niezdrowe, E-300 już z pewnością do takich nie należy.

E-250 w naszym klimacie od lat był stosowany do utrwalania mięsa. To z resztą dzięki niemu mamy smaczną wędlinę.

 

Wszystkie E są najlepiej przebadanymi związkami pod kątem wpływu na zdrowie. Tych bym się nie obawiał.

 

Obawiałbym się tych, którzy udają wdrożenie systemów jakości. Wtedy naprawdę nie wiesz co jesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogicznie sieciówkę "komputerową" wpinamy w gniazdo 1-faz DATA jako cześć wydzielonej instalacji komputerowej i już nie może być mowy o pomyłce gdyż w/w gniazda występują tylko jako pojedyncze.

 

Może jak będzie robiła to osoba bez kwalifikacji lub będzie miała t.z.w. "słabszy dzień"!

 

Najniebezpieczniejsze to są własnie te układy zabezpieczające!!! Ten na zdjęciu własnie nawalił!!!

 

 

 

powód banalny akumulatory nie wytrzymały założonego gwarancją okresu! Układ certyfikowany bardzo ostro (wiadomo GAZ) !!! zabezpieczał instalację gazową przed rozszczelnieniem, na szczęście ta ostatnia była robiona przez zwykłych fachowców z zwykłymi uprawnieniami bo inaczej 100 osób poszło by do aniołków :(

 

Tak się kurna nie da.

 

Nie da się parasola w d4 otworzyć; przykładowo odnośnie jedzenia małe porządne lodziarnie o tym nie wiedzą :)

 

Obawiałbym się tych, którzy udają wdrożenie systemów jakości.

 

Ja nie udaję ja go nie wdrażam ja go po prostu na co dzień używam :P

 

Cholernie mnie to dużo kosztuje ta "prostota"

 

Byś może kable jak widać robię źle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale za każdym razem przynajmniej tak samo :)

 

Jak dystrybutor wypożycza sprzęt to chyba nie wraca do niego np. rozebrany wzmacniacz bo klient był ciekawy.

 

No wraca ale czy aby na pewno tak samo złożony :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykładowo odnośnie jedzenia małe porządne lodziarnie o tym nie wiedzą

 

I jeszcze napisz, że w tych lodziarniach jest taniej niż w innych.

I jeszcze jedno- nie wiesz tak naprawdę co jest w środku.

Wiem jedno- dobra gałka lodów kosztuje. Marną można mieć za dwa złote.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze napisz, że w tych lodziarniach jest taniej niż w innych.

I jeszcze jedno- nie wiesz tak naprawdę co jest w środku.

Wiem jedno- dobra gałka lodów kosztuje. Marną można mieć za dwa złote.

 

Kto powiedział że ma być tanio?

 

PO,PIS, PSL, lewaki? Idź do nich na pewno Ci dadzą za 4 złote ale najpierw zabiorą ci 80 -90% tego co wypracowałeś a byś mógł na te lody i wiele innych rzeczy przeznaczyć.

 

No ale dalej nie rozumiesz :)

 

Trzeba zakończyć pytanie które zadałem odnośnie listwy zasilającej wstawionej przez neomamuta.

 

Odpowiedź na nie i wiele innych jest tutaj:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ale pewnie mimo zakreśleń dalej nie będziecie wiedzieli o co chodzi i co poprawić zamiast wymyślać na nowo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytasz ze zrozumieniem, czy nie?

 

Napisałem:

Bo tak, chciałby tanio, smacznie, dobrze, żeby miało długi termin przydatności, itp. podobne pierdoły. Tak się kurna nie da.

 

To twiedzisz:

 

Użytkownik hafis dnia 02.11.2015 - 21:13 napisał

Tak się kurna nie da.

 

Nie da się parasola w d4 otworzyć; przykładowo odnośnie jedzenia małe porządne lodziarnie o tym nie wiedzą :)

 

A jak piszę:

 

I jeszcze napisz, że w tych lodziarniach jest taniej niż w innych.

 

To potwierdzasz, że:

 

Kto powiedział że ma być tanio?

 

Zacznij czytać od początku do końca. Chyba, że należysz do ludzi, którzy przekorę mają za drugie imię i musisz zawsze się nie zgadzać.

 

PO,PIS, PSL, lewaki? Idź do nich na pewno Ci dadzą za 4 złote ale najpierw zabiorą ci 80 -90% tego co wypracowałeś a byś mógł na te lody i wiele innych rzeczy przeznaczyć.

 

 

Do czego ten tekst? Czy ja oczekuję czegoś darmo? Uczesz myśli.

 

No ale dalej nie rozumiesz :)

 

Mam wrażenie, że jest odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że należysz do ludzi

 

No niestety, jestem człowiekiem :)

 

Może inaczej, fajnie z kimś znaleźć wspólny kontakt ale nie na zasadzie instrumentalnej typu pan hydraulik wymieni uszczelkę, pani Zuzia rozładuje nasze napięcie seksualne i takie tam.

 

Dla tego ta fajność jest bardzo trudna i bardzo rzadko występuje w otaczających nas okolicach przyrody.

 

Nie szukajcie żadnego ze słów z ostatniego zdania razem lub osobno bo możecie trafić na baaardzo złe strony gdzie podają skąd można podróżować w inne wymiary a przecież lubicie tylko to co znacie? i pamiętacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego

 

Pisze się razem. Dlaczego? Dlatego! Bo taka jest gramatyka języka polskiego.

 

Chyba, że napiszesz: dla tego powodu, dla tego człowieka, itd..

 

No niestety, jestem człowiekiem :)

 

Typowa manipulacja- wyrywasz z kontekstu i to nawet nie całe zdania, tylko urywki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze się razem. Dlaczego? Dlatego! Bo taka jest gramatyka języka polskiego.

 

Chyba, że napiszesz: dla tego powodu, dla tego człowieka, itd..

 

Przecież pisałem: "Może inaczej, fajnie z kimś znaleźć wspólny kontakt ale nie na zasadzie instrumentalnej"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie stare ludowe przysłowie - jak nie umiesz pić, to się naucz albo przestań.

Czytając ostatnie kilka stron wątku nie idzie przebrnąć przez ten bełkot w dodatku kompletnie nie na temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.