Skocz do zawartości
IGNORED

listwa Sulek za 6000 plnów


dekoracja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jest teraz wątek, w którym konstruktor próbuje zaciekawić bełkotem na temat listw :) Ale takie baje to może pchać tylko w hajedzie :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, trochę zeszło nie na temat. Ale na temat tytułowej listwy raczej nie ma co pisać, przecież już to zrobił pan recenzent z poważnej gazety:)

A tacy jak wiemy mają najlepszy sprzęt, na którym wszystko słychać - listwy, kable, podkładki, stoliki, bezpieczniki.

 

Równie dobrze można pisać o blaszanym wiaderku z żelaźniaka za 30 zł z nałożonym termokurczem na uchwycie i wycenionym np. na 5 tysi.

Woda ze studni pewnie lepiej smakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby dało się to zmierzyć oscyloskopem. Nawet nie wiemy co mielibyśmy zmierzyć Nadal dużą część zjawisk związanych z przebiegami elektrycznymi w sprzęcie audio nie jesteśmy w stanie zmierzyć. Nawet nie jesteśmy w stanie jednoznacznie określić ich definicję. Niech przykładem będzie próba określenia barwy dźwięku. Jak już kilka razy był cytowany ten portal to niech będzie i kolejny (zresztą uważam, że jako jedyny w Polsce próbuje przyblizyć także sprawy techniczne związane z audio i za to ma ogromny PLUS):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak takie coś zmierzyć na oscyloskopie? W ogóle jakimkolwiek przyrządem. Nawet nie mam pojęcia jaki fragment widma w analizie widmowej (bo chyba o takiej rozmawiamy?) miałby o tym mówić. A chyba nie mamy wątpliwości, że za barwę odpowiada także źródło i wzmacniacz?

 

Zobaczyć jak "barwa" wygląda? Jak ją (jej zmiany) można zmierzyć?

 

A cóż to za problem - wystarczy w tor włączyć equalizer - pobawić się suwakami (zmieniają one barwę i to wyraźnie) i zobaczyć sobie jak to wygląda na ekranie oscyloskopu a jednocześnie to słyszeć.

W ten prosty sposób można również zobaczyć i policzyć sobie - jak zmiany (mierzone w dB), widoczne na oscyloskopie są jeszcze/już słyszalne a jakie jeszcze/już nie.

 

Można jeszcze (Uwaga kabelkowicze ostrożnie! tego lepiej nie róbcie bo przeżyjecie dużą traumę) pójść dalej i wyjąć equalizer z tego układu i próbować zmieniać (equalizować) barwę kabelkami - można pamiętając z poprzedniego doświadczenia jakie zmiany, jak i kiedy słychać - zobaczyć jak różne kabelki (wybór należy do was, jest dowolny) "wpływają"

Powodzenia! smile.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę, nie wiem co napisać.

Może na początek przeczytaj artykuł, potem przeczytaj o korekcji częstotliwościowej. Może wtedy rozróżnisz naturalną barwę (instrumentu, głosu itp) od manipulatorów "barwy dźwięku". To, że ktoś coś tak nazwał i nazwa jest bardzo podobna to nie znaczy, że jest to tożsame.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę, nie wiem co napisać.

Może na początek przeczytaj artykuł, potem przeczytaj o korekcji częstotliwościowej. Może wtedy rozróżnisz naturalną barwę (instrumentu, głosu itp) od manipulatorów "barwy dźwięku". To, że ktoś coś tak nazwał i nazwa jest bardzo podobna to nie znaczy, że jest to tożsame.

 

A jak w/g Ciebie na "naturalną barwę" (instrumentu, głosu itp) wpływają kable i cokolwiek innego z krainy voodoo?

Cóż innego wpływa m.in. na barwę odtwarzanej muzyki - jak nie właśnie (oczywiście w/g "słyszących) za pomocą korekcji częstotliwościowej!?

Czy może w jakiś inny, magiczny sposób? Może taki, którego jeszcze współczesna nauka...(tylko proszę bez takich)

Ciekawe w jaki?

 

Nie ma co pisać.. Powyższy wpis jest żywcem zerżnięty z innego forum..

 

Bo pisała go ta sama osoba, cóż w tym dziwnego?

Nie można już pisać na dwóch i więcej forach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tylko tam dotyczył nieco innego tematu :) Nagle pasuje jak ulał i tutaj..?

 

Chłopie, weź się....

Przeczytaj TAMTEN post w całości, pomyśl chwilę, może zrozumiesz.

Powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem CHŁOPIE o czym jest tamten wątek i czym jest Twój wpis... Chyba Ci nie po drodze moje komentarze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Different
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można już pisać na dwóch i więcej forach?

 

Można , można mieć nawet na ten sam diametralnie inne zdania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak w/g Ciebie na "naturalną barwę" (instrumentu, głosu itp) wpływają kable i cokolwiek innego z krainy voodoo?

Cóż innego wpływa m.in. na barwę odtwarzanej muzyki - jak nie właśnie (oczywiście w/g "słyszących) za pomocą korekcji częstotliwościowej!?

Czy może w jakiś inny, magiczny sposób? Może taki, którego jeszcze współczesna nauka...(tylko proszę bez takich)

Ciekawe w jaki?

 

 

 

Bo pisała go ta sama osoba, cóż w tym dziwnego?

Nie można już pisać na dwóch i więcej forach?

 

Audiovoodoo zostawmy w spokoju. Przecież mamy fachowców.

 

Czytałeś artykuł? Nie czytałeś:-(

Do końca nie wiemy jak barwę opisać.

Podaj mi metodologię pomiaru, parametry, wielkości liczbowe i jednostkę, czyli podstawy pomiaru.

Nieważne czy zgodnie ze współczesną czy zamierzchłą nauką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

no i......?

Pokaż mi w widmie gitary dźwięki odpowiadające za barwę.

Trzeba zaznaczyć, że prążki są sumą sinusoid jednej częstotliwości. Na dźwięk akordu gitary składa się dźwięk podstawowy 6 strun (ton) oraz harmoniczne. W zależności od strun tych harmonicznych jest około mnóstwo lub trochę mniej jak mnóstwo. Do tego dochodzi dźwięk pudła rezonansowego z jego harmonicznymi, dźwięk piórka z jego harmonicznymi, strun uderzających w gryf z jego harmonicznymi i parę innych na które w tej chwili nie wpadłem.

Robi się niezły galimatias.

Zakładając, że te dźwięki już są w postaci sygnału elektrycznego, to dochodzi jeszcze takie coś jak rozdzielczość systemu (nie mylić z rozdzielczością w systemach cyfrowych). Żeby to zagrało, to w głośnikach znowu powinniśmy usłyszeć całą masę pojedyńczych dźwięków. Jeżeli coś nam system "scali" to możemy to odebrać jako zmianę barwy.

Żeby nie było to wszystko takie proste. To jest jeszcze takie coś jak zniekształcenia intermodulacyjne, informujące nas o tym w jaki sposób dwie sinusoidy (podczas pomiarów) ze sobą modulują. Po procesie mieszania sygnału częstotliwości nośnej f2 z częstotliwością modulująca f1, na wyjściu pojawiają się dodatkowe składniki o częstotliwościach f2–f1 oraz f2+f1. Na pewno nie będą bez wpływu na barwę.

Jak popatrzy się szerzej, to okazuje się, że to nasze audio wcale nie jest takie proste jak nam się wydaje.

post-12155-0-65057200-1446729713_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest proste, bo jest związane z fizyką. Nie ma żadnych nadnaturalnych mocy, które ingerują w audio.

To, że dźwięk jest sumą składowych wyznacza trudność w jego ocenie. Ale jak rozumiem, każdy reżyser dźwięku potrafi sobie z tym poradzić.

Pokazałem, że jednak wiemy jak opisać barwę. Nawet studenci się o tym uczą. Pewnie akustycy potrafią nad tym w pewnym sensie panować. Ja do nich nie należę, studiowałem bardziej przyziemne kierunki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem, że jednak wiemy jak opisać barwę. Nawet studenci się o tym uczą.

 

Tym opisem?

 

2.3.3 Barwa dźwięku

Barwa jest cechą dźwięku, która pozwala odróżniać od siebie dźwięki o tej samej głośności

i wysokości wydawane przez różne źródła a nawet przez to samo źródło w różny sposób

pobudzane do drgań. Barwa dźwięku zależy od składu harmonicznego dźwięku czyli ilości,

częstotliwości i natężeń drgań składowych. Na barwę silny wpływ ma także sposób, w jaki

zmienia się w czasie natężenie tonów harmonicznych dźwięku. Dzięki różnemu składowi har-

monicznemu czyli barwie dźwięku można z łatwością odróżnić dźwięk fortepianu od dźwięku

skrzypiec lub rozpoznać głosy różnych osób. Badanie barwy dźwięków i czynników mających

na nią wpływ odgrywa wielką rolę w konstrukcji instrumentów muzycznych, aparatury nagłaś-

niającej, w kształtowaniu akustyki pomieszczeń

 

Przeczytaj ten artykuł który ja wkleiłem. Tam jest znacznie więcej prób opisu barwy.

Tak jak pisałem wcześniej. Dopóki nie będziemy umieli coś zmierzyć wielkością fizyczną. Skracając - wielkość liczbowa i jednostka, to nie będziemy mogli porównać pomiarowo dwóch urządzeń w ramach jednego zjawiska. Pozostanie nam tylko bardziej lub mniej poetycki opis.

 

Teraz wywołam kolejną burzę:-(

Dlatego nawet w audiofilskich świerszczykach, które zamieszczają bogaty zestaw pomiarów (Stereophile, Audio itp) zawsze jest opis wrażeń odsłuchowych, tabela z pomiarami oraz interpretacja pomiarów. Dla mnie zestaw tych trzech prób opisania urządzenia jest kompletny. Tym bardziej, że na ogół z pomiarów jestem w stanie więcej wyczytać aniżeli recenzent zechce (nie twierdzę, że nie umie!!!)napisać lub ma miejsce w ramówce na głębszą analizę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat zaszedł w ulubioną stronę słyszących - barwę dźwięku:) Tylko po co sięgać na sam koniec nitki, skoro wpływ danej rzeczy możemy wykluczyć już na początku drogi i tak w tytułowej listwie mamy próbę udowodnienia wpływu na brzmienie, ale czego? Przecież tam dźwięku nie ma :) wystarczy pokazać i udowodnić wpływ takiej listwy na prąd stały za transformatorem, który zasila np. wzmacniacz, jeśli tego nie będzie o żadnych dalszych zmianach nie może być mowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat zaszedł w ulubioną stronę słyszących - barwę dźwięku:) Tylko po co sięgać na sam koniec nitki, skoro wpływ danej rzeczy możemy wykluczyć już na początku drogi i tak w tytułowej listwie mamy próbę udowodnienia wpływu na brzmienie, ale czego? Przecież tam dźwięku nie ma :) wystarczy pokazać i udowodnić wpływ takiej listwy na prąd stały za transformatorem, który zasila np. wzmacniacz, jeśli tego nie będzie o żadnych dalszych zmianach nie może być mowy.

Dyskusja była sprowokowana przez chyba "niesłyszącego". Takie odniosłem wrażenie.

Czy ulubiony temat? Jest ich wiele.

To, że słyszę, tłumaczy mój pobyt na tym forum. Jeżeli bym nie słyszał. raczej zająłbym się innym hobby. Miałbym problemy z umotywowaniem sensowności udzielania się na forum audiofilskim.

 

Tak, temat zszedł bardzo daleko od listwy zasilającej. W tą dziwną stronę pokierowano dyskusją. Moja opinia na temat tego wynalazku jest już umieszczona w tym wątku i nie mam nic więcej do dodania w zakresie tej listwy. Kończę off top.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 stron. Obejrzałem w końcu tą listwę. Recenzję przeczytałem. Niesamowite, chyba tylko tak mogę się odnieść do tematu. ;)

 

2.3.3 Barwa dźwięku

Barwa jest cechą dźwięku, która pozwala odróżniać od siebie dźwięki o tej samej głośności

i wysokości wydawane przez różne źródła a nawet przez to samo źródło w różny sposób

pobudzane do drgań. Barwa dźwięku zależy od składu harmonicznego dźwięku czyli ilości,

częstotliwości i natężeń drgań składowych. Na barwę silny wpływ ma także sposób, w jaki

zmienia się w czasie natężenie tonów harmonicznych dźwięku. Dzięki różnemu składowi har-

monicznemu czyli barwie dźwięku można z łatwością odróżnić dźwięk fortepianu od dźwięku

skrzypiec lub rozpoznać głosy różnych osób. Badanie barwy dźwięków i czynników mających

na nią wpływ odgrywa wielką rolę w konstrukcji instrumentów muzycznych, aparatury nagłaś-

niającej, w kształtowaniu akustyki pomieszczeń

O rany... Powiem tak. Po wielu latach bawienia się w to hobby wszelkie teorie i wykresy mam z tyłu. Nie znaczy to, że ignoruję np. pasmo itp. parametry. Nie. Wiem jednak dokładnie jaki rodzaj prezentacji jest w stanie przyciągąć moją uwagę i mnie zadowolić. Dany element kolumny, wzmacniacz, źródło albo wkomponowuje się w całość i sprawia że uzyskuję zamierzony efekt, albo nie. Jedynym urządzeniem pomiarowym są moje uszy. Cała reszta jest mi w zasadzie obojętna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja była sprowokowana przez chyba "niesłyszącego".

A Kolega jest słyszący ? Na pewno ? Pisanie o słyszeniu nie jest wystarczającym dowodem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój z tym Sułkiem ,toż to taka nowa Audionova .

Z tym ,że w Audionovie opisy były kosmiczne ale ceny normalne a u Sułka jedno jak i drugie kosmiczne .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój z tym Sułkiem

Dokładnie, 16 stron tekstów o listwie zasilającej. To jakieś gigantyczne nieporozumienie. Chyba że to marketing ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję słuchać pełnego zestawu kabli Sulek prezentowanej na Audio Show i informuję że jestem zmuszony zmienić cennik na swoja listwę razem z Dominatorem!

 

Otóż z przykrością stwierdzam ale rynek wymusza na mnie taką politykę i od dziś od godziny 24:00 nowa cena na sieciówki

Rafaell's Cable Dominator po zrewaloryzowaniu i uwzględnieniu za i przeciw wynosi 20'000zł.

 

No po prostu koledzy inaczej nie mogę myślę że wybaczycie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, 16 stron tekstów o listwie zasilającej. To jakieś gigantyczne nieporozumienie. Chyba że to marketing ?

 

ej ej! bo będzie ban!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż z przykrością stwierdzam ale rynek wymusza na mnie taką politykę i od dziś od godziny 24:00 nowa cena na sieciówki

Rafaell's Cable Dominator po zrewaloryzowaniu i uwzględnieniu za i przeciw wynosi 20'000zł.

 

Czyli potaniały?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potaniały?

 

Rynek zweryfikował ich wartość dźwiękową, no ile czasu można stosować cenowy dumping ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek zweryfikował ich wartość dźwiękową, no ile czasu można stosować cenowy dumping ;)

a czy w gre wchodzi zamiana np. na magiczne kamienie Brilliant Pebbles lub Tubeolator?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.