Skocz do zawartości
IGNORED

Codzienność IV RP czyli pod butem i knutem Prezesa :)


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Piękny Stefan napisał:

A cytaty poproszę.

Proszę,

"Tu już dawno przestano pisać o polityce. Tylko jest atak na nicki. Nie ważne co ktoś napisze, tylko kto to napisze. ..

. Widzisz wpis, patrzysz kto napisał i albo lajkujemy (jeżeli napisał głupotę to milczymy), albo atakujemy. "

Przypomnieć kto?

A jeśli chodzi o to komu trzeba powtarzać kilka razy to samo to zgłoś się do @Jaro_747. On ci wytłumaczy bo nie chce mi się szukać.

 

"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, jezz napisał:

Proszę,

"Tu już dawno przestano pisać o polityce. Tylko jest atak na nicki. Nie ważne co ktoś napisze, tylko kto to napisze. ..

. Widzisz wpis, patrzysz kto napisał i albo lajkujemy (jeżeli napisał głupotę to milczymy), albo atakujemy. "

Przypomnieć kto?

A jeśli chodzi o to komu trzeba powtarzać kilka razy to samo to zgłoś się do @Jaro_747. On ci wytłumaczy bo nie chce mi się szukać.

 

"

To było do ciebie mój ulubieńcu. Nic się nie zmieniło. Cytujesz, rozumiesz, a dziwisz... 

Powtarzać nie musisz. Jak coś przekręcisz na swoją modłę, to chociaż nie rób z siebie "okładki Billy Idola" i nie twierdź, że to prawda, bo nie chce mi się bawić z tobą w kotka i myszkę.

 

23 minuty temu, slawek.xm napisał:

zapomnij

To co się deklarujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piękny Stefan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Piękny Stefan napisał:

To było do ciebie mój ulubieńcu

Tak, ślepota to tez męcząca przypadłość ale jakoś chyba sobie radzisz?

Premiera za pasem,

"Premiera "Zabawy w chowanego" braci Sekielskich w styczniu Tomasz Sekielski zapowiedział, że premiera drugiego dokumentu "Zabawa w chowanego" o pedofilii w polskim Kościele odbędzie się w styczniu 2020 roku. - Jest jeszcze wiele do zrobienia w relacjach wymiar sprawiedliwości - Kościół - skomentował Sekielski."

Czytaj więcej na: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

11 minut temu, Piękny Stefan napisał:

"okładki Billy Idola"

Na muzyce też się nie znasz?

Ale rozumiem, chciałeś błysnąć:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, jezz napisał:

Tak, ślepota to tez męcząca przypadłość ale jakoś chyba sobie radzisz?

Już ci pisałem, znowu zapomniałeś. Skleroza (coś pisałeś o dobrej pamięci), czy potrzeba błyśnięcia? Na zdrowie ogólnie (wzrok również) nie narzekam. Zapamiętasz już?

27 minut temu, jezz napisał:

Na muzyce też się nie znasz

Ale rozumiem, chciałeś błysnąć:)

No nie moje klimaty.

Na Sławomirze i Zenku jestem nie do zagięcia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można składać pozwy za okradanie obywateli przez Państwo w kwestii "potrącenia" 15% przy wymuszonym "transferze" z OFE?

Jutro przyjdzie czas na lokaty? No bo skądś "pieniondze" na pińcset plus trzeba brać... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Meloman napisał:

Gdzie można składać pozwy za okradanie obywateli przez Państwo w kwestii "potrącenia" 15% przy wymuszonym "transferze" z OFE?

Jutro przyjdzie czas na lokaty? No bo skądś "pieniondze" na pińcset plus trzeba brać... 

OFE okradało jeszcze lepiej. Chyba pisali kiedyś o wielkości emerytur z OFE? 20 PLN czy cóś. A miały być plaże nad ciepłym morzem za emeryturę. A może nie?

Składałeś pozew?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piękny Stefan napisał:

Już ci pisałem, znowu zapomniałeś.

Nie moja to wina, że słowo ślepota rozumiesz tylko dosłownie.

 

1 godzinę temu, Piękny Stefan napisał:

Skleroza

 

1 godzinę temu, Piękny Stefan napisał:

nie narzekam. Zapamiętasz już?

 

1 godzinę temu, Piękny Stefan napisał:

czy potrzeba błyśnięcia

Żdanow.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszna nuda dzisiaj, przynajmniej tu się coś dzieje,...

"Włodzimierz Czarzasty szef SLD ciska przekleństwa. Adrian Zandberg z Razem ma być urażony. Jest burza wokół deklaracji Roberta Biedronia, który ogłosił się kandydatem na prezydenta. Nie czekał na uzgodnienia z innymi szefami lewicowych partii. - Samolub, gra na siebie - komentują politycy."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, jezz napisał:

Nie moja to wina, że słowo ślepota rozumiesz tylko dosłownie.

Kolejny kwiatek...

"Jezzowanie" - chroniczna przypadłość przekręcania czyichś wypowiedzi. Nie ważne czy prawdziwe, ważne że jezzujący (najczęściej stetryczały dziad z nadmiarem wolnego czasu) osiąga wpisem satysfakcję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, jezz napisał:

Straszna nuda dzisiaj, przynajmniej tu się coś dzieje,...

"Włodzimierz Czarzasty szef SLD ciska przekleństwa. Adrian Zandberg z Razem ma być urażony. Jest burza wokół deklaracji Roberta Biedronia, który ogłosił się kandydatem na prezydenta. Nie czekał na uzgodnienia z innymi szefami lewicowych partii. - Samolub, gra na siebie - komentują politycy."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zawsze pisałem o Biedroniu, że to polityczny narcyzm i rozłamowiec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piękny Stefan napisał:

Na zdrowie ogólnie (wzrok również) nie narzekam.

 

32 minuty temu, Piękny Stefan napisał:

"Jezzowanie" - chroniczna przypadłość przekręcania czyichś wypowiedzi. Nie ważne czy prawdziwe, ważne że jezzujący (najczęściej stetryczały dziad z nadmiarem wolnego czasu) osiąga wpisem satysfakcję.

Czy coś przekręciłem?

I czy ja ciebie oceniam w tak kulturalny sposób, choć zdanie na twój temat mam wyrobione.

No i w sumie możesz napisać co niby przekręciłem.

A co tam panie w polityce?

A ty w ogóle z miasta gdzie na stolcu Zygmunt zasiadał? Bo mam fajne wiadomości.

 

32 minuty temu, Piękny Stefan napisał:

stetryczały dziad z nadmiarem wolnego czasu

O sorki, a jakieś cechy charakterystyczne bo sam nie wiem czy się zaliczyć czy nie?

Możesz śmiało napisać bo dziś okładają się kłonicami w innym wątku. Od czasu do czasu tylko mysza czy inny ryś wpadnie cię zalajkować ( w sumie zgodnie z tym jak ktoś tu pisał o tym, chyba w piątek?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się, czy dać to do "humaru", ale tu jednak chyba lepiej pasuje.

"Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk dwoił się i troił, gdy tłumaczył, dlaczego Stanisław Piotrowicz jest odpowiednim kandydatem na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Prowadzący audycję w radiu zapytał w końcu, ile polityk zarabia. - Ok. 9,5 tys. zł - odpowiedział. - Stanowczo za mało jak na to, co pan musi tutaj wygadywać - skwitował dziennikarz"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zyzol napisał:

OFE okradało jeszcze lepiej. Chyba pisali kiedyś o wielkości emerytur z OFE?

W takim razie dzięki bogu, że władza rządząca mnie od tego ratuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ostatnie tchnienie OFE. Rząd rozbraja Otwarte Fundusze i pompuje budżet na 2020 r.

Do budżetu w 2020 r. z tytułu opłaty przekształceniowej trafi 12,5 mld zł, a nie jak wcześniej zapowiadano ok. 8,6 mld zł.

To może oznaczać łatanie budżetu, który został nadszarpnięty przez odejście od kontrowersyjnego pomysłu zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS."

"Rząd przesunie większą część dochodów FUS z opłaty przekształceniowej OFE na 2020 rok. Miało być 8,6 mld zł dochodów w 2020 r. i 8,4 mld zł w 2021 r., w nowym OSR (Ocena Skutków Regulacji - przyp.red.) do ustawy jest 12,5 mld zł w 2020 r. i 4,7 mld zł w 2021 r. Walka o brak deficytu w 2020 r. trwa. Tylko co z 2021 r.?" - pyta na Twitterze analityk gospodarczy Polityki Insight.

Dodatkowo, zgodnie z projektem, pieniędzy które z OFE trafią do ZUS, nie będzie można wypłacić jednorazowo w całości ani dziedziczyć (zostaną one zaliczone na poczet emerytury).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jaro_747 napisał:

ZUS, nie będzie można wypłacić jednorazowo w całości ani dziedziczyć (zostaną one zaliczone na poczet emerytury).

Przecież w ZUS i tak nie ma żadnych pieniędzy więc czym się przejmować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Meloman napisał:

Gdzie można składać pozwy za okradanie obywateli przez Państwo w kwestii "potrącenia" 15% przy wymuszonym "transferze" z OFE?

Jutro przyjdzie czas na lokaty? No bo skądś "pieniondze" na pińcset plus trzeba brać... 

W którym momencie transfer jest wymuszony. Równie dobrze moźna by tak powiedzieć przy poborze pensji.

Ale czy meloman musi się na wszystkim znać?  Albo przynajmniej rozumieć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jezz napisał:

Przecież w ZUS i tak nie ma żadnych pieniędzy więc czym się przejmować?

Można się w ogóle niczym nie przejmować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, YunnanTEA napisał:

W którym momencie transfer jest wymuszony.

A tak na poważnie. Czytałeś dzisiaj przyjęty przez rząd projekt ustawy? Uważasz, że transfer nie jest wymuszony? Co prawda masz dwie opcje, ale z OFE rząd każe Ci się wycofać. Jest to wg Ciebie dobrowolność?

Przy okazji - Panowie, jeżeli coś macie wspólnego z polską giełdą, to spierdalajcie z niej póki jeszcze czas.

 

I jeszcze to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czyli to nasz czeka:

 

Slumsy.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Meloman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloman, ile Ty masz lat?  Wybory, te polityczne, już były. Teraz masz wybór taki: z OFE do ZUSu albo do IKE -15%. Jaki masz problem? Mogę Ci pomóc w wyborze ale bez polityki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Meloman napisał:

Przy okazji - Panowie, jeżeli coś macie wspólnego z polską giełdą, to spierdalajcie z niej póki jeszcze czas.

Ale dlaczego?

Przecież to i tak od jakiegoś czasu z lekka upadła dziewczyna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Zyzol napisał:

Jesteś następnym dyskutantem, który nawet nic nie przeczytał, a wszystko wie lepiej. Nie zacytowałeś żadnych żadnych tekstów źródłowych na poparcie swoich subiektywnych wywodów, a mnie zarzucasz stronniczość.

Po pierwsze to przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem.  Tobie zarzucić mogę ewentualnie zwykłą ślepotę.  W raporcie KBWL jest we wnioskach jasno i czarno na białym napisane kto dał d... i nie jest tam wymieniony MON. 

16 godzin temu, Zyzol napisał:

Poniższy cytat dowodzi, że Klich miał wiedzę o złej sytuacji w lotnictwie i nic nie robił, aby temu przeciwdziałać. 

Poniższy cytat dowodzi jedynie że pan Hypki to żałosny gryzipiórek.  "Niezależny ekspert" od siedmiu boleści , tylko jak się bliżej przyjrzeć to ani ekspert ani niezależny.  Niestety niektórzy tak mają, że jak zaczęli w opozycji to już im to zostaje przez całe życie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Zyzol napisał:

Nie masz pojęcia, jak powinna wyglądać cywilna kontrola nad armią, a jedynie posługujesz się jedynie czymś, co w twoim przypadku jest pustym sloganem.

No to śmiało, czym niby jest cywilna kontrola nad armią?  Skoro posiadłeś tą tajemną wiedzę to się podziel, LOL.  Choć przecież to żadna tajemnica tylko kilka prostych i powszechnie znanych zasad. Problem jest gdzie indziej, tam gdzie te zasady usiłujesz zastosować wobec instytucji od kilkudziesięciu lat zaskorupiałej w układach z całkiem innej epoki.  Klich i tak sporo osiągnął zważywszy w jakich warunkach przyszło mu działać.

16 godzin temu, Zyzol napisał:

Tylko trzeba pamiętać, że Macierewicz umiał postawić się Dudzie

Dowcip roku.  Macierewicz stawiał się całkiem komu innemu.  Duda to figurant specjalnie wyciągnięty z trzeciego szeregu żeby Macierewicz nie miał na niego haków a on sam nie miał wątpliwości kto wydaje rozkazy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Zbig napisał:

Tobie zarzucić mogę ewentualnie zwykłą ślepotę.  W raporcie KBWL jest we wnioskach jasno i czarno na białym napisane kto dał d... i nie jest tam wymieniony MON. 

Właśnie zaprezentowałeś ślepotę. Nie zdajesz sobie sprawy dlaczego raport Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych nie wymienia jasno ministra ON jako odpowiedzialnego? Czy nie chcesz sobie zdawać?

Komisja oceniała przede wszystkim samą katastrofę. Raport ze względów politycznych nie był do końca obiektywny. Pozostawił zbyt wiele niedopowiedzeń. Chronił ministra, chronił również gen. Błasika. Nawet z raportu z tym ograniczeniem można wyciągnąć wnioski o odpowiedzialności obu wymienionych. Niedostatki raportu były pożywką dla PiS i jego kampanii smoleńskiej.

7 godzin temu, Zbig napisał:

Poniższy cytat dowodzi jedynie że pan Hypki to żałosny gryzipiórek.  "Niezależny ekspert" od siedmiu boleści , tylko jak się bliżej przyjrzeć to ani ekspert ani niezależny.  Niestety niektórzy tak mają, że jak zaczęli w opozycji to już im to zostaje przez całe życie.

Gdybyś przeczytał to zwróciłbyś uwagę, że nie jest to tekst żałosnego gryzipiórka Hypkiego, a wniosek PiS o odwołanie B. Klicha  z drobnymi poprawkami redakcyjnymi. Wniosek, który oprócz PiS popierały także PSL, SLD i PJN.

Wygląda na to, że to twoja argumentacja jest żałosna.

Tym bardziej, że poczynania Klicha nie były tylko atakowane przez Hypkiego i portal Altair. Robili to także Szeremietiew, Petelicki i inni, "Gazeta Wyborcza", "Przegląd" i inne tytuły.

7 godzin temu, Zbig napisał:

No to śmiało, czym niby jest cywilna kontrola nad armią?  Skoro posiadłeś tą tajemną wiedzę to się podziel, LOL.  Choć przecież to żadna tajemnica tylko kilka prostych i powszechnie znanych zasad. Problem jest gdzie indziej, tam gdzie te zasady usiłujesz zastosować wobec instytucji od kilkudziesięciu lat zaskorupiałej w układach z całkiem innej epoki.  Klich i tak sporo osiągnął zważywszy w jakich warunkach przyszło mu działać.

W Polsce cywilna kontrola nad armia to polityczna fikcja. W rzeczywistości od czasu słynnego obiadu drawskiego, kontrolę nad armią sprawuje się przez upolitycznienie i podporządkowanie wojska politykom. Cywilną kontrolę nad armią powinno się przez budżet i przez kierowanie MON-em przez polityka o odpowiednich predyspozycjach merytorycznych i osobowościowych.

8 godzin temu, Zbig napisał:

Dowcip roku.  Macierewicz stawiał się całkiem komu innemu.  Duda to figurant specjalnie wyciągnięty z trzeciego szeregu żeby Macierewicz nie miał na niego haków a on sam nie miał wątpliwości kto wydaje rozkazy.

 Klich nie miał jednych i drugich. Wyjątkowo ważny resort powierzono politykowi, który się do tego w ogóle nie nadawał i nie odwołano, kiedy widać było, że sobie nie radzi. Klich działał w warunkach większości sejmowej, a jego osiągnięciem było dalsze psucie armii po ministrach Sikorskim i Szczygle. Zresztą Siemoniak też nie był wiele lepszy, a jego największym osiągnięciem było nadanie jednej z jednostek wojskowych im. Zygmunta Szendzielorza "Łupaszki".

8 godzin temu, Zbig napisał:

Dowcip roku.  Macierewicz stawiał się całkiem komu innemu.  Duda to figurant specjalnie wyciągnięty z trzeciego szeregu żeby Macierewicz nie miał na niego haków a on sam nie miał wątpliwości kto wydaje rozkazy.

Minister Klich był konstytucyjnym ministrem rządu RP. Nic go nie tłumaczy i nie usprawiedliwia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, jezz napisał:

Ale dlaczego?

Przecież to i tak od jakiegoś czasu z lekka upadła dziewczyna.

W sumie tak. Ale po rezygnacji z OFE trzeba będzie sprzedać wszystkie akcje, które te fundusze posiadały. Myślisz, że to nie wpłynie na ceny akcji? Już przecież raz w historii mieliśmy podobną sytuacją i dla indeksów to się raczej dobrze nie skończyło.

13 godzin temu, YunnanTEA napisał:

Meloman, ile Ty masz lat?  Wybory, te polityczne, już były. Teraz masz wybór taki: z OFE do ZUSu albo do IKE -15%. Jaki masz problem? Mogę Ci pomóc w wyborze ale bez polityki.

Tu nie chodzi o kwestie finansowe. Wolność wyboru byłaby wtedy, gdyby byłą jeszcze trzecia opcja - zostaję OFE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Meloman napisał:

sumie tak. Ale po rezygnacji z OFE trzeba będzie sprzedać wszystkie akcje, które te fundusze posiadały. Myślisz, że to nie wpłynie na ceny akcji? J

Nie czytałem ustawy ale myślę, że powinny być jakieś systemy zabezpieczające. W wolnej chwili przeczytam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Były dyplomata a obecnie publicysta, Witold Jurasz zwrócił uwagę na protokolarny skandal do jakiego doszło przy okazji konferencji prasowej Dudy i Mosbacher. „Protokolarnie jest to coś zupełnie niesłychanego” – tak Jurasz skomentował fakt, że głowa państwa polskiego i ambasador USA  „oboje – jak równi sobie – stali za pulpitami z odpowiednio godłem i flagą”.

Jurasz napisał na swojej stronie na Facebooku – „Prezydent ambasadorów przyjmuje, spotyka się, ale nigdy, przenigdy nie występuje z nimi jak równy z równym z tego prostego powodu, że głowa państwa i ambasador nie są sobie równi”. Tłumaczył też, jak można było zaaranżować konferencję aby prestiż państwo polskiego i jego prezydenta nie został obniżony – „Można wyobrazić sobie przemówienie głowy państwa z udziałem ambasadora innego kraju, po którym ambasador ów jest zaproszony przez głowę państwa do powiedzenia kilku zdań z miejsca w którym wcześniej stał prezydent”. Jak zaznaczył były dyplomata – „żaden szanujący się prezydent, król czy też inna osoba będąca głową państwa, a nosząca inny tytuł nigdy nie pozwoliłby sobie na to, by stać obok ambasadora dysponującego takim samym pulpitem”.

„Patrząc na zdjęcie z konferencji, chce mi się śmiać. Partnerem dla naszego prezydenta jest ambasador. To sytuacja nad wyraz komiczna. Taki jest poziom polskiej dyplomacji” – skomentował dla „Newsweeka” badacz dziejów dyplomacji, dr Janusz Sibora.

Andrzej Duda wzbudził już kontrowersje swoim zachowaniem w obliczu przedstawicieli państwa amerykańskiego, które wywołało komentarze, że obniża prestiż państwa polskiego i uchybia godności jego prezydenta." 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Od dawna widać, że Mosbacher nie zachowuje się w Polsce jak ambasador, a jak gubernator podległej USA prowincji. A Duda jak... Wytłumaczenia zachowań Dudy należy poszukać raczej w "Psychologii miłości" Artura Schopenhauera. Bo nie tylko "Bóg kocha Amerykę", ale i prezydent Duda. I to miłością ślepą i bezinteresowną.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Meloman napisał:

Już przecież raz w historii mieliśmy podobną sytuacją i dla indeksów to się raczej dobrze nie skończyło

O której sytuacji piszesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.