Jump to content
Sign in to follow this  
hifi nowy

Czy na allegro sprzedają już podróbki?

Recommended Posts

Tak, przy czym ten zwolennik Daewoo nie jest zwolennikiem z wyboru, znając dobrze wszystkie inne auto marki.

Ale powie, że jest.

Po co mu przepłacać.

Tyle razy było to na forum. Wszystko kupione w UE nie ma cła ani VAT dodatkowo do zapłaty. Ale juź wszystko co jest poza UE, czyli z Azji czy USA to koszty sprowadzenia są bardzo duże. Płaci się VAT i cło liczone progresywnie od wartości celnej czyli ceny zakupu z transportem i ubezpieczeniem.

A będzie pewnie jeszcze nie raz.

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha!

Będąc w chinach kupiłem coś za 130 $,w sklepie w Polsce to kosztuje od 2000-4000 zł,po porównaniu okazało się że jest to dokładnie to samo,akurat przedmiot był z branży w której pracowałem i na której się znam.

No ale kabelek oczywiście za 3500 nie może zagrać jak ten za 60000,bo te ceny inaczej działają na świadomość.Chyba że w ślepym teście...ale tam nie ma sum więc ciężko powiedzieć jak bardzo jestem świadomym i osłuchanym hiendowym audiofilem.

Co gorsze takich oszołomów na allegro jest pełno i co ciekawe wychodzą z tym procederem dalej do Europy np. na audiomarkt.

Ostatnio na sprzedawany kabel dostałem propozycję zamiany - oczywiście chiński badziew z aliexpres - po zwróceniu uwagi, że trzeba mieć niezły tupet aby próbować takich numerów z chińskim szmelcem pan sprzedający bardzo się zdenerwował.

Jak w ogóle śmiałem mu zasugerować, że on chińszczyznę sprzedaje, skąd mam takie informacje... ?

baa stwierdził, że on mi udowodni, że sprzedaje oryginały a ja wtedy mój kable oddam mu za FREE !! :)

Pokazał swój profil sprzedaży na audiomarkt, że ON sprzedaje Niemcom a oni się znają i podrób by nie kupili !

Gdy kulturalnie mu wypunktowałem jego podróbę, napisał, że tylko dlatego, że napis na puszcze kabla zasilającego jest inny (błąd w druku) to kupił promocyjnie 9 sztuk tego kabla i sprzedaje je "tanio"

Wtedy podałem mu link do aliexpres z dokładnie takim samym kablem co ma "błąd w druku na wtyczce", stwierdził jednak, że jego kable mają inne numery seryjne niż te wskazane chińskie i brnął w tym swoim kłamstwie do samego końca korespondencji

Ogólnie szukanie jelenia nie tylko wystawiając aukcje ale również próby "wymiany" - Żenada

Jak widać trzech licytujących Siltecha powyżej 3tyś się wycofało :)

----------------------------------------------------

3 tyśki za używany kabel - trzeba mieć nieźle narąbane . Bardzo mnie ciekawi do jakiego sprzętu idzie tak drogie okablowanie - można by się może jeszcze bardziej pośmiać ...

Uwaga na podróbki kabli AC Argento. Pojawiły się na pewno podróbki modelu Flow i Flow Master Reference. Nie wykluczone, że też inne modele. To niby kable z 2012r ale numery mają wyższe niż kable z roku 2014.

W dniu 27.10.2015 o 17:47, hifi nowy napisał:

Podróbki? patrzcie to https://allegro.pl/oferta/studio-retrospekcja-yamaha-piano-japan-hit-7915817203   słyszał ktoś kiedyś o gramofonach YAMAHA PIANO? Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać, ciekawe czy ktoś się nabierze...

Obecnie na allegro sprzedają podróbki : kabli audio, płyt CD/dvd, elektroniki typu op Amp muses, tranzystorów, kondensatorów , wzmacniaczy ( tzw clone). Pewnie o czymś zapomniałem

(CD ) Cec tl 5100 z , primare i21 ( pre) , Pioneer m90a, monitor audio gx 50

2 godziny temu, Bartosz_70659 napisał:

Pewnie o czymś zapomniałem

Praktycznie większość elektroniki jest podrabiana. A już zwykłe codzienne budżetowe audio wręcz masowo....

I tylko starej Meluzyny/Kleopatry* - nikt nie potrafi podrobić!😀

*Autentycznie. To wciąż zestaw mojego Starego - 86 lat!🙃

Mela - tuner; Kleosia - ampli. Lub odwrotnie. Ma toto od nowości, bez napraw, ingerencji, lampizacji, sracji, wariacji, tudzież perturbacji. A słuchane - na okrągło. I wygląd, jak z pudełka, tylko przyciski i gałki do cna wytarte.

I, paczta - zadowolony!☺️  Tylko mu ostatnio zmieniłem oryginalne(!)kolumny na M2 Tannoya, bo tamte już pluły gąbką. A Tata mi na to: "- a po cóż? Gra tak samo...". 

To w ramach ciekawostki.

Książki (te współczesne) są jeszcze oryginalne.

8 minut temu, Bezlitosna Niusia napisał:

I tylko starej Meluzyny/Kleopatry* - nikt nie potrafi podrobić!😀

Błąd w rozumowaniu. Bo nie że "nikt nie potrafi", tylko nikomu się nie chce, bo ani się nie opłaca, ani nie ma po co.

• Like 1

Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. John Acton

www.valvencore.pl

Jasne! Dlatego dodałem 'kretyna'. O! takiego: 😀.

A - czy "nie ma po co"?

Bardzo chciałabym, by dziś kupiony przeze mnie wzmacniacz (za duże pinjondzory) grał bez najmniejszej usterki tyle (aż mi się nie chce liczyć, ile) lat.

Ale ja to taki marzyciel jestem. Mocno niedzisiejszy typ.

Pozdrawiam. Jacek.