Skocz do zawartości
IGNORED

High-end streamer for Tidal


barni

Rekomendowane odpowiedzi

ALAC oznacza Apple Loosless Audio Codec. ALAC to dwa kanały, 44.1 KHz. AirPlay, którego używa AppleTV i np. iPhone to bezstratny sposób przsyłania muzyki. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

To tyle definicji.

Brzmieniowo, to już tak różowo nie wygląda.

A po optyku jeszcze gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allan, w związku Twoim wcześniejszym pytaniem, zrobiłem test.

Rozumiem, że w każdym systemie może być inaczej.

U mnie, nie wiem dlaczego, ale najlepiej gra jak wszystko jest " po sznurku",

"metalowym sznurku".

Na dłuższą metę, żadnych Apple TV.

W pierwszym momencie wydaje się efektownie, ale na dłuższą metę, coś w tym sygnale jest nie tak.

No ale, to może tylko u mnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo chcę wybrać do transportu Aurendera X100 lub Aurelica Aries. Tak, że nie będę skazany tylko na toslinka z Apple TV. Zależy mi na łatwości obsługi w pełnym zakresie przy pomocy iPhona. Trochę przyzwyczaiłem się do wygodnictwa :) .

No i żeby Tidal też śmigał. Aurender ma aplikację tylko na iPada. Niby nie duża różnica ale jak się człek do czegoś przywiąże (iPhon 6 plus jako pilot do wielu rzeczy) to nie ma mocnych. U mnie muza leci na okrągło (ja, żona, dzieci) to i dobry streamer z dobrą aplikacją łatwą i przyjemną by się sprzydał. Miałem Stream Magica 6 to dramat! Dzięki apikacji. Wyłączyłem go z prądu, żebym się nie wk....iał. Testowałem Ayona S3 to też wymiękłem przy dedykowanej aplikacji i sobie odpuściłem. Może to nie zabrzmi zbyt dobrze w tym wątku ale dla mnie, a dla mojej kobiety wyjątkowo, to bardzo istotna jest prostota obsługi z dostępem do serwisów muzycznych. Reszta to tylko (a może aż) wydatek mniejszy lub większy na dobrej klasy sprzęt, dający mnóstwo radochy w obcowaniu z dźwiękiem w codziennym życiu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Przegladam wlasnie appki do sterowania streamerami. Aplikacja Auralica z tych ktore da sie obejrzec bez playera poki co jest niekwestionowanym liderem. Swietna integracja z Tidalem, ladna i czytelna szata graficzna, ktora nie wyglada jak zaprojektowana przez 5latka.. Dodatkowo dobrze rozwiazane cacheowanie biblioteki z NAS-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i aplikacja jest słaba. Zdecydowanie lepsze są aplikacje obsługujące Linna. Aplikacja na tyle słaba, że odechciało mi się używania tego sprzetu, mimo że grał całkiem ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji poranny dylemat - za high-endowy streamer z dac trzeba dac circa 10-20 tysiecy. Pytanie czy porownywalnej funkcjonalnosci nie da sie uzyskac stosujac jako zrodlo iMaca lub Maca Mini. Wtedy mamy dalece wieksza funkcjonalnosc i sporo wiecej kasy do wysania na Dac-a. Ktos robil porownanie na tym samym DAC-u porownanie np Auralica z Vega vs ta sama Vega zasilana po USB z Mac-a ?

 

Miałem i aplikacja jest słaba. Zdecydowanie lepsze są aplikacje obsługujące Linna. Aplikacja na tyle słaba, że odechciało mi się używania tego sprzetu, mimo że grał całkiem ok.

 

A z ciekawosci w jakim zakresie ? Kinsky wizualnie wyglada jak z poprzedniej epoki. Wiekszosc rzeczy robionych pogrubiona czcionka tworzy wrazenie strasznej siermieznosci i ciezkosci aplikacji. Na ekranie Auralica miesci sie o wiele wiecej informacji, co powoduje, ze wyszukiwanie danego albumu trwa o wiele szybciej przy duzej bibliotece.

 

Z kolei Oppo kopiuje wprost interfejs Tidala, ktory iloscia koniecznych klikniec doprowadza mnie do szalu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja Auralica, Limina i Kazoo poki co są najciekawsze. Poza tym warto obsługiwac je z iPad-a lub dużego smartfona, dodatkowe cale znakomicie polepszają komfort obsługi. Co miłe po zainstalowaniu Buuble UPNP wszystkie w/w odtwarzają muzykę z NAS-a poprzez TV Sony z Androidem na pokładzie.

Natomiast absolutnym nieporozumieniem jest appka od streamerów T+A. Gdyby napisać, że projektowało je pięcioletnie dziecko to chyba obraziłbym to dziecko. Nie wiem jak można wypuszczać tej klasy produkt z takim interfejsem użytkownika.

 

Dla mnie przy streamerach równie ważna co brzmienie jest wygoda obsługi. Smartfon to w ich przypadku mniej więcej odpowiednik półki z CD. Chyba nikt nie lubi jak mu się na drodze do niej postawi pieć niepotrzebnych gratów, zamknie ją upaćkaną szybą z zacinającym się zamkiem, a setki płyt na niej płyty poukłada wg nieznanego schematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

bubble ds next dziala fajnie na androidzie. a linowska to tylko kazzoo.

 

Aha, jedno tylko mnie denerwuje w tych aplikacjach a mianowicie zytnia prosta. to samo czego nie lubie w produktach appla. dziala dobrze ale chcialo by sie to ustawic pod siebie jak np w foobarze. brakuje tez przede wszyskim segregacji wedlug daty dodania albumow/utworo i segregacji wedlug folderow jezeli mowimy o NAS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym co widzi streamer decyduje serwer DLNA - jezeli mowimy o odtwarzaniu z niego. Wiekszosc serwerow umozliwia zmiane domyslnych sortowan, choc przewaznie wymaga to grzebania w plikach konfiguracyjnych. W iTunes Appla mozesz sortowac po wszystkim, trzeba tylko aktywowac poszczegolne pola na belce. Jak najedziesz myszka na belke naciskasz prawy klawisz i masz z kilkadziesiat pol do wybrania :)

 

Przy okazji - na appce do Aurendera widzicie wlasne serwery DLNA ? U mnie nie widzi zadnego, nawet jak episze z IP wprost

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie,

mam do wydania na Tidala jakieś 30 tys i mam teraz OPPO 105D do obsługi tego Tidala....

Zapewne wąskie gardło, nawet biorąc pod uwagę fakt, że ostatnio słucham TYLKO z Tidala w wersji Hires...

 

Nie sądzę, żebym w tej kwocie wbił się w jakiś porządny kombajn (streamer + DAC), który zapewni mi duży przeskok jakościowy z OPPO 105D.

 

Pytanie zatem, w co pójść najpierw :

- zostawić Oppo w roli streamera i kupić porządny DAC

- zostawić Oppo w roli Daca i kupić porządny streamer do Tidala?

 

Acha, mam też DACA w PRE C48 McIntosha, ale jest on chyba jeszcze gorszy od tego w Oppo...

Dzięks

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidala w wersji Hires...

 

Dobrze zrozumiałem? Dawno nie przeglądałem Tidala. Są pliki Hires? Czy masz na myśli po prostu jakość 16/44 ale to nie jest hires.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Dobrze zrozumiałem? Dawno nie przeglądałem Tidala. Są pliki Hires? Czy masz na myśli po prostu jakość 16/44 ale to nie jest hires.

 

Jakosc cd to max w tidalu teraz. Chca wprowadzic MQA ale czy wprowadza i kiedy, tego nikt nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na TIDALA i kiedy pojawia sie hires to bedzie idealnie,wszystko dokupie aby chodzil jak najlepiej i to jest ta wlasciwa droga a analog to wiadomo ,aby bylo ladniej i po melomansku to gramofon i troche wybranych najlepszych plyt i atmosfera idealna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.