Skocz do zawartości
IGNORED

Hiendowy sprzet do sluchania plikow - transport i DAC


marslo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Stawiam czarnego Johnego - na powaznie, w realu - jesli przytoczysz moja wypowiedz w tym watku, w ktorej napisalem expressis verbis , ze uwazam, ze granie z HDD jest lepsze niz z NAS.

 

Ty na najpierw mi cos wmawiasz , a potem krytykujesz za cos, czego nie powiedzialem. Niezla strategia, zeby miec zawsze racje.

 

Mariusz, ja nigdzie nie napisałem, że uważasz, że coś jest lepsze od drugiego.

Podważyłem jedynie sens takiego porównania a nie Twojego przekonania, że taki czy inny HDD gra lepiej bo nigdy czegoś takiego nie napisałeś (na szczęście ;) )

 

PS. To ja stawiam jak się spotkamy bez żadnych warunków. Tak z czystej sympatii a nie żadnego zadośćuczynienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu się mylisz przecież "dźwięk" nie pochodzi z próżni tylko składowej pewnych elementów .

z gó...na batu nie ukręcisz :) i tu się liczą komponenty i rozwiązania

Gdybym mial uzyc podobnego slownictwa, to napisalbym , ze wlasnie dlatego ,ze dzwiek nie pochodzi z prozni elektronika jest tylko poczatkiem drogi . My nie odbieramy przeciez sygnalow elektrycznych , tylko drgania powietrza. Jesli cos jest tu do studiowania, to pneumatyka i akustyka, a nie elektronika. Jednak te drgania powietrza wprawiaja w ruch mechanike ucha ( nie tylko , odbieramy tez przez skore i kosci), a stad przez nerwy za pomoca sygnalow w neuronach i przy wydzielaniu substancji chemicznych zwanych neurotransmiterami sygnaly te docieraja do okreslonych obszarow mozgu, odpowiedzialnych za slyszenie. Te obszary mozgu w ulamku sekundy komunikauja sie z innym obszarami mozgu , odpowiedzialnymi za pamiec krotko i dlugotrwala. A Ty chcesz wszystko tlumaczyc jakoscia gow... nych:) komponentow w urzadzeniu ?

Zycze powodzenia.

 

PS. To ja stawiam jak się spotkamy bez żadnych warunków. Tak z czystej sympatii a nie żadnego zadośćuczynienia :)

 

No to to lubie, taki Maciek to moj kolega:) Peace .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mial uzyc podobnego slownictwa, to napisalbym , ze wlasnie dlatego ,ze dzwiek nie pochodzi z prozni elektronika jest tylko poczatkiem drogi . My nie odbieramy przeciez sygnalow elektrycznych , tylko drgania powietrza. Jesli cos jest tu do studiowania, to pneumatyka i akustyka, a nie elektronika. Jednak te drgania powietrza wprawiaja w ruch mechanike ucha ( nie tylko , odbieramy tez przez skore i kosci), a stad przez nerwy za pomoca sygnalow w neuronach i przy wydzielaniu substancji chemicznych zwanych neurotransmiterami sygnaly te docieraja do okreslonych obszarow mozgu, odpowiedzialnych za slyszenie. Te obszary mozgu w ulamku sekundy komunikauja sie z innym obszarami mozgu , odpowiedzialnymi za pamiec krotko i dlugotrwala. A Ty chcesz wszystko tlumaczyc jakoscia gow... nych:) komponentow w urzadzeniu ?

Zycze powodzenia.

 

 

 

No to to lubie, taki Maciek to moj kolega:) Peace .

 

Mariusz ostatnio wszystko odkręcasz kota ogonem :)

 

zadajesz jakieś pytanie , ktoś ci odpowiada , a ty już wiesz ,że jest inaczej i generalnie to cie nie obchodzi.

 

tak jak byś już zamknął się na jakakolwiek wiedz albo, że chcesz wiedzieć tylko co sadzisz ,że ci pasuje .

pozdrawiam :)

 

p.s nie będę pisał swoich wywodów po i tak nie chcesz otworzysz się na coś nowego lub sam sprawdzić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnaly te docieraja do okreslonych obszarow mozgu, odpowiedzialnych za slyszenie.

 

I to jest długo oczekiwane "pójście na skróty" i wyeliminowanie "zbędnych pośredników".

Odpowiedni "wszczep" załatwi sprawę poszukiwania estetycznych form odbioru ... :)

 

10-20 lat i powyższe stanie się faktem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s nie będę pisał swoich wywodów po i tak nie chcesz otworzysz się na coś nowego lub sam sprawdzić

 

Ja jestem otwarty, ale z Toba nie bede o elektronice dyskutowal - z wiadomych wzgledow - zawsze jednak moge Twoich sprzetow posluchac i powiedziec jak je odbieram. Dotad odbieralem je dobrze , nie znajac sie ni w zab na elektronice. Odrozniam jednakowoz tranzystor od lampy , wiec takim laikiem nie jestem :). Wczoraj nawet kupilem multimetr i zmierzylem napiecie w gniazdkach w domu i ...zyje. Powinienes mi pogratulowac, a nie krytykowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to niby cudowne rozwiązania?

 

Takie jakie jest zastosowane w Amare.................nie wiedziałeś tego jeszcze?..........zapytaj na pw o szczegóły.

Gra to tylko z bezkonkurencyjnymi kolumnami Harpia i kablami w kosmicznej technologii silveri wire.

 

Zastanawia mnie tytuł watku i czy takowy sprzet istnieje ..........już,czy ma dopiero powstać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jakie jest zastosowane w Amare.................nie wiedziałeś tego jeszcze?..........zapytaj na pw o szczegóły.

Gra to tylko z bezkonkurencyjnymi kolumnami Harpia.

 

Zastanawia mnie tytuł watku i czy takowy sprzet istnieje ..........już,czy ma dopiero powstać.

 

Kłótnia z tobą jest jak gra w szachy z gołębiem.

Nieważne, jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci wszystkie figury,

nasra na szachownicę i będzie dumny, że wygrał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłótnia z tobą jest jak gra w szachy z gołębiem.

Nieważne, jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci wszystkie figury,

nasra na szachownicę i będzie dumny, że wygrał

 

Masz rację,tylko,ze tu nie chodzi o kłótnie,tylko o wyjaśnienie koledze Ziko 369.

Osobiście co wiem to napisałem,a już nic wiecej nie wiem.

Marslo tez by chciał od Amare sie czegoś dowiedzieć,to proponujesz także jemu podobnie jak mi kiedyś meila i kaucję?

To są mało rzetelne nawyki.wziete chyba od pewnego Pana z systemu Amare na tegorocznym AVS.

Robicie ze wszystkiego jakąś tajemnicę.......tylko po co,bo ja i tak wszystko wiem,ale nikomu nie powiem.

 

Wiem,ze każdy chce żyć,tylko zycie wymaga myślenia,więc się staram aby polskie firmy sie otworzyły na klienta.

Co myslicie ,ze lepiej byłoby pogadac z Gerhardem Hirtem o jego plikowcu?.........po co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

A i to bez przesady - kilkanaście sekund bez prundu nie zaszkodzi - w tak krótkim czasie nic się nie zmieni

 

Niestety dużo się zmienia a ponowne dojście do optimum parametrów zajmuje wieczność. W zasadzie tylko z Thetą jest taki problem, nie wiem dlaczego. Jakiś błąd konstrukcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

Zastanawia mnie tytuł watku i czy takowy sprzet istnieje ..........już,czy ma dopiero powstać.

 

Granie z plików jest proste jak drut...i nie potrzeba do tego hiendowych puzdereczek ... No ale jak ktoś lubi...

 

I żeby nie było...nie zapytałem po to żeby jakieś pieprzone "wojny branżowe" wszczynać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tytuł watku i czy takowy sprzet istnieje ..........już,czy ma dopiero powstać.

 

A u Szymona też nie ma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakie to niby cudowne rozwiązania?

 

Generalnie napisałem o rozwiązaniach jakie stosują producenci urządzeń audio

 

 

Masz rację,tylko,ze tu nie chodzi o kłótnie,tylko o wyjaśnienie koledze Ziko 369.

Osobiście co wiem to napisałem,a już nic wiecej nie wiem.

Marslo tez by chciał od Amare sie czegoś dowiedzieć,to proponujesz także jemu podobnie jak mi kiedyś meila i kaucję?

To są mało rzetelne nawyki.wziete chyba od pewnego Pana z systemu Amare na tegorocznym AVS.

Robicie ze wszystkiego jakąś tajemnicę.......tylko po co,bo ja i tak wszystko wiem,ale nikomu nie powiem.

 

Wiem,ze każdy chce żyć,tylko zycie wymaga myślenia,więc się staram aby polskie firmy sie otworzyły na klienta.

Co myslicie ,ze lepiej byłoby pogadac z Gerhardem Hirtem o jego plikowcu?.........po co?

 

Sory nie "taplam się" i nie kopie się z koniem .

Nie wdaje się z tobą w dyskusje ,a dlaczego to juz sam wiesz ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz cd też odtwarza pliki.

Streamer ma szanse grac jak dobry odtwarzacz cd, ale zwykle tak nie jest.

W dzisiejszych czasach żeby grało b.dobrze musi być osobny dac któremu sprytnie trzeba podać możliwie najlepszy sygnal, tak jak to robią najlepsze transporty. A żeby grało jeszcze lepiej trzeba sobie kupic dobry gramofon, ale, że jestem leniwy zostaje przy plikach;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,ze każdy chce żyć,tylko zycie wymaga myślenia,więc się staram aby polskie firmy sie otworzyły na klienta.

 

ale oni chcą na skruty, a ty im to zabraniasz :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem -mocno potrafię kopnąć,a Ty slaby jesteś i nie zdążysz odskoczyć.

Marcin..................a teraz amare prawda,czyli gorzka prawda dla Ciebie-wez dorosnij wreszcie.

Prawda jest inna,a mianowicie taka ,ze nie jestem audiofilskim jeleniem,albo leszczem,a Ty na takich polujesz nieustannie.

PIEKNA OBUDOWA TO NIE WSZYSTKO........TO MA GRAĆ.

Masz coś jeszcze madrego do dodania?.........nie chce od Ciebie ani Twojego nr konta ani sprzetu Amare-bo mam sporo lepszy-taka prawda.

Chcesz audiofilskiego pojedynku?.........narazisz sie na osmieszenie-to jest pewnikiem.

Za klawiatura tylko kazdy prawie potrafi zgrywać chojraka-poczytaj o podejściu do audio Amplifona i sie ucz pokory OD MADRYCH LUDZI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale oni chcą na skruty, a ty im to zabraniasz :-)

 

Raczej na skróty tzn. przez pole w gumofilcach do raju audio)

 

A u Szymona też nie ma?

 

Na pewno by nie było jakby pomagał mu np. Utopia albo Marslo-tak myslę bo oni nie mają dobrej akustyki.

Fajne sa chłopy ale ciut zamotali sie w tym wszystkim tzn. całym audiofilizmie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest długo oczekiwane "pójście na skróty" i wyeliminowanie "zbędnych pośredników".

Odpowiedni "wszczep" załatwi sprawę poszukiwania estetycznych form odbioru ... :)

 

10-20 lat i powyższe stanie się faktem.

 

+1

 

Tylko co wtedy zrobi Stary ze swoimi "behawioralnymi" teoriami w audio i toną zbędnych kabelków? :):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>stary audiofil

Piotruś, nie żołądkuj się tak. Masz Absolutną rację i najlepszy system w tej galaktyce. Kochamy Cię (wszyscy) jak Finlandię. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że w hiendzie pliki nie grają...słaaaabo...w hifi grają i to bardzo dobrze...

Bo tak właśnie jest.

 

Liczę na to ,że Rossini po ethernecie zagra tak ,że będzie można przejść na pliki.

Już nie długo się przekonamy jak jest naprawdę.

 

P.S.

Nie chcę pisać w tym wątku bo Mariusz jest zbyt "empfindlich" ;)

 

Raczej na skróty tzn. przez pole w gumofilcach do raju audio)

 

 

Piotrek nie bądź taki niegrzeczny bo pod choinkę rózgę dostaniesz ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak właśnie jest.

 

Liczę na to ,że Rossini po ethernecie zagra tak ,że będzie można przejść na pliki.

Już nie długo się przekonamy jak jest naprawdę.

 

P.S.

Nie chcę pisać w tym wątku bo Mariusz jest zbyt "empfindlich" ;)

 

 

 

Piotrek nie bądź taki niegrzeczny bo pod choinkę rózgę dostaniesz ;)

 

Jarku to nie gra po etenecie tylko jest wbudowany upnp render do daca :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku to nie gra po etenecie tylko jest wbudowany upnp render do daca :)

 

No tak , nieprecyzyjnie się wysłowiłem.

Ale wszyscy wiedzą o co kaman ... ;)

 

Już znikam do budy bo Mariusz jak wytrzeźwieje znowu się obrazi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.