Skocz do zawartości
IGNORED

Klub M&B Audio Cable


arenia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co NIECO

Witam ponownie obecnych jak i przyszłych szczęśliwych posiadaczy przewodów M&B Audio Cable.

Od zakupu XLR minęło już sporo czasu wiec na pewno ułożyły się w systemie. Udało mi się je ,w miedzy czasie, porównać do własnie wiodącego krajowego producenta jakim niewątpliwie jest firma Albedo. Miałem do dyspozycji najnowszy produkt a mianowicie Monolith XLR monokrystaliczny również 1 metrowy. Bardzo byłem ciekaw tego porównania bo produkt Albedo wielokrotnie droższy. Aczkolwiek gdzieś tam w głębi mówiłem sobie że to srebro i to wiec nie powinno być tak źle. I możecie mi wierzyć lub nie ale przewody pana Marka zagrały na niemal takim samym poziomie. Monolithy nieco lepiej budowały plany i nieco lepiej podkreślały kontury artystów oraz wydobywały tkz plankton (mam tu na myśli np "szelest" publiczności w nagraniach live) czyli to o czym mówi ich producent Pan Grzegorz tu się sprawdziło. Natomiast przewody Pana Marka XLR Diamond mają bardziej nasyconą średnice przez co wokale są pełniejsze i bardziej nasycone niż w Monolithach. Wydaje mi się że Monolithy grają skrajami pasm a Daimody równo. Przez to barwa brzmienia bardziej podoba mi się z M&B I jeżeli chodzi o budowanie sceny i kontury to naprawdę brakuje im to NIECO. I ja zostałem własnie przy nich.

W połowie listopada otrzymałem od Pana Marka do porównań przewód głośnikowy Crystal. A w systemie miałem też Mononolitha ale w wersji PURE. I w tym przypadku już nie było żadnych wątpliwości. Przewody M&B Crystal w każdym aspekcie rozjechały przed ostatnią wersję Monolitha. Po prostu zagrały z większą klasą. Na początku miały nieco więcej sybilantów. Ale z biegiem czasu się to wygładziło. Monolith wrócił na rynek. Porównałem również z Acustic Zen Epoh i tu starcie było bardziej wyrównane z tym że tu z kolei Epoh miał słyszalne sybilanty ale on już był "wygrzanym" przewodem więc zaliczam to na jego minus. Reszta prezentowała podobny poziom.

Moim zdaniem przewody Pana Marka są uczciwie wycenione. I na pewno polecam je osobą które nie zamierzają wydawać kroci na "markowe" produkty. Ja trzymam kciuki za producenta i życzę sukcesu w branży.

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kabelka głośnikowego do Cayina CS-55a (na Tung sol 6550) i głośnikow Canto Grand Studio 16Hz.

Jestem obecnie po rozmowach i czekam na Darkstarr z AriniAudio i załatwiam Cystal z MBAudio do porównania.

Po odsłuchach napiszę jak kabelki wkomponowały się w mój system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kabelka głośnikowego do Cayina CS-55a (na Tung sol 6550) i głośnikow Canto Grand Studio 16Hz.

Jestem obecnie po rozmowach i czekam na Darkstarr z AriniAudio i załatwiam Cystal z MBAudio do porównania.

Po odsłuchach napiszę jak kabelki wkomponowały się w mój system.

Bardzo chętnie poczytam o tym porównaniu. Czekam cierpliwie:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te kable mają szansę trochę zdynamizować brzmienie Caspiana w ostrym rocku?

nie wiemy na jakich latasz teraz , ale ogólnie te kable wprowadzaja ogólne otwarcie i nawet teraz jak wpinam usb na zwykłej miedzi ofc jest słyszalny spadek dosłownie wszystkiego ,ale zaznaczam tu że to kabel za 50zł ,miałem tez furutecha orginalnego róznica była duzo mniejsza ale i tak na korzyść m&B , ogólnie mam prawie wszystkie kable m&B ale zalecam troche pomieszać z miedzią bo lubia przyostrzyć ,samo srebro raczej nie jest wskazane ,dlatego głosnikowe i sieciowe juz mam na miedzi , ale sygnałowe typu rca usb coax raczej warto

 

rezygnujesz bo ? myśle ze masz bardzo dobre cd , ja przerabiałem cd do 3 tys i komp wygrywa z dobrym daciem i konwerterem , a swoboda nie oceniona ,pakowanie płyty cd na 13 kawałków juz mnie znudziło , a cd za 15kapci bo takie dopiero fajnie grają ,wole zainwestowac w pc audio ,ale kazdy sam wybiera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kabelka głośnikowego do Cayina CS-55a (na Tung sol 6550) i głośnikow Canto Grand Studio 16Hz.

Jestem obecnie po rozmowach i czekam na Darkstarr z AriniAudio i załatwiam Cystal z MBAudio do porównania.

Po odsłuchach napiszę jak kabelki wkomponowały się w mój system.

 

I jak odsłuchy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I jak odsłuchy ?

Witam ponownie,

Niestety jedynie co miałem możliwość to odsłuch kabelków AriniAudio Darkstarr w moim już nieaktualnym systemie, a mianowicie Cayin CS-55a i glosniki Canto Grand studio 16hz. Kabelki zagrały dość przyzwoicie, pojawiła sie szeroka scena, bas był pod pełną kontrola, całkiem nieźle. Miałem nadzieje, że kabelkami złagodzę troszkę ostrą górę (styl grania wzmacniacza) niestety tutaj dodatkowo się wyostrzyło. Tak jak mówi właściciel AriniAudio dopasowanie kabli do systemu to długa droga... U mnie ta droga poszła troche w innym kierunku... :-)

Miałem też wypożyczone kabelki Melodiki Sugar brown i tu musze powiedzieć, że kabelki zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie, tak jak już ktoś pisal w jasnych systemach super sie sprawuje, a i cena przystępna.

Co do produktów MBAudio nie umiem się odnieść ale być może coś się uda bo to posąsiedzku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mogę :-) Wymieniłem cały system - wzmacniacz plus głośniki. Moim zdaniem (i nie tylko) w systemach lampowych kable głośnikowe to tylko ostateczny szlif.

Jak będę miał trochę czasu zwrócę się mbaudio o wypożycznie kabli aby ocenić ich walory, tym bardziej, że jak już pisałem mieszkam "posasiedzku"

Edytowane przez Capselz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te kable mają szansę trochę zdynamizować brzmienie Caspiana w ostrym rocku?

 

Jak najbardziej. Sam,posiadam caspiana M1 i te kabelki dodaly troche ostrosci w gornych rejestrach i tak samo w srednich. Lepsze wybrzmienia i rozdzielczosc dzwieku oraz polepszona kontroka niskich tonow. Sprawdz sam a nie pozalujesz gwarantuje. Ja mam crystala od pana marka i zostaje a tez bylem i nadal trocje jestem kablosceptykiem. Roznica miedzy crystalem a melodika jest spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A ja z racji że sprzedaje DACa nie będę już potrzebował przewodu XLR DIAMOND PURE 1 metr(silver+gold). Za przewód zapłaciłem 1100 zł. Jakby ktoś zainteresowany to proszę pisać na PW.

 

Dodam że w podobnych pieniądzach ciężko będzie znaleźć coś lepszego.

_DSC4406.jpg

Edytowane przez stachukubik

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.