Skocz do zawartości
IGNORED

Klub M&B Audio Cable


arenia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak w srebrze jest domieszka złota. Testowalem go już. Kupilo go 2 moich znajomych, zresztą polecilem go im.

Rozdzielczy ale nie przez rozjaśnienie systemu. Gladki, wręcz aksamitny. W porownaniu ze straigh wire, ktorego mam,a modelu nie pamietam i nie odczytam bo się napisy wytarly z przedzialu 900zł dużo Dimond lepszy. Inna klasa. Jak to xlr droższy od rca i moze używkę upoluję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Dopisuję się do klubu z IC Clear Pure Silver. Początkowo byłem nastawiony sceptycznie. Jednak zdecydowałem się wypożyczyć kabel i już został. "Polowałem" w sumie na IC Chord Clearway, czy Supra EFF-ISL. Jednak jeśli można mieć coś "podobnego", czy nawet lepszego za mniejsze pieniążki, to czemu nie. Pozdrawiam wszystkich Klubowiczów.

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie z tym sceptycyzmem w świadomości audiofilskiej braci jest problem...

Ostatnio porownywalem swoje glosnikowe MB hybryd z Shuniata Orion( swego czasu najwyzszy moedel). Wstydu nie było, ba, MB wrocił na swoje miejsce :). Mam teraz kabel z 83r bardzo wysokiej klasy calkowicie nieosiagalny na rynku i z tym juz jest konkurencja bo staruszek jest mniej dokładny i dynamiczny ale bardziej muzykalny. Dodam jeszcze że tego staruszka kupilem użwanego, w okazyjnej cenie, a i tak kosztował prawie 2 razy tyle co hybrid.

 

Nie pamietam czy pisalem ale odsluchiwalem też xlr Dimond i Aurora2. Te kable to bajka. Dimond troszkę bardziej rozdzielczy(srebro) ale barwnie i gladko,a Aurora2 kolorowe, nasycone granie.

 

Tak, ze Waldek chwala Ci, ze się przelamałeś i zajrzaleś do polskiej manufaktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Ostatnio testowałem kabelki IC M&B. Zdecydowanie wyróżnia się Diamond. Walory techniczne z ekstraklasy brzmieniowej - świętna scena, szeroka i głęboka z powodzeniem rozmieszcza kształtnie zarysowane instrumenty. Rozdzielcze i gładkie brzmienie. Przyjemny kontakt z Panem Markiem. Nie ma problemów z udostępnianiem kabelków do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od środy testuję Aurorę 2 i Diamonda. Na ostateczną ocenę jest zdecydowanie za wcześnie (Pan Matek twierdzi, że Jego kable optimum brzmienia osiągają po 200-300 godzinach), niemniej już teraz mogę powiedzieć, że są to dwa świetne kable. W porównaniu z nimi mój stary VdH The First to żałosna popierdułka.

 

Natomiast co do osoby Pana Marka, to każdy kontakt z Nim to prawdziwa przyjemność. Sympatyczny, otwarty i życzliwy człowiek.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Po tygodniu odsłuchów zapadła decyzja. Zostaje Diamond. Mój system nabrał nowego życia.

Teraz słucham i się cieszę.

 

Wszystkim szukającym po omacku polecam wypożyczenie od Pana Marka przewodów do odsłuchu.

Koszt żaden, a komfort nieporównywalny z inną formą zakupu.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w poście 159: na warsztat poszły Diamond, Aurora 2 i Van den Hul The First.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dimond robi furorę ale jest też Aurora2 stojaca trochę na innym biegunie. Jesli ktoś pozycza Dimonda to warto z ciekawosci nawet wziać A2. Moi koledzy w ilosci 3szt :) kupili sobie komplecik bo nie mogli sie zdecydować.

Dawno nie mialem kontaktu z Panem Markiem. Moze jakies nowosci ma do testow. Zapowiadał i mial dzwonic ale cisza :). Pewnie roboty ma tyle, ze obmyslanie nowego zostawil na lato na sezon ogorkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Przygodę z audio zacząłem od CA Azur 351.

Pierwszy IC to Melodika Purple Rain i... w moim przypadku kompletna porażka.

Bas obcięty, reszta sucha i świszcząca. Selektywnie owszem było, ale brzmienie nieprzyjemne. Jakkolwiek jazz i blues brzmiały znośnie, to rock i metal już o wiele słabiej.

Wyrzuciłem i założyłem Klotz - basowo o wiele lepiej, ale góra obcięta. I to w taki nieprzyjemny, mulący sposób - podobne brzmienie do gitary ze starymi, zużytymi strunami, albo najtańszym a długim kablem.

 

Przy okazji pewnie kolejny raz objawiło się to, że ten CA nie jest sprzętem rockowo-metalowym.

Po chwili od włożenia CD z czymś mocniejszym zaczynała mnie boleć głowa.

 

Zadałem pytanie na forum, odezwał się pan Marek i zaoferował swoje kable.

Koniec końców zamówiłem Aurorę i od razu dźwięk znacząco się poprawił.

Jest przyjemnie, szczegółowo i zarysował się kontur. Póki co nie szukam niczego innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie Wszystkich Formowiczów

 

Z moim dziewiczym wpisem na forum AudioStereo, dołączam do klubu M&B Audio Cable.

 

Na razie skromnie, bo zakupiłem na słynnym portalu :), CLEAR Zworki do Wzmacniacza NAD C326BEE.

Użytkuję sporadycznie od dwóch tygodni.

Częściej gra kablówka z bajkami dla dzieci niż muzyka. Takie życie Eeech...

Tak naprawdę to tylko raz miałem sposobność posłuchać i porównać oryginalne Zwory versus M&B.

Pierwsze zmiany jakie usłyszałem do dociążenie dołu, co w moim rozumieniu oznacza że basu jest trochę więcej w postaci mocniejszych pomruków.

Moje kolumny, Pylon Audio Sapphire 23 do "basowych" nie należą bo pasmo przenoszenia zaczyna się od 45Hz i nisko schodzącego basu tam nie będzie, niemniej jego jakość jest na dobrym poziomie. Moje uszy są zadowolone a małżonka nie każe się wyprowadzać:)))

Druga zmiana jaką zauważyłem to lekkie uspokojenie góry.

Sapphire 23 podłączone NAD C326BEE do grających górą nie należą i właściwie od pewnego czasu szukałem sposobów na rozjaśnienie systemu.

Duże zmiany zaszły po wymianie sieciówki do wzmacniacza.

Zaznaczę że nigdy nie należałem do słyszących grające kable a w życiu kieruję się raczej zdrowym rozsądkiem.

Niemniej Zwora CLEAR M&B sprawia, że przy wysokich tonach zapuszczających się w rejony nielubianego „piachu” ten efekt jest złagodzony. Ma to też ujemny efekt bo lekko spadła szczegółowość i ilość detali drugiego planu. Wszystkie przeszkadzajki są słyszalne ale nieco cofnięte. W moim odczuciu góra nabrała trochę kultury.

Reasumując moim zdaniem Zwory CLEAR M&B we wzmacniaczu NAD C326BEE w moim systemie zaowocowały polepszeniem dołu i większą kulturą wysokich tonów.

Muszę jednak zaznaczyć, że zauważone zmiany bliskie są percepcji na poziomie 5%.

Nie żałuję zakupu i w kategorii jakość – cena przyznałbym 4+ w szkolnej skali ocen 1-6.

 

Na minus jeżeli chodzi o instalację zaliczyć mogę, że Zwory z uwagi na swój gabaryt i konstrukcję rozpychają na boki gniazda RCA. Ja na razie spiąłem je opaską elektryczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.