Skocz do zawartości
IGNORED

Klub M&B Audio Cable


arenia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A Diamond testowałeś?

Ja właśnie od 2 tygodni posiadam Diamond XLR. Do kompletu mam cyfrowy crystal i USB też crystal. Napiszę tak - porównując Diamond z NordOst-em Red Dawn to jest to masakra. Wiem, że pierwszy to XLR a drugi RCA ale i tak jest duża różnica w poprawie dźwięku (i nie chodzi o poziom głośności - XLR gra głośniej z racji wyższego prądu). Będzie to truizm ale napiszę. Scena, powietrze, plankton, precyzja... Lecę słuchać dalej:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, troszkę kabli przerzuciłem, a z racji, że jestem sknerą albo po prostu nie stać mnie na kable z najwyższej półki to szukam takich manufakturzystów. Do tej pory słuchałem również na diy beldenie 2401. Całkiem fajny kabelek tylko, że miał ograniczenia miedzi czyli npograniczoną rozdzielczość. Napewno warto zwrócić nauwagę na kable małych producentow bo w swojej kategorii cenowej udany kabel jest bezkonkurencyjny.

Ale z zastrzeżeniem. Trzeba wcześniej odsłuchiwać. Ale tu Ameryki nie odkrywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

3 dni temu trafił do mnie chyba najtańszy kabel głośnikowy MB. Luna jest spleciona z przewodników miedzi monokrystalicznej neotecha. Kabel jest lekki i w porównaniu do Hybrida bardziej giętki. Nie ma problemu z jego ułożeniem. Jak zwykle przyjechał w kartonowym pudełku, solidnie zapakowany. Kabel podobno wygrzany. Wszystkie informacje o budowie i wygrzaniu informacjami od firmy MB.

Na codzień, dopóki nie dobiorę do zestawu głośnikowca gra u mnie biwiringowy cardas crosslink 1s. Kabelek bardzo fajny. Może nie jakiś efektowny bo nic się tu nie wybija. Nie ma jakiejś szczególnej przestrzeni, czy też przejżystości. Po prostu nie przeszkadza i uznaję, że jest to fajne.

Luna nie ustępuje mu. Rzekłbym, że jest podobna. Ma podobną przestrzeń. Nie jest to przestrzeń mieszcząca się między kolumnami. Bardzo chętnie zapuszcza się poza szerokość kolumn ale nie jest to też wycieczka tak długa jak z Hybridami i Crystalem. Głębokość sceny jest zadowalająca. Nie przenika przez ścianę jak z Crystalem ale też nie jest napewno płytka. Równowaga tonalna jest bardzo dobrze zachowana. Pierwszego dnia miałem mały problem z sybilantami. Momentami zapychaly mi się przetworniki wysokotonowe tracac rozdzielczość. Cykały, a gorna średnica była zbyt ostra. O dziwo drugiego dnia odsłuchow efekt ten zniknoł...i do teraz nie wiem o co kaman. Podejżewam, że kabel nie był wystarczająco wygrzany lub system po prostu układał się. Tak to jest jak często przerzuca się kable.

A więc na pochwałe zasluguje średnica, ktora jest bez zarzutu. Kolorowa, ale nie jaskrawa.

Wady tego kabla...jeśli brać pod uwagę jego cenę...to chyba brak. Porownywalny do niego cardas jest około 3 razy droższy. Oczywiście rozdzielczość i szerokość sceny jest mniejsza niż w crystalu ale Luna jest od Crystala 2 razy tańsza....

Myślę, że muszę mu dać jeszcze kilka dni szansy bo podejżewam brak wygrzania. Granie jego jest coraz lepsze. Jest coraz gładszy.

Na chwilę obecną polecilbym go do zestawów ze średniej półki cenowej. Nieco za ciepłych z tendencją do zaokrąglania konturów. Bo trzeba na plus zapisać, że Luna nie jest napewno zamulaczem. Jest sprężysta i potrafi bardzo szybko gasić dzwięki.

 

 

************

 

Grupa: Użytkownicy

Postów: 1 155

Dołączył: 25.11.2015

Miejscowość: Kraków

Nr użytkownika: 24 565

 

 

Tak więc przełączyłem Lunę na tranzystor. Wzmacniacz wysokiej klasy o dużej dynamice i lekko ocieplony. Luna zgrała się wyśmienicie. Bas zszedł niżej niż w lampie. Nabrał dostojnosci. Stał się mocnym fundamentem dla barwnej średnicy. Wysokie tony nabrały wigoru i rozdzielczosci. O wyostrzeniach z pierwszego dnia odsłuchu nie ma śladu. Ważne. Kabel przy tranzystorze stał się jeszcze bardziej rozdzielczy. Bardzo dobrze wpasował się w system.

Jakie wnioski? Takie jak zawsze. Słuchać i próbować. Luna z pierwszym wzmacniaczem zagrała dobrze. Jak na tą kategorię cenową nawet bardzo dobrze. Natomiast z drugim stala się kablem, który mógłby już zostać u mnie na dłużej.

Bardzo polecam ten głośnikowiec. Warto go przesłuchać bo może zagrać jak kabel wysokiej klasy. Tym bardziej, że można go wypróbować sobie za kaucją.

A ja czekam na głośnikowy hybrid, który był pleciony prawie przez tydzień. Jest już gotowy ale z braku czasu zabiorę się za jego testowanie dopiero w przyszłym tyg.

 

Tekst ten zamieściłem również na innym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Do sprzedania crystal pure silver rca 2x80cm cena 400zł plus wysyłka 10zł pobranie 20zł, pytania na priv

, w przyszłym tygodniu będzie xlr też crystal pure silver , jest narazie u kolegi na odsłuchu , tylko nie pamiętam ile on kosztował ,może ktoś przypomni :)) na wtykach neutrika ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przyszedł czas na Hybrida.

Heh, znów odkrywam coś nowego bo Pan Marek zrobił pierwszy egzemplarz kabla, a ja go testuję. Ic został u mnie, a co z głośnikowym? Czy kabel wpasuje się w mój tor?

Kabel gruby jak na kabel diy. Sztywny i ciężki np w porównaniu z Luna. Zbudowany z przewodnikow miedzi monokrystalicznej neotech o różnym przekroju i przewodników z czystego srebra solide core. Jaki jest stosunek miedzi do srebra? Nie wiem. Nie wyciągnołem tego od producenta. Podobnie jak i tego jak jest pleciony. Trochę o tłumieniu wyciągnołem informacji bo kabel jak się ściśnie to czuć, że coś tam jest:).

Kabel pracochłonny. Przygotowanie 2x2.5m zajeło tydzień.

 

Kabel przyszedł w poniedziałek. Wcześniej grał tylko 2 dni u Pana Marka. Pół godzinki posłuchałem zimnego kabla i poszedłem spać. Grał sobie całą noc.

Następnego dnia już na poważnie wziołem się za słuchanie. Cechy typowe kabla srebrnego. Czyli jasne brzmienie z dużą rozdzielczością, nieco bezbarwną średnicą i delikatną podstawą basową. Bez jakichś rewelacji. Ot se kabel.

Sytuacja zmieniła się po 3 dniach odsłuchów. Kabel się otworzył. Zmiana nastąpiła stopniowo w ciągu godziny?

Zupełnie inny drut.

Dzwięk jego po tygodniu rozgrzewki jest niesamowicie gęsty. Ciekawa sprawa bo jednocześnie przestrzeń między kolumnami stała się za wąska. Dzwięk się dusił. Rozstawiłem je szerzej. Co zresztą już kiedyś miałem zrobić bo odległość ściany bocznej miałem podobną do tylnej.

Bardzo duża realność instrumentów. Dzwięki się niemal materializują. W nocy sluchając JMJ przechodzą mnie dreszcze. Kabel ten daje złudzenie namacalności dzwięków. Żadko mam wrażenie, że słucham muzyki nie ze sprzętu ale na żywo. Tu ten efekt przy niektorych płytach występuje np Kind of Blue. Jak zapomnisz o szumie i trzaskach płyty to zobaczysz trąbkę icon_smile.gif.

Na szczególną pochwałę zasługuje bas tego kabla. Nie jest za szybki ani misiowaty. Jest mięsisty, gęsty. Daje solidną podstawę dla reszty pasm. W nocy przy zwiększonym poziomie głośności czeka się z niepokojem na głośniejszy, głębszy atak instrumentow bo potrafią zaskoczyć...icon_smile.gif. Bas jest zwarty, nie powoduje dudnienia. Trochę porównałbym Hybrid M&Baudio do Mit T2. Podobny na pierwszy rzut ucha bo kable różnią się sceną i wysokimi tonami.

 

Scenamieści się raczej pomiędzy kolumnami. Tu jest dość charakterystyczny ten kabel. Spodziewałem się bardziej niewiadomo jakich efektów, a tu tylko przy niektorych płytach np Solar Field Movments i wspomnianego JMJ Oxygen lub Eqinox dzwięk udaje się na wycieczki takie 180 stopni wokół sluchacza.

Przy czym wibrujący bas wypelnia całe pomieszczenie. W mit przestrzeń jest wokół. Może nie jest to efekt taki jak w Transparencie ale z tym zawsze będzie kojarzył Mit. Niestety w moim systemie Mit miał niedostatek rozdzielczości i głośności wysokich tonów.

Cechą sceny Hybrida jest: od linii kolumn wgłąb i raczej trzyma się między kolumnami. Kolumny jako obiekt emitujący dzwięk nie istnieje. Dzwięk odrywa się bez problemu. Przez pierwsze 3 dni odsłuchów grały paczki i zamykając oczy wskazywałeś je bez problemu. Teraz już tylko intuicyjnie icon_smile.gif.

Wysokie tony są podobne jak w Crystalu. Słychać wszystko. Czy perkusista uderzył czubkiem czy nasadą pałeczki. Doskonale słucha się hi-resów. Nailżejszy szmerek jest emitowany. O ostrościach, zapiaszczeniu nie ma mowy. Bardzo dobrze słucha się muzyki na wysokich poziomach głośności. Nic się nie wybija i nie drażni.

Średnica jak wszystko w tym kablu icon_smile.gif gęsta, realna, aksamitna. A właśnie. Nie napisałem nic o temperaturze. Tor jest lekko ciepły, ale w granicach rozsądku żeby nie przekłamywać przekazu. Teraz dzwięk jest gorący. Ale w pozytywnym sensie. Powietrze przy wibrującym basie drży. Lubię to uczucie, uspokaja i daje poczucie bliskości z nagraniem.

Niestety slabe płyty są obnażane. Wychodzą przestery. Jeśli płyta jest remasterowana obnażane są skraje pasma. Ale da się sluchać.

 

Może teraz o wadach. Ten wspaniały bas może okazać się problematyczny w zbyt malych pomieszczeniach lub przebasowionym sprzęcie.

Kabel jest raczej sztywny. Trzeba mieć trochę dla niego miejsca żeby nie załamać.

Jeśli ktoś lubi efekty specjalne w postaci dzwięku na twarz lub dzwoneczkow za plecami to są inne kable.

Wydaje mi się, że w gorących lampach lub ciepłych wzmacniaczach dzwięk może być już karykaturalnie ciężki. Trzeba by sprawdzić. Mam mosa ale już nie chce mi się targać tych kilkudziesięciu kg w tą i spowrotem.

 

Polecam kabel do wysokich i bardzo wysokich zestawów stereo. Do ''nijakich'' wzmacniaczy bo jestem przekonany, że tknie w nie życie.

 

No coż. Jeśli o mnie chodzi, a raczej mój tor to rewelacja. Pewnie są inne dobre kable ale narazie ten mi wystarcza.

 

I koniec testów. Mam ic(już któryś :). No i znalazłem głośnikowiec.

Testy zamieściłem też na innym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczołem negocjację od 1900zł. Trochę stargowałem. To był pierwszy egzemplarz więc MB wyceniał ''na oko''. Poza tym wziołem jeszcze hybrida ic 1m.

Nie wiem na ile zostanie wyceniony. Może nawet więcej bo MB strasznie cmokał, że pracochłonny. Wogóle ciężko go było namówić na tego głośnikowca. Trochę to był eksperyment. Mnie tam się coś takiego podoba ale co by było gdyby eksperyment się nie powiódł...tydzień roboty do kosza.

Zawsze jak jest robiony indywidualnie kabel to polecam bezpośredni kontakt z producentem.

Jak sobie też przekalkulowałem materialy i ilosć pracy to też specjalnie nie naciskałem na rabat.

 

 

Qban. Widzę, że masz sprzęt od wba. Mam od nich pre :)

 

Widzę, że praktycznie cały sprzęt od polskich producentów. No to Tobie polecam kabel. Spróbuj namówić MB na dimonda głośnikowego.

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mam Pre i wzmacniacz, ale czekam właśnie na nowy wzmak też od WBA. Mieszkam w Kluczborku więc do WBA mam tylko parę "metrów":) Jak możesz to podeślij fotkę twego pre na pw:)

 

Od dłuższego czasu czaję się na głośnikowy od Pana Marka , ale poczekam jeszcze aż odbiorę wzmacniacz i zobaczę jak zagra bo to będzie troszkę potężniejsza konstrukcja niż obecne SE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pre od wba jestem zadowolony choć trochę się wkurzałem bo wpłaciłem zaliczkę a znajomy wysłał mi info, że ma na sprzedaż wysokiej klasy lampowe pre.

Nie było już odwrotu, ale z drugiej strony to jestem zadowolony. Gra sporadycznie bo sprzetu to mam kupę ale narazie wystarcza. Zawsze można brzmienie lampkami regulować...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , do sprzedania xlr clear pure 2x80cm neutrik chyba ta najwyższa półka i rca 2x80cm neutrik profii ten z ruchomą masą,głośnikowy miedż 2x2,5m nazwy jeszcze wtedy nie było na niego 2x widły i 2x banany furutech pozłacane 100% oryginał , lutowanie cyną mundorfa z dodatkiem srebra , ceny info na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , do sprzedania xlr clear pure 2x80cm neutrik chyba ta najwyższa półka i rca 2x80cm neutrik profii ten z ruchomą masą,głośnikowy miedż 2x2,5m nazwy jeszcze wtedy nie było na niego 2x widły i 2x banany furutech pozłacane 100% oryginał , lutowanie cyną mundorfa z dodatkiem srebra , ceny info na priv

sprostowanko rca to crystal pure , a głośnikowe to Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprostowanko rca to crystal pure , a głośnikowe to Luna

kolejne sprostowanko linki do wtyków jakie sa użyte do kabla głosnikowego Luna , w związku z pytaniami , sprzedaje kabel w cenie wtyków :)

furutech fp-201(g)pomyliłem sie 600zł :) cały komplet jaki mam przy nich czyli kabel jest za free

http://sklep.fusic.pl/furutech-fp-200b-autoryzowany-dealer.html

http://sklep.fusic.pl/furutech-fp-201g-autoryzowany-dealer.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne sprostowanko linki do wtyków jakie sa użyte do kabla głosnikowego Luna , w związku z pytaniami , sprzedaje kabel w cenie wtyków :)

furutech fp-201(g)pomyliłem sie 600zł :) cały komplet jaki mam przy nich czyli kabel jest za free

http://sklep.fusic.pl/furutech-fp-200b-autoryzowany-dealer.html

http://sklep.fusic.pl/furutech-fp-201g-autoryzowany-dealer.html

Głośnikowy sprzedany , xlr i rca crystal pure do sprzedania 2x80cm po 400zł/ obojetnie który z wysyłką ,mam jescze pierwszy wypust bez logo jescze srebro na neutriku profii Rca - 2x50cm= 200zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Cześć. A nie masz xlr na sprzedaż?

No były ale poszły już :) ,mam jeszcze rca z pierwszych serii bez logo jeszcze wtedy były srebro, za 200zł

 

Xlr już nie ma , został coax 1m i rca srebro ,ten rca za 200pln , coax nie pamiętam ale myślę z 300zł ?

mam jeszcze fajną sieciówkę van den hula mainsserver 1,5m dobra do zródeł dac lub cd strzelam z 500pln

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.