Skocz do zawartości
IGNORED

Najważniejsze składniki brzmienia


Bumpalump

Najważniejsza skladowa brzmienia  

97 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który element dźwięku jest dla Ciebie najważniejszy?



Rekomendowane odpowiedzi

Gość nosferartur

(Konto usunięte)

A jakąż to tajemną wiedzę trzeba posiąść żeby nie zostać nazwanym przez ciebie nieukiem ? Audiofilski uniwersytet, tajne komplety ? Ciągle zapominam, że słuchanie muzyki to lata ćwiczeń ☺

 

Do słuchania muzyki to nic Ci nie jest potrzebne z wyjątkiem słuchu, może być nawet byle jaki. Możesz sobie siedzieć w chałupie i słuchać, no i ugniatać te pryszcze, byle byś nie zabierał głosu na temat tego jak powinna zabrzmieć, bo wtedy lata słuchania są bardzo pomocne, a słuchanie na żywo nieodzowne. Nie przykryjesz „audiofilskimi uniwersytetami”, „tajnymi kompletami”, czy innym skleconym na prędce badziewiem swojej ignorancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to można słuchać podniecając się jak gówniara, która właśnie dostała okresu, melodyjek z komóreczki gdy ma się 13-14 lat, zaciskając szczęki, tupiąc nóżką i kiwając główką. Wyrobiony słuch bez problemu da sobie radę z zagadnieniami, których nie możecie tutaj ogarnąć.

 

... jakieś kompleksy z młodości..?(retoryczny)

..a takimi głupimi tekstami na forum audio.. można się tylko zbłaźnić!

 

wracając do wątku..

Muzykalność i dobra barwa.. przede wszystkim ale muzykalny sprzęt musi grać w miarę dynamicznie z dobrą przestrzenią by się miło słuchało..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do słuchania muzyki to nic Ci nie jest potrzebne z wyjątkiem słuchu, może być nawet byle jaki. Możesz sobie siedzieć w chałupie i słuchać, no i ugniatać te pryszcze, byle byś nie zabierał głosu na temat tego jak powinna zabrzmieć, bo wtedy lata słuchania są bardzo pomocne, a słuchanie na żywo nieodzowne. Nie przykryjesz „audiofilskimi uniwersytetami”, „tajnymi kompletami”, czy innym skleconym na prędce badziewiem swojej ignorancji.

Szanowny pan mnie nie zna ale sądy wydaje. Nic to. Ja tu kompleksów leczyć nie muszę ale widzę, że szanowny pan to i owszem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to można słuchać podniecając się jak gówniara, która właśnie dostała okresu, melodyjek z komóreczki gdy ma się 13-14 lat, zaciskając szczęki, tupiąc nóżką i kiwając główką. Wyrobiony słuch bez problemu da sobie radę z zagadnieniami, których nie możecie tutaj ogarnąć. Jeden warunek, trzeba odkleić dupę od krzesła i ruszyć tam gdzie wykuwa się wyobrażenie o dźwięku na koncert, i wcale nie myślę tutaj o heavy-metalu na stadionie.

 

Niby w moim wieku już nie wiele powinno mnie dziwić ale jednak. Właśnie dowiedziałem się, że jak słucham muzyki dla przyjemności to jestem gówniarą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nosferartur

(Konto usunięte)

... jakieś kompleksy z młodości..?(retoryczny)

..a takimi głupimi tekstami na forum audio.. można się tylko zbłaźnić!

 

 

To był błazeński tekst, bo nie można traktować na poważnie tego co się tutaj wypisuje. „Najważniejsze składniki brzmienia”? Ankieta? Żaden z was nie uczył się muzyki w podstawówce? Czy wy robicie sobie jaja? Jeżeli nie to zaniżacie poziom, że Cię zacytuję „forum audio”.

 

Ja tu kompleksów leczyć nie muszę ale widzę, że szanowny pan to i owszem

wracając do wątku..

Muzykalność i dobra barwa.. przede wszystkim ale muzykalny sprzęt musi grać w miarę dynamicznie z dobrą przestrzenią by się miło słuchało..

 

Nadużywa się Tu na „forum audio” pewnych słów, myślę że ze względu na nieświadomość ich znaczeń. Takie słowa to: kompleksy, frustracje, czy muzykalność, Większość używających tych słów nie ma zielonego pojęcia co tak naprawdę one znaczą i czego dotyczą. Może wyjaśnisz mi w jakim kontekście użyłeś słowa „muzykalność”, Guru

 

Niby w moim wieku już nie wiele powinno mnie dziwić ale jednak. Właśnie dowiedziałem się, że jak słucham muzyki dla przyjemności to jestem gówniarą.

 

Bardzo ładną i zupełnie bezmyślną po awatarze sądząc, ale nie wgłębiam się, to babskie sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nosferartur

(Konto usunięte)

No tak poziom coraz wyższy, osobę i płeć ocenia się po avatarze

 

Masz jakieś problemy ze swoją jednostką administracyjną? Nie rozumiesz? Gdybyś był tą gówniarą z fotki, to słuchanie muzyki jedynie dla przyjemności można by Ci było odpuścić, ale jeżeli to fałszywy awatar, to się chłopie ogarnij. Nie mam pojęcia kim jesteś, jaki jest Twój wiek i co Cię zadziwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nosferartur

(Konto usunięte)

No właśnie, nie masz pojęcia kim jestem ale nie przeszkadza Ci to, żeby mnie oceniać. Więc może Ty się ogarnij.

 

Nie było moją intencją pastwić się nad całym, nieznanym mi, Twoim wewnętrznym pięknem. Nie podobała mi się zwyczajnie wypowiedź, więc nie histeryzuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nadużywa się Tu na „forum audio” pewnych słów

Tak, to prawda. Nie znasz się, nie ogarniasz, nie masz zielonego pojęcia. I moje ulubione lata słuchania. Tak, wtedy jest się doświadczonym. Ale może w takim razie, bo nie miałem muzyki w podstawówce, jakiś mały wykładzik o tym jak słuchać żeby zrozumieć. Erudytę zawsze miło się czyta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja:)

Nadużywa się Tu na „forum audio” pewnych słów, myślę że ze względu na nieświadomość ich znaczeń. Takie słowa to: kompleksy, frustracje, czy muzykalność, Większość używających tych słów nie ma zielonego pojęcia co tak naprawdę one znaczą i czego dotyczą. Może wyjaśnisz mi w jakim kontekście użyłeś słowa „muzykalność”, Guru

 

Już tłumaczę..

..muzykalny sprzęt (dla mnie) to taki który się podoba jak gra czyli grający przyjemnie czyli dźwięczny melodyjny dobrze brzmiący..

jedno słowo a tyle znaczy.. prawda..?

 

..i życzę trochę więcej wyobraźni bo bez niej życie jest dużo trudniejsze ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania są tendencyjne, nie odpowiadam!!! ;)

 

A tak serio, dla mnie każdy z wymienionych elementów (i jeszcze kilka innych) jest równie ważny do dobrego grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nosferartur

(Konto usunięte)

Już tłumaczę..

..muzykalny sprzęt (dla mnie) to taki który się podoba jak gra czyli grający przyjemnie czyli dźwięczny melodyjny dobrze brzmiący..

jedno słowo a tyle znaczy.. prawda..?

 

..i życzę trochę więcej wyobraźni bo bez niej życie jest dużo trudniejsze ;)

 

http://sjp.pwn.pl/slowniki/muzykalno%C5%9B%C4%87.html

 

A widzisz, bo ja myślałem, że to miara utalentowania sprzętu, a tu słowo w nowym, zastosowaniu, tak szerokim, że nic niewyjaśniającym.

Aczkolwiek mam pewną impresję…, że muzyka, bez względu na wszystko co wiąże się z jej reprodukcją i z nią samą z tego jakże utalentowanego sprzętu ma wchodzić tak gładko jak gerbera w dupę.

Czy o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, bo ja myślałem, że to miara utalentowania sprzętu, a tu słowo w nowym, zastosowaniu, tak szerokim, że nic niewyjaśniającym.

Aczkolwiek mam pewną impresję…, że muzyka, bez względu na wszystko co wiąże się z jej reprodukcją i z nią samą z tego jakże utalentowanego sprzętu ma wchodzić tak gładko jak gerbera w dupę.

Czy o to chodzi?

no raczej się nie rozumiemy.. więcej wyobraźni..

..ja tam wole słuchać muzyki niż sprawdzać czy jakiś kwiatek gładko wchodzi w...

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jest wiele znaczeń używanych w audio (np: zapiaszczona góra ciepłe czy chłodne granie itp ) to nie oznacza że musimy zaglądać do słownika by je zrozumieć..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nosferartur

(Konto usunięte)

Poza tym jest wiele znaczeń używanych w audio (np: zapiaszczona góra ciepłe czy chłodne granie itp ) to nie oznacza że musimy zaglądać do słownika by je zrozumieć..

 

Tak to prawda, ale żadne z tych określeń nie dotyczy ogólnych kategorii ocen. Są może troszeczkę mgliste, ale można się nauczyć słyszeć to czego dotyczą.

Co innego muzykalność. Oj tutaj to się może wydarzyć… Pełzający bas, zapiaszczona góra, ledwie słyszalna stereofonia, brak głębi, wyprane z barwy, kompletny brak dynamiki makro i mikro, ale jaka muzykalność, jak zagra to drzewa okrywają się kwieciem, a ptacy zaczynają śpiewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczenie słowa "muzykalny" w tym przypadku nie jest precyzyjne i jednoznaczne.. ponieważ zależy od indywidualnych preferencji słuchającego..

..więc dla różnych ludzi to słowo może zawierać inne priorytety w odbiorze słuchanej muzyki..

które decydują o tym czy nam się podoba czy nie..

 

.. i każdy człowiek ma prawo decydować czy dla niego samego brzmi muzykalnie..

bo dla innego może już nie być takie.. muzykalne

uff ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji to we wczesnym okresie życia przecież znaczenia poznanych pierwszych słów się domyślamy, na tych całych poznanych domysłach znaczenia słów są wszystkie zdania zbudowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nosferartur

(Konto usunięte)

Znaczenie słowa "muzykalny" w tym przypadku nie jest precyzyjne i jednoznaczne.. ponieważ zależy od indywidualnych preferencji słuchającego..

..więc dla różnych ludzi to słowo może zawierać inne priorytety w odbiorze słuchanej muzyki..

które decydują o tym czy nam się podoba czy nie..

 

 

Czyli mnożymy byty ponad potrzeby. Po co używać określeń, które dla każdego znaczą co innego? Toż to bezsensowne budowanie wieży Babel.

 

Tak, to prawda. Nie znasz się, nie ogarniasz, nie masz zielonego pojęcia. I moje ulubione lata słuchania. Tak, wtedy jest się doświadczonym. Ale może w takim razie, bo nie miałem muzyki w podstawówce, jakiś mały wykładzik o tym jak słuchać żeby zrozumieć. Erudytę zawsze miło się czyta.

 

Drogi Jezzu. O oświecenie poproś raczej Ojca w Niebiesiech. Ja nie podołam. Mój wykład byłby mniej więcej tym, czym tłumaczenie „Ulissesa” Joyce’a na język Eskimosów. Zapewne da się, ale jeden wolumen po tłumaczeniu miałby rozmiar 30-stu nie mniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.