Skocz do zawartości
IGNORED

Kable sieciowe i listwa do systemu za 6,5 tys. zł (używanego)? Czy to ma sens?


Tomasz2015

Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie jest ze zniekształceniami wzmacniacza nawet do 5% ! O tym mało kto pisze.

Bo przyznanie się do tego spowodowałoby, że z automatu nie możesz usłyszec kabla zasilającego.

Mozna tak bez końca (jak zawsze). Niestety najlepsze jest to, że słyszący NIGDY nie podjęli się testu by udowodnić, że słyszą.

Ich słyszenie polega na stwierdzeniu "słyszę" i nic więcej.

 

Więcej zniekształceń w prądzie występuje w codziennej eksploatacji sieci elektrycznej. Wystarczy, że obok sąsiadka ma włączone urządzenie kiepskiej jakości (suszarka do włosów, odkurzacz), albo żona włączy dla przykładu mikser, który nie grzeszy kulturą pracy w sieci.

 

Ale tego nie słyszymy, bo po "wejściu" prądu do sprzętu jest on tak "przygotowany", by wszelkie skoki i cały syf wynikający z naszej sieci elektrycznej był usunięty. I rola kabla zasilającego jest ąz i tylko jedna - dostarczyć prąd. To już listwa zasilająca z prawdziwego zdarzenia ma wpływ (nie soniczny) na poprawę kulturę pracy naszego sprzętu audio.

Może poprawić jego zywotność, a reszta i tak odbywa sie w układach zasilających naszego sprzętu i na samym końcy "wychodzi" prąd po takich obróbkach, że wszelkie zniekształcenia nie mają żadnego znaczenia, bo są one dla odbioru sonicznego równe ZERO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem…słyszenie kabli zasilających to wiara, przekonanie o rzeczach nie mających realnych wpływów na to, co przyjmujemy za oczywiste, że tak jest. i TAK - TO JEST WIARA.

To nie jest wiara, tylko jak wytłumaczyć rożnice w prezentacji poszczególnych zakresów pasma coś w rodzaju equalizacji brzmienia, przecież przepinając przewody czasem wyraźnie słychać wybrzmienia basu (Neel vs Shunyata) jego kontur, podobnie w zakresie wysokich.

Poza tym w jaki sposób miała by zadziałać autosugestia, skoro nie wiem jakich zmian i w jakim kierunku one mają isć się spodziewać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poza tym w jaki sposób miała by zadziałać autosugestia, skoro nie wiem jakich zmian i w jakim kierunku one mają isć się spodziewać.

 

Podświadomie wiesz czego się spodziewasz w odsłuchu i słyszysz zmiany :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie myśl, że nie mam świadomości iż w ślepym teście bym poległ, bo pewno by tak było.

Może pokusiłbym się tylko wtedy gdy wybrałbym konkretny utwór i dwa konkretne wybrane przeze mnie przewody, ale tak jak mówię może, bo nie mam 100% pewności.

 

To pokazuje jak wspaniały jest nasz umysł. Ile w nas jest siły autosugestii. I wiesz Kolego, to wspaniałe jak potrafimy w naszej głowie budowac sobie te wszystkie och i ach. Dzięki temu wielu udało się wyleczyć podając jedynie środki placebo. Inni uznali to za cud wiary ;)

I naprawdę nie mam intencji w tym, by bić się o rzeczy nieistotne w codzienności. Ale bzdurą jest przyjomwanie tego marketingowego bełkotu, jakoby kabel miał znaczący wpływ na jakość audio brzmienia. Nie ma, a na dowód Twój wpis.

Gdyby to było tak oczywiste, test byłby jedynie formalnością.

Nie jest, bo nie jest oczywistym, a nawet czymś ulotnym twierdzenie, że słyszysz wpływ kabla na brzmienie.

To już wiara i autosugestia…i fajnie! Bo o to chodzi w tej naszej zabawie z audio, by często przekonywac się, że cos jest super i lepsze, niz było. N atym polega gonienie króliczka. Ale szkoda, że przy okazji nabija się nieświadomych ludzi na cos, co ma zerowy wpływ na to, co szukają w świecie audio.,

 

Ja jestem za drogimi kablami. Dobrze wykonany przewód ma właściwosci (powinien przynajmniej mieć) ochronne dla uzytkownika, ładnie tez wygląda i…sprawia nam frajdę :) że go mamy. A jeszcze jak potrafimy sobie stworzyć do tego poprawę brzmienia, nic tylko się cieszyć - same bonusy od zycia :)

 

Ale w realnym odniesieniu to tak nie działa, ten tani - solidny kabel też da tyle samo, co ten drogi - tyle tylko, że jest tak szpetny z wyglądu, że trzeba go wrzucić gdzieś za mebel ;)

 

Miłego wieczoru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich słyszenie polega na stwierdzeniu "słyszę" i nic więcej.

Nie, nie tylko puste słowo "słyszę", ale mogę opisać zmiany jak wybrzmiewają poszczególne zakresy brzmienia.

Nie jest też tak, że zmiany są ogromne i pisanie, że taki kabel wnosi sprzęt o poziom lub dwa wyżej to bzdura, ale czasem zmiany są znaczące, a czasem subtelne wymagające większego skupienia na np. wybrzmieniu blach, czy kontrabasu etc.

Chciałbym tylko zapytać, czy ktokolwiek z was miał do czynienia z tymi kablami, czy tylko ukończone fakultety nie pozwalają wam w to wierzyć, że ktoś może usłyszeć wpływ takiego kabla?

 

Ale w realnym odniesieniu to tak nie działa, ten tani - solidny kabel też da tyle samo, co ten drogi - tyle tylko, że jest tak szpetny z wyglądu, że trzeba go wrzucić gdzieś za mebel ;)

Taaaaa, bo my wszyscy eksponujemy nasze sieciówki tak żeby każdy kto wejdzie do pokoju je widział.

:))))

Trzeba być idiotą i ignorantem, żeby tak mówić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświadomie wiesz czego się spodziewasz w odsłuchu i słyszysz zmiany :)

Muszę więc mieć zajebistą podświadomość i autosugestię, że wiedzą w jaki sposób na danym kablu wybrzmiewa gitara basowa, a w jaki blachy w perkusji no no to jest dopiero odkrycie.

Nie ma sensu dyskutować, bo racja jest jak dupa każdy ma swoją.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie tylko puste słowo "słyszę", ale mogę opisać zmiany jak wybrzmiewają poszczególne zakresy brzmienia.

Dajmy już temu spokój. Gdyby to było oczywiste i "namacalne" test jak pisałem byłby formalnością.

Tego nie da się niestety obronić, o czym wiesz bo jesteś człowiekiem inteligentnym.

 

Natomiast to o czym piszesz przekłada się na naszą zdolność sugestii wraz ze zdolnością skupienia na poszczególnych elementach barwy dźwieku. To klasyczne ćwiczenie jakie często robi się np. przy muzykoterapii. Do pobudzenia naszego umysłu wrzuca się hasło o dźwieku istniejącym (lecz naprawdę go nie ma), natomiast odtwarza się dźwieki pozorne-przyblizone maskowane przez inne, ciut bardziej dominujące.

W efekcie mamy podświadome poszukiwanie danego dźwięku i kreowanie go w umyśle. :)

Nie występuje to zawsze, tym bardziej jak sami sobie robimy "test". Więc jesli coś nie wystepuję z zasadą 1 0 1 0 = 1 0 1 0 to nie sitniej tak naprawdę. nie mozna przyjmować za oczywiste jesli 1 0 1 0 = 0 0 1 0 (liczby nie odnoszą sie do cyfrowego zapisu, tylko jako przykład wystepowania danego zjawiska i jego odbioru.

 

I chyba rozumiesz w tym przykładzie o co chodzi. jeśli coś jest oczywiste i rzeczywiste oraz wsytępuje to 1 0 1 0 zawsze będzie = 1 0 1 0. Natomiast jeśli wyjdzie nam po znaku = inaczej, to już nie mamy przed sobą oczywistych rzeczy, a jedynie losowe dobieranie i trafianie, bądz nie.

Dlatego testu z kablem zasilającym nie da się obronić w żadnej mierze. Nawet w komorze bezechowej z pomiarem akustycznym :)

Bo wpływ tego przewodu jest na wartość soniczną zerowy.

 

Ale już czym innym jest przewód głosnika. Tutaj pełna zgoda z tymi, co słyszą. Jest pewien przedział wpływu, którego nie słyszymy, ale jest też pewien przedział, gdzie wpływ jest słyszalny w zakresie zmiany brzmienia.

Wynika to z wielu sytuacji…ale to na inny temat ;)

 

Panowie spokojnej nocy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie jest wiara, tylko jak wytłumaczyć rożnice w prezentacji poszczególnych zakresów pasma coś w rodzaju equalizacji brzmienia, przecież przepinając przewody czasem wyraźnie słychać wybrzmienia basu (Neel vs Shunyata) jego kontur, podobnie w zakresie wysokich.

Poza tym w jaki sposób miała by zadziałać autosugestia, skoro nie wiem jakich zmian i w jakim kierunku one mają isć się spodziewać.

 

Tych "wybrzmień basu" dalej słuchasz na tych 5" wooferach, czy może posłuchałeś mojej rady i kupiłeś coś większego, tak, że już nie musiałbyś się tymi kablami i innymi gadżetami tak ekscytować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dyskutować, bo racja jest jak dupa każdy ma swoją.

 

Dodałbym jeszcze, że rozmowa dupy nie urywa :) :) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych "wybrzmień basu" dalej słuchasz na tych 5" wooferach, czy może posłuchałeś mojej rady i kupiłeś coś większego, tak, że już nie musiałbyś się tymi kablami i innymi gadżetami tak ekscytować?

5" na niskie? :( Nie masakrujmy się już wzajemnie :)

 

Pora na dobry film!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mów, samopoczucie się poprawia :) :) :)

Akurat jestem odmiennego zdania i pod względem estetyki takie kable raczej szpecą niż zdobią.

Ale nie każdej lepszej połówce to się podoba, więc rozumiem przeciwników tego typu okablowania którzy niewiele mają do powiedzenia we własnym domu.

Znam takich co to szukają koniecznie białych kolumn i koniecznie w lakierze fortepianowym, bo tylko na takie ma przyzwolenie żony i to jest dopiero dramat.

Wam chłopcy chyba nieobce takie zachowania, co???

:)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jestem odmiennego zdania i pod względem estetyki takie kable raczej szpecą niż zdobią.

Ale nie każdej lepszej połówce to się podoba, więc rozumiem przeciwników tego typu okablowania którzy niewiele mają do powiedzenia we własnym domu.

Znam takich co to szukają koniecznie białych kolumn i koniecznie w lakierze fortepianowym, bo tylko na takie ma przyzwolenie żony i to jest dopiero dramat.

Wam chłopcy chyba nieobce takie zachowania, co???

:)))))

 

Obce. Mam w okolicach Łodzi dom i swój pokój odsłuchowy, do którego moja połowa nie wchodzi. Dzieci też. Mam jeszcze mieszkanie w Katowicach i tam też wszystko mam pod siebie jak chce i kiedy chcę. Czyli cały pokój przygotowany akustycznie łącznie z sufitem 3 stopniowym pod słuchanie muzyki. A kolumny nie mam z 5" niskimi…tylko 4 drożne konstrukcje ważacę więcej, niż średnia obowiązująca.

Więc obce mi są takie "problemy". Właśnie kupiłem sobie AudioQuest'a NRG10 bo brakowało mi do CDS27///którego de factop jeszcze nie wyciągnąłem z pudła bo nie widze sensu na dublowanie z UDP411 tych samych funkcji.

Na razie jedynie zagrało mi na koncie trochę więcej niż chciałbym, jak zawsze. Przewód niekoniecznie…też jak zawsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych "wybrzmień basu" dalej słuchasz na tych 5" wooferach, czy może posłuchałeś mojej rady i kupiłeś coś większego, tak, że już nie musiałbyś się tymi kablami i innymi gadżetami tak ekscytować?

Nie masz pojęcia o czym mówisz i wszędzie gdzie włazisz pier**lisz o tych 5 calach, zapraszam do mnie to zobaczysz.

Pisałem, że walczyłem z nadmiarem basu przy tych Eposach, a Ty swoje tylko powiem że na sąsiednim ktoś pisał do mnie na PW i nie zgadza się z takimi opiniami jak twoja, ale twoje jest twojsze to już wiem.

Jakby co możesz się ze mną umówić jak bedziesz kiedyś w Pyrlandii.

Póki co to bredzisz jak pajac, a jak wolisz bas w trzewiach jak na koncercie to nie zazdroszczę preferencji brzmieniowych.

Ci pa Cipko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pora na dobry film!

 

Dziś sobie tv podłączyłem do sprzętu, zaraz robię maraton z Ojcem Mateuszem :) :)

 

 

 

Wam chłopcy chyba nieobce takie zachowania, co???

:)))))

W moich kilku hobby żona nie ma nic do gadania. No chyba, że hobby to też alkohol :) :)

 

Obce. Mam w okolicach Łodzi dom i swój pokój odsłuchowy, do którego moja połowa nie wchodzi. Dzieci też. Mam jeszcze mieszkanie w Katowicach i tam też wszystko mam pod siebie jak chce i kiedy chcę. Czyli cały pokój przygotowany akustycznie łącznie z sufitem 3 stopniowym pod słuchanie muzyki. A kolumny nie mam z 5" niskimi…tylko 4 drożne konstrukcje ważacę więcej, niż średnia obowiązująca.

Więc obce mi są takie "problemy". Właśnie kupiłem sobie AudioQuest'a NRG10 bo brakowało mi do CDS27///którego de factop jeszcze nie wyciągnąłem z pudła bo nie widze sensu na dublowanie z UDP411 tych samych funkcji.

Na razie zagrało mi na koncie trochę więcej niż chciałbym, jak zawsze.

 

A nie masz może mieszkania ze sprzętem w Trójmieście ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A nie masz może mieszkania ze sprzętem w Trójmieście ? :)

Niestety nie. Niestety, bo bywam prywatnie i słuzbowo czasem w 3M i nie ukrywam, że podoba mi się :)

 

Ale zapraszam do Katowic - jakaś zmiana, nie tylko moczyć nogi w Zatoce lub Bałtyku ;)

Ale uważaj…niektórzy ze złości mogą częsciej niż dotychczas sikać…a to wszystko idzie do Was :)

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem sobie AudioQuest'a NRG10

Hipokryta!

Neguje wpływ kabli zasilających, a leci kupić NRG10 za prawie 2tys. i do tego z bateryjką.

To dopiero mistrzostwo świata.

:)))))

 

W moich kilku hobby żona nie ma nic do gadania. No chyba, że hobby to też alkohol :) :)

No i słusznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Niestety, bo bywam prywatnie i słuzbowo czasem w 3M i nie ukrywam, że podoba mi się :)

 

Ale zapraszam do Katowic - jakaś zmiana, nie tylko moczyć nogi w Zatoce lub Bałtyku ;)

Ale uważaj…niektórzy ze złości mogą częsciej niż dotychczas sikać…a to wszystko idzie do Was :)

;)

 

Mieszkam nad morzem ale kąpię się w jeziorze, z dużo ludu na plaży i nie można robić ognisk :) Woda z Wisły idzie do zatoki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipokryta!

Neguje wpływ kabli zasilających, a leci kupić NRG10 za prawie 2tys.

To dopiero mistrzostwo świata.

:)))))

 

 

No i słusznie.

 

Ale napisałem, że lubię dobre rzeczy. Nie napisałem, że w nie wierzę. Jedyny przewód jaki dobrze wpłynął na mój system to Rocket 88. Miałem wcześniej kilka innych i ten wpisał się w to co oczekiwałem najbardziej. Małe niuanse w temacie spokoju brzmienia. I jestem zadowolony :)

 

Ale w zasilajace…nie wierzę.

Na marginesie…mam leżacy i od nowości nie uzyty AQ Columbia XLR…ten to "gra" ;) i jakoś nie chcę lub nie potrafię się go pozbyć…może do czegoś się przyda. Lubie ład i optyczny porządek nawet w kablach. A niestety Columbia nie jest już produkowana.

 

Dobra zmykam. Na Mateusza nie (nie patrze na TV) ale inny tytuł już mnie "rwie";)

 

Pozdrawiam słyszących i tych nie też ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie masz pojęcia o czym mówisz i wszędzie gdzie włazisz pier**lisz o tych 5 calach, zapraszam do mnie to zobaczysz.

Pisałem, że walczyłem z nadmiarem basu przy tych Eposach, a Ty swoje tylko powiem że na sąsiednim ktoś pisał do mnie na PW i nie zgadza się z takimi opiniami jak twoja, ale twoje jest twojsze to już wiem.

Jakby co możesz się ze mną umówić jak bedziesz kiedyś w Pyrlandii.

Póki co to bredzisz jak pajac, a jak wolisz bas w trzewiach jak na koncercie to nie zazdroszczę preferencji brzmieniowych.

Ci pa Cipko.

 

Widzę, że wysoka kultura Ci się włączyła.

Jedyne Eposy, które potrafią pokazać pełne pasmo wszystkich rodzajów muzyki to nieprodukowany już model Encore 50, których nie posiadasz. Inne to tylko namiastka poważnego grania i żadne listwy i kable tu nie pomogą, a ten nadmiar basu, o którym wspomniałeś to był nadmiar dudnienia i zniekształcenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już temat się wypala to może powiecie mi na koniec jaki interkonekt kupić. Potrzebuję jasny kabel. Srebro ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Neguje wpływ kabli zasilających, a leci kupić NRG10 za prawie 2tys. i do tego z bateryjką.

 

Prawie jak w kawale o juhasie i najbrzydszej owieczce, którą tenże wybrał;-) Przy czym tu jest na odwrót, zapłacił 2 tys. zł za słaby dźwiękowo, ale ładny z wyglądu kabel;-)

 

Jak już temat się wypala to może powiecie mi na koniec jaki interkonekt kupić. Potrzebuję jasny kabel. Srebro ?

 

A jaki masz budżet i co to ma być: RCA czy XLR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już temat się wypala to może powiecie mi na koniec jaki interkonekt kupić. Potrzebuję jasny kabel. Srebro ?

 

Na szybko. Bardzo jasny? Polecam kabel sygnałowy (interkonekt) SCG-6/4E Silverserii Exclusive od Argentum.

Ale potrafi dac po uszach w niektórych systemach…więc może być różnie.

 

Przy czym tu jest na odwrót, zapłacił 2 tys. zł za słaby dźwiękowo, ale ładny z wyglądu kabel;-)

 

 

Wpisuje się to w moje preferencje optyczne i twierdzenie, że to nie gra…ale ładnie może wyglądać - bo kto komu zabroni ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jaki masz budżet i co to ma być: RCA czy XLR?

 

Tak mam Vienny Bachy. One są dość ciemne. Można by jeszcze trochę życia w nie wprowadzić.

 

Kable RCA. Budżet do 1000 zł, używany może być ( a właściwie pewnie musi ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Wpisuje się to w moje preferencje optyczne i twierdzenie, że to nie gra…ale ładnie może wyglądać - bo kto komu zabroni ;)

 

Jasne, zakazu nie ma;-)

 

Kable RCA. Budżet do 1000 zł, używany może być

 

W tej cenie szukałbym topowego Audioquesta z dawnej serii czyli Diamond. W późniejszej serii najwyższym modelem był Amazon, a w jeszcze następnej Sky. Czyli stary ale jary kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, zakazu nie ma;-)

 

 

 

W tej cenie szukałbym topowego Audioquesta z dawnej serii czyli Diamond. W późniejszej serii najwyższym modelem był Amazon, a w jeszcze następnej Sky. Czyli stary ale jary kabel.

 

A to:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wysoka kultura Ci się włączyła.

Jedyne Eposy, które potrafią pokazać pełne pasmo wszystkich rodzajów muzyki to nieprodukowany już model Encore 50, których nie posiadasz. Inne to tylko namiastka poważnego grania i żadne listwy i kable tu nie pomogą, a ten nadmiar basu, o którym wspomniałeś to był nadmiar dudnienia i zniekształcenia.

Przepraszam poniosło mnie, ale przestań w końcu mi wygadywać M15.2 bo to nie w porządku.

Mam je zmodyfikowane lekko Mundorfem i nie wiem czy słyszałeś takie, bo na oryginalnych kondach to już nie chce sie słuchać. To tak odbiegając od tematu.

A co do dudnienia to wiem, że dużo tu było winy w akustyce pokoju dlatego mam adaptację akustyczną, co prawda bez pomiarów, ale na ucho :)

Zaś co do zmiany kolumn to nie wiem w co bym musiał celować, bo skok w bok mnie nie interesuje, a po tym co pokazały z Mundorfem Supreme może być ciężko znaleźć coś do 10tys, chociaz mogę się mylić.

Chciałbym skok jakościowy, a nie tylko inne granie.

Ostatnio zwróciły moją uwagę Tannoye XT8F i opis ich brzmienia przestrzeń i budowanie głębokości sceny były by mi po drodze, chociaż z tym nie narzekam przy M15.2.

Test

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.