Skocz do zawartości
IGNORED

Kondensatory - rankingi firm! stwórzmy!


AstraF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Daniel_68412 napisał:

Comming out? 🙂

No wstyd się przyznać ale ile można to ukrywać ... 🤣 Nie słyszę różnic . Czary czy po prostu w takich zasilaczach inne elementy grają decydującą rolę - staby i kondy niezbędne do ich pracy czyli CADJ i wyjściowe  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest w praktyce z przekroczeniem napięcia nominalnego kondów ? Zasilacz daje 17V a kondy na 16V . Albo kondy na 400V a podczas uruchamiania napięcie skacze do 450V  . I co ? Są przebicia ? Jest trwałe zniszczenie ? Ile można maksymalnie przekroczyć ? Gorsze tłumienie tętnień , większe szumy , krotsza żywotność ? Szukałem informacji ale jakoś wszyscy omijają temat  ograniczając się do stwierdzenia ,że napięcie nominalne musi być wyższe niż nap. pracy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barierą do przebicia jest warstewka korundu. W praktyce powinna wytrzymać, ale bał bym sie sytuacji dłuższego postoju takich kondów bez prądu kiedy izolator w kondzie ulega degradacji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, arturp napisał:

Jak to jest w praktyce z przekroczeniem napięcia nominalnego kondów

Ogólnie to jest napięcie pracy = ciągle. Same kondensatory wytrzymałość na napięcie mają wyższe. W którym katalogu chyba Epcos było dokładnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, arturp napisał:

Nie słyszę różnic

Ale gitare klasyczna od mandoliny odrozniasz jeszcze? 😄 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rafa napisał:

Ale gitare klasyczna od mandoliny odrozniasz jeszcze? 😄 

Powiem więcej . Słyszę kto gra i za ile . Ale kondów głównych nie słyszę . Panasłonik , Mendziorf , Nichujkon , Nippon Ściemnikon , Vyszczaj czy produkowane przez tego  kompozytora od hucpy - Rubika  ( Rubyc-on ) .... różne pojemności ... bez różnicy . Te za stabami rozpoznaję a główne ( przed stabami ) tylko po  koszulkach i cenie . 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji , dla miłośników dużych prądów . Ja nie wykorzystam a może komuś się przydadzą . Kondensatory elektrolityczne  „ROE”  EYM/B -40...105ºC    10000uF /80V  -10/+50% - komplet 4 szt. z miedzianymi płaskownikami  ( masa ). W różnych kostkach do wzięcia .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeszcze raz dzięki wszystkim za rady. Ja najpierw próbowałem znaleźć różne polecane kondzie audiofilskie, ale niestety u mnie ograniczeniem było miejsce w wzmacniaczu. Jak już się zorientowałem że nic "audiofilskiego" nie wejdzie, zacząłem patrzeć na tzw uznane marki, spełniające wymagania, zwlaszcza japońskie. Ostatecznie stanęło na:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To kondzie nowej generacji, gdzie zwiększono pojemność przy małych rozmiarach. W tej chwili kondzie grają dwa tygodnie (ale tylko po 2-3 godziny dziennie), i zdecydowanie jest lepsza przestrzeń, ale mam wrażenie, że to nie brzmi jeszcze tak jakbym chciał... Niby bas lepszy (pojemność kondzi 2x w stosunku do tych Samsungów, co miałem poprzednio), ale jednak dźwięk jest taki ciut plastikowy, nie ma takiego flow. Góra zwlaszcza mało wyrafinowana. 

Zobaczymy jak będzie dalej, ale myślę, że zapowiada się dobrze. U mnie każda nowa rzecz bardzo długo się wygrzewała, zwłaszcza Furutechy rod, gdzie wtyczki zaczęły grać "słodko" naprawdę po dobrych kiluset godzinach, więc nie tracę nadziei... Może i te kondzie czasu potrzebują...

Tak jak ktoś powiedział, pewnie i tak ostatecznie będzie lepiej niż Samsungi... Choć akurat konstruktor wzmacniacza ma o nich wysokie mniemanie, pewnie dlatego, że jest fanem telefonów Samsunga... 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Hej, jeszcze raz dzięki wszystkim za rady. Ja najpierw próbowałem znaleźć różne polecane kondzie audiofilskie, ale niestety u mnie ograniczeniem było miejsce w wzmacniaczu. Jak już się zorientowałem że nic "audiofilskiego" nie wejdzie, zacząłem patrzeć na tzw uznane marki, spełniające wymagania, zwlaszcza japońskie. Ostatecznie stanęło na:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
To kondzie nowej generacji, gdzie zwiększono pojemność przy małych rozmiarach. W tej chwili kondzie grają dwa tygodnie (ale tylko po 2-3 godziny dziennie), i zdecydowanie jest lepsza przestrzeń, ale mam wrażenie, że to nie brzmi jeszcze tak jakbym chciał... Niby bas lepszy (pojemność kondzi 2x w stosunku do tych Samsungów, co miałem poprzednio), ale jednak dźwięk jest taki ciut plastikowy, nie ma takiego flow. Góra zwlaszcza mało wyrafinowana. 
Zobaczymy jak będzie dalej, ale myślę, że zapowiada się dobrze. U mnie każda nowa rzecz bardzo długo się wygrzewała, zwłaszcza Furutechy rod, gdzie wtyczki zaczęły grać "słodko" naprawdę po dobrych kiluset godzinach, więc nie tracę nadziei... Może i te kondzie czasu potrzebują...
Tak jak ktoś powiedział, pewnie i tak ostatecznie będzie lepiej niż Samsungi... Choć akurat konstruktor wzmacniacza ma o nich wysokie mniemanie, pewnie dlatego, że jest fanem telefonów Samsunga...
 

A jaki to Wzmak ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minutes ago, Marcin Wielgus said:

DIY

Płyta tylna:

1. gniazdo sieciowe z uziemieniem ochronnym

2. gniazdo bezpiecznikowe sieciowe 4A

3. gniazdo bezpiecznikowe 1,25A (bezpieczniki bezzwłoczne)

4. przełącznik dwupozycyjny typu "toggle" rodzaju wejść )w pozycji do góry - wejście symetryczne, natomiast w pozycji dolnej - wyjście asymetryczne, koncentryczne)

5. gniazda wejściowe XLR symetryczne audio

6. złocone gniazda wejściowe audio RCA asymetryczne

7. złocone gniazda głośnikowe symetryczne dla kolumn o impedancji 8 Ohm

 

Na płycie frontowej znajduję się dwupozycyjny włącznik sieciowy, który w pozycji "on" oznacza załączenie zasilającego napięcia anodowego wzmacniacza z 45 sekundowym opóźnieniem. Opóźnienie to korzystnie wpływa na przedłużenie żywotności lamp końcowych, które zasilające napięcie anodowe otrzymują dopiero po pełnym rozgrzaniu włókien żarzeniowych katod. Na płycie frontowej znajduje się także regulator wzmocnienia wzmacniacza.

 

Lampy mocy KT88 są rozmieszczone w szeregu wzdłuż osłon transformatorów po dwie w każdym kanale. Lampy przedwzmacniacza umieszczono w pierwszym szeregu po cztery w każdym kanale, oraz jedną wspólną dla obu kanałów lampę 12AX7A (NOS Mullard) umieszczoną w centralnej pozycji obudowy. Pierwsze od środka lampy mają oznaczenia 6H1П-EB (aktualnie u mnie NOS Mullard E88CC), natomiast druga to 6H2П-EB, trzecia to 6H6П, a skrajne lampy sterujące mają oznaczenie 6H2П-EB. Te ostatnie nie posiadają specyficznych dla siebie odpowiedników, a ewentualne zmiany tej lampy na inne np. ECC83 lub 12AX7A musiałyby pociągać za sobą konieczność dokonania przełączeń obwodów żarzenia na cokołach lamp oraz powtórne zestrojenie całego układu.

 

Na szczególną uwagę zasługują transformatory głośnikowe. Są to konstrukcje technologicznie najbardziej zaawansowane z powodu wielosekcyjnego uzwojenia. Transformator głośnikowy posiada oprócz uzwojeń anodowych także uzwojenia katodowe lamp końcowych oraz dodatkowe uzwojenia anodowe dla triod sterujących lampy mocy. W ten oto sposób lampy końcowe są znacznie równomierniej obciążone co przejawią się w precyzyjności brzmieniowej w zakresie niższych częstotliwości pasma akustycznego – bas jest lepiej ‘kontrolowany” dając wrażenie wyższej dynamiki i „sprężystości” oraz w niższych zniekształceniach liniowych i nieliniowych nieliniowych całym paśmie. Wielosekcyjność transformatora głośnikowego w znacznym stopniu sprzyja poszerzeniu pasma przepustowego całego toru wzmacniacza dochodzącego od góry do 100 kHz przy spadku wzmocnienia – 1dB bez zauważalnych na ekranie oscyloskopu zniekształceń krzywej sygnału zarówno sinusoidalnego jak i prostokątnego (przy tak niskich częstotliwościach prostokąt nie wykazuje charakterystycznych „zwisów”). Tak zaprojektowane transformatory oraz symetryczny układ wzmacniacza wykazuje nieprzeciętną „detaliczność” brzmienia, bogatą przestrzenność oraz wysoką precyzję w przekazie wszelkich „szybkich” impulsów (krótki czas narastania oraz opadania przebiegów).

 

Pobór mocy – 450 W

Moc wyjściowa max – 2 x 50 W

Czułość wejściowa – ok. 300mV

Impedancja wejściowa – 220 kOhm

Pasmo przenoszenia – 15Hz – 120kHz przy spadku +- 3dB

Pasmo mocy – 20Hz – 100kHz przy spadku +-1dB dla 50W

Impedancja obciążenia – 8 Ohm (optymalnie)

Zniekształcenia TPD – 0.5% (przy max mocy wyjściowej)

Zniekształcenia IMD – 0.5% (przy max mocy wyjściowej)

Dumping factor – więcej niż 80

Szumy własne – 100dB (poniżej max poziomu wyjściowego)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć górę bardziej wyrafinowaną to zadbaj o preamp. Zwlasza kondy foliowe, rezystory. 

Zasilanie jest ważne, daje lepszą filtrację, dociazenie i wgląd. Ja fanem nichiconow nie jestem. Wolę "czystsze " kondestory. Ale zostawiłbym je, pomyśl o tym co pisałem wcześniej. Wstaw może jakąś fotkę wzmaka będzie łatwiej wylapać z kolegami wąskie gardła. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minutes ago, Mariusz03 said:

Jeśli chcesz mieć górę bardziej wyrafinowaną to zadbaj o preamp. Zwlasza kondy foliowe, rezystory. 

Zasilanie jest ważne, daje lepszą filtrację, dociazenie i wgląd. Ja fanem nichiconow nie jestem. Wolę "czystsze " kondestory. Ale zostawiłbym je, pomyśl o tym co pisałem wcześniej. Wstaw może jakąś fotkę wzmaka będzie łatwiej wylapać z kolegami wąskie gardła. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_3778.jpeg

IMG_3778.jpeg

Te duże czarne to Samsungi wymienone na nowe kondzie. Wzmacniacz ma trochę skomplikowaną budowę, ale głownie temat dotyczy wymiany tych Samsungów. Mam nadzieję, że będzie lepiej.

Jeszcze tam jest tak mały przy nich kondziu, to wymieniłem na taki:

MAL225757151E3

Kondensator:elektrolityczny;SNAP-IN;150uF;450VDC;Ø22x40mm Producent: VISHAY; Symbol producenta: MAL225757151E3; Zgodność RoHS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mariusz03 napisał:

Wolę "czystsze " kondestory.

Podpowiesz, które to kondensatory? Pytam, ponieważ chciałbym zastosować coś czysto i klarownie brzmiącego a na polipropylenowe nie mam miejsca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy. Nichocony pewnie mają wady jakieś, ale brzmienie na pewno zależy mocno od umiejscowienia i budowy całego wzmacniacza. Zastanawia mnie bardziej na ile takie Nichocony, o których na forum nie piszą sprawują się brzmieniowo 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, arturp napisał:

Podpowiesz, które to kondensatory? Pytam, ponieważ chciałbym zastosować coś czysto i klarownie brzmiącego a na polipropylenowe nie mam miejsca.

Dla mnie bardziej przezroczyste są wurth ATLL, mlytic,  kemet, epcos/tdk pomarańczowe, również AN standard (jednak polecam  AN brać o oczko wyżej napięcia kondow, potrzebujesz na 25V weź 63V itp.),  AN seiryu (ciepleksze) i kaisei mega neutralna tylko nonpolar (polary są nie równe dotyczy to seiryu i kaisei).

@Sebastian_2020 słabe zdjęcie mało co widać, zrób przybliżenie wokół lampy mocy oraz lamp sterujacych.  Na szybko na pewno wima. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanko.

Czy we wzmacniaczach w torze audio, gdy występuje kondensator to zawsze lepiej zastosować kondensator MKP? Najczęściej spotyka się elektrolity, czasem bipolarne, czasem zwykłe. Ja od 4 lat bawię się różnymi wzmacniaczami i zawsze wstawiam MKP. Ale mój znajomy, który serwisuje od 30 lat wzmacniacze, nawet takie najdroższe jak MacIntoshe, to mówi, że to nie jest zawsze dobry pomysł. Nie rozwinął tego, a chciałbym poznać wasze zdanie.

Pomińmy kwestię gabarytów, uznajmy, że się zmieści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minutes ago, zombie7 said:

Czy we wzmacniaczach w torze audio, gdy występuje kondensator to zawsze lepiej zastosować kondensator MKP?

Zdefiniuj lepiej. 

Lepiej dla słuchającego, dla wzmacniacza, właściciela, serwisanta? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, zombie7 said:

Lepiej dla słuchającego, a idąc głębiej, aby dźwięk był bardziej zbliżony do źródła.

Zakładając że projektant układu wie co robi to podejście że zawsze wymiana na mkp może średnio równie tyle psuć co poprawiać. Mkp ma bardzo różne parametry od elektrolita więc zmieniamy jakby nie patrzeć układ. Wzmacniacz po takiej modyfikacji moim zdaniem powinien przejść pełna procedurę testowa.

Osobiscie mam zdanie takie jak xraytonnyb że fabrykę można poprawiać tylko jak się dobrze wie co się robi i można to mierzalnie zweryfikować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś testowo przez kilka miesięcy testowałem jeden wzmacniacz na ucho. Oscyloskopem badałem ewentualne nieprawidłowości. Pomiary THD sobie darowałem, bo raz, że nie mam dobrego sprzętu do pomiarów. A dwa wiedząc, ze lampa generuje duże zakłócenia, to i tak jest milej przez ucho odbierana stwierdziłem, że skupię się na odsłuchach pilnując tylko, aby nie doszło do usterki - wygrzewałem, grałem cicho, potem na max, mierzyłem napięcia, pasmo przenoszenia, ewentualne oscylacje, itp.

Zmieniałem przez kilka miesięcy same kondensatory i tak na ucho wydawało mi się, że zawsze lepiej dać MKP i dlatego się zastanawiam, w jakich przypadkach nie jest to wskazane.

Choć wydawało mi się, że przy elektrolicie jakby bas zyskiwał, ale ogólnie MKP wygrywał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zombie7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.04.2023 o 09:05, arturp napisał:

Jak to jest w praktyce z przekroczeniem napięcia nominalnego kondów ? Zasilacz daje 17V a kondy na 16V . Albo kondy na 400V a podczas uruchamiania napięcie skacze do 450V  . I co ? Są przebicia ?

Tu taki staroć sprzed 40 lat. Do dziś trzyma parametry mimo ciągłej eksploatacji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zwróćcie uwagę na Napięcie nominalne 80V i to oznaczone jako Up=100V. 

Po podniesieniu w UE (Polsce) napięcia z 220V do 230V stałe napięcie na kondach wynosi od wielu już lat około 86V...

A tu taki zastosowany przeze mnie w odpowiedzialnym klamocie kondensator o zwiększonej żywotności. Na razie sprawuje się dobrze. Zobaczymy za 10 lat...

20230524_215147.thumb.jpg.d1b216c81d61804e8eedcab162b2f7b6.jpg

Nawet są numerowane... 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na to? Po formowaniu przez ok tydzień☺ upływność

jest o rząd wielkości mniejsza od katalogowej.

Dostałem w oryginalnych próżniowych opakowaniach.

Prąd przy 20 kHz = 8,5 A przy 4700 µF!

Wykonanie dla wojska (MIL-B121). Mają 33 lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

WP_20230525_15_05_00_Pro.jpg

WP_20230525_15_05_16_Pro.jpg

WP_20230525_14_55_07_Pro.jpg

WP_20201128_16_54_12_Pro.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez terminus

Megadeth - A House Divided       🤘SENJUTSU🤘         α  Ω  β  λ  μ  ∅  ½  ²  €  $  π         Ⅵ Ⅵ Ⅵ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to oczywiste że trzymają parametry  ,śmieszą mnie użytkownicy sprzętu audio ,którzy piszą iż np.kondendensatory mające 20 lat ,to trzeba koniecznie wymienic . 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, terminus napisał:

A co powiesz na to?

Ekstra.

Również bywa, że zaopatruję się w tych miejscach 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Kurde 

wypiłem litr energola Black z żabki ale to nie to!

Dałem dziś 10nF bocznik KPCU-02 do alexandrów 1uF na wyjściu tego analogu by Artur od Juanedy (na MPSA18 w a klasie)

jak to kopie! Szybkość, dynamika poraża!!!

bas utwardziło 

zaburzyło barwy, s*a planktonem !!

głowa boli :((

 

 

nie pijcie energetyków !!!

 

 

Kondensatory nie grajo!!! 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kramyeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka generalna zasada dotycząca bocznikowania kondensatorów mianowicie kondensator bocznikujący powinien być co najmniej o klasę lepszej jakości niż bocznikowany. Ty zbocznikowałeś genialny kondensator badziewiem gorszym od Alexandra o dwie klasy. Jaki oczekujesz skutków takiego działania. Duelund zrobił specjalne kondensatory

do bocznikowania swoich kondensatorów bazowych i tylko takie sprawdzą się przy bocznikowania Alexandra.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale jest też efekt szybkości choćby był to niebieski Philips czy inna Wima... do 1% bazowej pojemności bocznik dodaje pędu zarówno w przypadku głośników (mi się akurat wzbudzały? / rezonowały przy 1%) i jak się okazuje - w DAC też szybciej (już bez rezonansów)

 

Zakupiłem dziś jenseny miedź-papier w oleju , te złoto-żółte 

nie umiem się doczekać 

boczników zwykle unikałem ale Alexander mi się znudził. Znowu nikt nie sprzedaje obecnie używanego JDM silvera 0,01uF a nowe są zwyczajnie drogie ...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kramyeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, zelo7 napisał:

Jest taka generalna zasada

A co to znaczy klasę wyższy?? Cenowo chyba. 

Ja nie patrzę na klasę tylko zysk. Czasem nawet niepozorny bocznik wnosi to czego oczekujesz od ekstraklasy a wyszło jak zawsze. 

Ja bocznikuję często kondensatorem mika / srebro za 5 zł i uzyskuję więcej niż dawała ta "klasa lepsza" za zylion. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Martin Logan CLS, Ayon Triton 8 x KT150, DAC STAX (2xPCM63K na 6414/ECC81), Rotel RCD (TDA1541 na 6N9S) ,Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (Shibata na boronie) z pre na 6N9S/6S2S, Volumio pod R Pi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem miflexy są niezastąpione, mocno przenoszą harmoczne/jazgoczą/harshują

jest dużo gładkich innych kondensatorów ale miflexy są jedyne w tej cenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kramyeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.