Skocz do zawartości
IGNORED

Trójka czy Trujka... Dobra zmiana w programie 3 PR


burz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedźwiecki zawarł ugodę z Polskim Radiem. Czyli cały spór był polityczno -ambicjonalny. Pis i TW wydymali słuchaczy, radio zostało rozwalone. Chociaż ja się zgadzam że Trójka nie miał przed sobą przyszłości. Pomijając styl w którym to się odbyło to dobrze że powstało 357.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, seniortelefono napisał:

 

To "skostniałe" radio miało całkiem sporą grupę słuchaczy, którym najwyraźniej ta "skostniałość" odpowiadała. Teraz, po unowocześnieniu i odmłodzeniu radia ilość słuchaczy spadła o połowę.

"Unowocześnianie" czegoś na siłę z reguły jest bezsensowne. A jeśli się wezmą za to pizdraki - rezultat zawsze jest ten sam.

Miało grupę ciągle tę samą. 

Nie potrafili znaleźć nowych, bo nie da rady tego zrobić bez zauważania zmian np. w muzyce.

Jaro pisze, że fajnie, że dużo staroci. No, fajnie, ale nowi nie będą żyli tylko starociami. To nie powinno być radio złote przeboje.

Dla mnie błędem teraz popełnionym jest chęć robienia kolejnego "rockowego" radia.

Nie tędy droga.

Co fo słuchaczy, wiadomo, że część odejdzie do 357, bo tam ma trójkę, część włączy sobie rano w piątek, w Nowym Świecie Manna,  którego ja już nie daję rady słuchać.

A nowy słuchacz?

Od dawna jest gdzie indziej i pewnie nie potrzebuje zmiany "na lepsze".

A ponieważ w trójce audycje prowadzi mój dobry kolega z radia, więc życzę mu powodzenia i trzymam kciuki, bo puszcza w trójce najlepszą muzykę.

17 godzin temu, jar1 napisał:

Bo w radiu liczą się ludzie. Play listy to sobie może wszędzie posłuchać.

Pamiętam, jak popularna był 60 minut na godzinę w  Trójce wśród młodzieży. Kultowe teksty z tej audycji były w powszechnym użyciu...

I pan Sułek siedzący na nasypie w Lasku na Kole, obserwujący przejeżdżające pociągi.😀

13 godzin temu, soundchaser napisał:

Ale na zmiany w kierunku RFM FM, Radio ZET czy innych tego typu?

Sound, tam wyżej już napisałem więcej.

Pełna zgoda, nie tędy droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wyszło szydło z worka:

Cytat

Znamy wnioski z audytu ws. Listy Przebojów Trójki. "Nieprawidłowości nie były wyłącznie przypuszczeniami"

Cytat

Portal Gazeta.pl dotarł do wniosków z audytu przeprowadzonego przez Polskie Radio ws. 1998. wydania Listy Przebojów Trójki, w którym pierwsze miejsce zajął utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Prezes PR Agnieszka Kamińska stwierdziła w piśmie do Krajowej Radiofonii i Telewizji podsumowującym audyt, że "zakomunikowane opinii publicznej nieprawidłowości są faktami". Odpowiedzialni za listę byli już dziennikarze Trójki - Marek Niedźwiecki i Bartosz Gil - wielokrotnie utrzymywali, że głosy były liczone uczciwie.

Cytat

Szef KRRiT w piśmie tego nie ujawnił. Stwierdził za to, że "istnieje potrzeba zachowania poufności zebranych danych" w związku z toczącym się wówczas procesem o ochronę dóbr osobistych, który wytoczył Polskiemu Radiu były dziennikarz Trójki Marek Niedźwiecki. Jak informowaliśmy w Gazeta.pl, Marek Niedźwiecki swój pozew jednak ostatecznie wycofał.

Cytat

"Manipulacja wynikami Listy Przebojów Trójki prezentowanymi na antenie oraz na dedykowanej stronie internetowej, będąca następstwem podporządkowania się przez ustaloną osobę nieuzasadnionym merytorycznie dyspozycjom współpracownika, musiały skutkować unieważnieniem notowania zważywszy na status Spółki, będącej nadawcą publicznym realizującym misję publiczną, którego przekaz na każdej płaszczyźnie winien cechować się najwyższym możliwym poziomem rzetelności" - czytamy w stanowisku prezes PR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, jezz napisał:

Miało grupę ciągle tę samą. 

 

To prawda, ale tego typu radia raczej bazują na właśnie stałych słuchaczach. Rotacja jest chyba niewielka.

13 godzin temu, jezz napisał:

Jaro pisze, że fajnie, że dużo staroci. No, fajnie, ale nowi nie będą żyli tylko starociami. To nie powinno być radio złote przeboje.

 

I nie było. Grali zarówno starocie, jak i sporo nowej muzyki. Jednym się podobała, innym nie - to zawsze będzie kwestia gustu.

Nowym "władcom" jedyne, co się udało to sp***dolić nieźle działające radio i stracić połowę słuchaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, seniortelefono napisał:

Nowym "władcom" jedyne, co się udało to sp***dolić nieźle działające radio i stracić połowę słuchaczy.

A czy im się cokolwiek udało poza rozpieprzeniem?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, jar1 napisał:

A czy im się cokolwiek udało poza rozpieprzeniem?

 

Oczywiście, cały czas im się udaje.  Trzepać kasę na przekrętach. A głupi lud się cieszy. I chce jeszcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, seniortelefono napisał:

 

Oczywiście, cały czas im się udaje.  Trzepać kasę na przekrętach. A głupi lud się cieszy. I chce jeszcze.

To każdy złodziej potrafi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, seniortelefono napisał:

To prawda, ale tego typu radia raczej bazują na właśnie stałych słuchaczach. Rotacja jest chyba niewielka

Uważam, że nie rotacja, a zdobywanie nowych, bez utraty starych słuchaczy powinna być siłą napędową.

No ale się nie znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, jar1 napisał:

A czy im się cokolwiek udało poza rozpieprzeniem?

 

 

13 godzin temu, seniortelefono napisał:

 

Oczywiście, cały czas im się udaje.  Trzepać kasę na przekrętach. A głupi lud się cieszy. I chce jeszcze.

 

13 godzin temu, jar1 napisał:

To każdy złodziej potrafi.

To jest wątek o Trójce, swoje zakręcenie polityczne możecie realizować w wątku polityka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, jar1 napisał:

A czy im się cokolwiek udało poza rozpieprzeniem?

 

no jak? z plandemia dobrze walczą,  wprowadzają te no, lokdauny , przeciez chwaliłes 🤣🤣🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, costa brava napisał:

no jak? z plandemia dobrze walczą,  wprowadzają te no, lokdauny , przeciez chwaliłes 🤣🤣🤣

To już chyba objawy paranoi covidowej 🙂

Nie dla wszystkich temat covid to jedyny problem na świecie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, jezz napisał:

Uważam, że nie rotacja, a zdobywanie nowych, bez utraty starych słuchaczy powinna być siłą napędową.

No ale się nie znam.

 

Myślę, że się mylisz.  Zdobywanie za wszelką cenę nowych słuchaczy jest raczej domeną stacji stricte komercyjnych. Trójki słuchali ludzie, którzy słuchają trochę "ambitniejszej" muzyki, a przede wszystkim słuchają prowadzących. I właśnie ci prowadzący byli tego radia największą wartością. A takich słuchaczy myślę że jest dość skończona liczba i Trójka ich miała. Nie bardzo widzę, jakich nowych miałaby pozyskać.

A jak widać stracić tych, co się ma można bardzo łatwo.

No ale ja się nie znam, w radiu nigdy nie pracowałem 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal przegadane to radio, podobnie jak Nowy Świat i 357, tam prezenterzy sami sie prezentują a nie jakąś tam muzyczke 

a szkoda bo potrafia fajnie zagrać i jakość dźwięku super ( to ostatnie nie dotyczy 357)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, seniortelefono napisał:

Myślę, że się mylisz

Myślę, że się nie mylę.

Bazowanie cały czas na tych samych słuchaczach i prezentowanie im cały czas tej samej ramoty co 40 lat temu to droga do nikąd.

Gwiazdy żyjące cały czas w swym świecie, przeświadczone o swej doskonałości, nawet nie zauważyły kiedy straciły blask.

3 godziny temu, seniortelefono napisał:

Nie bardzo widzę, jakich nowych miałaby pozyskać.

Mało to ludzi urodziło ostatnimi czasy?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jezz napisał:

Myślę, że się nie mylę.

 

Myślę, że nie bardzo rozumiesz o co mi chodzi.

Zresztą to bez znaczenia, tego radia praktycznie już nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publicystyka satyryczna w 60 minut była przed stanem wojennym.

Dla uściślenia wspomnę że Breżniew nadal nie żyje i to już od dawna.

8 godzin temu, seniortelefono napisał:

Nie bardzo widzę, jakich nowych miałaby pozyskać.

Gust co do muzyki  i rola samego radia się zmieniła.

Koncertowa wersja jest ciekawsza - utwór to skojarzenie z ekipą "Radiokuriera".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Cytat

Po kilkunastu minutach Niedźwiecki odpowiada Gilowi. Informuje swojego współpracownika o "wywaleniu" z listy jednego z utworów polskiego wykonawcy, "bo tekst koszmarny".

Cytat

"Gilu... to wirusujemy! Prawie jest OK, Jestem w niebie zrzuc na 20 miejsce. Wywal Lao Che i Traperow. Wchodza do top 30 Mortas i Morrissey. Na 50 wstaw Kozakiewicza (zamiast Podsiadly). I to tyled zmian na dziś... DZieki - M" - pisze Marek Niedźwiecki.

Cytat

Wiadomość z 27 marca: "Bart... poproszę Fisz Emade na 20 i na 30 Morrissey, bo szkoda zyby wypadl po tygodniu. Reszta mniej wiecej..." - pisze Niedźwiecki. Na liście Gila "Jestem w Niebie" przed przesunięciem na 20. miejsce było ósme.

Cytat

Wiadomość z 24 kwietnia.  Bartosz Gil przesyła Niedźwieckiemu listę. Na 6. pozycji znajduje się "Podejdź do mnie blisko" Beniamina. Obok utworu w nawiasie wpisano jednak "30".

-----------------

Cytat

W kolejnym e-mailu - 5 lipca - ponownie poprosiliśmy Marka Niedźwieckiego o odniesienie się do poszczególnych fragmentów korespondencji. Zaznaczyliśmy, że chodzi o dokładne opisanie i wyjaśnienie mechanizmu, który dziennikarze Trójki stosowali przy Liście Przebojów. Na tę wiadomość odpowiedzi już nie otrzymaliśmy. 

Cytat

W kolejnym e-mailu skierowanym do Bartosza Gila 6 lipca ponownie poprosiliśmy o konkretne odniesienie się do korespondencji przytoczonej przez Polskie Radio. Na tę wiadomość do dziś dziennikarz Radia 357 nie zareagował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W skrócie to tylko powiem, ze wychodzi na to iż Niedźwiecki przez wiele lat w uja słuchaczy Trójki robił.

Nigdy nie było Listy Przebojów Programu Trzeciego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to było jasne od początku,  za duża pokusa a sankcje żadne,  ale że tez dał sie złapać tak frajersko niczym jakis Dworczyk  🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2021 o 16:05, costa brava napisał:

nadal przegadane to radio, podobnie jak Nowy Świat i 357, tam prezenterzy sami sie prezentują a nie jakąś tam muzyczke 

a szkoda bo potrafia fajnie zagrać i jakość dźwięku super ( to ostatnie nie dotyczy 357)

Słucham tylko podcastów a te są w zadziwiająco dobrej jakości. Z radiem Manna nie mam porównania bo nie mam dostępu do podcastów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.07.2021 o 00:09, Jacchusia napisał:

-----------------

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W skrócie to tylko powiem, ze wychodzi na to iż Niedźwiecki przez wiele lat w uja słuchaczy Trójki robił.

Nigdy nie było Listy Przebojów Programu Trzeciego.

Zabawne komentarze pod artykułem. "Inteligencja" czytelników GW powala. Nielicznym coś tam jednak świta pod czaszką, ale i tak potrzebują łopatologicznych wyjaśnień:

anthony_pd - Jestem wielkiem fanem Niedźwiedzia, listy i starszej wersji trójki. Jeszcze większym anty-fanem jestem obecnej partii rządzącej. Delikatnie mówiąc. Ale... niech mi ktoś do licha wyjaśni - co to tak po ludzku znaczy "daj to na to miejsce, to wywal, a to przesuń bo się nigdy nie pozbędziemy" ???

 evelina0404to znaczy, ze ręcznie ustawiał listę. Moze i brał głosy słuchaczy pod uwage, ale jak mu coś nie pasowało, to sam zmieniał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Yodzisław napisał:

Zabawne komentarze pod artykułem. "Inteligencja" czytelników GW powala. Nielicznym coś tam jednak świta pod czaszką, ale i tak potrzebują łopatologicznych wyjaśnień:

anthony_pd - Jestem wielkiem fanem Niedźwiedzia, listy i starszej wersji trójki. Jeszcze większym anty-fanem jestem obecnej partii rządzącej. Delikatnie mówiąc. Ale... niech mi ktoś do licha wyjaśni - co to tak po ludzku znaczy "daj to na to miejsce, to wywal, a to przesuń bo się nigdy nie pozbędziemy" ???

 evelina0404to znaczy, ze ręcznie ustawiał listę. Moze i brał głosy słuchaczy pod uwage, ale jak mu coś nie pasowało, to sam zmieniał.

A na forum brak takich zakręconych politycznie? Ciekawe, że zawsze z jednej opcji są 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Santa Maradona

"Jak udało nam się jednak dowiedzieć, 7 sierpnia na plaży w Jastarni wystąpią m.in. Feel, Piersi, Czerwone Gitary i Urszula. Koncert rozpocznie się o godz. 20.30 – transmitować go będą na żywo TVP3 i radiowa Trójka. Wcześniej wejścia "na żywo", zakulisowe rozmowy z artystami itp. będzie można obejrzeć na antenie regionalnej TVP3.

Imprezę mają poprowadzić Marzena Kawa i Karol Gnat. Oboje łączą pracę w TVP z prowadzeniem audycji w Polskim Radiu."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, wczoraj w nocy Wiernik dobrze dokładał do pieca.

A dzis rano słuchacze trójki mogli się budzić pzy długiej rozmowie z panem rzecznikiem PIS.😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Trójka bez pomysłu - powielanie starych schematów, za dużo rocka jazgotu i hałasu. Zupełny brak nowych brzmień. Stara oprawa muzyczna wciąż katuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Ja dokompletowałem sobie 5 płytową kolekcję „Złota Trójka”. Teraz przymierzam się do 25 płytowego zestawu „25 lat przebojów Trójki”. Bardzo przyjemne składanki. 
Ceny na olxie od 15zł/CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TAtomicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.07.2021 o 12:47, jezz napisał:

Pomysłem niestety jest kolejne rockowe radio, a można było tak dużo zrobić.

 

Stety niestety . Każdy nurt muzyczny musi się przebić przez konserwę z kamienia . Dobrze pamiętam jak polska muzyka rockowa w latach 60 tych zwana wtedy big beatem była wyszydzana przez walcowo tangowe towarzystwo . Mój kumpel dostał wtedy dwóję z wychowania muzycznego zwanego wtedy śpiewem tylko za to , że nauczyciel od śpiewu zauważył u niego na ławce pocztówkę dźwiękową "były kiedyś takie" Czerwonych Gitar. To samo jest teraz ze współczesnymi nurtami takimi jak hip hop . Jak na razie ten nurt w  swoim środowisku radzi sobie nie źle. Trójki od dawna nie słucham i nie wiem czy jest on tam przez kogoś prowadzony. Dobre muzyczne radio moim zdaniem powinno nadawać wszystkie nurty muzyczne bez dyskryminacji jednych przez drugich. Zero polityki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wojtek 1959
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.